Σελ. 91 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 718186899091929396101111 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.351-1.365 από 3638
  1. #1351
    Εγγραφή
    08-09-2003
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο πριν δεν μας είπες πόσοι φόροι επιβλήθηκαν..από αυτά λίστες έχεις;
    Μου φαίνεται σαν να ξεχνάς ποια κόμματα κυβερνούσαν τόσα χρόνια και έγινε ότι έγινε..κατά τα άλλα όπως λέγεται ένα κόμμα μπορεί να ανανεωθεί..ουδέν σχόλιο..
    Εγώ όπως έχω πει δεν εξαιρώ ούτε τον σύριζα..αλλά το να θέλουμε πάλι την οικογενειοκρατία..ε είναι κάπως..
    Όσο για τους λαγούς με πετραχήλια που λες πίσω..
    https://www.documentonews.gr/article...ogramma-ths-nd
    Θα μας σώσει η νδ..Έλα Χριστέ και Κύριε...
    - - - Updated - - -

    Κανείς δε δίνει άφεση αμαρτιών σε κανένα, το μεγάλο πρόβλημα κατά τη γνώμη μου, δεν είναι η επιβολή φόρων αλλά η τεράστια φοροδιαφυγή που πάντα υπήρχε. Η ΝΔ δεν ξέρω αν θα μας σώσει, αλλά σίγουρα όχι ο ΣΥΡΙΖΑ...γιατί να εμπιστευτεί κάποιος ένα κόμμα που λέει ψέματα, εξαπάτησε τον λαό και λαϊκίζει; Που θεωρεί τον ελληνικό λαό ανόητο και βλάκα; Ο ΣΥΡΙΖΑ μας έβαλε σε ένα τρίτο σκληρό μνημόνιο, το σκληρότερο από τα τρία, εξαιτίας της πολιτικής του πρώτου εξαμήνου του 2015, πήρε εύσημα ως η καλύτερη μνημονιακή κυβέρνηση επειδή εφάρμοσε καλύτερα το μνημόνιο από όλες τις μέχρι σήμερα κυβερνήσεις, και τώρα πανηγυρίζει που μας έβγαλε!! (Θυμάστε το 2014 που είχε χαλάσει τον κόσμο για το περίφημο e-mail Χαρδούβελη ε; αξίας 900 εκ. Ευρώ...εε, μερικούς μήνες μετά ψήφισε μνημόνιο 8-10 δις ευρώ αφού έφτασε τη χώρα στο χείλος της χρεωκοπίας και τη χρέωσε άλλα 100 δις).

    Έδωσε επίδομα κάλπης στους συνταξιούχους 10 μέρες πριν τις εκλογές και το ονόμασε 13η σύνταξη και ήθελε όλοι να πουν τι; Μπράβο που αναπτύχθηκε η οικονομία και είναι τελείως συμπτωματικό ότι αυτό έγινε μέρες πριν τις εκλογές; Όπως και ότι μια βδομάδα πριν μειώθηκε ο ΦΠΑ που ο ΣΥΡΙΖΑ είχε αυξήσει; Πανηγυρίζουμε δηλαδή για πράγματα που υπήρχαν το το 2014 κι εξαιτίας της πολιτικής του πρώτου εξαμήνου 2015 καταστράφηκαν και μόλις τώρα τα επαναφέρουμε!!

    Να μη μιλήσουμε για πολιτικό ήθος, για ασφάλεια, για παιδεία (εκεί έχουμε άσυλο!!).... Δηλαδή στην Ελλάδα όποιος αναφέρει βασικά και αυτονόητα πράγματα σε οποιεσδήποτε άλλες χώρες του κόσμου, όπως το ότι δεν είναι δυνατόν βρε παιδί μου κάθε μα κάθε εβδομάδα, τα ΜΑΤ να παίζουν κλεφτοπόλεμο με τους δήθεν αναρχικούς, να γίνεται γης μαδιάμ το κέντρο της πρωτεύουσας και να μην τιμωρείται κανένας, ότι δε γίνεται να μπαίνει ο οποιοσδήποτε μέσα στο πανεπιστήμιο, να ξυλοφορτώνει καθηγητές και φοιτητές και να φεύγει σαν κύριος..όποιος τα πει, να θεωρείται ακροδεξιός και φασίστας!!!
    Ξέρετε γιατί μιλάμε για τον ΣΥΡΙΖΑ; Γιατί πρώτον είναι κυβέρνηση, και πρώτα το κυβερνών πρόγραμμα κρίνεται από τα πεπραγμένα του...Δεύτερον γιατί μπορεί να μην είναι χειρότερος από τους άλλους (αν και για μένα είναι) αλλά γιατί εξελέγη ως κάτι το "νέο", ως έχων "πολιτικό ήθος", ενώ έδειξε το ακριβώς αντίθετο... Δείτε τον Πολάκη και μιλήστε για ήθος της αριστεράς... Δείτε τους εκατοντάδες μετακλητούς υπαλλήλους και τα ρουσφέτια που έκανε και πείτε μου τι λέγαμε για ήθος (την Καλησπέρα μου στην κυρία Τασία που ζήτησε συγνώμη όχι από το λαό αλλά από το ΣΥΡΙΖΑ που της ξέφυγαν μερικές κουβέντες παραπάνω)..

    Spoiler:
    Αλήθεια εκείνον εκεί τον Ιάσονα Σχοινά Παπαδόπουλο, γραμματέα της νεολαίας ΣΥΡΙΖΑ το 2016, που διόρισε όλη του την οικογένεια στο δημόσιο, και όταν τον πήραν χαμπάρι είπε ούτε λίγο, ούτε πολύ, ότι δικαιούται να το κάνει επειδή ο παππούς του πολέμησε στο ΕΑΜ- ΕΛΑΣ και εκείνος διάβαζε Μαρξ στα παιδικά του χρόνια, τον θυμάται κανείς;

    Για να δείτε πόσο ιθαγενείς μας θεωρούν ο εξάδερφος του πρωθυπουργού βγήκε και είπε ότι εμείς δε διορίσαμε κανέναν, και όταν του είπαν ξέρετε, εσείς είστε ξάδερφος του πρωθυπουργού, εξεμάνη κιόλας....
    Spoiler:
    Ο ξάδερφος λοιπόν, είναι πολιτικός μηχανικός στο επάγγελμα, μια εταιρεία είχε με τον Αλ. Τσίπρα και πτώχευσε, και αμέσως μετά τις εκλογές του 2015, βρέθηκε με αξιοκρατικά, ασφαλώς, κριτήρια, στη θέση του Γενικού Γραμματέως Διεθνών Οικονομικών Σχέσεων και Αναπτυξιακής Συνεργασίας του Υπουργείου Εξωτερικών (τώρα τι σχέση έχει ένας πολιτικός μηχανικός με την εξωτερική πολιτική είναι άλλο θέμα) Επειδή δε του άρεσε εκεί, με αξιοκρατικά φαντάζομαι κριτήρια, βρέθηκε σύμβουλος του πρωθυπουργού, για την ακρίβεια από το 2017 έχει καθήκοντα Προϊστάμενου του Οικονομικού Γραφείου της Γενικής Γραμματείας Πρωθυπουργού..και τώρα εντελώς αξιοκρατικά είναι υποψήφιος βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ στη Δυτική Αττική

    Όσο για τα εσωκομματικά της ΝΔ, ναι, όλα τα κόμματα είχαν κατά καιρούς διασπάσεις, έριδες κλπ...Αλλά σε αυτά η αριστερά δεν ξεπερνιέται με τίποτα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος grtt : 19-06-19 στις 18:53.

  2. #1352
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grtt Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπλαμπλαμπλα
    Η διαφορά του συριζα με τη νδ είναι ΠΟΣΟΤΙΚΗ και οχι ποιοτική που προσπαθείς να μας πείσεις...Τώρα αν πιστεύει κάποιος οτι αυτοί που έχουν βάλει χέρι στη μαρμίτα είναι "ικανοί" να ξαναματακυβερνήσουν και μας "σώσουν" κιόλας , θέλει ψυχίατρο.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  3. #1353
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι αυτό ειναι απόρροια των όσων λέω. Εαν είχαμε χρήση αυλων συναλλαγών σε ποσοστό ανάλογο Σουηδίας - Δανίας ή εστω εκεί κοντά, ούτε πρόβλημα στην εσωτερική αγορά θα υπήρχε, ούτε πρόβλημα στυλ bank run επίσης θα υπήρχε. Τουλάχιστον απο τους πολίτες. Οσο για τις επιχειρήσεις, θα χρειάζονται ένα πλαίσιο για την αποφυγή διαρροής κεφαλαίων στο εξωτερικό, αλλά με την καμμία δεν θα υπήρχε το θέμα όπως τότε με τα καπιταλ κοντρολς. Μην ξεχνάμε ότι οι εικόνες κόσμου να περιμένει σε ατέλειωτες ουρές ατέλειωτες ώρες για να βγάλει απο το ΑΤΜ ειναι που κλειδώνισε και την εμπιστοσυνη των ξένων συνεργατών ελληνικών εταιριών, και άρχισαν να ζητάνε τα λεφτά μπροστά.
    Αν είχαμε χρήση άυλων συναλλαγών σε ποσοστό ανάλογο Σουηδίας-Δανίας τότε τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά όχι μόνο για το τραπεζικό σύστημα αλλά και για την οικονομία γενικότερα


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Slip Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κατάργηση των μετρητών αφαιρεί ένα μέσο προστασίας από διάφορες καταστάσεις, bank run, bail-in, αλλαγή νομίσματος κ.ο.κ..

    Μπορεί στην Ελλάδα της μεγάλης παραοικονομίας η πρόταση να ακούγεται δελεαστική, όμως πρακτικά είναι ένα βήμα προς μια νομισματική απολυταρχία.
    Στην Ελλάδα θα ήταν νομισματική απολυταρχία ή γενικότερα σε οποιαδήποτε χώρα; Γιατί σε άλλες χώρες (και όχι μόνο σε μπανανίες) το θέμα συζητιέται σοβαρά.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  4. #1354
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι αλήθεια αυτό που λες για τους ανέργους και τους εξαθλιωμένους και αυτός είναι ο λόγος που θεωρούσα και θεωρώ επικίνδυνο το να διεξαχθεί ένα δημοψήφισμα για πράγματα που δεν σε ενδιαφέρουν ή υπό κάποιες προϋποθέσεις μπορεί να σε ενδιέφεραν αν ήσουν σε καλύτερη οικονομική κατάσταση και οχι όπως είσαι τώρα. Η πλειοψηφία του κόσμου (και εγώ μαζί) πήγε να ψηφίσει χωρίς γνώσεις και εμπειρία για τυχόν συνέπειες της ψήφου του. Ούτε εγώ μπορώ να πω οτι είχα γνώσεις για να κρίνω τι θα γίνει και πως θα επηρεαστώ από αυτό που θα ψήφιζα τότε πέραν μόνο από αυτά που ακούγαμε όλοι από τα ΜΜΕ, γιατί δεν είμαι οικονομολόγος.
    Προσωπικά δύο μέρες πριν εκείνο το δημοψήφισμα, είχα πάει στο σπίτι ενος θείου μου, εκεί έτυχε και βρισκόταν καλεσμένος ένας φίλος του, ήταν διευθυντής τραπεζικού υποκαταστήματος, ανοίξαμε μια κουβέντα τότε, αυτός έλεγε πάνω κάτω οτι έχει ειπωθεί και γραφτεί πάμπολες φορές, οτι δηλαδή αν φύγουμε από το ευρώ και πάμε σε δικό μας νόμισμα η κατάσταση θα γίνει πολύ χειρότερη απ' οτι είναι, νομίζουμε οτι θα έχουμε την δική μας αυτονομία οικονομικά και το αίσθημα αυτό υπερκαλύπτει σε αρκετούς ανθρώπους την φοβία των υπόλοιπων αρνητικών συνεπειών. Εκεί που έδωσα σημασία και τον είχα ρωτήσει ήταν αν μπορούμε να πάμε σε δικό μας νόμισμα χωρίς να ανέβει ο πληθωρισμός, μου είπε οτι η έκδοση δικού μας νομίσματος και ο πληθωρισμός πάνε πακέτο και αλληλοσυνδέονται, όσο περισσότερο κόβουμε τόσο αυξάνει ο πληθωρισμός, παρόμοια συσχέτιση υπάρχει και με την ισοτιμία του δικού μας νομίσματος με τα ξένα. Σίγουρα ο διευθυντής τράπεζας ξέρει κάτι παραπάνω από τον μέσο άνθρωπο, επειδή εγώ βέβαια είμαι άνθρωπος που δεν μου αρέσει να επιλέγω κάτι επειδή άκουσα μια άποψη από κάποιον την προηγούμενη μέρα ή επειδή ο καθένας λέει τα δικά του από τα ΜΜΕ, προτίμησα να μην ρίξω καμιά απ' τις δύο επιλογές.
    Δεν το δέχομαι το επιχείρημα ότι οι φτωχοί δεν σκεφτωνται με σωστά κριτήρια.
    Η κρίση δεν επηρεάζει μόνο τους οικονομολόγους ώστε να έχουν μόνο αυτοί γνώμη.
    Επηρεάζει και τους φτωχούς και μάλιστα κυρίως αυτούς.
    Άλλωστε ποιος μου λέει ότι αυτοί σκέφτονται με σωστά κριτήρια;
    Μου είπαν ότι αν πάμε στη δραχμή θα γίνουμε Ζιμπάμπουε.
    Δεν έχουμε λέει γιατρούς δεν θα έχουμε φάρμακα δεν θα έχουμε πετρέλαιο θα περικοπούν οι συντάξεις θα ακριβήνει το ρεύμα και άλλα τέτοια.
    Και δεν πήγαμε σε εθνικό νόμισμα.
    Έχουμε ευρώ.
    Και πάλι δεν έχουμε γιατρούς, έχουν φύγει έξω.
    Δυο κουτιά Ivor αγόρασα για τη μητέρα μου 47.5€ το καθένα. Δηλαδή το ένα τέταρτο τής ήδη μειωμένης σύνταξης. Και της κόψανε και το ΕΚΑΣ.
    Το πετρέλαιο; είναι ανέκδοτο. όλοι το γύρισαν σε ξύλα πελετ η κλιματισμό.
    Το δε ρεύμα; κυριολεκτικά όταν έρχεται το εκκαθαριστικό είναι πολλές φορές περισσότερο απο το μηνιάτικο.

    Εγω βλέπω λοιπόν τα ίδια αποτελέσματα και με την παραμονή μας στο ευρώ.

  5. #1355
    Το avatar του μέλους daywalker06
    daywalker06 Guest
    Αν είχαμε χρήση άυλων συναλλαγών σε ποσοστό ανάλογο Σουηδίας-Δανίας τότε τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά όχι μόνο για το τραπεζικό σύστημα αλλά και για την οικονομία γενικότερα
    Αν ήμασταν Σουηδοί - Δανοί θα ηταν εύκολο, με Ελληνική νοοτροπία και παιδεία δεν βγαίνουν τα κουκιά

  6. #1356
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grtt Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -

    Κανείς δε δίνει άφεση αμαρτιών σε κανένα, το μεγάλο πρόβλημα κατά τη γνώμη μου, δεν είναι η επιβολή φόρων αλλά η τεράστια φοροδιαφυγή που πάντα υπήρχε.
    Συμφωνούμε για τη φοροδιαφυγή..που κανείς όμως επί έτη δεν μπορεί να πατάξει..
    Όχι όμως ότι και οι φόροι δεν είναι μεγάλο πρόβλημα..
    Αυτά τα 2 είναι αλληλένδετα..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grtt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ΝΔ δεν ξέρω αν θα μας σώσει, αλλά σίγουρα όχι ο ΣΥΡΙΖΑ...γιατί να εμπιστευτεί κάποιος ένα κόμμα που λέει ψέματα, εξαπάτησε τον λαό και λαϊκίζει; Που θεωρεί τον ελληνικό λαό ανόητο και βλάκα; Ο ΣΥΡΙΖΑ μας έβαλε σε ένα τρίτο σκληρό μνημόνιο,

    Το δεν ξέρω που λες, μπορεί να σημαίνει πιθανό σώσιμο;
    Αν, ναι..όπως μας έσωναν έως τώρα...μας θεωρούσαν πανέξυπνους, μας είχαν με το γάντι..
    Τα μνημόνια δεν θα τα σχολιάσω..θα πω μόνο για την έως τώρα κατάσταση που προκάλεσαν κυρίως τα 2 μεγάλα κόμματα..
    https://www.dailymotion.com/video/x7adx9h
    http://www.nostimonimar.gr/έργα-ημέρ...ά-βενιζ/
    https://www.newsbomb.gr/bomber/prion...iaggelma-olant


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grtt Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Θυμάστε το 2014 που είχε χαλάσει τον κόσμο για το περίφημο e-mail Χαρδούβελη ε; αξίας 900 εκ. Ευρώ...εε, μερικούς μήνες μετά ψήφισε μνημόνιο 8-10 δις ευρώ αφού έφτασε τη χώρα στο χείλος της χρεωκοπίας και τη χρέωσε άλλα 100 δις).
    ->
    https://webcache.googleusercontent.c...r&client=opera

    Spoiler:


    Ποια κυβέρνηση αύξησε και πόσο το δημόσιο χρέος σε απόλυτους αριθμούς (δισ. ευρώ) και σε ποσοστό επί του Ακαθάριστου Εγχώριου Προϊόντος (ΑΕΠ)

    Ελληνικό δημόσιο χρέος (2000 – 2018) ανά τρίμηνο – Πίνακας: Χρέος ανά κυβέρνηση σε απόλυτους αριθμούς και σε ποσοστό συνολικά και ετησίως
    Τα στοιχεία είναι από την Eurostat και εδώ παρουσιάζεται η περίοδος για το ελληνικό δημόσιο χρέος από το 2000 (πρώτο τρίμηνο) μέχρι το 2018 (τρίτο τρίμηνο).

    Κυβερνήσεις Σημίτη (2000 – 2004): Αύξηση δημόσιου χρέους κατά 46 δισ. ευρώ (ή 10 δισ. ανά έτος) – σε ποσοστό επί του ΑΕΠ (αύξηση 0,1 – από 102,6% του ΑΕΠ σε 102,7% του ΑΕΠ)

    Κυβερνήσεις Καραμανλη: Αύξηση δημόσιου χρέους κατά 108 δισ. ευρώ (ή 22 δισ. ευρώ ανά έτος) – σε ποσοστό (αύξηση +22 μονάδες) – από 102,7% του ΑΕΠ σε 124,9%)

    Κυβέρνηση Παπανδρέου: Αύξηση δημόσιου χρέους κατά 52 δισ. ευρώ (ή 26 δισ. ευρώ ανά έτος) – σε ποσοστό (αύξηση +39 μονάδες) – από 124,9% του ΑΕΠ σε 164%)

    Κυβέρνηση Παπαδήμου: Μείωση – μέσω του καταστροφικού για τα ασφαλιστικά ταμεία, δημόσιους οργανισμούς, ασφαλισμένους και μικροομολογιούχους PSI – 47 δισ. ευρώ

    Κυβερνήσεις Σαμαρά: Αύξηση του δημόσιου χρέους κατά 18 δισ. ευρώ ή 7 δισ. ευρώ ανά έτος. Σε ποσοστό αύξηση 27 μονάδες του ΑΕΠ – από 152% σε 179% του ΑΕΠ

    Κυβερνήσεις Τσίπρα: Αύξηση του δημόσιου χρέους κατά 15 δισ. ευρώ ή 4 δισ. ανά έτος – σε ποσοστό επί του ΑΕΠ αύξηση 3% – από 179% του ΑΕΠ σε 182%.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grtt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έδωσε επίδομα κάλπης στους συνταξιούχους 10 μέρες πριν τις εκλογές και το ονόμασε 13η σύνταξη και ήθελε όλοι να πουν τι;
    Σε αυτή τη περίπτωση δλδ τι έγινε;
    https://www.euro2day.gr/news/economy...ikaioyhoi.html
    https://el.wikipedia.org/wiki/Ελληνι...ογές_2014

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grtt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μη μιλήσουμε για πολιτικό ήθος, για ασφάλεια, για παιδεία (εκεί έχουμε άσυλο!!)....
    Ενώ από πολιτικό ήθος όλοι οι προηγούμενοι επί ετών..άλλο τίποτα...τα έφτιαξαν όλα..
    Όπως ο σαμαράς που (δεν) παρέδωσε το μαξίμου..
    https://www.dailymotion.com/video/x7a6ixh


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grtt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρετε γιατί μιλάμε για τον ΣΥΡΙΖΑ; Γιατί πρώτον είναι κυβέρνηση, και πρώτα το κυβερνών πρόγραμμα κρίνεται από τα πεπραγμένα του...Δεύτερον γιατί μπορεί να μην είναι χειρότερος από τους άλλους (αν και για μένα είναι) αλλά γιατί εξελέγη ως κάτι το "νέο", ως έχων "πολιτικό ήθος", ενώ έδειξε το ακριβώς αντίθετο...
    Σαφώς και μιλάμε για τους κυβερνώντες..αλλά για τους προηγούμενους είχε γίνει ανάλογη κριτική;
    Για το "νέο" που λες.. η νδ τώρα δλδ δεν έρχεται ως νέα και ανανεωμένη;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grtt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δείτε τον Πολάκη και μιλήστε για ήθος της αριστεράς...
    Δες άδωνι-βορίδη-λοβέρδο κλπ κλπ..


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grtt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δείτε τους εκατοντάδες μετακλητούς υπαλλήλους και τα ρουσφέτια που έκανε και πείτε μου τι λέγαμε για ήθος
    Γνωστό το άθλημα επί ετών..ακόμη και τώρα που είμαστε στο παρατσάκ για οικογενειοκρατία σε όλα τα πόστα..
    Μάλλον δεν το έχουμε πάρει το μάθημα μας..
    Και κάτι πρόχειρο από τις πίσω σελίδες..https://www.adslgr.com/forum/threads...30#post6610530

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυο κουτιά Ivor αγόρασα για τη μητέρα μου 47.5€ το καθένα. Δηλαδή το ένα τέταρτο τής ήδη μειωμένης σύνταξης. Και της κόψανε και το ΕΚΑΣ.
    Εγω βλέπω λοιπόν τα ίδια αποτελέσματα και με την παραμονή μας στο ευρώ.
    Με το ευρώ ανέβηκαν όλα τα είδη κλπ αλλά οι μισθοί έμειναν ίδιοι..πολλά είδη πήγαν π.χ ~3φορές επάνω σε σχέση με τη δραχμή..
    Καλά με το εκάς το ριμάξανε το θέμα..αλλά εδώ θα σταματήσουν; Τα κόψανε όλα δώρα,συντάξεις κ δεν συμμαζεύεται..βγήκε ο κόσμος χρεώμενος μέσα σε μια νύχτα...
    Και ύστερα ακούς αυτό..https://twitter.com/prezatv/status/903296739913994240
    Για το φάρμακο που λες, αν επιτρέπεται πάνω απ'όλα και μπορείς να πεις..δεν γράφεται; Γιατί τόσο ακριβό;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 19-06-19 στις 21:21.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #1357
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα μέχρι να γίνει βιωμα η χρήση του πλαστικού (δηλαδή καμμιά δεκαετία και βάλε το λιγότερο).

    - - - Updated - - -



    Και τώρα υπάρχει νομισματική ολιγαρχία. ή μήπως όχι; Κουμάντο δεν κάνει η ΕΚΤ; Εαν δεν σου δώσει μετρητά, τι μπορείς να κάνεις; τίποτε....
    Τα μετρητά είναι πάντα υποχρέωση της κεντρικής τράπεζας. Και δραχμή να είχαμε, θα ήταν υποχρέωση της ΤτΕ. Η συμπεριφορά της ΕΚΤ δεν έχει να κάνει με τα μετρητά.

    Σε κάθε περίπτωση πρόκειται για αφαίρεση ελευθερίας. Δε μπορεί το χρήμα να υπάρχει μόνο ως τραπεζική κατάθεση. Δε μπορεί με το ζόρι να γίνεσαι πιστωτής των εγχώριων τραπεζών, ειδικά στο προβληματικό περιβάλλον της ΟΝΕ.

    Η φοροδιαφυγή στην Ελλάδα δεν οφείλεται στα μετρητά, αλλά στο ότι το κράτος δεν προσπάθησε ποτέ να την καταπολεμήσει. Και οι άλλες δυτικές χώρες έχουν μετρητά και τα πήγαν πολύ καλύτερα στην καταπολέμηση της φοροδιαφυγής. Όχι τώρα, εδώ και δεκαετίες.


  8. #1358
    Εγγραφή
    08-09-2003
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...πολλά και διάφορα...
    Λοιπόν ας τα πάρουμε ένα ένα... καταρχήν ας δούμε τι ΔΕ θα ψηφίσουμε..δε θα ψηφίσουμε ΣΥΡΙΖΑ, διότι τον είδαμε, τον δοκιμάσαμε, απέτυχε.. Όχι μόνο δεν έκανε όσα έταζε, εξάλλου δε θα μπορούσε να τα κάνει, αλλά έκανε τα ακριβώς αντίθετα, πολλά από τα οποία ήταν αναπόφευκτα μεν, αλλά χτυπιόταν κάτω ότι δε θα τα έκανε ΠΟΤΕ...
    Εντελώς τυχαία έπεσα σε ένα άρθρο:΅https://economico.gr/i-mesaia-taxi-s...h6baybMa3Ah-yQ

    Το άρθρο ξεκινάει ως εξής, τη συνέχεια θα σας αφήσω να τη διαβάσετε: "Περισσότερο από 74% αυξήθηκαν στα χρόνια του ΣΥΡΙΖΑ τα μέτρα αναγκαστικής είσπραξης που επέβαλε η εφορία στους φορολογούμενους, σύμφωνα με τα στοιχεία της Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων. Στο τέλος του 2015 τα φυσικά και νομικά πρόσωπα, οι περιουσίες των οποίων τελούσαν υπό κατάσχεση ανέρχονταν σε 695.074. Στις αρχές του 2019 ήταν 1.205.540"..

    Κατά τ΄άλλα ενδεχομένως να συμφωνήσω σε ένα...αφήνεις να εννοηθεί ότι και οι άλλοι δεν είναι καλύτεροι, μα το θέμα είναι ότι ο ΣΥΡΙΖΑ έλεγε ότι είναι καλύτερος, αν όλοι είναι το ίδιο, ε, ας αφήσουμε στο κάτω κάτω κάποιον να εφαρμόσει αυτά που ξέρει, όπως τα ξέρει και πιστεύει σε αυτά, μπας και τα εφαρμόσει καλύτερα! Όχι να παρουσιάζει το άσπρο μαύρο...

    Πάμε στους "άλλους".. Έχεις δίκιο ότι η οικογενειοκρατία είναι ένα θέμα, αλλά δεν υπάρχει μόνο στην Ελλάδα και δεν τη βρίσκει κανείς μόνο στην πολιτική, τη βρίσκει κανείς σε κάθε είδους επάγγελμα... Στις ΗΠΑ υπάρχουν γενιές ολόκληρες γερουσιαστών, μελών του κογκρέσου κλπ που ανήκουν σε τζάκια και οικογένειες. Οπότε, σε αυτή την περίπτωση, απλώς κρίνουμε με βάση τις θέσεις και το πόσο άξιοι είναι κάποιοι.. Αλλά και πάλι ο Κούλης δεν είπε ποτέ ότι είναι εντελώς τυχαίο ότι είναι γιος του Μητσοτάκη και γι..εε...αδερφός της Ντόρας.... Δε βγήκε όπως ο ξάδερφος, να πει, λες και είμαστε ιθαγενείς, "Μα πού τη βλέπετε την οικογενειοκρατία;;" και όπως ο γραμματέας της Ν. ΣΥΡΙΖΑ να πει "έχω παππού στο ΕΑΜ - ΕΛΑΣ και θα κάνω ότι θέλω"... Μόνο η Τασία είπε την αλήθεια και την έδιωξαν... (αφού ζήτησε ταπεινά συγνώμη από το κόμμα που τα έβγαλε στη φόρα...εεε...το εξέθεσε ήθελα να πω)....

    Από εκεί και πέρα.... Ασφαλώς και τα κόμματα που κυβέρνησαν τη χώρα φέρουν μεγάλη ευθύνη.. Η κρίση δεν ήρθε μόνη της, προσωπικά, και ξέρω ότι ανοίγω μεγάλο θέμα έτσι, είμαι υπέρ του Πάγκαλου που είπε "μαζί τα φάγαμε"..

    Spoiler:
    Προφανώς δεν εννοούσε ότι όλοι έφαγαν τα ίδια, αλλά σου λέει όταν κάποιος δίνει φακελάκι, κάποιος το παίρνει, και μιλάμε για γιατρούς, εφοριακούς, δημοσίους υπαλλήλους κλπ. Μιλάμε για όσους φοροδιαφεύγουν, για όσους βάζουν μέσο κλπ.. Ποιοι έκαναν ουρές μέχρι πριν λίγα χρόνια στα βουλευτικά γραφεία;


    Όμως αν και τα κόμματα έχουν συνέχεια, δεν παραμένουν ίδια, τι σχέση έχει το σημερινό ΠΑΣΟΚ (ή ΚΙΝΑΛ κλπ) με αυτό του 1974, του 1981, του 1985, της δεκαετίας του '90 ή το σημερινό; Εδώ καλά καλά δεν έχει σχέση ο ΣΥΡΙΖΑ πριν 10 χρόνια που είχε 3% με τον σημερινό.. Το ίδιο αφορά και τη ΝΔ...

    Αν κρίνουμε, λοιπόν, από την "πρόσφατη" εποχή, θα δούμε μια Ελλάδα που ΟΚ, στο τέλος του 2014 μετά από πολύ κόπο έβλεπε φως στην άκρη του τούνελ, κάτι είχε κάνει, κάτι λίγα μέτρα ήθελε ακόμα, μια χρεοκοπημένη Ελλάδα το 2015 και σήμερα εν έτει 2019 μια κυβέρνηση που μας έφερε στα επίπεδα του 2014, πριν αναλάβει τη διακύβερνηση της χώρας και πανηγυρίζει γι αυτό!! Ε, η επιλογή είναι προφανής....

    Spoiler:
    Σημαντική σημείωση: Αν έπρεπε να επιλέξω καθαρά ιδεολογικά και με βάση αυτό που καθαρά θέλω, δεν θα επέλεγα ΝΔ. Θα επέλεγα κάτι άλλο συγκεκριμένο.. Αλλά, είμαι υπέρ των ισχυρών, αυτοδύναμων κυβερνήσεων... Η χώρα δεν ωφελήθηκε σε τίποτα από τις κυβερνήσεις συνεργασίας, καλύτερη απόδειξη η τελευταία κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ.. ένας λαϊκιστής πολιτικός που κινείται στις παρυφές της ακροδεξιάς, συνεργάστηκε με ένα αριστερό -εντός ή εκτός εισαγωγικών- κόμμα, με μοναδικό σκοπό να καταλάβει μια καρέκλα..Έτσι φυσικά ξεβρακώθηκε και ο ίδιος και πήρε αυτό που του άξιζε στις ευρωεκλογές. Ο ΣΥΡΙΖΑ τον ανέχθηκε, για να κυβερνήσει.. Αυτού του είδους τα σενάρια θα γίνουν απείρως χειρότερα αν υπάρξει απλή αναλογική, που για μικροκομματικούς λόγους ψήφισε ο ΣΥΡΙΖΑ.

  9. #1359
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    @Grtt..
    Άσχετο..αλλά μήπως έγινε λάθος στο quote;
    ..πολλά και διάφορα..;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #1360
    Εγγραφή
    08-09-2003
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Grtt..
    Άσχετο..αλλά μήπως έγινε λάθος στο quote;
    ..πολλά και διάφορα..;
    Χαχα ήταν απάντηση στο δικό σου μπλα μπλα..εννοούσα ότι απαντάω σε διάφορα θέματα που έθεσες για να μην τα παραθέτω ένα ένα..

  11. #1361
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grtt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχα ήταν απάντηση στο δικό σου μπλα μπλα..εννοούσα ότι απαντάω σε διάφορα θέματα που έθεσες για να μην τα παραθέτω ένα ένα..
    Λέω και εγώ..ψαχνόμουν..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #1362
    Εγγραφή
    08-09-2003
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέω και εγώ..ψαχνόμουν..
    Και μόλις είδα ότι έκανα και λάθος καθώς άλλος με είχε κάνει quote κι είχε γράψει μπλα μπλα...

  13. #1363
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.952
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grtt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μόλις είδα ότι έκανα και λάθος καθώς άλλος με είχε κάνει quote κι είχε γράψει μπλα μπλα...
    Κάτι πήρε το μάτι μου..https://www.adslgr.com/forum/threads...84#post6613384
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 20-06-19 στις 07:01.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #1364
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το δέχομαι το επιχείρημα ότι οι φτωχοί δεν σκεφτωνται με σωστά κριτήρια.
    Η κρίση δεν επηρεάζει μόνο τους οικονομολόγους ώστε να έχουν μόνο αυτοί γνώμη.
    Επηρεάζει και τους φτωχούς και μάλιστα κυρίως αυτούς.
    Άλλωστε ποιος μου λέει ότι αυτοί σκέφτονται με σωστά κριτήρια;
    Μου είπαν ότι αν πάμε στη δραχμή θα γίνουμε Ζιμπάμπουε.
    Δεν έχουμε λέει γιατρούς δεν θα έχουμε φάρμακα δεν θα έχουμε πετρέλαιο θα περικοπούν οι συντάξεις θα ακριβήνει το ρεύμα και άλλα τέτοια.
    Και δεν πήγαμε σε εθνικό νόμισμα.
    Έχουμε ευρώ.
    Και πάλι δεν έχουμε γιατρούς, έχουν φύγει έξω.
    Δυο κουτιά Ivor αγόρασα για τη μητέρα μου 47.5€ το καθένα. Δηλαδή το ένα τέταρτο τής ήδη μειωμένης σύνταξης. Και της κόψανε και το ΕΚΑΣ.
    Το πετρέλαιο; είναι ανέκδοτο. όλοι το γύρισαν σε ξύλα πελετ η κλιματισμό.
    Το δε ρεύμα; κυριολεκτικά όταν έρχεται το εκκαθαριστικό είναι πολλές φορές περισσότερο απο το μηνιάτικο.

    Εγω βλέπω λοιπόν τα ίδια αποτελέσματα και με την παραμονή μας στο ευρώ.
    Δεν έγραψα εγώ οτι οι φτωχοί δεν έχουν σωστά κριτήρια, εσύ το είπες έμμεσα.

    Το σωστό ή το λάθος είναι υποκειμενικό. Για το συγκεκριμένο όμως δημοψήφισμα, όταν γράφεις οτι δεν ενδιαφέρει τον φτωχό και τον άνεργο αν θα πάμε σε ευρώ ή δραχμή αλλά να έχει λεφτά στην τσέπη, τότε μόνος σου λες οτι οι παραπάνω κατηγορίες ανθρώπων δεν έχουν σωστό σκεπτικό. Το δημοψήφισμα αφορούσε αν συμφωνείς με την σύμβαση που καταρτίστηκε και έπρεπε να υπογράψουμε σαν κράτος, το ΟΧΙ στην σύμβαση σημαίνει έξοδο από το ευρώ πρακτικά (ασχέτως αν αυτή δεν πραγματοποιήθηκε).
    Όταν λοιπόν ο άλλος δεν ενδιαφέρεται για τα παραπάνω τότε έχει λανθασμένα κριτήρια και για μένα κακώς πάει να ψηφίσει. Πόσοι είχανε διαβάσει τι έλεγε αυτή η σύμβαση; Ελάχιστοι, ούτε και εγώ. Αυτοί που έχουν σωστότερα κριτήρια είναι ως επι το πλείστον όσοι την διάβασαν και την κατανόησαν, επίσης οικονομολόγοι και όσοι έχουν σπουδάσει-εργάζονται σε παρεμφερή αντικείμενα, επίσης επιχειρηματίες και άτομα της αγοράς που δραστηριοποιούνται σε διαφόρους τομείς. Και φτωχός ή άνεργος να είσαι δεν έχει σημασία, μπορεί να έχεις περάσει από τέτοια πόστα στο παρελθόν ή να έχεις σπουδάσει κάτι σχετικό.

    Δεν καρακρίνω την επιθυμία για περισσότερο χρήμα και καλύτερη οικονομική κατάσταση, αυτό όλοι το θέλουμε, κατακρίνω όμως το σκεπτικό ως προς το συγκεκριμένο δημοψήφισμα και την πεποίθηση "αφού με το Α περνάμε χάλια ας δοκιμάσουμε το Β", δεν παίζουμε τυχερό παίγνιο εδώ. Αν θες να αυξήσεις τις πιθανότητες για να βγάλεις λεφτά αυτό μπορεί να γίνει μόνο με σκληρή δουλειά, είτε σωματική είτε πνευματική είτε και τα δύο μαζί, με τίποτε άλλο όμως.
    Είτε βρίσκεσαι στο ευρώ είτε σε εθνικό νόμισμα, σκέψου μόνο την περίπτωση να πάμε σε εθνικό νόμισμα να παίρνεις περισσότερα χρήματα στην τσέπη αλλά οι τιμές να έχουν αυξηθεί τόσο πολύ που σε σύγκριση με πριν να είσαι περισσότερο χαμμένος. Τα φάρμακα που εισάγουμε απ' έξω και οτιδήποτε εισαγωγής θα γίνει ακόμα πιο ακριβό λόγω πτώσης ισοτιμίας σε σχέση με τα δολλάριο και τα υπόλοιπα νομίσματα. Επιστροφή σε εθνικό νόμισμα χωρίς πληθωρισμό, υποτίμηση και πτώση ισοτιμίας δεν υπάρχει δυστυχώς.

  15. #1365
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το δέχομαι το επιχείρημα ότι οι φτωχοί δεν σκεφτωνται με σωστά κριτήρια.
    Η κρίση δεν επηρεάζει μόνο τους οικονομολόγους ώστε να έχουν μόνο αυτοί γνώμη.
    Επηρεάζει και τους φτωχούς και μάλιστα κυρίως αυτούς.
    Άλλωστε ποιος μου λέει ότι αυτοί σκέφτονται με σωστά κριτήρια;
    Μου είπαν ότι αν πάμε στη δραχμή θα γίνουμε Ζιμπάμπουε.
    Δεν έχουμε λέει γιατρούς δεν θα έχουμε φάρμακα δεν θα έχουμε πετρέλαιο θα περικοπούν οι συντάξεις θα ακριβήνει το ρεύμα και άλλα τέτοια.
    Και δεν πήγαμε σε εθνικό νόμισμα.
    Έχουμε ευρώ.
    Και πάλι δεν έχουμε γιατρούς, έχουν φύγει έξω.
    Δυο κουτιά Ivor αγόρασα για τη μητέρα μου 47.5€ το καθένα. Δηλαδή το ένα τέταρτο τής ήδη μειωμένης σύνταξης. Και της κόψανε και το ΕΚΑΣ.
    Το πετρέλαιο; είναι ανέκδοτο. όλοι το γύρισαν σε ξύλα πελετ η κλιματισμό.
    Το δε ρεύμα; κυριολεκτικά όταν έρχεται το εκκαθαριστικό είναι πολλές φορές περισσότερο απο το μηνιάτικο.

    Εγω βλέπω λοιπόν τα ίδια αποτελέσματα και με την παραμονή μας στο ευρώ.
    Δηλαδή πιστεύεις οτι το ivor μετά θα μπορείς να το αγοράσεις;
    Αν το εκκαθαριστικό της ΔΕΗ είναι περισσότερο από ενα μηνιάτικο, υπάρχει άλλο θέμα, το ελάχιστο είναι στα 500 ευρώ κοντά

    Αυτή την στιγμή όσοι δουλεύουν και γιατρούς έχουν και φάρμακα και πρόσβαση σε πετρέλαιο, αυτοί που δεν έχουν κάποια εργασία ναι έχουν πρόσβαση σε γιατρούς και φάρμακα.
    Με την δραχμή θα έχουμε όλοι πρόσβαση στο πετρέλαιο που βγάζουμε και τα ivor που φτιάχνουμε

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grtt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν ας τα πάρουμε ένα ένα... καταρχήν ας δούμε τι ΔΕ θα ψηφίσουμε..δε θα ψηφίσουμε ΣΥΡΙΖΑ, διότι τον είδαμε, τον δοκιμάσαμε, απέτυχε..
    Μα και την ΝΔ την δοκιμάσαμε, όχι μόνο μια φορά, και το πασοκ/κιναλ/Insert name here, όποτε ούτε αυτούς θα πρέπει να ψηφίσουμε
    Πραγματικά αν κάποιος γυρίσει και πει αυτό που λες και μετά το ρίξει σε ΝΔ/Πασοκ είναι για πολύ ξύλο

Σελ. 91 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 718186899091929396101111 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας