Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    καλημέρα, θα ήθελα μια γνώμη για τις τιμές που παίρνω απο το router μου (speedport entry 2i - σύνδεση cosmote 24Mbps) και να μου πείτε αν απο αυτά τα στατιστικά βγαίνει κάποιο συμπέρασμα για πρόβλημα στην γραμμή καθώς και που είναι το πρόβλημα.
    Πριν βάλω τα στατιστικά να αναφέρω ότι πρόσφατα έγινε μια ανανέωση συμβολαίου και το νέο πρόγραμμα που πήγα ήταν vsdl 50Mbps.....όταν ενεργοποιήθηκε η ταχύτητα ήταν στα 18Mbps μέγιστο και εμφανίστηκαν λάθη στο router (χωρίς όμως να έχω αποσυνδέσεις).....μετά απο αυτήν την εξέλιξη ξαναγύρισα στο παλιό μου πρόγραμμα των 24Mbps.

    Κοιτώντας τα στατιστικά μπορείτε να βγάλετε κάποιο συμπέρασμα για το αν το πρόβλημα είναι στην γραμμή ή στην εσωτερική καλωδίωση;

    οποιοδήποτε συμπέρασμα θα μου ήταν χρήσιμο.....ευχαριστώ

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2019-06-02 at 07.52.15.png 
Εμφανίσεις:  35 
Μέγεθος:  72,2 KB 
ID: 204156
    η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

  2. #2
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tempo Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα, θα ήθελα μια γνώμη για τις τιμές που παίρνω απο το router μου (speedport entry 2i - σύνδεση cosmote 24Mbps) και να μου πείτε αν απο αυτά τα στατιστικά βγαίνει κάποιο συμπέρασμα για πρόβλημα στην γραμμή καθώς και που είναι το πρόβλημα.
    Πριν βάλω τα στατιστικά να αναφέρω ότι πρόσφατα έγινε μια ανανέωση συμβολαίου και το νέο πρόγραμμα που πήγα ήταν vsdl 50Mbps.....όταν ενεργοποιήθηκε η ταχύτητα ήταν στα 18Mbps μέγιστο και εμφανίστηκαν λάθη στο router (χωρίς όμως να έχω αποσυνδέσεις).....μετά απο αυτήν την εξέλιξη ξαναγύρισα στο παλιό μου πρόγραμμα των 24Mbps.

    Κοιτώντας τα στατιστικά μπορείτε να βγάλετε κάποιο συμπέρασμα για το αν το πρόβλημα είναι στην γραμμή ή στην εσωτερική καλωδίωση;

    οποιοδήποτε συμπέρασμα θα μου ήταν χρήσιμο.....ευχαριστώ

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2019-06-02 at 07.52.15.png 
Εμφανίσεις:  35 
Μέγεθος:  72,2 KB 
ID: 204156
    Από νέα καμπίνα παίρνεις;Αν ναι, ζήτησες έλεγχο από τον ΟΤΕ πρίν αλλάξεις τίν 50αρα κανόνικά θα έπρεπε να τίν τερματίζεις με 12 line att αλλά και να κλειδώνεις αρκετά παραπάνω με adsl, με 17,5 line att γραμμή από ΑΚ παρακάτω και σέ περνάει
    Τώρα για τα errors είναι φυσιολογικά καθώς έχεις fast path...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20190511-210737_Samsung Internet.jpg  


  3. #3
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    δεν γνωρίζω απο τι είδους καμπίνα παίρνω (και δεν γνωρίζω αν και πως μπορώ να το γνωρίζω αυτό).....με βάση τα στατιστικά που λέει ο φίλος ότι άνετα θα μπορούσαν να είναι παραπάνω καταλήγουμε ότι η γραμμή είναι οκ και οι ταχύτητες είναι μικρές γιατί φταίει κάτι σε καλώδιο στο σπίτι μου ή πρίζα;
    η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tempo Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα, θα ήθελα μια γνώμη για τις τιμές που παίρνω απο το router μου (speedport entry 2i - σύνδεση cosmote 24Mbps) και να μου πείτε αν απο αυτά τα στατιστικά βγαίνει κάποιο συμπέρασμα για πρόβλημα στην γραμμή καθώς και που είναι το πρόβλημα.
    Πριν βάλω τα στατιστικά να αναφέρω ότι πρόσφατα έγινε μια ανανέωση συμβολαίου και το νέο πρόγραμμα που πήγα ήταν vsdl 50Mbps.....όταν ενεργοποιήθηκε η ταχύτητα ήταν στα 18Mbps μέγιστο και εμφανίστηκαν λάθη στο router (χωρίς όμως να έχω αποσυνδέσεις).....μετά απο αυτήν την εξέλιξη ξαναγύρισα στο παλιό μου πρόγραμμα των 24Mbps.

    Κοιτώντας τα στατιστικά μπορείτε να βγάλετε κάποιο συμπέρασμα για το αν το πρόβλημα είναι στην γραμμή ή στην εσωτερική καλωδίωση;

    οποιοδήποτε συμπέρασμα θα μου ήταν χρήσιμο.....ευχαριστώ

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2019-06-02 at 07.52.15.png 
Εμφανίσεις:  35 
Μέγεθος:  72,2 KB 
ID: 204156
    Με το Downstream Attenuation που έχεις θα έπρεπε να είσαι πιο πάνω, κοιτάζεις πρώτα τα βασικά, το Fastpath το έχεις ζητήσει εσύ;; αν δεν το χρειάζεσαι πες τους να σε γυρίσουν σε interleaved.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας