Σελ. 9 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 913
  1. #121
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    [ξανθια mode=on] να ρωτησω και γω κατι,αν υπαρχει καποιος ιος στο συστημα που συνδεομαστε μεταφερετε και στο δικο μας η μας καλυπτει το internet security που εχουμε?Eset στην δικια μου περιπτωση...; [ξανθια mode=off]
    You pull me in Here we go again And my heart beats faster now And I don’t know Why I’m powerless And there’s no way out...
    https://www.youtube.com/watch?v=WPVv-Jjb0wQ

  2. #122
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tripkaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    [ξανθια mode=on] να ρωτησω και γω κατι,αν υπαρχει καποιος ιος στο συστημα που συνδεομαστε μεταφερετε και στο δικο μας η μας καλυπτει το internet security που εχουμε?Eset στην δικια μου περιπτωση...; [ξανθια mode=off]
    Μέχρι τώρα δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο, αυτό δεν σημαίνει πως αύριο δεν μπορεί κάποιος virus να μπορέσει να εκμεταλλευτεί κάποιο κενό στο πρόγραμμα και να περάσει και σε εσένα ή το ανάποδο..

  3. #123
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Τελικά μου έστειλε απάντηση η Teamviewer και μου ζήτησε να στείλω υπογεγραμμένη φόρμα (!). Παραθέτω το email παρακάτω:

    Dear TeamViewer User,

    Thank you for your request regarding being unblocked from using the free version of TeamViewer.

    Recently, you received an email from us stating your ID was not valid. This email has been sent out by mistake to you, and we want to apologize for this sincerely.

    After reviewing the information provided to us, we were unable to confirm that the submitted ID is being used privately.

    Requiring commercial users to purchase a license is also part of our effort to maintain the free version, and to therefore make help accessible to everyone. The free version is for people who are using it to help family and friends.

    To continue using TeamViewer, there are two options for you to consider:

    1) We encourage you to purchase a license that fits your needs: https://www.teamviewer.com/pricing

    If you need help finding the perfect license, our sales team will be happy to assist you personally: +49 (0)7161 60692 50

    2) THIS FORM is a declaration of private use that needs to be printed, signed personally and sent back to us to the following email address form-service@teamviewer.com.

    When you return this to us, we will review your response confirming your declaration of private use and use this to determine whether we can re-enable your use of TeamViewer.

    For more information regarding the commercial use of the free version of TeamViewer, please refer to our community statement: https://community.teamviewer.com/t5/...cted/ta-p/5265


    We are looking forward to hearing from you.

    Kind regards,
    Your TeamViewer Team

  4. #124
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μου έστειλε απάντηση η Teamviewer και μου ζήτησε να στείλω υπογεγραμμένη φόρμα (!). Παραθέτω το email παρακάτω:
    Και γιατί δεν το υπογράφεις;

  5. #125
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Δεν είπα ότι δεν το υπέγραψα, το έστειλα ήδη και περιμένω.
    Απλά ήθελα να δείξω που πάει το πράγμα..

  6. #126
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα ότι δεν το υπέγραψα, το έστειλα ήδη και περιμένω.
    Απλά ήθελα να δείξω που πάει το πράγμα..
    Υποθέτω πως ζητάνε και πάτημα αν χρείαστει μετά να το πάνε μέσω της νόμιμης οδού, αφού το email δεν έχει ακόμα ισχύ υπογραφής σε αρκετές χώρες

    Εγώ διάβασα ενα που λεει πως δεν μπορείς να κάνει καν χρήση αυτού για σύνδεση σε κάποιον υπολογιστή σε επαγγελματικό χώρο, άσχετα αν είναι δικός σου ή αν είναι φίλος σου χωρίς χρήματα κλπ.

    Πχ σύνδεση στο πρακτορείο Προπο για να αλλάξεις κανάλι ασυρμάτου χωρίς να τον χρεώσεις

  7. #127
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υποθέτω πως ζητάνε και πάτημα αν χρείαστει μετά να το πάνε μέσω της νόμιμης οδού, αφού το email δεν έχει ακόμα ισχύ υπογραφής σε αρκετές χώρες
    Δε νομίζω πια να το τραβήξουν τόσο μακριά. Άλλωστε ο όρος "commercial use" που αναφέρουν σε πολλές περιπτώσεις είναι ασαφής και μπορεί να ερμηνευτεί με πολλούς τρόπους.

  8. #128
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Προσωπικά με Chrome Remote Dekstop που μου πρότειναν σε διπλανό thread βρήκα την υγεία μου. Οι απαιτήσεις μου φυσικά είναι μικρές.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #129
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μου έστειλε απάντηση η Teamviewer και μου ζήτησε να στείλω υπογεγραμμένη φόρμα (!). Παραθέτω το email παρακάτω:
    Recently, you received an email from us stating your ID was not valid. This email has been sent out by mistake to you, and we want to apologize for this sincerely.
    After reviewing the information provided to us, we were unable to confirm that the submitted ID is being used privately.
    τελικά by mistake ή όχι? Δεν παίζονται οι τύποι

  10. #130
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.346
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικά by mistake ή όχι? Δεν παίζονται οι τύποι
    Έχω πάψει να ασχολούμαι μαζί τους.
    Πραγματικά γελοίοι τύποι.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #131
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικά by mistake ή όχι? Δεν παίζονται οι τύποι
    Ναι ήτανε λάθος, είναι ότι ναναι

  12. #132
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Οπότε σου ήρθε μια επιστολή από λάθος, εσύ απάντησες σε αυτά που ζητούσαν και τώρα σου λένε "συγγνώμη, λάθος που το στείλαμε, αλλά μιας και απάντησες στο λάθος μας, σου λέμε ότι δεν είσαι αυτό που δηλώνεις";

  13. #133
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Όχι μου είχαν στείλει 1 βδομάδα νωρίτερα ότι είχα δώσει λάθος ID στην φόρμα τους και ότι πρέπει να είναι 9ψήφιο (ενώ είναι πλέον 10ψήφιο), ενώ είχα δώσει το σωστό. Με το τελευταίο email απλά ζήτησαν συγγνώμη για το προηγούμενο τους email.

  14. #134
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Στην ουσία σε κάθε τέτοια περίπτωση ζητάνε αποδείξεις ότι η χρήση είναι προσωπική. Δεν υπόσχονται όμως ότι θα τους ικανοποιήσουν αυτές οι αποδείξεις.

  15. #135
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.505
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Οσοι εχετε windows και πηγατε σε anydesk, πειτε μου που ειναι η επολογη για να κανει ενημερωση γιατι δεν τη βρισκω :P
    ديميتريس

Σελ. 9 από 61 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας