Σελ. 17 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819222737 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 913
  1. #241
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Δεν κατάλαβα το πρόβλημα με το id, να πως την αλήθεια δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που έτρεξα το πρόγραμμα, αλλά αν εστηνες ένα virtual machine με παλιά έκδοση υπάρχει περίπτωση να μην είχες το παραπάνω πρόβλημα;

  2. #242
    Εγγραφή
    08-02-2019
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβα το πρόβλημα με το id, να πως την αλήθεια δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που έτρεξα το πρόγραμμα, αλλά αν εστηνες ένα virtual machine με παλιά έκδοση υπάρχει περίπτωση να μην είχες το παραπάνω πρόβλημα;
    σε υπολογιστές που δε είχα teamviewer εγκατέστησα την 5 κ σε portable edition k την 6 αλλά δεν ανοίγουν το id sou...η 7 το έκανε κανονικά αλλά δεν ανοιγε την απομακρυσμένη παλαιότερη που ειναι το προβλημα...

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα σου πρότεινα πάντως γάντια και μάσκα (την πάνινη που πλένεται ξανά, όχι της μια χρήσης και σου βγει ο κούκος αηδόνι).
    ευτυχώς γιατί θα έπαιρνα κουτί μίας χρήσης!!!Ευχαριστώ παιδιά!!

  3. #243
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Θυμηστε μου λιγο που παω για να ενημερωσω το anydesk εστω και με το χερι. Εχει βγει η 5.5 για windows πριν 1 μηνα, ειμαι ακομα στην 5.4 και στην αρχικη καρτελα του εξακολουθει να λεει "χρησιμοποιειτε την τρεχουσα εκδοση του anydesk".

    Επισης, στο λινουξ αναγκαστηκα χτες να το βγαλω επειδη εξαρταται απο μια παλια βιβλιοθηκη και αυτη αφαιρεθηκε χτες εντελως απο τα repo της διανομης μου. Τους εστειλα mail με το προβλημα αλλα ακομα καμια απαντηση.
    ديميتريس

  4. #244
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμηστε μου λιγο που παω για να ενημερωσω το anydesk εστω και με το χερι. Εχει βγει η 5.5 για windows πριν 1 μηνα, ειμαι ακομα στην 5.4 και στην αρχικη καρτελα του εξακολουθει να λεει "χρησιμοποιειτε την τρεχουσα εκδοση του anydesk".

    Επισης, στο λινουξ αναγκαστηκα χτες να το βγαλω επειδη εξαρταται απο μια παλια βιβλιοθηκη και αυτη αφαιρεθηκε χτες εντελως απο τα repo της διανομης μου. Τους εστειλα mail με το προβλημα αλλα ακομα καμια απαντηση.
    Ενδιαφέρον, και σε μένα το ίδιο, δεν το είχα προσέξει. Κατέβασα τη νέα έκδοση, πήγα να την τρέξω, και μου είπε για update. Σε δευτερόλεπτα είχε τελειώσει, πολύ απλό, αλλά με το χέρι. Γιατί έχουμε τσεκαρισμένη την επιλογή αυτόματης ενημέρωσης αν δεν δουλεύει;

  5. #245
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Που εινια αυτη η επιλογη της αυτοματης ενημερωσης, γιατι δεν την βλεπω? Και γενικα δεν εχει σε καποιο εμφανες σημειο ενα κουμπι πχ για να τσεκαρει ή για να σε ειδοποιει οτι βγηκε νεα εκδοση.
    Επισης, μιας και ειμαι σε 5.4.0, παρατηρω οτι δεν πηρε ουτε τη minor ενημερωση 5.4.0 > 5.4.2. Δεν υπηρξε 5.4.1, ουτε καποια αλλη μετα την 5.4.2. Απο εκει πηγε στην 5.5.0 και σημερα ειναι στην 5.5.3.

    Για μενα τα παραπανω ειναι ακομα ενα μειονεκτημα του anydesk...
    ديميتريس

  6. #246
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που εινια αυτη η επιλογη της αυτοματης ενημερωσης, γιατι δεν την βλεπω? Και γενικα δεν εχει σε καποιο εμφανες σημειο ενα κουμπι πχ για να τσεκαρει ή για να σε ειδοποιει οτι βγηκε νεα εκδοση.
    Επισης, μιας και ειμαι σε 5.4.0, παρατηρω οτι δεν πηρε ουτε τη minor ενημερωση 5.4.0 > 5.4.2. Δεν υπηρξε 5.4.1, ουτε καποια αλλη μετα την 5.4.2. Απο εκει πηγε στην 5.5.0 και σημερα ειναι στην 5.5.3.

    Για μενα τα παραπανω ειναι ακομα ενα μειονεκτημα του anydesk...
    Settings, security, updates.

  7. #247
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Settings, security, updates.
    Αυτο το εχω να κατεβαζει την ενημερωση και μετα να ζηταει εγκατασταση,τη δευτερη επιλογη δηλαδη, αλλα απ' οτι φαινεται δεν κοιταξε καν.
    Τελικα εκανα την ενημερωση με το χερι, κατεβαζοντας τον installer απο τη σελιδα και τρεχοντας τον, και περιμενω να δω αν θα ρωτησει αυτη τη φορα για την 5.5.4 ή για οποια θα ειναι η επομενη της 5.5.3.
    ديميتريس

  8. #248
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το εχω να κατεβαζει την ενημερωση και μετα να ζηταει εγκατασταση,τη δευτερη επιλογη δηλαδη, αλλα απ' οτι φαινεται δεν κοιταξε καν.
    Τελικα εκανα την ενημερωση με το χερι, κατεβαζοντας τον installer απο τη σελιδα και τρεχοντας τον, και περιμενω να δω αν θα ρωτησει αυτη τη φορα για την 5.5.4 ή για οποια θα ειναι η επομενη της 5.5.3.
    Εγώ το έχω να κατεβάζει αυτόματα χωρίς να με ρωτάει, αλλά μάλλον κοιμάται τον ύπνο του δικαίου. Έβαλα και εγώ την 5.5.3, για να δούμε, μπορεί να ήταν bug και να το έφτιαξαν.

  9. #249
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Δε το εχω γραψει εδω αλλα το ξερετε το κολπο αν σας κλειδωσει το team να το ξεκλειδωσετε............. εεεεε? Αλλαξτε την mac............ συμπαθητικε κλάψα σε σενα το λεω!
    Άλλα Ντάλλα....

  10. #250
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    No offence, αλλα εχεις χασει επεισοδεια. Το κολπο με τη mac δεν παιζει πλεον επειδη
    TeamViewer ID is generated based on several unique attributes of your computer:

    MAC address of the network card;
    VolumeID of disk partition;
    Creation date of folder Program Files.

    Accordingly, to change TeamViewer ID, you need to change these 3 values.
    Το ειχα πει στο μηνυμα 87, 9 μηνες πριν
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6630470
    ديميتريس

  11. #251
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Οντως σε μερικα δε παιζει αλλα και να μη παιξει αν ξερεις να κανεις change hardware id, θα παιξει, Σε ενα pc παντως με αλλαγη mac μου επαιξε εμενα, σε ενα αλλο ομως δεν.

    το change hardware id ειναι η ιδια διαδικασια σα να κανεις unban ενα pc απο server που εισαι ban.
    Άλλα Ντάλλα....

  12. #252
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εχουμε κανεναν με λινουξ να δοκιμασει αυτα? Υπαρχουν ηδη στο aur, αν καποιος εχει arch και θελει.
    https://github.com/muflone/remmina-plugin-teamviewer
    https://github.com/jose1711/remmina-plugin-anydesk/
    ديميتريس

  13. #253
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχουμε κανεναν με λινουξ να δοκιμασει αυτα? Υπαρχουν ηδη στο aur, αν καποιος εχει arch και θελει.
    https://github.com/muflone/remmina-plugin-teamviewer
    https://github.com/jose1711/remmina-plugin-anydesk/
    Eίδα το teamviewer
    Eκτός του ότι είναι παλιό (2013), τι προσφέρει παραπάνω από το απλό teamvier ?
    Γιατί να κάνω connection με αυτό ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  14. #254
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.331
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το σκεπτικο πισω απο αυτα τα 2 ειναι να συνδεεσαι απο το remmina που ειναι multi-protocol remote desktop client. Οπως πχ το pidgin σαν multi protocol instant messenger μπορει να συνδεθει σε skype, irc, fb κλπ απο μια εφαρμογη, ετσι ειναι και το remmina.

    Επισης, αν ειχα κατι τετοιο πριν λιγα χρονια που το teamviewer για λινουξ ηταν απλα η windows εφαρμογη σετ με το wine, θα ειχα γλυτωσει 100αδες επανεκκινησεις.
    ديميتريس

  15. #255
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σκεπτικο πισω απο αυτα τα 2 ειναι να συνδεεσαι απο το remmina που ειναι multi-protocol remote desktop client. Οπως πχ το pidgin σαν multi protocol instant messenger μπορει να συνδεθει σε skype, irc, fb κλπ απο μια εφαρμογη, ετσι ειναι και το remmina.

    Επισης, αν ειχα κατι τετοιο πριν λιγα χρονια που το teamviewer για λινουξ ηταν απλα η windows εφαρμογη σετ με το wine, θα ειχα γλυτωσει 100αδες επανεκκινησεις.
    Τα παλιά χρόνια
    VM
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 17 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819222737 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας