Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 70
  1. #46
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Απλά είμαι στις άτυχες; περιοχές που έχουν μόνο ΟΤΕ και καμιά άλλη εταιρία. Για μένα είναι μονόδρομος

  2. #47
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τελικά τό DP 24 L στά 27,5 ευρώ υφίσταται γιά κάποιον,η είναι αόρατη προσφορά ?
    Γιατί στό site έχει μόνο τό DP 24 XL στά 29,90 καί γιά υφιστάμενους πελάτες.

  3. #48
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είναι το νέο παιχνιδάκι του OTE..

    Πούντο, πούντο... το προγραμματάκι..
    Ψάξε, ψάξε.. δεν θα το βρεις !!!

    Είναι Top Secret.. υπάρχει στην ανακοίνωση μόνο!

    Ίσως να δοκιμάζατε το κόλπο που έκανε ο φίλος..
    btw άλλαξε εμφάνιση στα προγράμματα ο OTE.. αλλά πάλι άφαντο..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  4. #49
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τελικά μετά από πολύ σκέψη .................

    το αποφάσισε ο OTE να σβήσει την προσφορά που μου έδινε με τις παλιές τιμές..
    και να μου προτείνει να πάω στο νέο 24XL με 29.90 ..

    - - - Updated - - -

    Μανιφέστο αλλαγών στον Όμιλο ΟΤΕ
    https://www.capital.gr/epixeiriseis/...ston-omilo-ote

    Τσαμάζ: Ο ΟΤΕ χρειάζεται νέες, μεγάλες αλλαγές
    https://www.euro2day.gr/news/enterpr...s-allages.html
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #50
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Mόλις επικοινώνησα μέ τό τμήμα εξυπηρέτησης πελατών 13888 καί τό μόνο πρόγραμμα πού υπάρχει σέ υφιστάμενους πελάτες διαθέσιμο στά ADSL24 είναι 31,65 ευρώ μέ 360 λεπτά κινητά καί απεριόριστα σταθερά,αύριο θά "δοκιμάσω τήν τύχη μου" σέ κανα κατάστημα Γερμανός καί Cosmote μήπως καί πάρω καλύτερη τιμή,μιάς πού διαβάζω στό forum ότι άλλες τιμές δίνουν από τό τηλέφωνο (εξυπηρέτηση πελατών),άλλες από καταστήματα Γερμανός - Cosmote,καί άλλες άν σέ καλέσουν στό τηλέφωνο γιά προσφορές,δηλαδή άρτζι-μπούρτζι καί λουλάς άν ισχύει κάτι τέτοιο.

  6. #51
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στο L θες να πας ή στο XL .. ?

    Δοκιμάσε και από εδώ..
    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/fiber_upgrade.html

    Εκεί μου προτείνει το νέο XL..
    (Είμαι στο M τώρα..)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από weather1967 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mόλις επικοινώνησα μέ τό τμήμα εξυπηρέτησης πελατών 13888 καί τό μόνο πρόγραμμα πού υπάρχει σέ υφιστάμενους πελάτες διαθέσιμο στά ADSL24 είναι 31,65 ευρώ μέ 360 λεπτά κινητά καί απεριόριστα σταθερά,
    Αυτό πάλι είναι νέο πρόγραμμα!
    Δεν υπάρχει πουθενά στα χαρτιά!!

    Είναι το παλιό L που όμως σου έδινε 30 mins κινητά..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 18-06-19 στις 20:05.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  7. #52
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Η τιμή καταλόγου είναι η ίδια σε όλα τα κανάλια πώλησης. Η τιμή προσφοράς (κα τα διαθέσιμα πακέτα) είναι αυτά που αλλάζουν και είναι απόλυτα λογικό, αφού βγάζουν κέρδος ανάλογα τις πωλήσεις.
    Κοινή εμπορική πρακτική είναι που ισχύει παντού και όχι άρτζι-μπούρτζι καί λουλάς.

  8. #53
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν έχει και πολύ άδικο ο φίλος με το μπάχαλο που γίνεται μερικές φορές..
    τα είπαν και άλλοι.. με την εμπειρία τους.

    Το ζήτημα είναι ότι και σε ένα κανάλι πώλησης, ας πάρουμε το τηλ. εξυπηρέτησης..
    εάν πάρεις κατ' ευθείαν θα σου πουν κάτι..
    άμα κάνεις επίσημη αίτηση για ένα πακέτο μπορεί μετά να σου πουν κάτι άλλο!

    λες και έχει κάποια διαφορά η προφορική από την γραπτή αίτηση!!!

    Τα έχουμε πει, είναι απλά αυτό το παιχνίδι που ποντάρουν, πόσο ενημερωμένος είσαι!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  9. #54
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Μιας και η κουβέντα περί πακέτων ΟΤΕ και ανανέωσης: Προσπάθησα να κάνω ανανέωση σε ηλικιωμένο συγγενή μου, μέσω του site του έβγαζαν μόνο αυξημένου κόστους πακέτο με μεγαλύτερες παροχές, ιδιαίτερα αφού είχε σύνδεση VDSL 30 που πλέον δεν αντιστοιχεί σε κάποιο πακέτο. Έμαθα τα εξής:

    - Άσχετο με τα όσα συζητιούνται εδώ: έχουν και μια διαδικασία να γίνεται τηλεφωνική εξουσιοδότηση και να διαπραγματευτεί άλλο άτομο. Αυτό μου το πρότειναν οι ίδιοι και μετά από συνομιλίες με πολλά άτομα στο 13888 και μπινελίκια εκ μέρους μου και αφού σκίζονταν όλοι (εξυπηρέτηση πελατών και τμήμα ακυρώσεων) ότι ήθελαν να κατατεθεί γραπτή εξουσιοδότηση σε ένα κατάστημα. Εγώ ήθελα απλά να μου πουν μια τιμή για να πάει ο άνθρωπος να υπογράψει στο συμφωνημένο πακέτο, τελικά έγινε όλη η δουλειά τηλεφωνικά.

    - Ο νέος τρόπος για να διεκδικήσεις καλύτερη τιμή ανανέωσης (από αυτή που βγάζει αυτόματα το σύστημα τόσο στο cosmote.gr όσο και στο 13888) είναι το "αίτημα πρόθεσης ακύρωσης". Αυτό εμένα μου το έκαναν όταν τους είπα ότι θέλουμε να πληρώνουμε λιγότερα κι ας πέσει η ταχύτητα και στα 24, αν και τους είπα ρητά να μην κάνουν κάτι τέτοιο έτσι έρχεσαι σε επικοινωνία με το τμήμα ακυρώσεων που έχει στη διάθεσή του κατάτι φτηνότερα πακέτα. Αυτό και προτείνω σε όποιον θέλει να ανανεώσει, μου είπαν παραπάνω από μία επιλογές, αρκεί όπως σε κάθε διαπραγμάτευση να έχεις σκεφτεί τι είναι αυτό που θες να πετύχεις και να μην τσιμπήσεις αν σου προσφέρουν πράγματα που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσεις.

    - Οι χαρακτηρισμοί S, L και XL δεν σημαίνουν πλέον τίποτα. Υπάρχει η λεγόμενη 'ταρίφα' που είναι δύο αριθμοί δίπλα στο L. Π.χ. το πακέτο που έβγαινε στο 13888 και cosmote.gr είναι το DP50 L (09/17). Αυτά τα νούμερα είναι που καθορίζουν τόσο τις πρόσθετες παροχές (χρόνο ομιλίας προς αστικά-υπεραστικά και προς κινητά) αλλά και το κόστος του πακέτου, ίσως και σε ποιους είναι διαθέσιμο. Δηλαδή το 50L στη δική μας περίπτωση δεν συνοδεύεται αναγκαστικά από τα στάνταρ απεριόριστα προς σταθερά και 120 προς κινητά, κρατώντας μόνο 30 λεπτά προς κινητά είχαμε 5 ευρώ χαμηλότερο πάγιο και ανέβασμα της ταχύτητας από 30 στα 50.

    - Με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν επέμεινα (αφού αυτό που μου πρότειναν είναι ικανοποιητικό και δεν μας χαλάει η παραπάνω ταχύτητα προς το παρόν): Το κακό με τα πακέτα του ΟΤΕ και τους ανεγκέφαλους που τα σχεδιάζουν, τα τιμολογούν και αποφασίζουν σε ποιον θα δώσουν τι παραμένει ότι για να σου κάνουν μια 'καλή' τιμή πρέπει να κάνεις κάποιου είδους αναβάθμιση, δηλ. ή σε μεγαλύτερη ταχύτητα ή σε περισσότερα δωρεάν λεπτά. Αν δηλαδή σου έρθει τσάμπα να βάλεις 500 λεπτά προς κινητά φέτος και το επιλέξεις, μετά από 2 χρόνια που θα ανανεώσεις δεν σου δίνουν το δικαίωμα να τα κάνεις 300 ή 120 ή 30 - αν δεν σου προσφέρουν κάτι καλό με τουλάχιστον τα χαρακτηριστικά που έχεις ή την έκατσες με αυξημένο πάγιο ή πας σε άλλη παραλία.
    hnesne

  10. #55
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ο Χ αντιπρόσωπος εισάγει το Α ηλεκτρικό εργαλείο. Δεν πουλά ο ίδιος αλλά το κάνει μέσω καταστημάτων ανεξάρτητων μεταξύ τους. Σε καθένα δίνει διαφορετική έκπτωση και αυτό γίνεται βάσει διαφόρων παραγόντων.
    Εμείς θέλουμε να αγοράσουμε αυτό το εργαλείο και στην έρευνα αγοράς το βρίσκουμε σε διαφορετικές τιμές πώλησης ανά κατάστημα.
    Επιπλέον εκτός της συνήθης περιόδου εκπτώσεων, κάποιες φορές υπάρχουν προσφορές μικρής χρονικής περιόδου, μεμονωμένα από τα καταστήματα. Τέλος κάθε κατάστημα μπορεί να το δίνει με περισσότερα παρελκόμενα κλπ.

    Τα 4 κανάλια πώλησης υπηρεσιών του ΟΤΕ, είναι ανεξάρτητα μεταξύ τους και άσχετα με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση.

  11. #56
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση 13888 κάνει και την επίσημη πώληση του OTE τηλεφωνικά..
    το ίδιο είναι..

    Και συμφωνώ με τον φίλο, σε ειδικούς λόγους που μπορεί να σου δώσουν άλλο τμήμα, (που δεν σου το δίνουν έτσι απλά..)
    τότε παίζουν διάφορες προσφορές..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 18-06-19 στις 20:22.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  12. #57
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο είναι από το αρμόδιο τμήμα πωλήσεων.
    Όταν πάρεις τηλέφωνο αρχικά σου δίνουν την στάνταρτ τιμή που έχει μπροστά στον Η/Υ και τίποτα παραπάνω. Αν ζητήσεις καλύτερη προσφορά ή πακέτο διαφορετικό, σε μεταβιβάζουν στο αρμόδιο τμήμα.
    Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση είναι για όλα τα βασικά θέματα (πλην τεχνικής υποστήριξης). Μετά πέφτει μεταφορά στο αρμόδιο τμήμα.

  13. #58
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αμ, δε που σου δίνουν.. δεν υπάρχει άλλο τμήμα για πωλήσεις να μου δώσουν κάτι άλλο μου είχαν πει..

    Γι' αυτό λέμε ότι η κατάσταση είναι ένα μπάχαλο!!!
    (αναλόγως και του πωλητή/προσωπικού)

    Και απλά δεν ήθελα να αρχίσω να λέω διάφορα τότε..
    οπότε το άφησα..

    Τα πράγματα είναι απλά..
    που πρέπει να πάει ένας υφιστάμενος πελάτης του ΟΤΕ (στο site..) για να δει τι άλλα προγράμματα μπορεί να βάλει ???
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 18-06-19 στις 21:25.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  14. #59
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τιμή καταλόγου είναι η ίδια σε όλα τα κανάλια πώλησης. Η τιμή προσφοράς (κα τα διαθέσιμα πακέτα) είναι αυτά που αλλάζουν και είναι απόλυτα λογικό, αφού βγάζουν κέρδος ανάλογα τις πωλήσεις.
    Κοινή εμπορική πρακτική είναι που ισχύει παντού και όχι άρτζι-μπούρτζι καί λουλάς.
    Aρτζι-μπούρτζι καί λουλάς είναι,άν καί εφόσον δίνουν διαφορετικές τιμές τά κανάλια πώλησης

    Οσο γιά τά κανάλια πώλησης διαφορετικές εταιρίες είναι γιά νά έχουν διαφορετικές τιμές ?.

    Εμένα μέ πήραν τηλέφωνο πρίν 3 μέρες ότι λήγει τό συμβόλαιο μου καί σώνει ντε καί καλά έχω παρατηρήσει ότι προμοτάρουν καί θέλουν νά με πάνε στο VDSL,καί οι τιμές πού μού έδωσαν ήταν ίδιες πού μού έδωσαν καί από τό 13888 πού πήρα τηλέφωνο εγώ σήμερα.
    Τό απόγευμα πήγα σέ ένα κατάστημα cosmote επειδή είχε ουρά από κόσμο,γιά νά μήν περιμένω ΚΑΙ στήν ουρά ρώτησα τόν διεθυντή,θέλω να κάνω ανανέωση συμβολαίου στό σταθερό,οι τιμές είναι οι ίδιες πού θά μου δώσετε εσείς μέ τό 13888 η διαφέρουν ? ίδιες μού λέει ο διευθυντής είναι.
    Αλλά έτσι από περιέργεια θα πάω αύριο τό πρωί 8:30 ώρα πού δέν θα έχει κόσμο να ενημερωθώ.

    Γιατί άν τελικά μού δώσουν τίς ίδιες τιμές στό κατάστημα cosmote,μάλλον "μυρίζει" ραδιοαρβύλα ότι υπάρχουν διαφορετικά κανάλια πώλησης πού δίνουν καί διαφορετικές τιμές τό καθένα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν σε παίρνουν τηλέφωνο είναι από το αρμόδιο τμήμα πωλήσεων.
    Όταν πάρεις τηλέφωνο αρχικά σου δίνουν την στάνταρτ τιμή που έχει μπροστά στον Η/Υ και τίποτα παραπάνω. Αν ζητήσεις καλύτερη προσφορά ή πακέτο διαφορετικό, σε μεταβιβάζουν στο αρμόδιο τμήμα.
    Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση είναι για όλα τα βασικά θέματα (πλην τεχνικής υποστήριξης). Μετά πέφτει μεταφορά στο αρμόδιο τμήμα.
    Σε εμένα δέν ισχύει τίποτα από τά παραπάνω,όσες φορές έχω πάρει τηλέφωνο τό 13888 καί "παζαρεύω" καλύτερη τιμή μού λένε δέν γίνεται τίποτα καλύτερο,τώρα πώς εσένα σέ μεταβιβάζουν στό αρμόδιο τμήμα δέν τό καταλαβαίνω,μάλλον είναι τό "άν έχεις τύχει διάβαινε".


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο L θες να πας ή στο XL .. ?

    Δοκιμάσε και από εδώ..
    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/fiber_upgrade.html

    Εκεί μου προτείνει το νέο XL..
    (Είμαι στο M τώρα..)

    - - - Updated - - -



    Αυτό πάλι είναι νέο πρόγραμμα!
    Δεν υπάρχει πουθενά στα χαρτιά!!

    Είναι το παλιό L που όμως σου έδινε 30 mins κινητά..
    Στό L θέλω νά πάω αλλά μού λένε ότι δέν υπάρχει,καί υπάρχει μόνο τό XL
    Δοκίμασα στό λίνκ πού μού έδωσες,έβαλα σταθερό καί AΦΜ,αλλά μού γράφει τό παρακάτω,ίσως επειδή τό συμβόλαιο δέν έχει λήξει ακόμα.

    "Από τον έλεγχο που έγινε φαίνεται ότι έχεις ήδη το πρόγραμμα που ταιριάζει στις ανάγκες σου"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος weather1967 : 18-06-19 στις 22:34.

  15. #60
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χαχαχα.. αυτό και εάν έχει πλάκα το τελευταίο!

    Η σελίδα εκεί ίσα - ίσα είναι για να σε κάνουν να πας από ADSL σε Fiber..

    Εϊναι το Link : Αναβάθμισε σε ταχύτητες έως 200Μbps!
    στα μενού τους κάτω κάτω..
    δεν χρειάζεται να έχει λήξει το συμβόλαιο σου..

    Σε εμένα που δεν υπάρχει δυνατότητα VDSL ακόμη, μου προτείνει το μεγαλύτερο ADSL..
    αλλά εσένα.. ???

    - - - Updated - - -

    Εγώ ήμουν έτοιμος να τους πάρω και να τους πιέσω τώρα για τα νέα προγράμματα..

    Θα πάταγα εδώ:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...38#post6605538

    και αφού στην αρχή θα ζήταγα το νέο L.. εάν δεν το έδιναν θα ζητούσα καταγγελία της σύμβασης,
    όπου πολύ πιθανόν να μου έδιναν προσφορά!
    (από κάποιο άλλο τμήμα τους βέβαια..)

    Τελικά όμως αποφάσισα να μην ανανεώσω μιας και δεν καίγομαι για πολύ χρόνο,
    μήπως τελικά σε 1 χρόνο βρώ καλή προσφορά για VDSL από άλλο πάροχο!

    Έχει πλάκα που ο ΟΤΕ κάνει σα να θέλει να εξαφανίσει τα ADSL, λες και μπορούν όλοι να βάλουν VDSL!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 18-06-19 στις 23:12.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας