Σελ. 16 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 226-240 από 913
  1. #226
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christosd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας κ από μένα!! αν έχει ξαναγίνει σχετική ερώτηση κ έχει δοθεί απάντηση με συγχωρείται εκ των προτέρων δεν την βρήκα.

    Υπάρχει τροπος να συνδεθείς σε παλαιοτερη εκδοση του teamviewer??μπορεί να είναι η 5 - 6 δεν μπορω να θυμηθώ.....Η γυναίκα είναι μεγάλη σε ηλικία
    κ δεν ξέρει να κάνει to update σε νέα έκδοση, ούτε καν....!!Οπότε δεν μπορεί να γίνει παρέμβαση από εκεί δυστυχώς...κατέβασα κ δοκίμασα portable εκδοσεις
    αλλά όταν τις ανοίγω την 5 κ την 6 ειδικά δεν φανερώνουν το δικό μου id ποτέ...η 7 το φανερώνει αλλά όταν πάω να κάνω σύνδεση μου λέει ότι η εκεί έκδοση
    είναι παλαιότερη.....Εφόσον από εκεί δε μπορεί να γίνει παρέμβαση Υπάρχει λύση???
    Δεν μπορείς να την καθοδηγήσεις τηλεφωνικά να το κάνει; 2-3 κλικ είναι...

  2. #227
    Εγγραφή
    08-02-2019
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορείς να την καθοδηγήσεις τηλεφωνικά να το κάνει; 2-3 κλικ είναι...
    σε ευχαριστώ για την απάντηση.έγραψα διακριτικά το "μεγάλη γυναίκα" για αυτό το λόγο....για να γράψω εδώ τα έχω κάνει όλα....σε διαφορετική εποχή θα περναγε κάποιος κ θα έκανε το update
    τώρα είναι δύσκολο κ αυτό...

  3. #228
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christosd Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ευχαριστώ για την απάντηση.έγραψα διακριτικά το "μεγάλη γυναίκα" για αυτό το λόγο....για να γράψω εδώ τα έχω κάνει όλα....σε διαφορετική εποχή θα περναγε κάποιος κ θα έκανε το update
    τώρα είναι δύσκολο κ αυτό...
    Έχω μια απορία. Αν δεν μπορεί να γράψει σε μηχανή αναζήτησης "teamviewer", να πατήσει κλικ στο πρώτο αποτέλεσμα, να πατήσει κλικ στο download, να πατήσει κλικ στο κατεβασμένο και να πατήσει ένα ακόμα κλικ, τί ακριβώς κάνει στον υπολογιστή ένα τέτοιο άτομο;

    Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι να φορτώνει αυτόματα 2-3 sites και να κλικάρει videos.

    Με όλη την καλή διάθεση, γιατί το ακούω από πολλούς γύρω μου για τέτοια άτομα και απλά μου κάνει εντύπωση
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  4. #229
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μια απορία. Αν δεν μπορεί να γράψει σε μηχανή αναζήτησης "teamviewer", να πατήσει κλικ στο πρώτο αποτέλεσμα, να πατήσει κλικ στο download, να πατήσει κλικ στο κατεβασμένο και να πατήσει ένα ακόμα κλικ, τί ακριβώς κάνει στον υπολογιστή ένα τέτοιο άτομο;

    Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι να φορτώνει αυτόματα 2-3 sites και να κλικάρει videos.

    Με όλη την καλή διάθεση, γιατί το ακούω από πολλούς γύρω μου για τέτοια άτομα και απλά μου κάνει εντύπωση
    Και όμως υπάρχουν πολλοί.
    Άτομα που αν τα δεις να δουλεύουν το εμπορικό θα λες μα καλά τι παίκταρας είναι αυτός, μην του πεις να κάνει κάτι που δεν έχει ξανακάνει.

  5. #230
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.336
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christosd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας κ από μένα!! αν έχει ξαναγίνει σχετική ερώτηση κ έχει δοθεί απάντηση με συγχωρείται εκ των προτέρων δεν την βρήκα.

    Υπάρχει τροπος να συνδεθείς σε παλαιοτερη εκδοση του teamviewer??μπορεί να είναι η 5 - 6 δεν μπορω να θυμηθώ.....Η γυναίκα είναι μεγάλη σε ηλικία
    κ δεν ξέρει να κάνει to update σε νέα έκδοση, ούτε καν....!!Οπότε δεν μπορεί να γίνει παρέμβαση από εκεί δυστυχώς...κατέβασα κ δοκίμασα portable εκδοσεις
    αλλά όταν τις ανοίγω την 5 κ την 6 ειδικά δεν φανερώνουν το δικό μου id ποτέ...η 7 το φανερώνει αλλά όταν πάω να κάνω σύνδεση μου λέει ότι η εκεί έκδοση
    είναι παλαιότερη.....Εφόσον από εκεί δε μπορεί να γίνει παρέμβαση Υπάρχει λύση???
    Δεν ξέρω αν μπορεί να συνδεθεί κάποιος σε πολύ παλιά έκδοση πχ από Υ > Β.
    Θυμάμαι όμως ότι μπορούσες να συνδεθείς κανονικά σε λίγο παλιότερη έκδοση πχ Χ.x > X.b
    Δεν μπορούσες να κάνεις το αντίθετο πχ να έχεις παλιά έκδοση και να συνδεθείς σε νεότερη.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #231
    Εγγραφή
    08-02-2019
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω μια απορία. Αν δεν μπορεί να γράψει σε μηχανή αναζήτησης "teamviewer", να πατήσει κλικ στο πρώτο αποτέλεσμα, να πατήσει κλικ στο download, να πατήσει κλικ στο κατεβασμένο και να πατήσει ένα ακόμα κλικ, τί ακριβώς κάνει στον υπολογιστή ένα τέτοιο άτομο;

    Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι να φορτώνει αυτόματα 2-3 sites και να κλικάρει videos.

    Με όλη την καλή διάθεση, γιατί το ακούω από πολλούς γύρω μου για τέτοια άτομα και απλά μου κάνει εντύπωση

    Με όλη την καλή διάθεση, κανει το εξής ανοίγει το πς κ βάζει ένα στικάκι στην θύρα usb....αυτό τιποτα άλλο, είναι κάτι που κάναμε πιο παλιά κατά κόρον για να βλέπει κάποιες αγαπημένες ταινίες σειρές κτλ, κ απλά η καραντίνα
    κ η κλεισούρα μας ΄eκανε να επιστρέψουμε σε αυτό αλλά μπλοκάραμε στο teamviewer...διότι υπάρχουν κ τέτοια άτομα μεγάλης ηλικίας που δεν το κατέχουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν μπορεί να συνδεθεί κάποιος σε πολύ παλιά έκδοση πχ από Υ > Β.
    Θυμάμαι όμως ότι μπορούσες να συνδεθείς κανονικά σε λίγο παλιότερη έκδοση πχ Χ.x > X.b
    Δεν μπορούσες να κάνεις το αντίθετο πχ να έχεις παλιά έκδοση και να συνδεθείς σε νεότερη.
    αυτο ακριβώς όπως το λες...για αυτο δε μπορώ να συνδεθώ..

  7. #232
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Εγώ επιμένω ότι με τηλεφωνική καθοδήγηση μπορεί να το κάνει. Έχω κάνει και εγώ κάτι τέτοια "δύσκολα".

  8. #233
    Εγγραφή
    08-02-2019
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ επιμένω ότι με τηλεφωνική καθοδήγηση μπορεί να το κάνει. Έχω κάνει και εγώ κάτι τέτοια "δύσκολα".
    ευχαριστώ φίλε το καταλαβαίνω απόλυτα!

  9. #234
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όμως υπάρχουν πολλοί.
    Άτομα που αν τα δεις να δουλεύουν το εμπορικό θα λες μα καλά τι παίκταρας είναι αυτός, μην του πεις να κάνει κάτι που δεν έχει ξανακάνει.
    Ισχύει κι αυτό, σίγουρα. Απλώς άτομα μεγάλης ηλικίας που δεν το πολυκατέχουν, συνήθως δεν ασχολούνται σχεδόν καθόλου με οτιδήποτε έχει να κάνει με pc. Άντε κανένα tablet που είναι πιο φυσικό το να χειρίζεσαι ένα περιβάλλον με touch.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christosd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με όλη την καλή διάθεση, κανει το εξής ανοίγει το πς κ βάζει ένα στικάκι στην θύρα usb....αυτό τιποτα άλλο, είναι κάτι που κάναμε πιο παλιά κατά κόρον για να βλέπει κάποιες αγαπημένες ταινίες σειρές κτλ, κ απλά η καραντίνα
    κ η κλεισούρα μας ΄eκανε να επιστρέψουμε σε αυτό αλλά μπλοκάραμε στο teamviewer...διότι υπάρχουν κ τέτοια άτομα μεγάλης ηλικίας που δεν το κατέχουν.
    I see. Αν είναι ενεργοποιημέντο το remote desktop των windows, κι αν καταφέρει να σου πει το computer name, δεν θα μπορέσεις να συνδεθείς λες;
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  10. #235
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει κι αυτό, σίγουρα. Απλώς άτομα μεγάλης ηλικίας που δεν το πολυκατέχουν, συνήθως δεν ασχολούνται σχεδόν καθόλου με οτιδήποτε έχει να κάνει με pc. Άντε κανένα tablet που είναι πιο φυσικό το να χειρίζεσαι ένα περιβάλλον με touch.



    I see. Αν είναι ενεργοποιημέντο το remote desktop των windows, κι αν καταφέρει να σου πει το computer name, δεν θα μπορέσεις να συνδεθείς λες;
    Λες να έχει ανοίξει και τις πόρτες στο ρούτερ και να έχει βάλει και στην registry τις αλλαγές για να μην ζητάει κωδικό για rdp connections;
    Ελα πες πως κάνεις πλάκα, το να κάνει πλήρες install το teamviewer και να βάλει κωδικό για να δέχεται συνδέσεις απο έξω είναι πολυ πιο εύκολο.

  11. #236
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες να έχει ανοίξει και τις πόρτες στο ρούτερ και να έχει βάλει και στην registry τις αλλαγές για να μην ζητάει κωδικό για rdp connections;
    Ελα πες πως κάνεις πλάκα, το να κάνει πλήρες install το teamviewer και να βάλει κωδικό για να δέχεται συνδέσεις απο έξω είναι πολυ πιο εύκολο.
    Η αλήθεια είναι πως δεν έχω δουλέψει σχεδόν ποτέ το remote desktop των win αλλά θυμάμαι πως ήταν σχετικά εύκολο να συνδεθείς.

    Αλλά ναι, θα μου πεις, χωρίς port forwarding και ενεργό το service, δύσκολα να πετύχει...
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  12. #237
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Επιπλέον το Windows remote desktop κάνει lock out τον τοπικό χρήστη όταν συνδεθεί ο απομακρυσμένος χρήστης, το οποίο ίσως είναι σημαντικό σε ορισμένες περιπτώσεις όπου απαιτείται η ταυτόχρονη αλληλεπίδραση τοπικού και απομακρυσμένου χρήστη.
    Το μόνο θετικό του windows rdp είναι η ταχύτητα, η οποία είναι σαφώς ανώτερη οποιουδήποτε άλλου third party remote desktop.

  13. #238
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.336
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Κάτι τέτοιες περιπτώσεις θα είχαν στο μυαλό τους λοιπόν και σετάρουν όλα τα cpe με default ενεργοποιημένο το UPnP.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #239
    Εγγραφή
    08-02-2019
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι πως δεν έχω δουλέψει σχεδόν ποτέ το remote desktop των win αλλά θυμάμαι πως ήταν σχετικά εύκολο να συνδεθείς.

    Αλλά ναι, θα μου πεις, χωρίς port forwarding και ενεργό το service, δύσκολα να πετύχει...
    έγινε ξανά προσπάθεια τηλεφωνική αλλά μπερδέψαμε τα ψιψίνια κ τα κοκοκόψαρα!!!Δε πειράζει παιδιά, έλεγα μήπως υπήρχε κάτι που δεν έχω δοκιμάσει κ ξέρω για αυτό κ έγραψα!!οταν τελειώσουν όλα αυτα θα τον γεμίσω με ολες του ειδους τις εφαρμογές κ τέλος!!

  15. #240
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.336
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christosd Εμφάνιση μηνυμάτων
    έγινε ξανά προσπάθεια τηλεφωνική αλλά μπερδέψαμε τα ψιψίνια κ τα κοκοκόψαρα!!!Δε πειράζει παιδιά, έλεγα μήπως υπήρχε κάτι που δεν έχω δοκιμάσει κ ξέρω για αυτό κ έγραψα!!οταν τελειώσουν όλα αυτα θα τον γεμίσω με ολες του ειδους τις εφαρμογές κ τέλος!!
    Εγώ θα σου πρότεινα πάντως γάντια και μάσκα (την πάνινη που πλένεται ξανά, όχι της μια χρήσης και σου βγει ο κούκος αηδόνι).
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 16 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 6111415161718212636 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας