Σελ. 170 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 150160165168169170171172175180190 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.536-2.550 από 3638
  1. #2536
    Εγγραφή
    11-01-2008
    Μηνύματα
    512
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Για να λεμε τι θελουν οι Ελληνες πρεπει να λεμε σωστα τα ποσοστα.
    1: "Στον κουβα" (βλ αποχη)......................... 42% ..................... (57,92% σημμετοχη)
    2: ΝΔ....................................................... 23,08% ..................... ( 39,85% Χ 57,92% = 23,08%)
    3: Συριζα.................................................. 18,26% ..................... (31,53% Χ 57,92% = 18,26%)
    4: Πασοκ.................................................. 4,69% ..................... ( 8,10% Χ 57,92% = 4,69%)
    5: ΚΚΕ .................................................... 3.06% ..................... (5,30% Χ 57,92% = 3.06%)
    ...κλπ
    Η απάτη ΔΝΤ και τραπεζών:
    http://www.youtube.com/watch?v=bhJZN96hw5A

  2. #2537
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    1-9 (με απόλυτη εξαίρεση το 5), ο Κλασσικός, ο Μαλάκας, ο Έλληνας, ακριβώς για τους λόγους που ήδη έγραψα.

    Θες να τιμωρήσεις τον Σύριζα και προσωπικά τον Τσίπρα? Ας μη βρει ούτε την ψήφο του στην κάλπη. το έγραψα, σαφέστατα.

    Κανείς από τους παραπάνω λόγους (του 5 συμπεριλαμβανομένου) δεν είναι λόγος να ξαναψηφίσει κάποιος ΝΔ.

    Ευτυχώς που δεν χρεώνεις τις αναλύσεις σου, θα είχες πεινάσει. Έγραψα πολύ συγκεκριμένα πράγματα σε απάντηση άλλου συμφορουμίτη, και μου "αναλύεις" ακριβώς τα ίδια...τι αναλύεις δηλαδή...αναφέρεις τα χιλιοειπωμένα, τα χιλιοπαιγμένα.

    Δεν διαφωνώ στο ότι ισχύουν, για να το κάνω νια-νια. Διαφωνώ στην κατάληξη.
    Τελευταίο δωρεάν tip από εμένα που ψήφισα ΝΔ χωρίς να είμαι νεοδημοκράτης.
    Βαρέθηκε τη γελοιότητα και τη δήθεν ριζοσπαστική γελοιότητα της δήθεν αριστεράς υποκρισίας των fake, ημί fake news και καφρίλας.
    Αυτά που έλεγε ο Μητσοτάκης μου άρεσαν, οι Μητσοτάκηδες ήταν πάντα φιλοξενούμενοι στη ΝΔ και για πολλά χρόνια τους ανέχονταν σαν ξένο σώμα.
    Ο Μητσοτάκης μίλησε σε εμένα, ο Τσίπρας μίλαγε σε κάποιους άλλους, δείχνοντας εμένα σαν εχθρό επειδή είμαι του καταραμένου ιδιωτικού τομέα που κερδοσκοπεί (ενώ το κόμμα του επιτρέπει και προμοτάρει τη φοροδιαφυγή/εισφοροδιαφυγή κλπ). Αν δεν με έβριζε τόσο πολύ ίσως ψήφιζα κάτι άλλο. Λάθος του.
    Αλλά βλέπω ότι το βρίσιμο συνεχίζεται (ο Μαλάκας ο Έλληνας) που εξηγεί για ποιο λόγο έχουν εξαντληθεί τα καλάμια από τις παραλίες.
    Και για να απαντήσω και στην ερώτησή σου, ψήφισα ΝΔ επειδή μπορούσα να ψηφίσω ΝΔ κι έτσι ήθελα.

  3. #2538
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harisb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για τον Τσίπρα έχει τελειώσει.
    Δεν υπάρχει παράδειγμα ηγέτη που να έχασε όπως αυτός και να παρέμεινε για δεύτερη ευκαιρία. Υπάρχει?
    Θεωρείς τους Συριζαίους ικανούς να τον διώξουν;
    Αφού ξέρουν ότι χωρίς αυτόν δεν ξαναβλέπουν υπουργείο ούτε με κυάλια.

    Βάζω στοίχημα ότι με τον Τσίπρα αρχηγό θα μείνουν 4 χρόνια στην αντιπολίτευση και θα επιχειρήσουν επιστροφή σε 4 χρόνια.

  4. #2539
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xriantw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να λεμε τι θελουν οι Ελληνες πρεπει να λεμε σωστα τα ποσοστα.
    1: "Στον κουβα" (βλ αποχη)......................... 42% ..................... (57,92% σημμετοχη)
    2: ΝΔ....................................................... 23,08% ..................... ( 39,85% Χ 57,92% = 23,08%)
    3: Συριζα.................................................. 18,26% ..................... (31,53% Χ 57,92% = 18,26%)
    4: Πασοκ.................................................. 4,69% ..................... ( 8,10% Χ 57,92% = 4,69%)
    5: ΚΚΕ .................................................... 3.06% ..................... (5,30% Χ 57,92% = 3.06%)
    ...κλπ
    Ψηφίζουν και τα δέντρα το 2019 ?

  5. #2540
    Εγγραφή
    27-06-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρείς τους Συριζαίους ικανούς να τον διώξουν;
    Αφού ξέρουν ότι χωρίς αυτόν δεν ξαναβλέπουν υπουργείο ούτε με κυάλια.

    Βάζω στοίχημα ότι με τον Τσίπρα αρχηγό θα μείνουν 4 χρόνια στην αντιπολίτευση και θα επιχειρήσουν επιστροφή σε 4 χρόνια.
    Τον Τσίπρα δεν τον κουνάει κανείς. Ο ίδιος δεν νομίζω σε βάθος 4ετιας να παραμείνει στη Βουλή και να τον ορίζει ο Βαρουφάκης.

  6. #2541
    Εγγραφή
    29-10-2005
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα μην κλαις, πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι θα ξαναβγούν, ήταν μην γίνει η αρχή


    Πρόσεξε το το "οι συνταξιούχοι για γέλια", τα στατιστικά λένε πως είναι πολλοί και άσχετα με το χιόνι στην κεφάλι υπάρχει φωτιά


    Άκου λέει δεν είμαι ΣΡΖ

    ποτέ δεν απαντάω σε παραληρήματα, αλλά μιας και είσαι moderator θα κάνω την πρωτιά
    καλό είναι να διαβάζεις προσεχτικότερα και
    καλό είναι να προσέχεις να μην καταστρέφεις το forum το οποίο καλείσαι να φροντίζεις.

    με αυτά τα μυαλά καταντήσατε το 1ο φορουμ της χώρας σε αυτό που είναι σήμερα

  7. #2542
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταίο δωρεάν tip από εμένα που ψήφισα ΝΔ χωρίς να είμαι νεοδημοκράτης.
    Βαρέθηκε τη γελοιότητα και τη δήθεν ριζοσπαστική γελοιότητα της δήθεν αριστεράς υποκρισίας των fake, ημί fake news και καφρίλας.
    Αυτά που έλεγε ο Μητσοτάκης μου άρεσαν, οι Μητσοτάκηδες ήταν πάντα φιλοξενούμενοι στη ΝΔ και για πολλά χρόνια τους ανέχονταν σαν ξένο σώμα.
    Ο Μητσοτάκης μίλησε σε εμένα, ο Τσίπρας μίλαγε σε κάποιους άλλους, δείχνοντας εμένα σαν εχθρό επειδή είμαι του καταραμένου ιδιωτικού τομέα που κερδοσκοπεί (ενώ το κόμμα του επιτρέπει και προμοτάρει τη φοροδιαφυγή/εισφοροδιαφυγή κλπ). Αν δεν με έβριζε τόσο πολύ ίσως ψήφιζα κάτι άλλο. Λάθος του.
    Αλλά βλέπω ότι το βρίσιμο συνεχίζεται (ο Μαλάκας ο Έλληνας) που εξηγεί για ποιο λόγο έχουν εξαντληθεί τα καλάμια από τις παραλίες.
    Και για να απαντήσω και στην ερώτησή σου, ψήφισα ΝΔ επειδή μπορούσα να ψηφίσω ΝΔ κι έτσι ήθελα.
    Ουφ, επιτέλους...βρέθηκε ο 1ος!

    Είχα αρχίσει να ανησυχώ ότι έπεσε βία και νοθεία (από τους Μαδουροσταλινοκατσαπλιάδες, φυσικά) με μόνο σκοπό να εκθέσουν τη ΝΔ φέρνοντάς την αντιμέτωπη με το πρόγραμμά τις και τις δηλώσεις της.

    Καλά πάμε.

    Αν ο Μητσοτάκης μίλησε σε εσένα, πολύ καλά έκανες και τον ψήφισες.

    Εννοείται, απαντάς αλλού για αλλού, αφού το ξεφτιλισμένο το υπογραμμισμένο το έβαλα για πολύ συγκεκριμένο λόγο (ο οποίος προφανώς δεν σε αφορά, αφού όπως λες πως ΝΔ δεν είσαι).

    "Μπορούσες να ψηφίσεις ΝΔ"? Γιατί, ποιός δεν μπορούσε? Σε ποιόν απαγορεύτηκε, από ποιόν και πότε?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  8. #2543
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xriantw Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να λεμε τι θελουν οι Ελληνες πρεπει να λεμε σωστα τα ποσοστα.
    1: "Στον κουβα" (βλ αποχη)......................... 42% ..................... (57,92% σημμετοχη)
    2: ΝΔ....................................................... 23,08% ..................... ( 39,85% Χ 57,92% = 23,08%)

    3: Συριζα.................................................. 18,26% ..................... (31,53% Χ 57,92% = 18,26%)
    4: Πασοκ.................................................. 4,69% ..................... ( 8,10% Χ 57,92% = 4,69%)
    5: ΚΚΕ .................................................... 3.06% ..................... (5,30% Χ 57,92% = 3.06%)
    ...κλπ
    Στο 71,2 %65.2 (... άμα είσαι κρανιωμένος κάνεις και λάθος πρόσθεση...) που είτε άμεσα (απευθείας ψήφος) είτε έμμεσα (αποχή = αφήνω τους άλλους να αποφασίσουν για εμένα/πάω για μπάνιο/παίζω λολ/πάω για καφέ..) έβγαλαν το γόνο της μητσοτακικής πολιτικής δυναστείας, μία παράκληση... τα επόμενα 4 χρόνια να μη μας πρήζουν τις μπάλες/γκρινιάζουν κτλ.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταίο δωρεάν tip από εμένα που ψήφισα ΝΔ χωρίς να είμαι νεοδημοκράτης.
    Βαρέθηκε τη γελοιότητα και τη δήθεν ριζοσπαστική γελοιότητα της δήθεν αριστεράς υποκρισίας των fake, ημί fake news και καφρίλας.
    Αυτά που έλεγε ο Μητσοτάκης μου άρεσαν, οι Μητσοτάκηδες ήταν πάντα φιλοξενούμενοι στη ΝΔ και για πολλά χρόνια τους ανέχονταν σαν ξένο σώμα.
    Ο Μητσοτάκης μίλησε σε εμένα, ο Τσίπρας μίλαγε σε κάποιους άλλους, δείχνοντας εμένα σαν εχθρό επειδή είμαι του καταραμένου ιδιωτικού τομέα που κερδοσκοπεί (ενώ το κόμμα του επιτρέπει και προμοτάρει τη φοροδιαφυγή/εισφοροδιαφυγή κλπ). Αν δεν με έβριζε τόσο πολύ ίσως ψήφιζα κάτι άλλο. Λάθος του.
    Αλλά βλέπω ότι το βρίσιμο συνεχίζεται (ο Μαλάκας ο Έλληνας) που εξηγεί για ποιο λόγο έχουν εξαντληθεί τα καλάμια από τις παραλίες.
    Και για να απαντήσω και στην ερώτησή σου, ψήφισα ΝΔ επειδή μπορούσα να ψηφίσω ΝΔ κι έτσι ήθελα.
    Μπράβο σου και δε το λέω ειρωνικά.Θεωρείς ότι έχεις το δικαίωμα να μιλάς/διαμαρτύρεσαι για τα φυσικά επακόλουθα αυτής της επιλογής σου?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GreekStatistic : 08-07-19 στις 23:27.
    Greek Statistics black belt. https://www.r-project.org/

  9. #2544
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταίο δωρεάν tip από εμένα που ψήφισα ΝΔ χωρίς να είμαι νεοδημοκράτης.
    Βαρέθηκε τη γελοιότητα και τη δήθεν ριζοσπαστική γελοιότητα της δήθεν αριστεράς υποκρισίας των fake, ημί fake news και καφρίλας.
    Αυτά που έλεγε ο Μητσοτάκης μου άρεσαν, οι Μητσοτάκηδες ήταν πάντα φιλοξενούμενοι στη ΝΔ και για πολλά χρόνια τους ανέχονταν σαν ξένο σώμα.
    Ο Μητσοτάκης μίλησε σε εμένα, ο Τσίπρας μίλαγε σε κάποιους άλλους, δείχνοντας εμένα σαν εχθρό επειδή είμαι του καταραμένου ιδιωτικού τομέα που κερδοσκοπεί (ενώ το κόμμα του επιτρέπει και προμοτάρει τη φοροδιαφυγή/εισφοροδιαφυγή κλπ). Αν δεν με έβριζε τόσο πολύ ίσως ψήφιζα κάτι άλλο. Λάθος του.
    Αλλά βλέπω ότι το βρίσιμο συνεχίζεται (ο Μαλάκας ο Έλληνας) που εξηγεί για ποιο λόγο έχουν εξαντληθεί τα καλάμια από τις παραλίες.
    Και για να απαντήσω και στην ερώτησή σου, ψήφισα ΝΔ επειδή μπορούσα να ψηφίσω ΝΔ κι έτσι ήθελα.
    Αυτό ακριβώς το προφίλ ήταν το μόνο που δεν μπορούσες να "αντιμετωπισεις" σε πολιτική συζήτηση.
    Ειδικά αν τον θεωρούσε "πλούσιο" ο Σύριζα και τον ξέσκιζε, σε κολλούσε στον τοίχο.
    Και ποιος να τον αντιμετωπισει, ο ΠΑΣΟΚΟΣ της διπλανής πόρτας;;;
    Αυτός που πριν λίγα χρόνια ήταν στο ΠΑΣΟΚ και τώρα ρητόρευε για ριζοσπαστική αριστερά;
    ¨Η αυτός που για να γλιτώσει την εργασία αποσπάστηκε κατά σειρά σε ΝΔ, ΛΑΟΣ, ΑΝΕΛ και τώρα ετοιμαζόταν για Σύριζα;
    Και να τον βρίζουν και από πάνω;;;!!!
    ή ...

    Θα μου πεις τώρα θα τον σώσει η ΝΔ;;;
    Η συνέχεια επί της οθόνης.

  10. #2545
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Ήδη έχω φίλους από την Αμερική να με πειράζουν για το πως θα έχουμε νέα μνημόνια ..Αμερικάνους όχι Ελληνες.
    Η αιτίασή τους έγκειται σε 2 γεγονότα.
    1. Οικογενειοκρατία
    2. Ο πρωθυπουργός είναι πρώην "τραπεζικός".
    (Για το τελευταίο γέλασαν περισσότερο όταν τους εξήγησα τη πραγματικότητα)


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #2546
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες, μπορώ να σε συστήσω σε κάποιους προς τα κει στη Singular Logic .. Να τους εξηγήσεις τη δουλειά τους, να διορθόσουν και το ekloges.ypes.gr.
    Τους ξέρω κι εγώ. Κάνουν εξαιρετική δουλειά, αλλά υπάρχει το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού στα κόμματα. Τι να κάνουν ? Μηχανογράφοι είναι, δεν είναι ψυχαναλυτές.

    Ευχαριστώ πάντως.

    ICYMI,
    Στη Β' Πειραιά ο ΣΥΡΙΖΑ παίρνει τρεις έδρες.

    Συγκεκριμένα εκλέγονται η Νίνα Κασιμάτη, ο Γιάννης Ραγκούσης και ο Τρύφων Αλεξιάδης.

    Πρώην ΠΑΣΟΚ 3/3.

  12. #2547
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GREGORYMO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον Τσίπρα δεν τον κουνάει κανείς. Ο ίδιος δεν νομίζω σε βάθος 4ετιας να παραμείνει στη Βουλή και να τον ορίζει ο Βαρουφάκης.
    Και τι άλλο να κάνει;
    Εχει προσόντα για τίποτα άλλο;

  13. #2548
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους ξέρω κι εγώ. Κάνουν εξαιρετική δουλειά, αλλά υπάρχει το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού στα κόμματα. Τι να κάνουν ? Μηχανογράφοι είναι, δεν είναι ψυχαναλυτές.

    Ευχαριστώ πάντως.

    ICYMI,
    Στη Β' Πειραιά ο ΣΥΡΙΖΑ παίρνει τρεις έδρες.

    Συγκεκριμένα εκλέγονται η Νίνα Κασιμάτη, ο Γιάννης Ραγκούσης και ο Τρύφων Αλεξιάδης.

    Πρώην ΠΑΣΟΚ 3/3.
    Μα τα κόμματα αποφασίζουν και κατεβάζουν και πρόγραμμα και με βάση αυτό ο πολίτης ψηφίζει.
    Τώρα εσυ λες ότι άλλο ισχύει;


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  14. #2549
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα τα κόμματα αποφασίζουν και κατεβάζουν και πρόγραμμα και με βάση αυτό ο πολίτης ψηφίζει.
    Τώρα εσυ λες ότι άλλο ισχύει;
    Λέω κάτι διαφορετικό?
    Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει μετατραπεί σε συνάθροιση του μη εκσυγχρονιστικού ΠΑΣΟΚ. Και μπράβο του. Όλοι (σχεδόν) ΠΑΣΟΚ είμαστε και το ακολουθούμε στις μετακομίσεις του. Ο καθένας διαλέγει την έκδοση του ΠΑΣΟΚ που προτιμά.
    Το πρόγραμμα του Μητσοτάκη πόσο διαφορετικό είναι από αυτό του Σημίτη? Πόσο μακριά είναι πχ ο Βενιζέλος από τον Κυριάκο Μητσοτάκη?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουφ, επιτέλους...βρέθηκε ο 1ος!

    Είχα αρχίσει να ανησυχώ ότι έπεσε βία και νοθεία (από τους Μαδουροσταλινοκατσαπλιάδες, φυσικά) με μόνο σκοπό να εκθέσουν τη ΝΔ φέρνοντάς την αντιμέτωπη με το πρόγραμμά τις και τις δηλώσεις της.

    Καλά πάμε.

    Αν ο Μητσοτάκης μίλησε σε εσένα, πολύ καλά έκανες και τον ψήφισες.

    Εννοείται, απαντάς αλλού για αλλού, αφού το ξεφτιλισμένο το υπογραμμισμένο το έβαλα για πολύ συγκεκριμένο λόγο (ο οποίος προφανώς δεν σε αφορά, αφού όπως λες πως ΝΔ δεν είσαι).

    "Μπορούσες να ψηφίσεις ΝΔ"? Γιατί, ποιός δεν μπορούσε? Σε ποιόν απαγορεύτηκε, από ποιόν και πότε?
    Ναι όντως οι μη αριστεροί είναι πιο διακριτικοί άνθρωποι. Οι μόνοι που είχαν κολλήσει αφίσες στο σχολείο που ψήφισα ήταν ο ΑΝΤΑΡΣΥΑ. Πήραν τους μισούς ψήφους από τον ανύπαρκτο Τζήμερο. Θορυβώδεις μειοψηφίες. Τεσπα η γελοιότητα είναι κινηματική φαίνεται.
    Το επαναλαμβάνω, γιατί δεν γίνεται κατανοητό με την πρώτη.
    Ψήφισα ΝΔ γιατί μπορώ να ψηφίζω ότι θέλω.
    Σταματήστε να θεωρείται τους ψηφοφόρους ημιπαράφρονες επειδή δεν έχετε ίδια γούστα.

  15. #2550
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέω κάτι διαφορετικό?
    Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει μετατραπεί σε συνάθροιση του μη εκσυγχρονιστικού ΠΑΣΟΚ. Και μπράβο του. Όλοι (σχεδόν) ΠΑΣΟΚ είμαστε και το ακολουθούμε στις μετακομίσεις του. Ο καθένας διαλέγει την έκδοση του ΠΑΣΟΚ που προτιμά.
    Το πρόγραμμα του Μητσοτάκη πόσο διαφορετικό είναι από αυτό του Σημίτη? Πόσο μακριά είναι πχ ο Βενιζέλος από τον Κυριάκο Μητσοτάκη?

    - - - Updated - - -


    Ναι όντως οι μη αριστεροί είναι πιο διακριτικοί άνθρωποι. Οι μόνοι που είχαν κολλήσει αφίσες στο σχολείο που ψήφισα ήταν ο ΑΝΤΑΡΣΥΑ. Πήραν τους μισούς ψήφους από τον ανύπαρκτο Τζήμερο. Θορυβώδεις μειοψηφίες. Τεσπα η γελοιότητα είναι κινηματική φαίνεται.
    Το επαναλαμβάνω, γιατί δεν γίνεται κατανοητό με την πρώτη.
    Ψήφισα ΝΔ γιατί μπορώ να ψηφίζω ότι θέλω.
    Σταματήστε να θεωρείται τους ψηφοφόρους ημιπαράφρονες επειδή δεν έχετε ίδια γούστα.
    Φίλε μου εφόσον αυτό ήθελες καλά έκανες και μπράβο σου, επαναλαμβάνω δε το λέω ειρωνικά.
    Θεωρείς ότι έχεις δικαίωμα να διαμαρτύρεσαι στο μέλλον για τα φυσικά επακόλουθα της επιλογής σου?

    Ρωτάω διότι δε με νοιάζει η χ,ψ ανάλυση του καθένα, με νοιάζει αυτοί που ψηφίσανε Μητσοτάκη = το γόνο της πολιτικής δυναστείας και τη συνέχεια της ελίτ που μας κατέστρεψε σαν χώρα να μη με πρήζουν όταν αρχίσει και κάνει τα αναμενόμενα που έχει δηλώσει ότι θα κάνει ή που ξέρουμε από την εμπειρία ότι θα κάνει ( δε νομίζω να είσαι 18 χρονών έχεις εμπειρία)
    όχι ότι θα λυπηθώ κανένα αλλά λέμε μπας και γλυτώσουμε το τσουρέκιασμα.. δε θα λυπηθώ διότι σε φιλελέυθερο φαρ ουέστ θέλετε να ζούμε.. γίνομαι και εγώ πιστολέρο.. ο καθένας για τη πάρτη του...
    Greek Statistics black belt. https://www.r-project.org/

Σελ. 170 από 243 ΠρώτηΠρώτη ... 150160165168169170171172175180190 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας