Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    24-06-2005
    Περιοχή
    Δράμα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Ειμαι συδρομητής NOVA με πακέτο VDSL και συνδέομαι με ΑΚ. Ταχύτητα δεν εχω ιδιαίτερο παράπονο λογω και της απόστασης. Στα 40mbps περιπου..




    Την Τρίτη 7 Μαίου 2019, ξαφνικά έγινε disconnect. Μπαίνω στο router και βλεπω συχρονισμό ADSL2PLUS.. Ωχ λεω κατι κακό έγινε.
    Να μην τα πολυλογώ, κάποιο τζιμάνι τεχνικός του ΟΤΕ, έκανε π@π@ριά στο καφαο, και μπερδεψε τα καλώδια, και οταν παιρνω τηλ φαινεται το τηλ του γείτονα μου δίπλα ( ο οποίος btw έχει vodafone). Μου βάζουν φραγή ωστε να μην χρεωθώ κλήσεις που θα κανει ο δίπλα , ο οποίος έχει το δικό μου νούμερο :P
    Την ιδια μέρα δηλώνεται βλάβη... Την επόμενη μέρα 8 Μαίου, έρχεται ο τεχνικός για να διαπιστώσει τα άνωθι. Δηλώνει βλάβη στον ΟΤΕ.
    Η γραμμή αποκαταστάθηκε Παρσκευή 10 Μαίου. Ενδιάμεσα χωρις τηλέφωνο και ιντερνετ. 4 ΜΕΡΕΣ EKTOΣ για ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΤΟΥ ΟΤΕ.


    Τελος πάντων λέω... έτυχε.


    Τετάρτη 22 Μαίου (προχθές) το πρωι , νεκρά όλα, δεν δουλευει τιποτα. Δηλωση βλάβη.
    Έρχεται χθες 23 Μαίου ο τεχνικος, τι να κανει ο ανθρωπος ,το δηλώνει βλάβη στον ΟΤΕ...


    Παρασκευή σήμερα και δε βλέπω φως απο τον ΟΤΕ.
    Παμε απο βδομάδα δηλαδη. 3η μέρα δηλαδή σήμερα και έρχεται ΣΚ.


    Και ερωτώ... Τι μπορώ να κάνω εγώ, που θα βρω το δίκιο μου;;;; ΓΙΑΤΙ για μ@λ@κιες άλλων, την πληρώνω εγώ;;;;;
    Έχω ετοιμόγεννη γυναίκα στο σπιτι και πρεπει να ασχολούμαι και με τις ηλιθιότητες του μεγαλειότατου ΟΤΕ.

  2. #2
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lefteriz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι συδρομητής NOVA με πακέτο VDSL και συνδέομαι με ΑΚ. Ταχύτητα δεν εχω ιδιαίτερο παράπονο λογω και της απόστασης. Στα 40mbps περιπου..




    Την Τρίτη 7 Μαίου 2019, ξαφνικά έγινε disconnect. Μπαίνω στο router και βλεπω συχρονισμό ADSL2PLUS.. Ωχ λεω κατι κακό έγινε.
    Να μην τα πολυλογώ, κάποιο τζιμάνι τεχνικός του ΟΤΕ, έκανε π@π@ριά στο καφαο, και μπερδεψε τα καλώδια, και οταν παιρνω τηλ φαινεται το τηλ του γείτονα μου δίπλα ( ο οποίος btw έχει vodafone). Μου βάζουν φραγή ωστε να μην χρεωθώ κλήσεις που θα κανει ο δίπλα , ο οποίος έχει το δικό μου νούμερο :P
    Την ιδια μέρα δηλώνεται βλάβη... Την επόμενη μέρα 8 Μαίου, έρχεται ο τεχνικός για να διαπιστώσει τα άνωθι. Δηλώνει βλάβη στον ΟΤΕ.
    Η γραμμή αποκαταστάθηκε Παρσκευή 10 Μαίου. Ενδιάμεσα χωρις τηλέφωνο και ιντερνετ. 4 ΜΕΡΕΣ EKTOΣ για ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΤΟΥ ΟΤΕ.


    Τελος πάντων λέω... έτυχε.


    Τετάρτη 22 Μαίου (προχθές) το πρωι , νεκρά όλα, δεν δουλευει τιποτα. Δηλωση βλάβη.
    Έρχεται χθες 23 Μαίου ο τεχνικος, τι να κανει ο ανθρωπος ,το δηλώνει βλάβη στον ΟΤΕ...


    Παρασκευή σήμερα και δε βλέπω φως απο τον ΟΤΕ.
    Παμε απο βδομάδα δηλαδη. 3η μέρα δηλαδή σήμερα και έρχεται ΣΚ.


    Και ερωτώ... Τι μπορώ να κάνω εγώ, που θα βρω το δίκιο μου;;;; ΓΙΑΤΙ για μ@λ@κιες άλλων, την πληρώνω εγώ;;;;;
    Έχω ετοιμόγεννη γυναίκα στο σπιτι και πρεπει να ασχολούμαι και με τις ηλιθιότητες του μεγαλειότατου ΟΤΕ.
    Το κάνουν επίτηδες, μου το έλεγε τεχνικός πεδίου πέρνουν έντολή από τα κεντρικά και τα πειράζουν αν είσαι του ΟΤΕ θά στό Χαν φτιάξει τιν ίδια μέρα, τόρα αυτό που μπορείς να κάνεις είναι μια καταγγελία στήν εεττ, για τη βλάβη υπομονή...

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εσκεμμένη διακοπή απο τον ΟΤΕ στην Nova;
    Μάλιστα το ακούσαμε και αυτό!

  4. #4
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.660
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κάνουν επίτηδες, μου το έλεγε τεχνικός πεδίου πέρνουν έντολή από τα κεντρικά και τα πειράζουν αν είσαι του ΟΤΕ θά στό Χαν φτιάξει τιν ίδια μέρα, τόρα αυτό που μπορείς να κάνεις είναι μια καταγγελία στήν εεττ, για τη βλάβη υπομονή...
    Το ακούσαμε και αυτό, άλλη δουλειά δεν έχουν στον ΟΤΕ από το να κάνουν σαμποτάζ στους άλλους παρόχους... Και να το έκαναν, σιγά μην στο παραδεχόταν κάποιος τεχνικός μπροστά σου. Και να το είπε, πιστεύεις εσύ ότι σου λένε;

    Συνδρομητής ΟΤΕ είμαι και ήμουν χωρίς τηλέφωνο και με αποσυγχρονισμούς στο internet, από την Τετάρτη μέχρι και την Δευτέρα το πρωί που ήρθαν και το έφτιαξαν. Που είναι η αποκατάσταση την ίδια ή την επόμενη μέρα;

    Επίσης η καταγγελία στην ΕΕΤΤ νομίζεις είναι πιο γρήγορη; Πρέπει πρώτα να κάνεις γραπτό παράπονο στον πάροχό σου και αν δεν απαντήσει επίσης γραπτά εντός 20 ημερών, τότε μόνο μπορείς να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

  5. #5
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κάνουν επίτηδες, μου το έλεγε τεχνικός πεδίου πέρνουν έντολή από τα κεντρικά και τα πειράζουν αν είσαι του ΟΤΕ θά στό Χαν φτιάξει τιν ίδια μέρα, τόρα αυτό που μπορείς να κάνεις είναι μια καταγγελία στήν εεττ, για τη βλάβη υπομονή...
    Επιβεβαιώνω και εγώ ότι το κάνουν επίτηδες και υπάρχουν αδιάσειστα στοιχεία. Πιο συγκεκριμένα, έχουν διαρρεύσει φωτογραφίες από τα κεντρικά του ΟΤΕ που επιβεβαιώνουν αυτή την παντελώς απαράδεκτη κίνηση κατά των ανταγωνιστών παρόχων και ειδικά της NOVA. Επισυνάπτω μία από αυτές τις φωτογραφίες, έχοντας πλήρη συναίσθηση του ρίσκου που παίρνω για τη ζωή μου και αιτούμενος προστασία από το ADSLgr.

    Κεντρικά ΟΤΕ - 29/05/2019 06:27πμ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  doctor-claw_aa9fa9167e0af41f51f28c7bc66f0c1b506e1bf3.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  28,3 KB 
ID: 204042
    "Προκαλέστε συνακρόαση σε κάθε γραμμή NOVA... άμεσα!"

  6. #6
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κάνουν επίτηδες...
    Και μετά πίνουν το μπράντυ τους γελώντας χαιρεκακα, ενώ χαϊδεύουν μια άσπρη γάτα.


    EDIT: Πωωωωωω ρε ψυχακια, τώρα είδα το ποστ σου!

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μετά πίνουν το μπράντυ τους γελώντας χαιρεκακα, ενώ χαϊδεύουν μια άσπρη γάτα.


    EDIT: Πωωωωωω ρε ψυχακια, τώρα είδα το ποστ σου!
    Ήταν δάχτυλος του ΟΤΕ που το κάνει εσκεμμένα να μην φαίνονται όλα τα ποστ ώστε μετά να αισθάνεσαι άσχημα που γράφεις τα ίδια με κάποιον άλλον.


  8. #8
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.956
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Πάμε μία τα βασικά:
    Ο ΟΤΕ/cosmote (και οι λοιποί isp και η ΔΕΗ, και η ΕΥΔΑΠ και όλοι βασικά) δυστυχώς δεν έχουν sla (τουλάχιστον όχι στις οικιακές συνδέσεις).
    Την όποια υπηρεσία προσφέρουν, βασικά την προσφέρουν άν/όπως θέλουν/μπορούν/τους συμφέρει.
    Αν δεν θέλουν να σου βάλουν τηλέφωνο δικαίωμα τους.
    Αν χαλάσει κάτι και αργήσει η επισκευή, κρίμα, αν αργήσει να επανέλθει η υπηρεσία θα σου αποχρεώσουν αναλογικά μέρος του παγίου.
    Και όχι δεν θα σε αποζημιώσουν αν/όταν αυτό σου προξένησε ζημία,
    όπως δεν θα σε αποζημιώσει και η ΔΕΗ πχ αν χαλάσουν τα κρέατα στο ψυγείο λόγω διακοπής ή/και το ίδιο το ψυγείο λόγω υπέρτασης.
    Τα σχετικά αναφέρονται και στα συμβόλαια που υπογράφει ο συνδρομητής.
    Αν ή όποια υπηρεσία θεωρείται κρίσιμης σημασίας είτε ο ενδιαφερόμενος ζητάει υπηρεσία με sla (με το αντίστοιχο κόστος),
    η προσπαθεί κατά περίπτωση να έχει εναλλακτικές (κινητό τηλ, γενήτρια, /whatever...).
    Καλή λευτεριά στην γυναίκα.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  9. #9
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Αν δεν θέλουν να σου βάλουν τηλέφωνο δικαίωμα τους.
    Εκτός από τον πάροχο καθολικής υπηρεσίας, Forthnet (πλέον Nova

    όπως δεν θα σε αποζημιώσει και η ΔΕΗ πχ αν χαλάσουν τα κρέατα στο ψυγείο λόγω διακοπής ή/και το ίδιο το ψυγείο λόγω υπέρτασης.
    Η ΔΕΗ αποζημιώνει
    https://energypress.gr/news/rae-apoz...athainei-vlavi

  10. #10
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    342
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από K1m0n Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάμε μία τα βασικά:
    Ο ΟΤΕ/cosmote (και οι λοιποί isp και η ΔΕΗ, και η ΕΥΔΑΠ και όλοι βασικά) δυστυχώς δεν έχουν sla (τουλάχιστον όχι στις οικιακές συνδέσεις).
    Την όποια υπηρεσία προσφέρουν, βασικά την προσφέρουν άν/όπως θέλουν/μπορούν/τους συμφέρει.
    Αν δεν θέλουν να σου βάλουν τηλέφωνο δικαίωμα τους.
    Αν χαλάσει κάτι και αργήσει η επισκευή, κρίμα, αν αργήσει να επανέλθει η υπηρεσία θα σου αποχρεώσουν αναλογικά μέρος του παγίου.
    Και όχι δεν θα σε αποζημιώσουν αν/όταν αυτό σου προξένησε ζημία,
    όπως δεν θα σε αποζημιώσει και η ΔΕΗ πχ αν χαλάσουν τα κρέατα στο ψυγείο λόγω διακοπής ή/και το ίδιο το ψυγείο λόγω υπέρτασης.
    Τα σχετικά αναφέρονται και στα συμβόλαια που υπογράφει ο συνδρομητής.
    Αν ή όποια υπηρεσία θεωρείται κρίσιμης σημασίας είτε ο ενδιαφερόμενος ζητάει υπηρεσία με sla (με το αντίστοιχο κόστος),
    η προσπαθεί κατά περίπτωση να έχει εναλλακτικές (κινητό τηλ, γενήτρια, /whatever...).
    Καλή λευτεριά στην γυναίκα.
    ;Εγραψες

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας