Σελ. 6 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 913
  1. #76
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Να σου στειλω το radmin με κωδικο να ησυχασεις.....................?
    Άλλα Ντάλλα....

  2. #77
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.505
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Εάν έχει δοθεί σαν προηγούμενη απάντηση, sorry guys.

    Πολλοί δουλεύουν για αυτά τα κοψίματα του teamviewer τη mac address. Το βάζουν να τρέχει σε virtual, και ανά διαστήματα αλλάζουν στο virtual software τη mac τού τερματικού που τρέχει. Έτσι το ξεγελάνε. Δε χρειάζεται φτιάξεις virtual και στις δύο πλευρές, και να τρέχει virtual καί αυτός που συνδέεσαι. Φτιάξε όλο το virtual σκηνικό μόνο στη δική σου πλευρά, και παίξε έτσι.

    Ελπίζω να σου δουλέψει.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  3. #78
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnyb98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν έχει δοθεί σαν προηγούμενη απάντηση, sorry guys.

    Πολλοί δουλεύουν για αυτά τα κοψίματα του teamviewer τη mac address. Το βάζουν να τρέχει σε virtual, και ανά διαστήματα αλλάζουν στο virtual software τη mac τού τερματικού που τρέχει. Έτσι το ξεγελάνε. Δε χρειάζεται φτιάξεις virtual και στις δύο πλευρές, και να τρέχει virtual καί αυτός που συνδέεσαι. Φτιάξε όλο το virtual σκηνικό μόνο στη δική σου πλευρά, και παίξε έτσι.

    Ελπίζω να σου δουλέψει.
    Πάει ο καιρός που κοιτούσε μόνο την mac address, πλέον θέλει αλλαγή πολλά πράγματα, όσο θα βγαίνει κόσμος που θα το ξεγελάει τόσο και αυτοί θα το κάνουν πιο δύσκολο για αυτούς που πραγματικά θέλουν να κάνουν περιστασιακή χρήση για προσωπικούς λόγους.

  4. #79
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.505
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Θα μπορούσες να δοκιμάσεις και τα εξής ακόμη δύο:

    1. Δοκίμασε με όσο το δυνατόν παλαιότερες εκδόσεις ταιριάζουν στα λειτουργικά σου. π.χ. εάν έχεις w10 και μπορεί να παίξει το teamviewer 7, δοκίμασε με το 7 καί στις δύο πλευρές. Με την προϋποθεση ότι δεν χρειάζεσαι όλα αυτά που δίνουν οι τελευταίες εκδόσεις. Με την 7, εάν σε καλύπτει να έχεις την εικόνα τού απέναντι, και το copy-paste, ίσως αυτό να είναι η λύση. Όσο πιό παλιά έκδοση, μπορεί να είναι η λύση τελικά.

    2. Μην κάνεις εγκατάσταση. Δοκίμασε καί στις δύο πλευρές το "Run only" και όχι business, αλλά "Personal". Αυτές τις δύο επιλογές. Τώρα, εάν το έχεις κάνει εγκατάσταση, ακόμη καί το uninstall μπορεί να κάνει ζημιά. Εννοώ, αν και uninstall, κάπου να το έχουν φτιάξει από την Teamviewer ώστε να αφήνει υπολείμματα (αρχείο στο δίσκο, κάτι στο μητρώο, κ.λπ.), για να βλέπουν διάφορα, και να μπλοκάρουν όποτε θέλουν χρονικά. Δεν είμαστε σίγουροι γι' αυτό. Δοκίμασε αρχικά με uninstall, και στη συνέχεια να τρέχεις έτσι (run only + personal). Εάν δεν δουλέψει, δοκίμασε να βρεις για δοκιμή ένα laptop, που δεν έχει γίνει ποτέ εγκατάσταση το teamviewer. Και δοκίμασε με αυτές τις επιλογές, και δες. Εάν δεν βρεις laptop, θα σου έλεγα tablet, αλλά εκεί πας σε installation και νεώτερη έκδοση. Δεν κάνει για το πείραμα.

    Ο καλύτερος συνδυασμός για το πείραμα θα ήταν καθαρό pc/laptop, όσο παλαιότερη έκδοση και "Run only" + "Personal" επιλογές.

    Ίσως βοηθήσουν οι πληροφορίες ότι πριν περίπου 1,5 - 2 χρόνια που είχα τελευταία επικοινωνία, δούλεψα με Teamviewer 7 ή 11. Δυστυχώς δεν θυμάμαι. Πάντως, παραπάνω από 11 δεν ήταν. Στον απέναντι το είχα εγκαταστήσει. Στη δική μου μεριά, το είχα μόνο στο run only. Συνδέθηκα και πήρα την εικόνα τού απέναντι, και δούλευα για 50-70 λεπτά. Επίσης, για αυτό που λες με τους κωδικούς, εάν εσύ κάνεις εγκατάσταση στον απέναντι (είναι π.χ. φίλος σου), μπορείς να βάλεις μεμονωμένο εύκολο κωδικό που πληκτρολογείται γρήγορα (π.χ. 7890). Κι υτά που λένε βρίσκεται εύκολα, είναι . Εάν ένας χάκερ θέλει, σπάει τα πάντα.

    Δοκίμασε εάν μπορείς με τα παραπάνω. Ελπίζω να δουλέψει κάτι.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  5. #80
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Αυτό με τις παλιότερες εκδόσεις το έχω δει και σε άλλους.
    Ίσως το δοκιμάσω κάποια στιγμή.
    Το άλλο με το vm ούτε στοβ εχθρό μου. Σιγά να μην σηκώσω ολόκληρο vm για ένα @*%@ πρόγραμμα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #81
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.449
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πετυχα νωριτερα το παρακατω σχολιο στο reddit
    Teamviewer sneakily changed their TOS so that now free use is only limited to the same location. Now they class commercial use as anywhere that isn't your home network.
    https://old.reddit.com/r/teamviewer/..._use_bullshit/

    Αν καποιος βρει αυτο που λεει εκει για το terms of service, ας το ποσταρει εδω να το δουμε και εμεις.
    ديميتريس

  7. #82
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πετυχα νωριτερα το παρακατω σχολιο στο reddit

    https://old.reddit.com/r/teamviewer/..._use_bullshit/

    Αν καποιος βρει αυτο που λεει εκει για το terms of service, ας το ποσταρει εδω να το δουμε και εμεις.
    Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το teamviewer αρκετά συχνά (για προσωπική χρήση) χωρίς πρόβλημα και μάλιστα συνδεόμενος σε Η/Υ εντός και εκτός Ελλάδας.
    Αυτό που μου είχε συμβεί παλαιότερα ήταν όταν είχα προσθέσει έναν server ο οποίος έτρεχε Windows server 2013 σε εταιρία φίλου μου, μου πέταξε σύντομα το γνωστό μήνυμα για ανίχνευση εμπορικής χρήσης και το χρονικό όριο των 5 λεπτών. Αφού κατήργησα τον server από τη λίστα μου, επικοινώνησα μέσω email και τους διαβεβαίωσα ότι η χρήση είναι προσωπική, και μου "ξεμπλοκάρανε" το λογαριασμό.

  8. #83
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πετυχα νωριτερα το παρακατω σχολιο στο reddit

    https://old.reddit.com/r/teamviewer/..._use_bullshit/

    Αν καποιος βρει αυτο που λεει εκει για το terms of service, ας το ποσταρει εδω να το δουμε και εμεις.
    Πώς ακριβώς εννοεί το same location;
    Ίδια πόλη, ίδια χώρα;
    Και πώς ακριβώς κάνει την αναγνώριση της τοποθεσίας;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #84
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Παντως μιας και ειναι το χειροτερο για αυτη τη δουλεια, ενα εμπαργκο με αντικαταστατη καποιο αλλο που θα ειναι σαφως καλυτερο μιας και ολα ειναι, θα τους προσγειωνε λιγο............... εμεις φταιμε που χρησιμοποιουμε τα σαπιδια και αυτογινοντε θεοι.
    Άλλα Ντάλλα....

  10. #85
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.333
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως μιας και ειναι το χειροτερο για αυτη τη δουλεια, ενα εμπαργκο με αντικαταστατη καποιο αλλο που θα ειναι σαφως καλυτερο μιας και ολα ειναι, θα τους προσγειωνε λιγο............... εμεις φταιμε που χρησιμοποιουμε τα σαπιδια και αυτογινοντε θεοι.
    Σαν sw δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι καλύτερο στην κατηγορία του.
    Και όταν λέω καλύτερο εννοώ στην ευκολία εγκατάστασης, χρήσης, μεταφοράς αρχείων και γενικότερης απόδοσης.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #86
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως μιας και ειναι το χειροτερο για αυτη τη δουλεια, ενα εμπαργκο με αντικαταστατη καποιο αλλο που θα ειναι σαφως καλυτερο μιας και ολα ειναι, θα τους προσγειωνε λιγο............... εμεις φταιμε που χρησιμοποιουμε τα σαπιδια και αυτογινοντε θεοι.
    Δυστυχώς δεν υπάρχει ανταγωνισμός. To teamviewer είναι το μόνο στην κατηγορία του και λειτουργεί ακόμα και μέσα από τα πιο "αυστηρά" firewalls.
    Η μόνη εναλλακτική είναι να σετάρεις VNC αλλά η διαδικασία είναι εξαιρετικά επίπονη να την κάνεις για κάθε σύστημα (ιδιαίτερα αν υπάρχουν firewalls)

  12. #87
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.449
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για το θεμα με την id, επειδη αναρωτηθηκα γιατι δεν πιανει πλεον με απλη αλλαγη της mac address, βρηκα αυτο σε καποια σελιδα που δεν γινεται να αναφερω
    TeamViewer ID is generated based on several unique attributes of your computer:

    MAC address of the network card;
    VolumeID of disk partition;
    Creation date of folder Program Files.

    Accordingly, to change TeamViewer ID, you need to change these 3 values.
    Ελεος δηλαδη.
    ديميتريس

  13. #88
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το θεμα με την id, επειδη αναρωτηθηκα γιατι δεν πιανει πλεον με απλη αλλαγη της mac address, βρηκα αυτο σε καποια σελιδα που δεν γινεται να αναφερω

    Ελεος δηλαδη.
    Λογικό δεν είναι να το κάνουν πιο δύσκολο; αφού ο κάθε ένας έκανε επαγγελματική χρήση και απλά άλλαζε mac address

    έλεος θα έπρεπε να πειις για εκείνους που το κάνανε κατάχρηση και όχι για το teamviewer, δεν δουλεύουν για την ψυχή της μάνας τους

  14. #89
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτη φορά εμφανίστηκε και σε μένα σήμερα μήνυμα για commercial χρήση, που έχω λογαριασμό teamviewer και τον έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα (<1 ώρα ανά έτος και πολύ λέω) για να συνδεθώ σε 1 tablet (android) και 1 laptop (windows 7)... το tablet συγγενή πρώτου βαθμού (μαμά ψυχάκια), το laptop δικό μου. Η αλήθεια είναι ότι μικρός ζητούσα λεφτά (χαρτζηλίκι) από την κάτοχο του tablet, οπότε ίσως έτσι επιβεβαιώθηκε έτσι το commercialίκι.

    Προφανώς λόγω ευρείας χρήσης του teamviewer έχουν γίνει υπερβολικοί στον εντοπισμό commercial χρήσης και έχασαν τη μπάλα με τα false positives. Δε πειράζει, καλή καρδιά.
    Για 3-4 μέρες μου έβγαζε αυτό περί commercial χρήσης (επαναλαμβάνω για δύο δικές μου συσκευές ουσιαστικά) επιτρέποντας μέχρι 5 λεπτά χρήση και μετά ξαφνικά σταμάτησε και λειτουργεί κανονικά χωρίς όρια, χωρίς να έχω αλλάξει απολύτως τίποτα και χωρίς να επικοινωνήσω μαζί τους. Προφανώς έχουν κάποιον αλγόριθμο που σε βάζει/βγάζει από το commercial και εμένα με έβαλε καταλάθος.

    Όπως και να έχει, δεν το εμπιστεύομαι τόσο και προτιμώ εναλλακτική λύση σαν αυτή που πρότεινα σε προηγούμενο post.

  15. #90
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Μια χρήσιμη λειτουργία του Teamviewer είναι το remote screen σε κινητά. Δυστυχώς όμως δε δουλεύει σε όλα, ιδιαίτερα στα παλαιότερα μοντέλα.

Σελ. 6 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας