Σελ. 79 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 5969747778798081848999 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.171-1.185 από 3638
  1. #1171
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EnDLess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς επιλέγεις τα "κομμάτια" που σε συμφέρουν για να στηρίξεις τα επιχειρηματά σου, παρότι σίγουρα γνωρίζεις πως υπάρχει και η άλλη οπτική που όμως σκόπιμα κρύβεις.

    Ο σκοπός του ποστ ήταν να ενημερώσω τους συμφορουμίτες μου τονίζοντας ότι χρησιμοποιείς με την δικιά σου ερμηνεία τα νομικά και όχι επί της γενικής ερμηνείας των πεπολιτισμένων κρατών. Δυστηχώς για σένα δεν είμαστε αφρικανική φυλή.
    Δεν έχω διάθεση ούτε σκοπό να σε πείσω.
    Επί της ουσίας δεν λες τίποτα. Τον άλλο δρόμο δηλαδή... δεν τον περιγράφεις...γιατί πολύ απλά δεν τον ξέρεις... και δεν σε νοιάζει. Σκοπός σου είναι να το παίξεις έξυπνος και αναπαράγεις τις ίδιες μπούρδες όντας ημιμαθείς.

    Δεν είμαι νομικός και η ρήση που έγραψα είναι στο άρθρο που παρέθεσα, δεν έχω σκοπό να το "παίξω" κάτι που δεν είμαι.

    Τις κυρώσεις στην σπηλιά που ζεις τις έχεις ακούσει; όχι; πόσα παραδείγματα κυρώσεων θες;
    σιγά μωρέ τι θα μας κάνουν... ελληναράς... το κατάλαβα αφού γράφεις τα διεθνή δικαστήρια εκεί που δεν πιάνει μελάνι στις κυρώσεις θα κολήσεις...

    τελικά όλα αυτά... διεθνές δίκαιο... σύμβαση της βιέννης... ποιους εξυπηρετούν; τα αδύναμα κράτη σαν εμάς ή τους ισχυρούς; ποιους περιορίζουν;;

    πήγαινε για σανό τώρα μεσημεριάζει...
    Σωστά.
    Επαναλαμβάνω και σε σένα.
    Θα μου πεις τελικά ποια αστυνομία (το ΣΑ το διαγράψαμε να εικάσω ως επιλογή) θα μας επιβάλλει αυτές τις κυρώσεις αν αθετήσουμε δανειακή σύμβαση;;
    Περιμένω και θα περιμένω και θα περιμένω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 16-06-19 στις 13:51.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  2. #1172
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.880
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες συνεχώς για Αστυνομία, δεν υπάρχει αστυνομία για διεθνή θέματα.
    Δεν πήγε αστυνομία στην Γερμανία εκεί στο περίπου 1940, πήγε στρατός, γιατί όμως; δεν ήταν εθνικά κυρίαρχο κράτος η Γερμανία;
    Δεν είναι εθνικά κυρίαρχο κράτος το Ιραν; η Βόρεια Κορέα;
    Θα μου πεις, ναι αλλά η Ρωσία...... ναι εμείς και η Ρωσία ενα πράγμα!
    Επίσης θα μας κλάσουν μια μάντρα με τα εμπάργκο που θα πέσουν.

  3. #1173
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από 10 χρόνια που συνεχώς αποδέχεσαι το συγκεκριμένο δόγμα φυσικά.
    Αν ηταν ετσι οπως το λες τοτε οι περιοδικες εκλογες δε θα ειχαν καμμια σημασια. Πχ εβγαλες για 10 χρονια τη Χ κυβερνηση που εκανε το Ψ, αρα να τη βγαλουμε για αλλα 100 χρονια να συνεχιζει να κανει το Ψ.

    Ουτε καν.

    Και σε τελικη αναλυση ο λαος δεν ηθελε ουτε το '10 ουτε το '15 τα μνημονια, ασχετως τι κανουν τα κομματα.

    Και στην τελική ο ρεαλισμός έχει να κάνει με τις πραγματικές συνθήκες και εντός της χώρας. Ποιο πολιτικό σύστημα θα αναλάβει αυτό το τιτάνιο έργο; Το 0.5% του Καζάκη;

    Αναλύσεις της οκάς σε ένα φόρουμ εύκολες είναι.
    Αναλυσεις της οκας ειναι οι ελληνικες του τυπου οπως αυτες που γινοντουσαν εδω για τον farage οτι ειναι απλα ο καρατζαφερης της αγγλιας, και για τον μπεπε γκριλο οτι ειναι ο χαρυ κλυν την ιταλιας... υποτιμητικα παντα... και ειδες τι εγινε.

    Οι σωστες οι θεσεις παραμενουν σωστες θεσεις απ'οπου και αν εκφραζονται. Ακομα και το να βγει η Βρετανια απ'την ΕΕ, που ηταν αδιανοητο, αποτελουσε το οραμα ενος ανθρωπου που πολεμησε γι'αυτο και στο τελος υλοποιηθηκε... γιατι ηταν εναρμονισμενο με αυτο που βλεπει και ο βρετανος. Τα ιδια και ο ιταλος που βλεπει οτι με το ευρω ειναι χειροτερα. Εδω δλδ θα συνεχισουμε να αυτοκαταστρεφομαστε επειδη δηθεν δεν υπαρχει αλλος δρομος ή δεν υπαρχει προσωπο?

    Οι ελληνες στο παρελθον πηγαν κοντρα σε τεραστιους εχθρους και δυσκολιες. Στο να ριξουν ενα χαρτακι στη καλπη θα κολλησουμε?

  4. #1174
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες συνεχώς για Αστυνομία, δεν υπάρχει αστυνομία για διεθνή θέματα.
    Δεν πήγε αστυνομία στην Γερμανία εκεί στο περίπου 1940, πήγε στρατός, γιατί όμως; δεν ήταν εθνικά κυρίαρχο κράτος η Γερμανία;
    Δεν είναι εθνικά κυρίαρχο κράτος το Ιραν; η Βόρεια Κορέα;
    Θα μου πεις, ναι αλλά η Ρωσία...... ναι εμείς και η Ρωσία ενα πράγμα!
    Καμάρι μου τότε αν μπει κάποιος γείτονας στο σπίτι σου μετά από καβγά σας τότε μην φωνάξεις την αστυνομία γιατί είναι ήδη εκεί (γείτονας=αστυνομία).
    Αυτό ισοδύναμα, ουσιαστικά λες.
    Αν μια συμμαχία κρατών πολεμά κατά μιας άλλης τότε αυτό είναι απλά πολέμος μεταξύ κράτων και συμμαχιών κρατών.
    Δεν είναι επέμβαση κάποιας υπερκρατικής οντότητος και αστυνομίας.
    Ή αν αλλάζεις τόσο εύκολα έτσι τους ορισμούς σουγια να βολεύσουν τα δεδομένα τότε τετριμμένα ΟΚ, περίμενε να λάβεις το συγχαρητήριο γράμμα που θα σου στείλει ο Πόππερ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 16-06-19 στις 14:12.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  5. #1175
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ελληνες στο παρελθον πηγαν κοντρα σε τεραστιους εχθρους και δυσκολιες. Στο να ριξουν ενα χαρτακι στη καλπη θα κολλησουμε?
    Σε ποιον να το ρίξω δεν έχω ακόμη καταλάβει.

  6. #1176
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποιον να το ρίξω δεν έχω ακόμη καταλάβει.
    Οσοι ειναι να το ριξουν αντιμνημονιακα, και διαβαζουν το παρον θρεντ, ξερουν.

  7. #1177
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσοι ειναι να το ριξουν αντιμνημονιακα, και διαβαζουν το παρων θρεντ, ξερουν.
    Δεν μου λέτε κι εμένα που είμαι "νέος" (στη συζήτηση ) και από χωριό σε αυτά.

  8. #1178
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμάρι μου τότε αν μπει κάποιος γείτονας στο σπίτι σου μετά από καβγά σας τότε μην φωνάξεις την αστυνομία γιατί είναι ήδη εκεί (γείτονας=αστυνομία).
    Αυτό ισοδύναμα, ουσιαστικά λες.
    Αν μια συμμαχία κρατών πολεμά κατά μιας άλλης τότε αυτό είναι απλά πολέμος μεταξύ κράτων και συμμαχιών κρατών.
    Δεν είναι επέμβαση κάποιας υπερκρατικής οντότητος και αστυνομίας.
    Ή αν αλλάζεις τόσο εύκολα έτσι τους ορισμούς σουγια να βολεύσουν τα δεδομένα τότε τετριμμένα ΟΚ, περίμενε να λάβεις το συγχαρητήριο γράμμα που θα σου στείλει ο Πόππερ...
    Φωνάζεις αστυνομία γιατί υπάρχει αστυνομία, αν δεν υπήρχε θα φώναζες ότι υπάρχει, άλλωστε η αστυνομία το λέει και η λέξη είναι ο νόμος του άστυ.
    Δεν λεω λοιπόν αυτό το πράγμα. λέω οτι στο διεθνές σκηνικό δεν έχει αστυνομία, αλλά εχει άλλα πράγματα

    Το Πόππερ δεν τον ξέρω, μόνο εναν Πότερ ξέρω.

  9. #1179
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φωνάζεις αστυνομία γιατί υπάρχει αστυνομία, αν δεν υπήρχε θα φώναζες ότι υπάρχει, άλλωστε η αστυνομία το λέει και η λέξη είναι ο νόμος του άστυ.
    Δεν λεω λοιπόν αυτό το πράγμα. λέω οτι στο διεθνές σκηνικό δεν έχει αστυνομία, αλλά εχει άλλα πράγματα

    Το Πόππερ δεν τον ξέρω, μόνο εναν Πότερ ξέρω.
    Τα άλλα πράγματα διεθνώς αντί του νόμου του άστεως που ανέφερες δεν ήταν αστυνομία, δεν ήταν η διεθνής νομιμότητα, ήταν απλά άλλα κράτη.

    Πάμε ξανά και σε σένα λοιπόν:
    Ποια είναι η αστυνομία ή τ.π. τα απροσδιόριστα αυτά άλλα πράγματα που έχει το διεθνές σκηνικό και που θα μας επιβάλλουν αυτές τις κυρώσεις αν αθετήσουμε δανειακή σύμβαση;;
    Περιμένω, δεν θα κοιμηθώ.

    ΥΓ Καρλ Πόππερ. Τετριμμένη ad hoc αλλαγή θεωρίας προς επίτευξιν μη διαψευσιμότητος εν όψει αταίριαστων δεδομένων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 16-06-19 στις 14:28.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  10. #1180
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα άλλα πράγματα διεθνώς αντί του νόμου του άστεως που ανέφερες δεν είναι αστυνομία είναι απλά άλλα κράτη.

    Πάμε ξανά και σε σένα λοιπόν:
    Ποια είναι η αστυνομία ή τ.π. τα απροσδιόριστα αυτά άλλα πράγματα που έχει το διεθνές σκηνικό και που θα μας επιβάλλουν αυτές τις κυρώσεις αν αθετήσουμε δανειακή σύμβαση;;
    Περιμένω, δεν θα κοιμηθώ.

    ΥΓ Καρλ Πόππερ. Τετριμμένη ad hoc αλλαγή θεωρίας προς επίτευξιν μη διαψευσιμότητος εν όψει αταίριαστων δεδομένων.
    Έχουν αναφερθεί πιο πάνω και δεν είναι απροσδιόριστα, Αστυνομία πάντως δεν υπάρχει.

  11. #1181
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Α έχουν αναφερθεί παραπάνω. Για πές πού;
    Σε ποιο μήνυμα; Ακριβώς παρακαλώ.
    Ρητορική φυσικά ερώτηση.
    Επιβεβαιώνεις την τελείως κακή πίστη ως συνομιλητή με τέτοιες ξεκάθαρες απατεωνιές.
    Και μετά θέλεις, βασικά απαιτείς κάθε φορά εγώ να σου κάνω ανάλυση για τυχόν grexit.
    Ναι σωστά.

    ΥΓ Αν έλεγες ότι απλά δεν υπάρχει αστυνομία θα σε παραδεχόμουν γιατί στις συζητήσεις πάνω από όλα εκτιμώ την ειλικρίνεια. Αλλά εσύ όχι. Με μισά λόγια το παραδέχεσαι και στα άλλα μισά πάρ'αυτά το γυρνάς στο ότι υπάρχουν κάποια ανώνυμα μαγικά άλλα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 16-06-19 στις 14:40.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  12. #1182
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μετά θέλεις, βασικά απαιτείς κάθε φορά εγώ να σου κάνω ανάλυση για τυχόν grexit. Ναι σωστά.
    Εγώ θέλω κατι άλλο περισσότερο ενδεικτικό για να καταλάβω τι να ψηφίσω, χθες δεν απάντησες ξεκάθαρα. Περιμένω, δεν θα βουτήξω.

  13. #1183
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α έχουν αναφερθεί παραπάνω. Για πές πού;
    Σε ποιο μήνυμα; Ακριβώς παρακαλώ.
    Ρητορική φυσικά ερώτηση.
    Επιβεβαιώνεις την τελείως κακή πίστη ως συνομιλητή με τέτοιες ξεκάθαρες απατεωνιές.
    Και μετά θέλεις, βασικά απαιτείς κάθε φορά εγώ να σου κάνω ανάλυση για τυχόν grexit.
    Ναι σωστά.

    ΥΓ Αν έλεγες ότι απλά δεν υπάρχει αστυνομία θα σε παραδεχόμουν. Αλλά όχι. Με μισά λόγια το παραδέχεσαι και στα άλλα μισά πάρ'αυτά το γυρνάς στο ότι υπάρχουν καιποια ανώνυμα μαγικά άλλα.
    Έχουν αναφέθρει πιο πάνω, εσύ άπλα δεν τα δέχεσαι, αυτό όμως δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν.

    Δεν σου ζήτησα εχθές να μου κάνεις ανάλυση για το grexit, δεν το περιμένω άλλωστε απο εσένα.
    Σου ζήτησα τι ακριβώς ήθελες να πεις με μια φράση σου πιο πίσω, κάτι που δεν εξήγησες, απλή ερώτηση δηλαδή, λες
    Αμφότερα εμπόδια μπορούν να ξεπερασθούν.Το μόνο που μας εμποδίζει να ανακτήσουμε την ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ μας και την ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ μας είστε εσείς που δεν έχετε συμφέρον να την ανακτήσουμε και ο φόβος.
    Αμφότερα εμπόδια μπορούν να ξεπερασθούν.
    Αναφερόμενος σε άλλους που ζούνε σε αυτό το κράτος που λεγέται Ελλάδα.
    Ακόμα λοιπόν εξήγηση γιοκ

  14. #1184
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Καλά κρασιά.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  15. #1185
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το ίδιο σκεπτικό μπορούμε να πούμε πως και οι μικροί δεν τα δηλώνουν, άλλος γιατί σου λέει καλύτερα μαύρα στο χέρι και μετά παίρνω και τα επιδόματα, άλλος γιατί έχει άλλη δουλειά που του είναι χαλαρή και κάνει και μια δεύτερη.
    Προσωπικά λόγο δουλειάς έχω δει πολλούς απο τους μικρούς με τα μαύρα,
    αρα είναι θέμα μενταλιτέ; Είναι θέμα τρόπου σκέψης τελικά;
    Οι μικροί για να πάρουν κάνα ψίχουλο παραπάνω (οκ, μερικοί μπορεί να παίρνουν και καρβέλια ολόκληρα), και οι λίγοι να κατεβάζουν λουκούλεια τραπέζια, χωρίς κανείς να δίνει το μερτικό του στο κράτος (δηλαδή όλους μας), και μετά παραπονιόμαστε και κλαιγόμαστε. Και φυσικά το κράτος το βλέπουμε πάντα, ΠΑΝΤΑ, σαν κάποιον άλλο, κάποιον εχθρό, που πρέπει με κάποιο τρόπο να κάνουμε αυτό που θέλουμε εμείς και όχι αυτό που λένε οι νόμοι του κράτους, είτε λέγεται για φοροδιαφυγή, για καταπάτηση είτε ακόμη για καγκουριες στον δρόμο. Πρέπει το "κράτος" ναναι κάποιος μπαμπούλας, που να μας κάτσει στο σβέρκο προκειμένου να πειθαρχήσουμε στους νόμους, και πάλι, με την πρώτη ευκαιρία, θα την κάνουμε την σαχλαμάρα.
    Κάτι που εκμεταλλεύονται οι κάθε λογής λογής πολιτικοί, αφήνοντας παραθυράκια να ξεγλυστράνε οι ημέτεροι, και να εκμετελλεύονται το κράτος (δηλαδή ΟΛΟΥΣ τους υπόλοιπους) και έχουμε αυτό που λέγεται πελατειακό κράτος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμησε μας τι παθανε οι Γερμανοι που δε πληρωσαν ουτε το κατοχικο δανειο...
    Τι πάθανε; τίποτα.....
    τους δώσανε και παράσημο λέμε....


    Μην ξεχνάμε ότι η ιστορία γράφετε απο τους ισχυρούς. Η Γερμανία είναι ο ισχυρός της υπόθεσης, ειδικά στην ΕΕ, οπότε κόβει και ράβει κατα το δοκούν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή Γερμανία δεν έπαθε τίποτα γιατί το ΝΑΤΟ την ήθελαν να ξαναστειθει ASAP για να είναι φράγμα στη Ρωσία.
    Ή εποχή για το κανόνι ήταν το 10 που το χρέος ήταν ιδιωτικό σε ελληνικό δίκαιο.
    Τώρα καληνύχτα.
    Αυτό ακριβώς. Τότε μπορούσαμε, τώρα όχι.

Σελ. 79 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 5969747778798081848999 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας