Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-21 από 21
  1. #16
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Περιοχή
    Καλλιθέα Αττικής
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    495
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί έχουμε βαρεθεί να ακούμε θεωρίες συνωμοσίας και τεχνικές εξηγήσεις που δεν στέκουν πουθενά, ειδικά την εποχή που όλοι μπορούμε να έχουμε πρόσβαση στις πληροφορίες που χρειάζεται.
    Γρηγόρης Νάκος.

  2. #17
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Γιώργος12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί σας τρελλαίνει τόσο η σκέψη ότι κάποιος εξαπατεί τους πελάτες του;
    Που το βασίζεις αυτό που λες; Έχεις Forthnet εσύ ή κάποιος δικός σου και έχεις χειροπιαστές αποδείξεις ότι έχει κόφτη;

    Εγώ λοιπόν έχω πολύ κοντινό μου άτομο με Forthnet VDSL έως 50mbps και δουλεύει μια χαρά. Μόνο το ping είναι ανεβασμένο αλλά φταίει το interleave. Βράχος η γραμμή, κανένα πρόβλημα με ταχύτητες. Όσο κατεβάζω εγώ με την 50αρα του ΟΤΕ, κατεβάζει και αυτο το άτομο.

    Έλεος με τις θεωρίες συνομωσίας.....

  3. #18
    Εγγραφή
    04-12-2018
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που το βασίζεις αυτό που λες; Έχεις Forthnet εσύ ή κάποιος δικός σου και έχεις χειροπιαστές αποδείξεις ότι έχει κόφτη;
    Όταν θα έχω forthnet=nova θα είναι αργά για μετρήσεις, θα είμαι δεσμευμένος για 2 χρόνια. Ή επιτρέπεται υπαναχώρηση μετά τη μέτρηση;

    - - - Updated - - -

    Έτσι και μπεις σε οποιοδήποτε κατάστημα vodafone σου λένε τη χειρότερη τιμή που έχουν, ενώ αν σε πάρουν τηλέφωνο μόνοι τους στην τύχη σου κάνουν προσφορές. Ισχύει το ίδιο με την cosmote; Έχει δεχθεί κανείς τέτοια προσφορά cosmote από το τηλέφωνο και μπορεί να δώσει στοιχεία του πωλητή μπας και μπορεί να κάνει κάτι και για μένα;

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Γιώργος12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν θα έχω forthnet=nova θα είναι αργά για μετρήσεις, θα είμαι δεσμευμένος για 2 χρόνια. Ή επιτρέπεται υπαναχώρηση μετά τη μέτρηση;

    - - - Updated - - -

    Έτσι και μπεις σε οποιοδήποτε κατάστημα vodafone σου λένε τη χειρότερη τιμή που έχουν, ενώ αν σε πάρουν τηλέφωνο μόνοι τους κάνουν προσφορές. Ισχύει το ίδιο με cosmote; Έχειο δεχθεί κανείς τέτοια προσφορά cosmote από το τηλέφωνο και μπορεί να δώσει στοιχεία του πωλητή μπας και μπορεί να κάνει κάτι και για μένα;
    Δεν έχει κάτι τέτοιο ο ΟΤΕ, μόνο σε περίπτωση που θέλεις να κάνεις διακοπή ή μεταφορά απο τον ΟΤΕ σε άλλον πάροχο έχει τμήμα που έχει δυνατότητα για καλύτερες τιμές.
    Οι τιμές του είναι φιξ και ελεγχόμενες απο την ΕΕΤΤ, εκεί που μπορεί να κάνει προσφορές είναι σε συνδυασμό με τηλεόραση και κινητή

  5. #20
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20519 /1003
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Γιώργος12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν θα έχω forthnet=nova θα είναι αργά για μετρήσεις, θα είμαι δεσμευμένος για 2 χρόνια. Ή επιτρέπεται υπαναχώρηση μετά τη μέτρηση;

    - - - Updated - - -

    Έτσι και μπεις σε οποιοδήποτε κατάστημα vodafone σου λένε τη χειρότερη τιμή που έχουν, ενώ αν σε πάρουν τηλέφωνο μόνοι τους στην τύχη σου κάνουν προσφορές. Ισχύει το ίδιο με την cosmote; Έχει δεχθεί κανείς τέτοια προσφορά cosmote από το τηλέφωνο και μπορεί να δώσει στοιχεία του πωλητή μπας και μπορεί να κάνει κάτι και για μένα;
    Καλημέρα, μπορείς να κάνεις μία δοκιμή στο τηλ 2106295102 (προσφορές cosmote). Έχει συζητηθεί και στο παρελθόν το συγκεκριμένο τηλ στο forum. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.

  6. #21
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Λόγω του GDPR πλέον δεν καλεί καμία εταιρεία πελάτες άλλων εταιριών. Φοβούνται το πρόστιμο. Αν θέλετε προσφορά να δείξετε ενδιαφέρον μέσω του σάιτ ή μέσω καταστήματος.
    Ελεύθερος.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας