Εμφάνιση 1-1 από 1
  1. #1
    Εγγραφή
    10-09-2005
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    6(dB) / 31(dB)
    Καλησπέρα,

    Έχω ένα περίεργο θέμα και στέλνω εδώ μήπως και κάποιος έχει καμία ιδέα τι συμβαίνει.

    Έχω το ZXHN H108N V2.5 (Hardware Version V1.3, Software Version V2.5.6_GR5T15) και πριν μερικές μέρες (περίπου 20) είχα ειδοποιηθεί για αναβάθμιση του router μου. Όλα δούλευαν καλά (μάλλον έγινε και η αναβάθμιση) άλλα εδώ και κάνα 3-4 μέρες δεν μπορώ να μπω σε κάποια sites που μέχρι πρόσφατα έμπαινα χωρίς πρόβλημα (και γενικά υπάρχει μια αργοπορία σε πολλά άλλα που ίσως μπούνε μετά από 3-4 refresh). Σε κάποια άλλα πού έμπαινα πιο παλιά συνεχίζω να μπαίνω σφαίρα.

    Το μήνυμα λάθους στον Chrome είναι το κλασσικό: "This site can’t be reached The connection was reset.".
    Το περίεργο είναι ότι αν στο router στο URL filter (Security-> URL filter) του βάλω με mode Permit το URL του κάθε site τότε μπαίνω κανονικά.

    Κάτι άλλο που μου έκανε επίσης εντύπωση (νομίζω) μετά την αναβάθμιση είναι κάποια hard coded static routes τόσο σε IPv4 όσο και σε IPv6 στο router (Network->Routing(IPv4)->Routing Table) με IP: 213.16.246.12
    Όλο το traffic μου δηλαδή περνάει από αυτή την IP? Είναι κάτι σύνηθες και γνωστό ή πρέπει να ανησυχήσω?

    Πως μπορώ να αποφύγω να βάλω όλα τα sites στο URL filter?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος criple_ripper : 29-05-19 στις 21:04.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας