Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    05-10-2008
    Περιοχή
    Μελίσσια
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    Belkin F7D1401 v1
    SNR / Attn
    5(dB) / 13(dB)
    Γεια σας.Ήρθε ο καιρός μου να ξενοικιάσω το σπίτι που σπουδάζω προς τέλη Ιουνίου και έχω αρχίσω τις διαδικασίες που χρείαζονται. Τι πρέπει να κάνω για να διακόψω τη σύνδεση της νοβα και πότε πρέπει να κάνω την αίτηση?Εγώ χρειάζομαι τη σύνδεση μέχρι τέλος του Ιούνη.
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΑ
    Router
    TP-LINK W8951ND
    Path Level
    Interleaved
    αρχικα χτυπα ενα τηλεφωνημα στο 13831 η επισκεψου ενα καταστημα τους για να κανεις αιτηση διακοπης της υπηρεσιας. Απο τη στιγμη που θα λαβουν την αιτηση ο μεσος χρονος που χρειαζεται για να το κοψουν ειναι 1 μηνας. Βασικη προυποθεση για να προχωρησει το αιτημα σου ειναι να εχεις τακτοποιησει τυχον οφειλες που ενδεχομενως παρεμειναν ανεξοφλητες. Οποτε αυτο που εχεις να κανεις ειναι να υποβαλεις αιτηση διακοπης με εναν απο τους παραπανω τροπους 1 μηνα πριν απο την ημερομηνια που επιθυμεις να τερματιστει η συνδεση σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alex 207 : 13-06-19 στις 18:58.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alex 207 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρχικα χτυπα ενα τηλεφωνημα στο 13831 η επισκεψου ενα καταστημα τους για να κανεις αιτηση διακοπης της υπηρεσιας. Απο τη στιγμη που θα λαβουν την αιτηση ο μεσος χρονος που χρειαζεται για να το κοψουν ειναι 1 μηνας. Βασικη προυποθεση για να προχωρησει το αιτημα σου ειναι να εχεις τακτοποιησει τυχον οφειλες που ενδεχομενως παρεμειναν ανεξοφλητες. Οποτε αυτο που εχεις να κανεις ειναι να υποβαλεις αιτηση διακοπης με εναν απο τους παραπανω τροπους 1 μηνα πριν απο την ημερομηνια που επιθυμεις να τερματιστει η συνδεση σου.
    Και να ρωτήσει αν υπάρχει ακόμα δέσμευση και αν υπάρχει, να μάθει το τέλος πρόωρης αποσύνδεσης.

  4. #4
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Την αίτηση διακοπής θα πρέπει να την κάνεις την ημέρα -ακριβώς- που θα σταματήσεις να χρειάζεσαι την σύνδεση (και όχι νωρίτερα) για να μη βρεθείς προ εκπλήξεως. Και αυτό, δεδομένου ότι δεν έχεις κάποια δέσμευση εκείνη την στιγμή.
    Εάν βρίσκεσαι σε δέσμευση τότε, είτε καταργείς ατελώς την ημέρα που λήγει η δέσμευση (και όχι νωρίτερα) είτε την καταργείς όποτε θέλεις εσύ και χρεώνεσαι το τέλος αποδέσμευσης. Καλό είναι να επικοινωνήσεις με τον πάροχο και να επιβεβεβαιώσεις το status σου.

  5. #5
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΑ
    Router
    TP-LINK W8951ND
    Path Level
    Interleaved
    δυστυχως αν το κανει εκεινη τη στιγμη θα χασει πολυτιμο χρονο και χρημα και γιατι το λεω αυτο επειδη υπηρξα προσφατα θυμα της απατεοnova λογω των τραγικων υπηρεσιων που μου παρειχαν μεσα σε 3 μερες απο την ενεργοποιηση ζητησα να γυρισω στον προηγουμενο μου παροχο (vodafone) και επικοινωντας και με το τοπικο καταστημα τους και με το 13831 το κεντρο ''εξυπηρετησης '' πελατων τους (ο θεος να το κανει) μου ειπαν οτι χρειαζονται 30 ημερολογιακες ημερες για την υλοποιηση της διαδικασιας διαστημα στο οποιο θα του ερθει 100% λογαριασμος γιατι προπληρωνεις το παγιο του επομενου μηνα πρακτικες εξεφτελισμου με λιγα λογια

  6. #6
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alex 207 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχως αν το κανει εκεινη τη στιγμη θα χασει πολυτιμο χρονο και χρημα και γιατι το λεω αυτο επειδη υπηρξα προσφατα θυμα της απατεοnova λογω των τραγικων υπηρεσιων που μου παρειχαν μεσα σε 3 μερες απο την ενεργοποιηση ζητησα να γυρισω στον προηγουμενο μου παροχο (vodafone) και επικοινωντας και με το τοπικο καταστημα τους και με το 13831 το κεντρο ''εξυπηρετησης '' πελατων τους (ο θεος να το κανει) μου ειπαν οτι χρειαζονται 30 ημερολογιακες ημερες για την υλοποιηση της διαδικασιας διαστημα στο οποιο θα του ερθει 100% λογαριασμος γιατι προπληρωνεις το παγιο του επομενου μηνα πρακτικες εξεφτελισμου με λιγα λογια
    Σιγά μην χρειάζονται και 30 μέρες για μια φορητότητα...

  7. #7
    Εγγραφή
    04-06-2017
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΑ
    Router
    TP-LINK W8951ND
    Path Level
    Interleaved
    για φορητοτητα δεν ξερω εγω μιλαω να το κοψει τελειως

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας