Σελ. 10 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 913
  1. #136
    Εγγραφή
    27-07-2006
    Μηνύματα
    317
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    http://www.elink.gr

    Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

  2. #137
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν μου το βγαζει αυτο, τουλαχιστον οχι πια. Καποτε το εβγαζε αλλα τωρα τελευταια με ειχε 2 minor εκδοσεις πισω, στην 5.1 x, και ειδοποιηση πουθενα. Ειδα οτι βγηκε νεα εκδοση επειδη ετυχε να μπω στη σελιδα του.
    ديميتريس

  3. #138
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Έπεσε το μάτι αυτές τις μέρες στο ultraviewer.
    Τι γνώμη έχετε;
    Είναι free και δεν φαίνεται να έχει περιορισμούς.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #139
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Αν και το anydesk τη κανει τη δουλεια του, θα το δοκιμασω μολις βρω χρονο.
    Άλλα Ντάλλα....

  5. #140
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και το anydesk τη κανει τη δουλεια του, θα το δοκιμασω μολις βρω χρονο.
    Μου έχουν πει ότι πάει σφαίρα.
    Φαίνεται ως απομίμηση του TV.

    ΥΓ
    Η αλήθεια είναι ότι το anydesk σέρνεται σε σχέση με το TV.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #141
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    UltraViewer is a product of DucFabulous Research & Development Science Co,ltd. We're leading in technology innovation of the global. We will give you the best things to improve your life quality.
    Αν και το domain λέει υπάρχει απο το 2014 το έχει listed σαν 404 error

    http://whois.domaintools.com/ultraviewer.net

    https://www.bleepingcomputer.com/for...to-teamviewer/

  7. #142
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παω να συνδεθω σε ενα pc με teamviewer μονο και μονο για να κανω ενα νεο προφιλ στον chrome, μια διαδικασια που παιρνει 2 λεπτα το πολυ. Στο 1 λεπτο με κοβει, αφηνοντας τη δουλεια μου στη μεση, και πεταει τα γνωστα για εμπορικη χρηση, παρολο που εχω συνδεθει σε ακομα 2 υπολογιστες το τελευταιο 15μερο. Λεει επισης οτι θα μπορω να συνδεθω μετα τις 4:58...
    Παω να συνδεθω στις 4:58 και λεει οτι θα μπορω να συνδεθω μετα τις 5:00. Παω να συνδεθω στις 5 και λεει οτι μπορω να συνδεθω μετα τις 5:02 κλπ, μεχρι τις 5:10 που αρχισα τα αγρια μπινελικια και το παρατησα. Τι καραγκιοζιλικια ειναι αυτα?

    Το ενδεχομενο να συνδεθω με anydesk ή οτιδηποτε αλλο δεν επαιζε γιατι ο χρηστης απο την αλλη πλευρα δεν ξερει να κατεβασει κατι αλλο.
    ديميتريس

  8. #143
    Εγγραφή
    21-04-2004
    Μηνύματα
    1.233
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    MikroTik RB951Ui-2HnD
    Path Level
    Fastpath
    σε έχουν καταχωρήσει ως εμπορικό χρήστη, σου βγαίνει και το ανάλογο μήνυμα

    ακόμα και να κάνεις αίτηση για free άδεια και να σου τη δώσουν τα προβλήματα θα συνεχίζονται, είναι γελοίοι οι τύποι, θα χάσουν πολύ κόσμο από αυτό γιατί και οι συνδρομές είναι υπέρογκες.

    χίλιες φορές να έχεις μια δικιά συ λύση...
    LL
    __________________________________________________________
    εσπρεσοσυζητήσεις https://www.e-spresso.gr/forum


  9. #144
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μιας και εχω πει δικα μου περιστατικα παραπανω, αν 3 συνδεσεις μεσα σε 15 μερες ειναι εμπορικη χρηση, τοτε τι αλλο να πω. Ειναι για σφαλιαρες οι ανθρωποι.
    ديميتريس

  10. #145
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Να ζητήσετε τα λεφτά σας πίσω


    Την επόμενη φορά που βρεθείτε σε κάποιον υπολογιστή κατεβάζεται κάποια απο τις άλλες free for personal use Λύσεις, μέχρι και πάλι να σας κλειδώσει.
    Μπορείτε να δείτε και την περίπτωση του https://www.uvnc.com/products/uvnc-sc.html μπορείτε άνετα να το στείλετε με mail.

    Σίγουρα δεν έχει τις δυνατότητες και τις ευκολίες των άλλων λύσεων, αλλά είναι τζάμπα πραγματικά

  11. #146
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παω να συνδεθω σε ενα pc με teamviewer μονο και μονο για να κανω ενα νεο προφιλ στον chrome, μια διαδικασια που παιρνει 2 λεπτα το πολυ. Στο 1 λεπτο με κοβει, αφηνοντας τη δουλεια μου στη μεση, και πεταει τα γνωστα για εμπορικη χρηση, παρολο που εχω συνδεθει σε ακομα 2 υπολογιστες το τελευταιο 15μερο. Λεει επισης οτι θα μπορω να συνδεθω μετα τις 4:58...
    Παω να συνδεθω στις 4:58 και λεει οτι θα μπορω να συνδεθω μετα τις 5:00. Παω να συνδεθω στις 5 και λεει οτι μπορω να συνδεθω μετα τις 5:02 κλπ, μεχρι τις 5:10 που αρχισα τα αγρια μπινελικια και το παρατησα. Τι καραγκιοζιλικια ειναι αυτα?

    Το ενδεχομενο να συνδεθω με anydesk ή οτιδηποτε αλλο δεν επαιζε γιατι ο χρηστης απο την αλλη πλευρα δεν ξερει να κατεβασει κατι αλλο.
    Προλαβαίνεις σε 1' να του κατεβάσεις το anydesk και να το τρέξεις για να συνδεθείς;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #147
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παω να συνδεθω σε ενα pc με teamviewer μονο και μονο για να κανω ενα νεο προφιλ στον chrome, μια διαδικασια που παιρνει 2 λεπτα το πολυ. Στο 1 λεπτο με κοβει, αφηνοντας τη δουλεια μου στη μεση, και πεταει τα γνωστα για εμπορικη χρηση, παρολο που εχω συνδεθει σε ακομα 2 υπολογιστες το τελευταιο 15μερο. Λεει επισης οτι θα μπορω να συνδεθω μετα τις 4:58...
    Παω να συνδεθω στις 4:58 και λεει οτι θα μπορω να συνδεθω μετα τις 5:00. Παω να συνδεθω στις 5 και λεει οτι μπορω να συνδεθω μετα τις 5:02 κλπ, μεχρι τις 5:10 που αρχισα τα αγρια μπινελικια και το παρατησα. Τι καραγκιοζιλικια ειναι αυτα?

    Το ενδεχομενο να συνδεθω με anydesk ή οτιδηποτε αλλο δεν επαιζε γιατι ο χρηστης απο την αλλη πλευρα δεν ξερει να κατεβασει κατι αλλο.
    Δεν ξέρει ο χρήστης να κάνει κλικ σε ένα λινκ και να τρέξει απευθείας (ούτε καν να σώσει) το αρχείο που θα κατέβει;

  13. #148
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ζητήσετε τα λεφτά σας πίσω
    Αυτο ακριβως εχω σκοπο να κανω με τον τροπο που αρμοζει στο teamviewer για αυτα τα ανεξηγητα χαλια, την πειρατεια.
    Και εκτος απο το πως οριζει την εμπορικη χρηση, που δεν εχει πει ποτε, καλο θα ηταν αν ξερουμε και πως οριζει το χρονο των sessions, γιατι αν ειναι να λεει "θα σε αφησω για λιγο" και αυτο το λιγο να ειναι 1 λεπτο, και το χρονο μεταξυ των sessions, γιατι οταν το λεει οτι "μπορεις να συνδεθεις ξανα στις 5:00" και τα 2 ρολογια μου (κινητο και pc, και το pc συγχρονισμενο με καποιον ntp λιγα λεπτα πριν) λενε 5:00 ακριβως, μαλλον τα ρολογια της teamviewer λενε αλλη ωρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προλαβαίνεις σε 1' να του κατεβάσεις το anydesk και να το τρέξεις για να συνδεθείς;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρει ο χρήστης να κάνει κλικ σε ένα λινκ και να τρέξει απευθείας (ούτε καν να σώσει) το αρχείο που θα κατέβει;
    Μιλαμε για χρηστη που στο φακελο των ληψεων εχει firefoxsetup.exe, firefoxsetup(1).exe... firefoxsetup(20+).exe, 10+ καρτελες στον browser ανοιχτες αλλα δουλευει μονο στην μια, απλα δεν καταλαβε πως ή ποτε ανοιξε τις υπολοιπες, που εχει στον browser ολη την πλεμπα της avast και αλλα τετοια πραγματα. Θα σας στεναχωρισω, αλλα ενας τετοιος χρηστης δεν ειναι σε θεση να καταλαβει το "κατεβασε το ταδε πραγμα και τρεξτο".
    Και επειδη ακριβως εχει τοση "χρησιμη" σαβουρα ανοιχτη στον browser, με το bw που καταναλωνει, 1 λεπτο δεν φτανει για να κατεβει κατι, ακομα για ενα τοσο μικρο πραγμα οσο το εκτελεσιμο του anydesk.
    Εχω πετυχει χρηστες που σπαστηκαν επειδη οταν συνδεθηκα τους εκλεισα το γαμηστερο 2ωρο+ mix που ακουγαν στο youtube, σε 1080p παντα για να εχει καλυτερη ποιοτητα ο ηχος που θα βγαινει απο τα σαπια ηχεια τους, για να εχω bw!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 08-02-20 στις 08:38.
    ديميتريس

  14. #149
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Να τα αλλαζεις σε anydesk σιγα σιγα που το μονο του κουσουρι ειναι οτι πρεπει να ειναι installed απο τη δικη σου μερια για να μη σε κοβει.
    Άλλα Ντάλλα....

  15. #150
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.330
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το anydesk εχει 2 ακομα θεματα για μενα. Πρωτον, το οτι πρεπει ο αλλος να πατησει αποδοχη για να συνδεθεις, και πολλοι απλα σου λενε το νουμερο και μετα κοιτανε την οθονη οπως η αγελαδα το τρενο, και δευτερον το οτι για να κανεις συγκεκριμενες λειτουργιες στα windows, πρεπει το anydesk να τρεχει με δικαιωματα administrator, αλλιως περιμενεις τον αδαη χρηστη να κανει κλικ για να προχωρησει η οποια διαδικασια. Το teamviewer δεν τα εχει αυτα, και ειδικα το δευτερο ειανι σπασιμο νευρων οταν ο αλλος φοβαται να πατησει ακομα και το ok στο uac.

    Συν το οτι το teamviewer υποστηριζει συνδεσεις ΣΕ κινητες συσκευες.
    ديميتريس

Σελ. 10 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας