Σελ. 206 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 186196201204205206207208211216226 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.076-3.090 από 3638
  1. #3076
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tότε, αφού φαίνεται ότι το σύστημα είναι in place γιατί τώρα; Δλδ, 2-3 εβδομάδες πριν δεν λειτουργούσε, ή και 4 μέρες πριν, και λειτούργησε σε.... 48 ώρες;

    Ή είναι απλά τεστ και παίζει μόνο νομό Αττικής και για εντυπώσεις το κάνουν; Άλλοι εδώ από άλλες περιοχές Ελλάδας έχουν αντίστοιχη εμπειρία;
    Ούτε καν Αττική δεν ήρθε σε όλους. Επικοινωνιακό μου φαίνεται με βάση το χρόνο που γίνεται.

    Από την άλλη ας γίνει μια αρχή κάπως.


  2. #3077
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tότε, αφού φαίνεται ότι το σύστημα είναι in place γιατί τώρα; Δλδ, 2-3 εβδομάδες πριν δεν λειτουργούσε, ή και 4 μέρες πριν, και λειτούργησε σε.... 48 ώρες;

    Ή είναι απλά τεστ και παίζει μόνο νομό Αττικής και για εντυπώσεις το κάνουν; Άλλοι εδώ από άλλες περιοχές Ελλάδας έχουν αντίστοιχη εμπειρία;
    Φυσικά και έπαιξε μόνο για τη αθήναμαριόλαομπαοκπανωαπόλα

    Είμαι 100% σίγουρος πάντως πως αν δεν είχαμε τη προχθεσινή θεομηνία, το σύστημα θα έστελνε και πάλι σήμερα δοκιμαστικά μηνυματάκια. Και άντε αν δεν έστελνε σήμερα, μέσα στα επόμενα 4 χρόνια θα έστελνε, δεν θα έστελνε;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  3. #3078
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόλαβε και τους άλλαξε όλους μέσα σε 10 ημέρες;
    Απο την μία έχεις μια κυβέρνηση που είναι πάνω απο 3 χρόνια κυβέρνηση και στην άλλη μια που είναι 10 ημέρες.
    Αν μπούμε πάλι σε τέτοιο παιχνίδι...

    Ο νυν περιφερειάρχης Κ. Μακεδονίας είναι ο Τζιτζικώστας, ΝΔ δεν είναι αυτός, με αυτή τη παράταξη δεν βγήκε τώρα ξανά; Ή μόνο όταν είναι η Δούρου φταίει η περιφέρεια για Μάνδρες, Μάτι; Άρα χρόνο είχε, τόσα χρόνια είναι στη θέση αυτή και θα παραμείνει... Δεν είναι μόνο οι υπουργοί και η κυβέρνηση.
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  4. #3079
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω ότι θα αντέξει η χώρα 4 χρόνια Νέα Δημοκρατία.
    Μην το λες, εδώ άντεξε 4 χρόνια capital controls και πολλά άλλα ευτράπελα από τους αυταπατημένους ροζουλί wannabe statesmen, με την ευγενική συνδρομή του ψυχαγωγικού προγράμματος "Ο Πάνος το παίζει G.I. Joe και η κυβέρνηση μειοψηφίας έχει πλειοψηφία" και αργότερα "Πως να έχετε 151+ ψήφους 101: Ιστορίες Ορφανών Βουλευτών με Αγάπη για την Καρέκλα".
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  5. #3080
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tότε, αφού φαίνεται ότι το σύστημα είναι in place γιατί τώρα; Δλδ, 2-3 εβδομάδες πριν δεν λειτουργούσε, ή και 4 μέρες πριν, και λειτούργησε σε.... 48 ώρες;

    Ή είναι απλά τεστ και παίζει μόνο νομό Αττικής και για εντυπώσεις το κάνουν; Άλλοι εδώ από άλλες περιοχές Ελλάδας έχουν αντίστοιχη εμπειρία;
    Εδώ Χανιά δεν πήρα κανένα μήνυμα από 112... Ίσως δοκιμή μόνο Αττική, όπως λες;
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  6. #3081
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλά άλλα ευτράπελα από τους αυταπατημένους ροζουλί
    θες να μου εξηγησεις λιγο τι σημαινει αυτο?

  7. #3082
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και έπαιξε μόνο για τη αθήναμαριόλαομπαοκπανωαπόλα
    Κι ούτε καν σε όλους, προσωπικά δεν είδα κάτι...

  8. #3083
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπούμε πάλι σε τέτοιο παιχνίδι...

    Ο νυν περιφερειάρχης Κ. Μακεδονίας είναι ο Τζιτζικώστας, ΝΔ δεν είναι αυτός, με αυτή τη παράταξη δεν βγήκε τώρα ξανά; Ή μόνο όταν είναι η Δούρου φταίει η περιφέρεια για Μάνδρες, Μάτι; Άρα χρόνο είχε, τόσα χρόνια είναι στη θέση αυτή και θα παραμείνει... Δεν είναι μόνο οι υπουργοί και η κυβέρνηση.
    ααα όλα κι όλα
    το Τζιτζικώστα μην τον κατηγορούμε για ευθύνες. μετά από αυτό το χορό έχει το ακαταλόγιστο
    ΑΡΙΣΤΕΙΑ

    https://youtu.be/-91TDKoY92U
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  9. #3084
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ουτε κορινθια μου ηρθε μηνυμα απο 112 σε wind .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  10. #3085
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ευτυχώς έφυγαν και οι αναρχομαδουροάπλυτοι, να ακολουθήσουμε τη διεθνή κανονικότητα...

    https://www.cnn.gr/news/kosmos/story...is-venezoyelas

    Η Ελλάδα αναγνωρίζει τον Γκουαϊδό ως πρόεδρο της Βενεζουέλας
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  11. #3086
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπούμε πάλι σε τέτοιο παιχνίδι...

    Ο νυν περιφερειάρχης Κ. Μακεδονίας είναι ο Τζιτζικώστας, ΝΔ δεν είναι αυτός, με αυτή τη παράταξη δεν βγήκε τώρα ξανά; Ή μόνο όταν είναι η Δούρου φταίει η περιφέρεια για Μάνδρες, Μάτι; Άρα χρόνο είχε, τόσα χρόνια είναι στη θέση αυτή και θα παραμείνει... Δεν είναι μόνο οι υπουργοί και η κυβέρνηση.
    Στην Μάνδρα είχαμε τις πλημμύρες και την μη ύπαρξη αντιπλημμυρικών έργων ενώ υπηρχανε οι μελέτες, υπάρχει και το σχετικό πόρισμα του εισαγγελέα.

    Εδώ έχουμε το πόρισμα του Σύριζα

    http://newpost.gr/politiki/5d270cd59...ai-stin-attiki

    Σε αυτήν γίνεται αναφορά στις επιπτώσεις της κλιματικής αλλαγής και την αναγκαιότητα να υπάρξουν δράσεις, ενώ τονίζει πως «η Χαλκιδική, ως γνωστόν, δεν βρίσκεται στην Αττική, οπότε, ευτυχώς, αυτή τη φορά δεν θα ρίξουν στον περιφερειάρχη το ανάθεμα των ευθυνών για τις χαμένες ζωές».

    Αναλυτικά η ανακοίνωση του ΣΥΡΙΖΑ:

    «Στεκόμαστε έμπρακτα στο πλευρό των κατοίκων της Χαλκιδικής και τα μέλη του ΣΥΡΙΖΑ τίθενται στη διάθεση της Πολιτικής Προστασίας, ώστε να συνδράμουν το δύσκολο έργο της.

    Το χτεσινό ακραίο καιρικό φαινόμενο ανέδειξε τις δραματικές επιπτώσεις τις κλιματικής κρίσης και την επείγουσα αναγκαιότητα να προχωρήσουν οι σχετικές εθνικές και ευρωπαϊκές δράσεις για την αντιμετώπισή της.

    Ελπίζουμε, αυτή τη φορά, η συζήτηση να γίνει με σοβαρότητα και νηφαλιότητα, χωρίς τις πολιτικές σκοπιμότητες που ζήσαμε σε αντίστοιχες περιπτώσεις στο πρόσφατο παρελθόν.

    Άλλωστε, η Χαλκιδική, ως γνωστόν, δεν βρίσκεται στην Αττική, οπότε, ευτυχώς, αυτή τη φορά δεν θα ρίξουν στον περιφερειάρχη το ανάθεμα των ευθυνών για τις χαμένες ζωές».
    Αλλά μάλλον δεν τους ρώτησε ο Τσίπρας

    https://www.lifo.gr/now/politics/244...aseis-politika
    Παράλληλα με τα συλλυπητήριά του, ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης διαβεβαιώνει ότι δεν πρόκειται ποτέ να εκμεταλλευθεί πολιτικά αντίστοιχες καταστάσεις και υπογραμμίζει τις συνέπειες της κλιματικής αλλαγής.



    Ολόκληρη η δήλωση του Αλ. Τσίπρα έχει ως εξής:

    «Θέλω να εκφράσω τα θερμά μου συλλυπητήρια για τους ανθρώπους που χάθηκαν στη Χαλκιδική, καθώς και την ολόψυχη συμπαράστασή μου στους τραυματίες και στους πληγέντες. Αυτές οι στιγμές δεν είναι για πολιτική εκμετάλλευση. Τουλάχιστον εγώ δεν θα το κάνω ποτέ.



    Είναι όμως στιγμές περισυλλογής και αναστοχασμού. Όσο και να θέλουμε να το ξορκίζουμε ή να το αγνοούμε, η κλιματική αλλαγή και οι συνέπειές της είναι παρούσες και δεν ωφελεί να κλείνουμε τα μάτια.



    Η άκρατη ανάπτυξη απειλεί τον πλανήτη, απειλεί τις ζωές μας. Όσο νωρίτερα το συνειδητοποιήσουμε τόσο καλύτερα θα προστατευτούμε. Αλλά ας έχουμε υπ' όψιν ότι απαιτούνται ριζικές τομές και όχι ημίμετρα».

  12. #3087
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ναι, ωραία τι θέλεις να πεις με αυτό; Ότι η εκάστοτε περιφέρεια είναι αμέτοχη, περιμένει από τον υπουργό ο κάθε περιφερειάρχης εντολή και σχέδιο για την αντιμετώπιση μίας έκτακτης κατάστασης; Δε νομίζω, υπάρχουν σχέδια, δεν περιμένουν τον υπουργό...

    Κάτι αυθαίρετες κατασκευές (το στέγαστρο που έπεσε πχ) νομίζω έφεραν νεκρούς και στη Χαλκιδική, ή όχι; Ποιος θα τις ελέγξει αυτές, ο υπουργός ή οι δήμοι και περιφέρειες;
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  13. #3088
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά μάλλον δεν τους ρώτησε ο Τσίπρας

    https://www.lifo.gr/now/politics/244...aseis-politika
    "Θέλω να εκφράσω τα θερμά μου συλλυπητήρια για τους ανθρώπους που χάθηκαν στη Χαλκιδική."

    Καλά ο Βαξεβάνης δεν έκραζε το Μητσοτάκη για το ότι τα συλλυπητήρια δεν έιναι θερμά?

    http://www.periodista.gr/the-media/a...mitsotaki-foto

    Φαντάζομαι ότι θα το κάνει και τώρα?

  14. #3089
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, ωραία τι θέλεις να πεις με αυτό; Ότι η εκάστοτε περιφέρεια είναι αμέτοχη, περιμένει από τον υπουργό ο κάθε περιφερειάρχης εντολή και σχέδιο για την αντιμετώπιση μίας έκτακτης κατάστασης; Δε νομίζω, υπάρχουν σχέδια, δεν περιμένουν τον υπουργό...

    Κάτι αυθαίρετες κατασκευές (το στέγαστρο που έπεσε πχ) νομίζω έφεραν νεκρούς και στη Χαλκιδική, ή όχι; Ποιος θα τις ελέγξει αυτές, ο υπουργός ή οι δήμοι και περιφέρειες;
    Δεν μιλάει το πόρισμα του εισαγγελέα για την αντιμετώπιση, αλλά για την πρόληψη που ενώ υπήρχανε οι μελέτες και τα χρήματα η περιφέρεια δεν είχε προχωρήσει στα απαραίτητα έργα για την Μάνδρα.

  15. #3090
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Κι εγώ μιλάω για όλα, και πρόληψη και αντιμετώπιση. Στη Χαλκιδική τι ακριβώς είχαμε και από τα δύο;
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

Σελ. 206 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 186196201204205206207208211216226 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας