Σελ. 12 από 612 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 9167
  1. #166
    Το avatar του μέλους mach
    mach Guest
    Τι να σου πει supermario;
    Ότι απέτυχε παταγωδώς; Ότι έκανε ότι μπορούσε; Ότι δεν φρόντισε; Ότι στις φωτιές δεν υφίσταται αντιμετώπιση αν δεν υπάρχει πρόληψη; Ότι αδιαφόρησε όλο τον χειμώνα; Ότι είναι πραγματικοί ΛΙΓΟΙ και ΚΑΤΩΤΕΡΟΙ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΩΝ όλοι οι πολιτικοί σε αυτή την χώρα;

    ΓΡΑΝΑ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mach : 29-06-07 στις 13:28.

  2. #167
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.731
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mach Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πει supermario;
    Ότι απέτυχε παταγωδώς; Ότι έκανε ότι μπορούσε; Ότι δεν φρόντισε; Ότι στις φωτιές δεν υφίσταται αντιμετώπιση αν δεν υπάρχει πρόληψη; Ότι αδιαφόρησε όλο τον χειμώνα; Ότι είναι πραγματικοί ΛΙΓΟΙ και ΚΑΤΩΤΕΡΟΙ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΩΝ όλοι οι πολιτικοί σε αυτή την χώρα;
    Να μην πει τίποτα... απλά να παραιτηθεί...
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  3. #168
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mach Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πει supermario;
    Ότι απέτυχε παταγωδώς; Ότι έκανε ότι μπορούσε; Ότι δεν φρόντισε; Ότι στις φωτιές δεν υφίσταται αντιμετώπιση αν δεν υπάρχει πρόληψη; Ότι αδιαφόρησε όλο τον χειμώνα; Ότι είναι πραγματικοί ΛΙΓΟΙ και ΚΑΤΩΤΕΡΟΙ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΩΝ όλοι οι πολιτικοί σε αυτή την χώρα;

    ΓΡΑΝΑ!
    Να μην πει τιποτα!! Να δειξει οτι καταλαβαινει το μεγεθος της καταστροφης.

    Αλλα τι περιμενω και εγω. Αυτα τα κανουν οι ανθρωποι.
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  4. #169
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Φτωχή
    Μηνύματα
    1.771
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    πΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Τhomson TG585 v7
    Path Level
    Interleaved
    και ας μην έχετε κήπο... γλαστρούλες στις βεράντες δεν μπορείτε να βάλετε? Εγώ έχω γεμίσει τον κήπο με διάφορα σπάνια και μη φυτά που μου στέλνει η γιαγιά μου απ' την Κρήτη, σε μορφή σπόρων
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος qwertyuiop : 29-06-07 στις 13:30.
    Ρώτησα τη 'μυγδαλιά: "Αδερφή , τι είναι θεός;"
    Και η 'μυγδαλιά , άνθισε.

    -Νίκος Καζαντζάκης

  5. #170
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jim Slip Εμφάνιση μηνυμάτων

    Οπότε τι έρχεσαι εσύ φίλε χωρικέ και μας λες τι κάνουμε εμείς για την ανακύκλωση; Μήπως έχεις την εντύπωση πως στις ξένες χώρες η ανακύκλωση βασίζεται στην ατομική πρωτοβουλία; Σφάλλεις. Από το χεράκι τον παίρνουν τον πολίτη κι' εκεί, άσε που αν δεν συμμορφωθεί του ρίχνουν και καμια σφαλιάρα. Απλά στην Ελλάδα είμαστε 30 χρόνια πίσω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όλα όσα ρωτάς υπάρχει η απάντηση και ειναι ΜΙΑ... ΚΡΑΤΟΣ ΜΠ0ΥΡΔ3Λ0 ΕΔΩ! ΕΓΩ θα.......? ΕΓΩ να .........? ΕΓΩ να............??
    ΑΥΤΑ φίλε μου είναι ΚΡΑΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ και ΜΕΡΙΜΝΑ οχι αποκλειστικά ΑΤΟΜΙΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ!!

    Σορρυ αλλα ΕΞΩ υπάρχει ΠΑΙΔΕΙΑ,ΠΡΟΓΝΩΣΗ και ΣΧΕΔΙΟ σε ΟΛΑ...

    Ασε με σε παρακαλώ, κάτσε εκεί και πετα το φέλλο στα βαρέλια του Jack Daniels που προσέχεις και σταμάτα να λες απο μέσα σου "Καλά Να Πάθετε Λαλάκες Αθηναίοι" όπως το 90% των Homo Villagius...
    το ότι είμαστε 30 χρόνια πίσω δεν νομίζω να φταίει κανεις άλλος απο έμας τον τρόπο που ψηφίζουμε, τον τρόπο που δουλεύουμε, τον τρόπο που διαβιούμε....

    το τι μπορείς να κάνεις ΕΣΥ για να λύσεις τα προβλήματα του ΚΡΑΤΟΥΣ σκέψου το μόνος σου, το κράτος δεν είναι αντίπαλος μας ,α ν δεν το δείτε έτσι δεν κάνετε τίποτα

    τα περι παιδείας δεν με αφορούν γιατί απλά έπρεπε να κάνω 12 χιλίομετρα κάθε μέρα για να πάρω απολυτήριο γυμνασίου λυκείου, οπότε φρόντισα τους δασκάλους μου να τους ελέγχο, και έτσι πιστεύω πως έχω παιδεία, αρκετή ώστε να μπορώ να φιλοσοφήσω τις ώρες που πετάω τους φελλούς, και να κατακρίνω την υποκρισία των Αθηναίων που κλαίνε για την πάρνηθα, και που πριν σβήσει η φωτία θα έχουν αρχίσει σχέδια πως να φάνε κανα οικοπεδάκι, που είναι το κράτος που δεν πλένει τους δρόμους απο την κάπνα και ξέρω γω τι άλλο κουλό θα σκεφτούν.

    Δεν μπορώ παρά να δηλώσω οτι ΛΥΠΑΜΑΙ για την ζημία στον ΕΘΝΙΚΟ ΔΡΥΜΟ, που δεν είναι δικός σας, σαν εθνικός που είναι είναι και δικός μου και σαφώς με αγγίζει αυτό που γινέται εκεί τώρα.

    Αλλά δεν μπορώ το στυλακι αυτό που ενώ χάθηκαν 2 ζωές στην αγια από φωτία, όλοι κάνουν πρώτο θέμα την πάρνηθα, λες και τόσο καιρό δεν είχε πρόβλημα η αθήνα και τώρα ήρθε η συντέλεια!!!!

    Λες και θα αλλάξουν συνήθειες οι αθηναίοι, και θα κάνουν κάτι καλό για το περιβάλλον

    και στο τέλος δεν μπορώ το να κατηγορείτε τους αγροφύλακες, όταν υπάρχει όντως θέμα με τους δασοπύροσβέστες, και την υποκριτική προκύρυξη που έγινε και στην οποία διορίστικαν οι κολλητοί των στρατηγών της πυροσβεστικής , και όλοι κάναν την πάπια, και παιδία με προυπηρεσία 4 χρόνια στο να σβήνουν φωτίες μείναν στην απέξω.....

    ευκαιρία να δώσουν άδεια για καζίνο στο κέντρο της αθήνας, και να κλείσουν για τα καλά κάθε επένδυση στην πάρνηθα, να την ανακυρήξουν απαγορευμένη ζώνη, και ναα φήσουν την φύση να βρεί τον δρόμο της......




  6. #171
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.731
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ας μην έχετε κήπο... γλαστρούλες στις βεράντες δεν μπορείτε να βάλετε? Εγώ έχω γεμίσει τον κήπο με διάφορα σπάνια και μη φυτά που μου στέλνει η γιαγιά μου απ' την Κρήτη, σε μορφή σπόρων
    Και άντε και έχουμε... θεωρείς ότι αυτό θα λύσει κάποιο από τα επερχόμενα προβλήματα που θα προκύψουν από την καταστροφή του δάσους της Πάρνηθας; Η παροχή της Αθήνας με οξυγόνο ήταν μία μόνο από τις άπειρες λειτουργίες του δάσους αυτού, που δεν επανέρχονται ούτε με τεχνητή αναδάσωση
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  7. #172
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Φτωχή
    Μηνύματα
    1.771
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    πΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Τhomson TG585 v7
    Path Level
    Interleaved
    μα είπα συμβολικά να φυτέψει 1 φυτό ο καθένας... δεν είπα να κάνουμε τις βεράντες και τους κήπους μας ζούγκλες!!!!
    Ρώτησα τη 'μυγδαλιά: "Αδερφή , τι είναι θεός;"
    Και η 'μυγδαλιά , άνθισε.

    -Νίκος Καζαντζάκης

  8. #173
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Περιοχή
    Φτωχή
    Μηνύματα
    1.771
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    πΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Τhomson TG585 v7
    Path Level
    Interleaved
    ευκαιρία να δώσουν άδεια για καζίνο στο κέντρο της αθήνας, και να κλείσουν για τα καλά κάθε επένδυση στην πάρνηθα, να την ανακυρήξουν απαγορευμένη ζώνη, και ναα φήσουν την φύση να βρεί τον δρόμο της......
    εκεί συμφωνούμε...
    Ρώτησα τη 'μυγδαλιά: "Αδερφή , τι είναι θεός;"
    Και η 'μυγδαλιά , άνθισε.

    -Νίκος Καζαντζάκης

  9. #174
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    ειλικρινα χωρις να θελω να προσβαλω κανενα βαζετε το μυαλο σας να σκεφτει πριν μιλησετε τι αηδιες ειναι αυτα που λετε περι αθηνας και επαρχιας γιατι στην επαρχια δεν κανετε οικοπεδα τα δαση????

    αγαπητοι μου συμπολιτες μια ειναι οι ποινη που πρεπει να εφαρμοστει σε ολους αυτους τους ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ ΚΑΤΑ ΣΥΡΡΟΗ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΜΑΣ.

    αν θελετε την πολιτισμενη λυση δειτε εδω : 10 φορες ισοβια ολη η οικογενεια του εμπρηστη-οικοπεδοφαγου απο τον παππου του εως το εγγονι του , δημευση και κατασχεση καθε περιουσιακου στοιχειου του , απαγορευση για 1000 χρονια στην συγκεκριμενη περιοχη να κτιστει ακομα και σκηνη.

    αν θελετε την βαρβαρη λυση δειτε εδω : αφου εντοπισουμε τον δολοφονο κατα συρροη του τοπου μας μεσα στην βιλα του στην δασικη εκταση του ΥΜΗΤΤΟΥ-ΠΕΝΤΕΛΗΣ-ΠΑΡΝΗΘΑΣ παμε μαζι με λιγα μπιτονια βενζινης οτι θελετε την χυνουμε διπλα απο το ακινητο χωρις να μας παρει χαμπαρι και μετα βαζουμε την φωτια κυκλικα και βλεπουμε το θεαμα και αν θελουμε το τραβαμε και σε βιντεο να νοιωσει οπως τα ΔΕΝΤΡΑ και τα ΤΕΤΡΑΠΟΔΑ ΖΩΑ που ΚΑΗΚΑΝ ΖΩΝΤΑΝΑ ετσι πρεπει να ΚΑΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ τοτε μονο εχει αποδοθει ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.

    ολα τα αλλα περι αναδασωσης κτλ ειναι λογια του αερα θελετε να κανετε κατι αυτες ειναι μερικες απο τις λυσεις υπαρχουν και αλλες π.χ
    παρτε ΜΠΟΥΛΤΟΖΑ και αρχιστε να το ΓΚΡΕΜΙΣΜΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΓΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΓΙΑ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ ΕΩΣ ΚΟΡΥΦΗ.

    ειλικρινα το χτεσινο με εκανε

    να σιχαθω και τους ΓΑΛΑΖΙΟΥΣ και τους ΠΡΑΣΙΝΟΥΣ και τους ΚΟΚΚΙΝΟΥΣ και οτι σκατα χρωμα και αν εχουν τα κομματα.

    να σιχαθω που ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ και ΖΩ σε αυτον τον τοπο.

    χτες με αυτα που ειδα και θυμηθηκα την φωτια τοτε στην ροδο το 93-94 που ημουν φανταρος και καηκε το ομορφο δασος των πεταλουδων και αλλα καλα μερη να παρακαλαω την παναγια να ριξει τετοια βροχη που να ΙΣΟΠΕΔΩΣΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ μονο τα ΖΩΑ να γλυτωσουν ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 29-06-07 στις 13:51.

  10. #175
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.731
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά δεν μπορώ το στυλακι αυτό που ενώ χάθηκαν 2 ζωές στην αγια από φωτία, όλοι κάνουν πρώτο θέμα την πάρνηθα, λες και τόσο καιρό δεν είχε πρόβλημα η αθήνα και τώρα ήρθε η συντέλεια!!!!
    Οι δύο ζωές που χάθηκαν στην Αγιά της Λάρισσας είναι σημαντικές... αλλά είτε σου αρέσει είτε όχι, είναι σημαντικά υποδεέστερες της οικολογικής καταστροφής που συντελείται από εχθές σε όλη την Ελλάδα, και με σημαντικότερη αυτή της Πάρνηθας αφού η καταστροφή είναι ολοσχερής αφενός, και αφεταίρου αφορά στην διαβίωση του 40% του Ελληνικού πληθυσμού.

    Συγγνώμη που στο λέω, αλλά μάλλον δεν έχεις καταλάβει το μέγεθος της καταστροφής και του εγκλήματος που έγινε
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  11. #176
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwertyuiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκεί συμφωνούμε...
    οποιος πατησει το ποδι του σε ΥΜΗΤΤΟ - ΠΕΝΤΕΛΗ - ΠΑΡΝΗΘΑ θα πρεπει να τον ΠΥΡΟΒΟΛΟΥΝ ΣΤΟ ΨΑΧΝΟ.

    να μην αφησουν ουτε καν ΣΚΗΝΗ να υπαρχει σε αυτα τα βουνα.

    υπαρχει αραγε κανεις πολιτικος με @@ να το κανει.

  12. #177
    Εγγραφή
    18-05-2005
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2x(1024/256)
    ISP
    2xFORTHNET
    Router
    530/585
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων

    υπαρχει αραγε κανεις πολιτικος με @@ να το κανει.
    άμα είχε κανείς @@ πρώτα θα περίμενε την παραίτηση του φανφαρομ@λακααπο χτες αλλιώς θα το είχε παραιτήσει σήμερα!
    εδώ δεν έχουν @@ να παραιτηθούν θα έχουν @@ να κόψουν απο τις ψήφους τους

  13. #178
    Το avatar του μέλους Nikos_Vita
    Nikos_Vita Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαρχει αραγε κανεις πολιτικος με @@ να το κανει.
    Σίγουρα υπάρχουν πολιτικοί με @@ . Και τα χρησιμοποιούν για να μας πίκι-πίκι-ραμ ...
    Αλλωστε ο Ελληνας για αυτό ζει. Για εκλογές , ψηφοθηρία κλπ...κλπ... και οι πολιτικοί να ευχαριστιούνται που βρήκαν μ@λ@κες για να τους πίκι-πίκι-ραμ με τα @@ που διαθέτουν.

    Εγώ θα ήθελα να περάσει και ένα τσουνάμι από την Αττική μπας και καθαρίσει η λεκάνη από τα εκαταμύρια κολοβακτηρίδια που εχουν εξαπλωθεί παντού ...

  14. #179
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    παντού
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    812
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    11995/1023
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    10(dB) / 27(dB)
    Συγκλονιστική καταγγελία- μέσω του flash 96- δασολόγου στην Πάρνηθα: «Ο δασάρχης είχε ειδοποιήσει από τις 10 το πρωί για τον κίνδυνο επέκτασης της φωτιάς από τα Δερβενοχώρια στην Πάρνηθα, χωρίς όμως να ληφθούν μέτρα» είπε στο σταθμό μας ο Αντώνης Θεοχάρης, πρόσθεσε, μάλιστα, ότι δεν συνεκλήθη ούτε το αρμόδιο συντονιστικό όργανο.
    Εκανε επίσης λόγο για ανεπανόρθωτη η περιβαλλοντική καταστροφή, λέγοντας χαρακτηριστικά ότι «μετά από χίλια χρόνια θα ξαναφυτρώσουν έλατα».


    Για καταστροφή του 10 με 15% του δασικού πλούτου του Πηλίου έκανε λόγο στον Φλας ο Νομάρχης Μαγνησίας Αποστόλης Παπατόλης- κατήγγειλε επίσης ότι εάν είχαν επιχειρήσει από την Τετάρτη, τότε δεν θα είχε χαθεί το παιχνίδι.

    «Εχω επανειλημμένως ζητήσει από το υπουργείο Εσωτερικών κονδύλια για την δασοπροστασία, αλλά δεν έχω λάβει καμία απάντηση» είπε στον flash 96 ο νομάρχης Δυτικής Αττικής Αριστείδης Αρκουδάρης.

    «Αλλάζει το μικροκλίμα στο λεκανοπέδιο, σπάνια είδη ζώων και φυρών βρίσκονται στο εσωτερικό του δρυμού στην Πάρνηθα, όπως το κόκκινο ελάφι που αποτελεί είδος προς παρατήρηση για διεθνείς οικολογικές οργανώσεις» δήλωσε στον flash 96 ο διευθυντής της WWF Ελλάς Δημήτρης Καραβέλας.

    Σε εξέλιξη αυτή την ώρα 17 πυρκαγιές σε όλη τη χώρα, με σοβαρότερη αυτή της Πάρνηθας, που αναζοπυρώθηκε το πρωί και μαίνεται σε τρία μέτωπα, σε Φλαμπούρι, Κεραμίδι και Ντάρδιζα, στην πλευρά προς Ελευσίνα. Στην περιοχή επιχειρούν 4 αεροσκάφη, 2 ελικόπτερα, 110 πυροσβέστες με 40 οχήματα και 300 στρατιώτες

    Σε εξέλιξη και οι φωτιές στο Σχηματάρι και στο Καραούλι Ελευσίνας. Μαίνονται επίσης σε Αγιά και Μαλιβοία Λάρισας, καθώς και στις Μηλιές και το Καλαμάκι Πηλίου.

    Flash

  15. #180
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Γέρακας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Thomson TG 585 v8
    """" Πολύδωρας: «Σχετική επιτυχία»


    Εν τω μεταξύ, νωρίς το πρωί πραγματοποιήθηκε σύσκεψη στο Μέγαρο Μαξίμου υπό τον πρωθυπουργό. Στη σύσκεψη πήραν μέρος οι υπουργοί Εσωτερικών Προκόπης Παυλόπουλος, Αμυνας Βαγγέλης Μεϊμαράκης, Δημόσιας Τάξης Βύρων Πολύδωρας, Ανάπτυξης Δημήτρης Σιούφας και Επικρατείας Θεόδωρος Ρουσόπουλος.

    Επίσης, ο αρχηγός της Πυροσβεστικής Ανδρέας Κόης και ο Γενικός Γραμματέας Πολιτικής Προστασίας Παναγιώτης Φούρλας.

    Μετά το τέλος της σύσκεψης ο Βύρων Πολύδωρας είπε ότι οι Αρχές έδωσαν δύσκολες μάχες με σχετική επιτυχία. «Σε δλυο νύχτες και τρες μέρες δώσαμε μάχη με έναν τεράστιο αριθμό εστιών αναζωπύρωσης και τις εξουδετερώσαμε και αυτός είναι ο ορισμός της σχετικής επιτυχίας» εξήγησε.

    Ο ίδιος είπε ότι η μάχη συνεχίζεται και ότι ο δύσκολος καιρός δεν πέρασε. Παράλληλα, απέρριψε τα περί ολιγωρίας στην περίπτωση της Πάρνηθας.

    Ο κ. Πολύδωρας είπε ακόμα ότι η επιχείρηση συνεχίζεται στα Δερβενοχώρια, ενώ στη Μαγνησία σπεύδουν επιπλέον εναέρια μέσα για την αντιμετώπιση της δύσκολης κατάστασης. """ απο το in.gr


Σελ. 12 από 612 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας