Σελ. 21 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 301-315 από 913
  1. #301
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοεί δεν έχει χρόνο να γράψει το url στον απομακρυσμένο υπολογιστή, γιατί το teamviewer του κλείνει τη σύνδεση.
    Κι εγώ στην αρχή κατάλαβα αυτό που κατάλαβε κι ο bannedteam, αλλά μετά που το ξανασκέφτηκα το κατάλαβα διαφορετικά. Κυρίως γιατί την έχω πατήσει κι εγώ έτσι
    Ανυπόγραφος

  2. #302
    Εγγραφή
    27-07-2006
    Μηνύματα
    317
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    aaa ok
    http://www.elink.gr

    Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

  3. #303
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.438
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ακομα ενα flaw του anydesk.
    Σημερα χρειαστηκε να συνδεθω σε ενα κινητο για να δειξω στο χρηστη τι πρεπει να κανει. Εβαλε το anydesk και μετα η εφαρμογη τον προετρεψε να βαλει και ενα plugin. Τον πηγε στο store και το store ελεγε οτι δεν ειναι διαθεσιμο για την περιοχη του.
    Το anydesk βεβαια ανοιξε κανονικα, εβγαλε και ενα κωδικο τον οποιο εβαλα στο δικο μου anydesk, αλλα δεν συνδεθηκε ποτε. Εμεινε να περιμενει μεχρι που εκανε network time out.
    ديميتريس

  4. #304
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.322
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα ενα flaw του anydesk.
    Σημερα χρειαστηκε να συνδεθω σε ενα κινητο για να δειξω στο χρηστη τι πρεπει να κανει. Εβαλε το anydesk και μετα η εφαρμογη τον προετρεψε να βαλει και ενα plugin. Τον πηγε στο store και το store ελεγε οτι δεν ειναι διαθεσιμο για την περιοχη του.
    Το anydesk βεβαια ανοιξε κανονικα, εβγαλε και ενα κωδικο τον οποιο εβαλα στο δικο μου anydesk, αλλα δεν συνδεθηκε ποτε. Εμεινε να περιμενει μεχρι που εκανε network time out.
    Τι Plugin ήταν αυτό;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #305
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι Plugin ήταν αυτό;
    Και εγώ αυτό αναρωτιέμαι. Σε εμένα δεν έχει ζητήσει τίποτα. Είναι σίγουρο ότι ο χρήστης κατέβασε την αληθινή εφαρμογή και όχι κάτι κακόβουλο;

  6. #306
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αν ο χρήστης δεν ξέρει τι του γίνεται μπορεί να συνέβησαν ένα σωρό πράγματα. Ποιός ξέρει που μπορεί να πάτησε και τι να νόμισε οτι του ζητήθηκε.

  7. #307
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.438
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Η εφαρμογη ηταν αυτη, που δεν παιζει να κατεβασε κατι λαθος γιατι της εστειλα εγω το λινκ για το store απο το fb
    https://play.google.com/store/apps/d...anydeskandroid

    Και το plugin ηταν καποιο απο αυτα εδω που εχουν ονομα anydesk control plugin. Το κινητο εινια ενα huawei p smart s. Η εφαρμογη του anydesk ανοιξε το store στην σελιδα του plugin που ηθελε, οποτε ουτε εκει παιζει να εγινε κατι λαθος.
    https://play.google.com/store/apps/d...+Software+GmbH
    ديميتريس

  8. #308
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εφαρμογη ηταν αυτη, που δεν παιζει να κατεβασε κατι λαθος γιατι της εστειλα εγω το λινκ για το store απο το fb
    https://play.google.com/store/apps/d...anydeskandroid

    Και το plugin ηταν καποιο απο αυτα εδω που εχουν ονομα anydesk control plugin. Το κινητο εινια ενα huawei p smart s. Η εφαρμογη του anydesk ανοιξε το store στην σελιδα του plugin που ηθελε, οποτε ουτε εκει παιζει να εγινε κατι λαθος.
    https://play.google.com/store/apps/d...+Software+GmbH
    Μάλιστα, έχεις μπλέξει Huawei, Play Store και σου φταίει το anydesk!!

    https://support.anydesk.com/download...adcontrol.aosp

  9. #309
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.438
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεκτο αυτο που λες, αλλα με τις ονομασιες που δινει στο store, πως να ξερω ποιο ειναι για την καθε εταιρια?
    Επισης, εφοσον υπαρχει generic plugin, γιατι δεν το δινει στο store και πρεπει να το ψαχνω στη σελιδα της?
    Και γιατι αυτο που παει να βαλει η ιδια η εφαρμογη το εχει σαν region locked? Καλα δεν λεω για το ενδεχομενο να το κατεβασει μονος του ενας απλος χρηστης και να το βαλει με το χερι, γιατι αποκλειεται να γινει κατι τετοιο.

    Θα το εγκαταστησω αυριο και θα ξαναποσταρω αν δουλεψει.
    ديميتريس

  10. #310
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Παιδες ασχολειστε με καραπαπατζες. Βαλτε ενα vnc να τελειωνετε. Η ακομη με το LOGMEIN HAMACHI μεσω browser. Ή και αλλα που βαριεμαι να γραψω, ασχολειστε με τα 2 χειροτερα του ειδους.
    Άλλα Ντάλλα....

  11. #311
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.438
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γινεται να κανω vnc στο κινητο, και ας ειμια στο ιδιο δικτυο? Γιατι αυτο ηταν, για μενα, ενα απο τα πλεονεκτηματα του tv εναντι του anydesk, μεχρι προσφατα που το anydesk για android απεκτησε και "server" ικανοτητες.
    Hamachi ειχα βαλει πριν χρονια για να παιξω ενα παιχνιδι που ηταν lan only με ενα φιλο μου στην αλλη ακρη της πολης. Μου τα εκανε τσουρεκια με την εφαρμογη του στο λινουξ τοσο που το παρατησα.
    ديميتريس

  12. #312
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.652
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες ασχολειστε με καραπαπατζες. Βαλτε ενα vnc να τελειωνετε. Η ακομη με το LOGMEIN HAMACHI μεσω browser. Ή και αλλα που βαριεμαι να γραψω, ασχολειστε με τα 2 χειροτερα του ειδους.
    Γιατί το χειρότερο του είδους; Τι το τόσο κακό έχει; Εγώ μετά από μήνες χρήσης πιστεύω ότι για τις ανάγκες μου είναι έτη φωτός μπροστά από το TeamViewer.

  13. #313
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Βάλτε VNC, ανοίξτε και πόρτες, για να μπείτε εσεις και το υπόλοιπο Internet!

    https://www.bleepingcomputer.com/new...ows-solutions/

  14. #314
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.322
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδες ασχολειστε με καραπαπατζες. Βαλτε ενα vnc να τελειωνετε. Η ακομη με το LOGMEIN HAMACHI μεσω browser. Ή και αλλα που βαριεμαι να γραψω, ασχολειστε με τα 2 χειροτερα του ειδους.
    teamviewer, anydesk είναι ο ευκολότερος τρόπος για να έχουμε απομακρυσμένη πρόσβαση στον ΗΥ κάποιου άσχετου.
    Για πες μου την διαδικασία την οποία θα πρέπει να του εξηγήσω ότι πρέπει να κάνει με το vnc για να μπορώ να μπω στον ΗΥ του...
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #315
    Εγγραφή
    20-02-2015
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54000/5400
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εφαρμογη ηταν αυτη, που δεν παιζει να κατεβασε κατι λαθος γιατι της εστειλα εγω το λινκ για το store απο το fb
    https://play.google.com/store/apps/d...anydeskandroid

    Και το plugin ηταν καποιο απο αυτα εδω που εχουν ονομα anydesk control plugin. Το κινητο εινια ενα huawei p smart s. Η εφαρμογη του anydesk ανοιξε το store στην σελιδα του plugin που ηθελε, οποτε ουτε εκει παιζει να εγινε κατι λαθος.
    https://play.google.com/store/apps/d...+Software+GmbH
    Το anydesk χρισημοποιει για καθε android συσκευη plugin .Σε εμενα εβαλε το αντιστοιχο plugin και δουλευει σωστα se y72019 πανω απο εναν χρονο,αντιστοιχο παραδειγμα εχω και για το p smart ,τωρα μαλλον το χρισημοποιει γιατι πχ σε emui 8 στο huawai μαλλον λοιπει κατι και το πατσαρει με αυτον τον τροπο.
    H λύση με τις λιγότερες υποθέσεις είναι και η πιο σωστή,τις περισσότερες φορές.

Σελ. 21 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 11161920212223263141 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας