Σελ. 4 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 913
  1. #46
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.334
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Μου το ξαναέκανε σε ένα από τα άτομα που είχα και αρχικά πρόβλημα.
    Με όλους τους υπόλοιπους... κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.
    Τι κόλλημα τρώει... δεν μπορώ να καταλάβω.
    Με αποσυνδέει μετά από 1' και μου δίνει χρόνο επόμενης σύνδεσης σε αυτόν σε ~20'.
    Ο ΗΥ του είναι σε σπίτι, ολοκαίνουργιος, χωρίς προγράμματα.
    Φυσικά στον χρόνο τους 1' δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτε ώστε να θεωρεί ότι προσφέρω υπηρεσίες.
    Επίσης το teamviewer του είναι κανονικά σε free license.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #47
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.218
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    εφοσον στο κανει μονο σε αυτον το block το εχει φαει αυτος οχι εσυ.


  3. #48
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.334
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    εφοσον στο κανει μονο σε αυτον το block το εχει φαει αυτος οχι εσυ.
    Το θέμα είναι ότι του το κάνει από την πρώτη στιγμή που λειτούργησε ο ΗΥ.
    Δηλαδή... πήγα, τον έστησα και μέσα σε <2ώρες συνδέομαι και από τότε έχει το συγκεκριμένο θέμα.
    Πότε πρόλαβε να τον εντάξει στην κατηγορία των μη-free;
    Συνολικός χρόνος σύνδεσης σε αυτόν τον ΗΥ... ζήτημα αν είχα 5' με 3-4 συνεδρίες.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #49
    Εγγραφή
    15-06-2005
    Περιοχή
    Κάπου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΣ
    Router
    AVM Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    9(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγω να αφησω αυτο εδω και να φυγω... --> https://twitgoo.com/teamviewer-alternatives/

  5. #50
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.334
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Και όμως απαντάνε.
    Παραθέτω το email που μου ήρθε σήμερα:
    Dear TeamViewer User,

    Thank you for your request regarding being unblocked from using the free version of TeamViewer. After reviewing the information provided to us, we were unable to confirm that the submitted ID is being used privately.

    Requiring commercial users to purchase a license is also part of our effort to maintain the free version, and to therefore make help accessible to everyone. The free version is for people who are using it to help family and friends.

    To continue using TeamViewer, there are two options for you to consider:

    1) We encourage you to purchase a license that fits your needs: https://www.teamviewer.com/pricing

    If you need help finding the perfect license, we will be happy to assist you personally:
    +49 7161 60692 50

    2) THIS FORM is a declaration of private use that needs to be printed, signed personally and sent back to us at the following email address form-service@teamviewer.com.

    When you return this to us, we will review your response confirming your declaration of private use and use this to determine whether we can re-enable your use of TeamViewer.

    For more information regarding the commercial use of the free version of TeamViewer, please refer to our community statement: https://community.teamviewer.com/t5/...cted/ta-p/5265

    If you are not sure whether you are using TeamViewer commercially,
    please give us a call: +49 7161 60692 50 .

    We are looking forward to hearing from you.

    Kind regards,
    Your TeamViewer Team
    Σε καμία από τις περιπτώσεις που αναφέρω δεν ανήκω.
    Δεν μπορώ να καταλάβω πώς λέει ότι με έχει κατατάξει στους μη-free users.
    Ακόμα και έτσι να είναι... με μια δήλωση (έστω και ενυπόγραφη)... ξεμπερδεύει κάποιος;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #51
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Ποιες 2 περιπτώσεις εννοείς; Commercial or not? Γιατί δεν βλέπω τρίτη επιλογή, είτε είσαι το ένα είτε το άλλο.

    Όσο για τη δήλωση, ξεμπερδεύεις λογικά, αλλά αν σε ψάξουν λίγο μπορούν να σου κάνουν μήνυση φαντάζομαι (γιατί πλέον δεν είσαι ανώνυμος χρήστης) και να σου ζητήσουν λεφτά.

    - - - Updated - - -

    ΟΚ, μάλλον τις κατηγορίες στη φόρμα αναφέρεις. Διάλεξε "other" και εξήγησε.

  7. #52
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.334
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιες 2 περιπτώσεις εννοείς; Commercial or not? Γιατί δεν βλέπω τρίτη επιλογή, είτε είσαι το ένα είτε το άλλο.

    Όσο για τη δήλωση, ξεμπερδεύεις λογικά, αλλά αν σε ψάξουν λίγο μπορούν να σου κάνουν μήνυση φαντάζομαι (γιατί πλέον δεν είσαι ανώνυμος χρήστης) και να σου ζητήσουν λεφτά.

    - - - Updated - - -

    ΟΚ, μάλλον τις κατηγορίες στη φόρμα αναφέρεις. Διάλεξε "other" και εξήγησε.
    Ναι σε αυτές αναφέρομαι.
    Προφανώς και η υπογραφή είναι δέσμευση αλλά όντως δεν έχω κάνει τίποτε από όσα αναφέρει για να με χαρακτηρίσει ότι δεν κάνω οικιακή χρήση.
    Θα ήταν προτιμότερο να μου πούνε: την τάδε μέρα και ώρα συνδέθηκες στον Χ-id όπου παραβιάζει τους όρους της ελεύθερης χρήσης.
    Γι αυτό θα προτιμούσα όταν πας να συνδεθείς με κάποιον να σου λέει: ο τάδε είναι εταιρεία και θα έχεις Χ-χρόνο σύνδεσης.
    Και πάλι όμως λέω ότι όλα τα άτομα στα οποία συνδέομαι είναι οικιακοί χρήστες.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #53
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι σε αυτές αναφέρομαι.
    Προφανώς και η υπογραφή είναι δέσμευση αλλά όντως δεν έχω κάνει τίποτε από όσα αναφέρει για να με χαρακτηρίσει ότι δεν κάνω οικιακή χρήση.
    Θα ήταν προτιμότερο να μου πούνε: την τάδε μέρα και ώρα συνδέθηκες στον Χ-id όπου παραβιάζει τους όρους της ελεύθερης χρήσης.
    Γι αυτό θα προτιμούσα όταν πας να συνδεθείς με κάποιον να σου λέει: ο τάδε είναι εταιρεία και θα έχεις Χ-χρόνο σύνδεσης.
    Και πάλι όμως λέω ότι όλα τα άτομα στα οποία συνδέομαι είναι οικιακοί χρήστες.
    Αφού είσαι τόσο σίγουρος ότι κάνεις οικιακή χρήση (και δεν έχω κανένα λόγο να αμφιβάλλω γι' αυτό) γιατί δεν συμπληρώνεις τη φόρμα, και απλά το ζαλίζεις;

  9. #54
    Εγγραφή
    27-07-2006
    Μηνύματα
    317
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    καλα ρε παιδια εχω διαβάσει 4 σελίδες, το quick assist των windows 10 που ναι free και τύπου teamviewer δεν το γνωρίζει κανένας???
    http://www.elink.gr

    Internet ,Προγραμματισμός ,Smartphone Apps, Κατασκευή Ιστοσελίδων, Υποστήριξη Δικτύων, Service H/Y , Graphics - Media

  10. #55
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.456
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Semi-offtopic
    Επειδη μου ετυχε πριν λιγο, θα το ρωτησω. Οι εναλλακτικες που προταθηκαν για το teamviewer υποστηριζουν μεταφορα αρχειων?
    ديميتريس

  11. #56
    Εγγραφή
    28-07-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    quick assist για windows 10, όπως προείπε ο @bannedteam αλλα και tight vnc από το οποίο είμαι αρκετά ευχαριστημένος
    Μην ψάχνεις λόγους κι αφορμές να με κατηγορήσεις
    δεν φταιω εγω που δεν μπορείς εσύ να με κρατήσεις

  12. #57
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.334
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού είσαι τόσο σίγουρος ότι κάνεις οικιακή χρήση (και δεν έχω κανένα λόγο να αμφιβάλλω γι' αυτό) γιατί δεν συμπληρώνεις τη φόρμα, και απλά το ζαλίζεις;
    Γιατί πολύ απλά θα έχει την υπογραφή μου.
    Αυτοί με κάποιον τρόπο, τον οποίο δεν μου εξηγούν, με έχουν κατατάξει στους επαγγελματίες.
    Αν τους υπογράψω την φόρμα θα μου πούνε αύριο ότι και πάλι σε κατατάξαμε στου επαγγελματίες.
    Άρα έχεις κάνει ψευδή δήλωση κλπ κλπ κλπ.

    Και από την άλλη πλευρά να το δεις.
    Μου στέλνουν ένα μήνυμα και μου λένε ότι σε θεωρούμε επαγγελματία.
    Αλλά αν μας στείλεις την φόρμα υπογεγραμμένη... τότε δεν θα σε θεωρούμε πλέον.
    Πες ότι ήμουν πραγματικός επαγγελματίας... με μια υπογραφή ξεμπέρδευα;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  13. #58
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Λογικά στηρίζονται στη λογική ότι οι περισσότεροι θα διστάσουν και δε θα υπογράψουν τη φόρμα (που φαίνεται πως πιάνει). Επιπλέον θα στην χαρίσουν 1 φορά με την δήλωση αλλά άμα θεωρήσουν ότι συνεχίζει επαγγελματική χρήση, υποθέτω δε θα δέχονται να resetάρουν το ID, όσα declaration forms και να υπογράψεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τους υπογράψω την φόρμα θα μου πούνε αύριο ότι και πάλι σε κατατάξαμε στου επαγγελματίες.
    Άρα έχεις κάνει ψευδή δήλωση κλπ κλπ κλπ.
    Κλπ κλπ κλπ = θα σου κάνουν αγωγή για διαφυγόντα κέρδη €28/μήνα; θα πρέπει να αποδείξουν την επαγγελματική σου δραστηριότητα με συγκεκριμένα στοιχεία (αποδείξεις ότι πληρώθηκες) σε δικαστήριο. Επιμένω ότι είναι ψαρωτικό σε μεγάλο βαθμό.

    - - - Updated - - -

    VNC + reverse SSH σε οποιοδήποτε λειτουργικό (για να μη χρειάζεται port forward, dyndns υπηρεσίες κτλ) και ξενοιάζεις από cloud-based λύσεις τρίτων. Αν έχεις έστω 1 στατική κάπου (για να συνδέονται τα tunnelακια) ή ένα απλό VM των €2-3 αρκεί.

    - - - Updated - - -

    Διαφορετικά το κόστος των €28/μήνα για το Teamviewer license, ώστε να διαχειρίζεσαι μέχρι 200 συσκευές (1 session ταυτόχρονα) δεν είναι τόσο απαγορευτικό, αν σε σώζει από αρκετά πήγαινε-έλα. Τα €500 που ζήταγε one-time παλιά ήταν πιο ζόρικα, αν και σε βάθος χρόνου φθηνότερα.

  14. #59
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.334
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά στηρίζονται στη λογική ότι οι περισσότεροι θα διστάσουν και δε θα υπογράψουν τη φόρμα (που φαίνεται πως πιάνει). Επιπλέον θα στην χαρίσουν 1 φορά με την δήλωση αλλά άμα θεωρήσουν ότι συνεχίζει επαγγελματική χρήση, υποθέτω δε θα δέχονται να resetάρουν το ID, όσα declaration forms και να υπογράψεις.

    Κλπ κλπ κλπ = θα σου κάνουν αγωγή για διαφυγόντα κέρδη €28/μήνα; θα πρέπει να αποδείξουν την επαγγελματική σου δραστηριότητα με συγκεκριμένα στοιχεία (αποδείξεις ότι πληρώθηκες) σε δικαστήριο. Επιμένω ότι είναι ψαρωτικό σε μεγάλο βαθμό.

    - - - Updated - - -

    VNC + reverse SSH σε οποιοδήποτε λειτουργικό (για να μη χρειάζεται port forward, dyndns υπηρεσίες κτλ) και ξενοιάζεις από cloud-based λύσεις τρίτων. Αν έχεις έστω 1 στατική κάπου (για να συνδέονται τα tunnelακια) ή ένα απλό VM των €2-3 αρκεί.

    - - - Updated - - -

    Διαφορετικά το κόστος των €28/μήνα για το Teamviewer license, ώστε να διαχειρίζεσαι μέχρι 200 συσκευές (1 session ταυτόχρονα) δεν είναι τόσο απαγορευτικό, αν σε σώζει από αρκετά πήγαινε-έλα. Τα €500 που ζήταγε one-time παλιά ήταν πιο ζόρικα, αν και σε βάθος χρόνου φθηνότερα.
    Και από την άλλη... να αποδείξω ότι κάτι που έχει σχέση με το επάγγελμά μου προσφέρεται αμισθί... είναι το ίδιο δύσκολο.

    Το κόστος των 28ε είναι υπερβολικό για εμένα.
    Προτιμώ να πάω στον χώρο τους ή να μου στείλουν τον μηχάνημα και να πληρωθώ κανονικά παρά να τα δώσω στην team.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #60
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και από την άλλη... να αποδείξω ότι κάτι που έχει σχέση με το επάγγελμά μου προσφέρεται αμισθί... είναι το ίδιο δύσκολο.

    Το κόστος των 28ε είναι υπερβολικό για εμένα.
    Προτιμώ να πάω στον χώρο τους ή να μου στείλουν τον μηχάνημα και να πληρωθώ κανονικά παρά να τα δώσω στην team.
    Είναι δηλαδή πελάτης στην ουσία, εσύ με αυτή την απομακρυσμένη υποστήριξη που στην ουσία δεν είναι κάποιος κόπος για έσενα, αλλά αν ήταν να πας θα έπρεπε να τον χρεώσεις και να έχουμε τα κλασικά μα 5 λεπτά έκανες γιατί ζητάς 30 ευρώ. Το κάνεις απομακρυσμένα δεν τον χρεώνεις όποτε μετά και αυτός την επόμενη φορά που θα έχει θέμα θα καλέσει εσένα και θα σε πληρώσει αυτά τα 30 ευρώ.
    Ναι επαγγελματική χρήση είναι. χτίζεις Loyalty

Σελ. 4 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας