Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Χαιρετώ.
    Θέλω να πιάνω το onetv.gr σε youtube στο iPad που έχω,για να μπορώ να μεταφέρω την εικόνα σε μεγάλη τηλεόραση,μιας και ούτε εκεί δεν μπορώ να το πιάσω.Οταν το πιάσω σε youtube,έχω συγχρονίσει τάμπλετ και τηλεόραση και δουλεύει η μεταφορά εικόνας.
    Μήπως το ξέρει κανείς;

  2. #2
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Το one tv εκπεμπει μέσω ιντερνετ μέχρι να βγει η κανονική άδεια και να το πιάνουμε ψηφιακά στην τηλεόραση μας μέσω της κεραίας
    τι εννοείς έχεις συγχρονίσει το tablet με την τηλεόραση; με miracast;
    Νομίζω το Miracast δεν υποστηρίζει συσκευές Apple, για αυτό και δεν βλέπεις εικόνα στην τηλέοραση
    "Το Miracast βρίσκεται ενσωματωμένο στο Android 4.2 και νεότερο και από την έκδοση Android 4.4 οι συσκευές είναι πιστοποιημένες και συμβατές με το Miracast.
    Δυστυχώς από την έκδοση 6.0 του Android, η Google σταμάτησε την υποστήριξη στο Miracast για να προωθήσει την δική της πλατφόρμα το Chromecast.
    Το ίδιο ισχύει και για την Apple που για το iOS και το OS X προωθεί την δική της εκδοχή το Peer-to-peer AirPlay ."

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σημερινό

    Το Εθνικό Ραδιοτηλεοπτικό Συμβούλιο ενέκρινε τη μετάδοση του τηλεοπτικού προγράμματος του καναλιού One Channel της εταιρείας Alter Ego Media, μέσω δορυφόρου και συνδρομητικών δικτύων.

    Με την απόφαση αυτή ο τηλεοπτικός σταθμός One Channel μπορεί να εκπέμπει σε όλη την Ελλάδα μέσω της Cosmote TV και της Nova, ενώ θα αναμένει την απόφαση της ραδιοτηλεοπτικής Αρχής επί της χορήγησης άδεια εθνικής εμβέλειας επίγειας μετάδοσης.

    Ο νέος ενημερωτικός τηλεοπτικός σταθμός, One Channel, το «μεγάλο κανάλι» είναι εδώ και πλέον μπορείτε να το βλέπετε από:



    1. Nova στη θέση 987

    2. Cosmote στη θέση 111
    - - - Updated - - -

    Αλλά κι όσοι διαθέτουν smart τηλεόραση, που μπορεί δηλαδή να συνδέεται στο διαδίκτυο, έχουν τη δυνατότητα να δουν το One Channel.

    Επιλέγοντας τον browser που επιθυμούν, βάζουν τη διεύθυνση www. onetv.gr (ή εναλλακτικά in.gr, tanea.gr και tovima.gr) και μπορούν να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα.
    ......
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Βυρωνας
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus (FTTH)
    Path Level
    Fastpath
    Εγω παντως στο 111 εχω το open beyond HD

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παντως στο 111 εχω το open beyond HD
    Λογικά δεν έχει ανέβει ακόμα στην πλατφόρμα. Αυτά γίνονται συνήθως ξημερώματα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Μηνύματα
    2.832
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    D-Link 2740-B
    SNR / Attn
    11.0(dB) / 19.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chralexo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το one tv εκπεμπει μέσω ιντερνετ μέχρι να βγει η κανονική άδεια και να το πιάνουμε ψηφιακά στην τηλεόραση μας μέσω της κεραίας
    τι εννοείς έχεις συγχρονίσει το tablet με την τηλεόραση; με miracast;
    Νομίζω το Miracast δεν υποστηρίζει συσκευές Apple, για αυτό και δεν βλέπεις εικόνα στην τηλέοραση
    "Το Miracast βρίσκεται ενσωματωμένο στο Android 4.2 και νεότερο και από την έκδοση Android 4.4 οι συσκευές είναι πιστοποιημένες και συμβατές με το Miracast.
    Δυστυχώς από την έκδοση 6.0 του Android, η Google σταμάτησε την υποστήριξη στο Miracast για να προωθήσει την δική της πλατφόρμα το Chromecast.
    Το ίδιο ισχύει και για την Apple που για το iOS και το OS X προωθεί την δική της εκδοχή το Peer-to-peer AirPlay ."
    Τελικά το κατάφερα,παίζει μια χαρά.
    Δεν εννοούσα να μεταφέρει το περιεχόμενο του τάμπλετ στην τιβι γενικώς,αλλά μόνον για βίδεο youtube.Μπήκα στο μενού της τιβι,βρήκα έναν κωδικό και τον έβαλα στο τάμπλετ,οπότε έχουν πλέον συγχρονιστεί.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας