Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 67
  1. #1
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19855/1023
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Router
    NetFaster
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Αυριο κλεινει 2 χρονια το συμβολαιο Vodafone Adsl (απεριοριστα σταθερα, 5 ωρες κινητα και Διεθνη σταθερα) για το οποιο πληρωνω 25.5ε (με εκπτωσεις απο συνδυαστικη κινητο και απο ηλεκτρονικο λογαριασμο).
    Με καλεσαν τις προηγουμενες μερες 2 διαφορετικα ατομα απο icall να κανουμε την ανανεωση παλι στα ιδια χρηματα, και επειδη τους εξηγησα οτι θελω καποια καλυτερη προσφορα (φιλος μου πληρωνει 18ε Adsl και αλλος φιλος πληρωνει για Vdsl 24ε, ειδικες περιπτωσεις προφανως, αλλα αληθινες). Αυτοι δεν μπορουσαν να κανουν κατι παραπανω εκτος απο την ανανεωση ως εχει, οποτε τελικα μου ειπαν να μιλησω με Vodafone..

    Θα ηθελα η να μεινω σε Adsl βγαζοντας τα Διεθνη σταθερα με καλυτερη τιμη ή μετατροπη σε Vdsl εστω και με τα ιδια χρηματα
    Πως ειναι καλυτερα να κινηθω τωρα;
    Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“
    https://youtu.be/tLSCwvGw45Q

  2. #2
    Εγγραφή
    18-03-2008
    Περιοχή
    Δράμα-Καβάλα
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 86,9 ↑ 10,9
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    ZTE H288A
    Φίλε κι εμένα λήγει 16/7 το συμβόλαιο μου και μάλλον θα τους αποχαιρετήσω...

    Πληρώνω 28,50 τον μήνα ,απλή σύνδεση ,με το κλασικό έως 24 , μέσα και το VodafoneTV και τα NovaSports αλλά τους βαρέθηκα.
    Δεν ξέρω τι κάνουν σε άλλες πόλεις αλλά εδώ στη Δράμα πέφτει πολύ κολοβάρεμα από την Vodafone.
    Βαρέθηκα , κουράστηκα ... χρόνια και χρόνια είμαστε κολλημένοι στα 8-9 Mbps

    Με πήραν δυο φορές πριν αρκετές ημέρες για νέα προσφορά και η προσφορά τους ήταν για κλάματα !!
    Η να δώσω περισσότερα αν θέλω να κρατήσω τα αθλητικά ή να μου τα σταματήσουν και να πέσω στα 26,50 τον μήνα !
    Σπουδαία προσφορά !

    Να μην λέω πολλά την κάνω προς COSMOTE (Fiber) Double Play 50 M , με 32,00 ευρώ τον μήνα !

    Netflix και 50άρα σύνδεση , μια χαρά !

    Σου προτείνω να δεις και τις άλλες εταιρείες , ψάξτο για 50άρα σύνδεση , οι τιμές έχουν πέσει !
    Didimos GR

  3. #3
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19855/1023
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Router
    NetFaster
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Didimos_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε κι εμένα λήγει 16/7 το συμβόλαιο μου και μάλλον θα τους αποχαιρετήσω...

    Πληρώνω 28,50 τον μήνα ,απλή σύνδεση ,με το κλασικό έως 24 , μέσα και το VodafoneTV και τα NovaSports αλλά τους βαρέθηκα.
    Δεν ξέρω τι κάνουν σε άλλες πόλεις αλλά εδώ στη Δράμα πέφτει πολύ κολοβάρεμα από την Vodafone.
    Βαρέθηκα , κουράστηκα ... χρόνια και χρόνια είμαστε κολλημένοι στα 8-9 Mbps

    Με πήραν δυο φορές πριν αρκετές ημέρες για νέα προσφορά και η προσφορά τους ήταν για κλάματα !!
    Η να δώσω περισσότερα αν θέλω να κρατήσω τα αθλητικά ή να μου τα σταματήσουν και να πέσω στα 26,50 τον μήνα !
    Σπουδαία προσφορά !

    Να μην λέω πολλά την κάνω προς COSMOTE (Fiber) Double Play 50 M , με 32,00 ευρώ τον μήνα !

    Netflix και 50άρα σύνδεση , μια χαρά !

    Σου προτείνω να δεις και τις άλλες εταιρείες , ψάξτο για 50άρα σύνδεση , οι τιμές έχουν πέσει !
    ναι καταλαβαινω οτι τα 8-9 Mbps ειναι βασικο προβλημα και δεν θελεις να μεινεις..
    εγω γενικα εχω καλες ταχυτητες 15-16 Mbps και παλευεται.
    Αλλα ειναι λιγο δυσκολο για την ωρα να ανεβω παγιο.
    Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“
    https://youtu.be/tLSCwvGw45Q

  4. #4
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Είχα δύο γραμμές στη Vodafone με 16€ τα κλασικά, κατόπιν φορητότητας στη Wind με ενημέρωσαν ότι η καλύτερη τιμή τους είναι 18 και 19€, τους χαιρέτησα λοιπόν. Οπότε προσοχή σε όσους δεν έχουν καλή προσφορά από το νέο πάροχο.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19855/1023
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Router
    NetFaster
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Τελικα δεν ειχα κανει καμια κινηση.. με πηραν μερικα τηλ.. δεν δεχτηκα καποια προσφορα (αν θυμαμαι 23.5ε για 2 χρονια δεσμευση σε ADSL) και εμεινα σε αοριστου χρονου συμβολαιο μεχρι να δω τι θα κανω.
    Τωρα που σταματησε και η εκπτωση συνδυαστικης με κινητη ομως πηγα στα 30.5 και δε συμφερει..
    Σκεφτομαι να τους παρω και αν ζητησω προσφορα για VDSL.. ξερουμε τι παιζει αυτη τη στιγμη;

    Επισης ζητησα μια προσφορα και στη Cosmote μεσω μια ηλεκτρονικης φορμας που εχει αλλα δεν μου απντησαν..
    Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“
    https://youtu.be/tLSCwvGw45Q

  6. #6
    Εγγραφή
    18-03-2008
    Περιοχή
    Δράμα-Καβάλα
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 86,9 ↑ 10,9
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MasterX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα δεν ειχα κανει καμια κινηση.. με πηραν μερικα τηλ.. δεν δεχτηκα καποια προσφορα (αν θυμαμαι 23.5ε για 2 χρονια δεσμευση σε ADSL) και εμεινα σε αοριστου χρονου συμβολαιο μεχρι να δω τι θα κανω.
    Τωρα που σταματησε και η εκπτωση συνδυαστικης με κινητη ομως πηγα στα 30.5 και δε συμφερει..
    Σκεφτομαι να τους παρω και αν ζητησω προσφορα για VDSL.. ξερουμε τι παιζει αυτη τη στιγμη;

    Επισης ζητησα μια προσφορα και στη Cosmote μεσω μια ηλεκτρονικης φορμας που εχει αλλα δεν μου απντησαν..
    Όταν έκανα αίτηση φορητότητας στην Cosmote (VDSL 50L) με 33,90 ευρώ μου τηλεφώνησαν από
    Vodafone μέσα σε 48 ώρες και μου πρόσφεραν 50άρι VDSL (εγώ είχα έως 24) με τελική τιμή
    26,00 ευρώ τον μήνα !!!!

    Δεν ήθελα με τίποτα όμως να μείνω Vodafone , είπα ευχαριστώ και έφυγα !
    Όλα αυτά πριν 35 ημέρες.
    Didimos GR

  7. #7
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.972
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αν έκανες αίτημα άμεσης φορητότητας πήγε το αίτημα σε αυτούς και σε πήραν, αλλά αν ήθελες να μείνεις στην Vodafone θα έπρεπε να πληρώσεις στην Cosmote τέλος διακοπής.

  8. #8
    Εγγραφή
    18-03-2008
    Περιοχή
    Δράμα-Καβάλα
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 86,9 ↑ 10,9
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    ZTE H288A
    MasterX κάνε αίτηση φορητότητας προς Cosmote η όπου αλλού θες.

    Σε δύο ημέρες θα σε πάρουν από Vodafone (νούμερο κινητού) και για να μείνεις
    θα σου κάνουν πολύ καλή τιμή !

    Φαντάσου εμένα για να μείνω μου έδιναν 50άρι VDSL με τα γνωστά... άπειρα λεπτά προς σταθερά + 120 λεπτά
    νομίζω προς κινητά με τελική τιμή 26,00 ευρώ !!

    Χωρίς να παίρνω κάποια έκπτωση από κινητά της vodafone !

    Απλά πρέπει να μπεις στον κόπο να κάνεις αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο !
    Didimos GR

  9. #9
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19855/1023
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Router
    NetFaster
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    τι παιζει με τις φορητοτητες πλεον; υπαρχει αμεση και μη αμεση; ποια η διαφορα;

    θα ηθελα μαλλον να μεινω Vodafone
    Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“
    https://youtu.be/tLSCwvGw45Q

  10. #10
    Εγγραφή
    18-03-2008
    Περιοχή
    Δράμα-Καβάλα
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 86,9 ↑ 10,9
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MasterX Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι παιζει με τις φορητοτητες πλεον; υπαρχει αμεση και μη αμεση; ποια η διαφορα;

    θα ηθελα μαλλον να μεινω Vodafone
    Όπως είπες τώρα πια δεν έχεις συμβόλαιο με την vodafone , έχει λήξει !!

    Για να κάνεις νέο συμβόλαιο με πολύ καλύτερη τιμή πρέπει να κάνεις πως θες να πας σε
    άλλο πάροχο.
    Να κάνεις αίτημα φορητότητας πχ στην Cosmote.

    Όταν το κάνεις για να μη σε χάσει από πελάτη της η Vodafone , θα σου τηλεφωνήσει και θα σου κάνει νέα
    προσφορά (νέο συμβόλαιο) σε πολύ καλύτερη τιμή !

    Εσύ λες ναι στη Vodafone και έχεις έτσι ένα νέο συμβόλαιο με καλή τιμή !
    Λογικά λίγα ευρώ λιγότερα από αυτά που της έδινες πριν !
    Didimos GR

  11. #11
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19855/1023
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Router
    NetFaster
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Didimos_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως είπες τώρα πια δεν έχεις συμβόλαιο με την vodafone , έχει λήξει !!

    Για να κάνεις νέο συμβόλαιο με πολύ καλύτερη τιμή πρέπει να κάνεις πως θες να πας σε
    άλλο πάροχο.
    Να κάνεις αίτημα φορητότητας πχ στην Cosmote.

    Όταν το κάνεις για να μη σε χάσει από πελάτη της η Vodafone , θα σου τηλεφωνήσει και θα σου κάνει νέα
    προσφορά (νέο συμβόλαιο) σε πολύ καλύτερη τιμή !

    Εσύ λες ναι στη Vodafone και έχεις έτσι ένα νέο συμβόλαιο με καλή τιμή !
    Λογικά λίγα ευρώ λιγότερα από αυτά που της έδινες πριν !
    ναι τα γνωριζω αυτα..
    το θεμα ειναι με τη φορητοτητα.. ποσο χρονο εχεις απο τη στιγμη που κανεις την αιτηση φορητοτητας, ωστε να προλαβεις να μη γινει η μεταφορα και εχεις αλλα να ξεμπερδεψεις μετα και με την αλλη εταιρεια
    Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“
    https://youtu.be/tLSCwvGw45Q

  12. #12
    Εγγραφή
    18-03-2008
    Περιοχή
    Δράμα-Καβάλα
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 86,9 ↑ 10,9
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MasterX Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι τα γνωριζω αυτα..
    το θεμα ειναι με τη φορητοτητα.. ποσο χρονο εχεις απο τη στιγμη που κανεις την αιτηση φορητοτητας, ωστε να προλαβεις να μη γινει η μεταφορα και εχεις αλλα να ξεμπερδεψεις μετα και με την αλλη εταιρεια
    Για να ολοκληρωθεί η φορητότητα στον καινούργιο πάροχο θέλει μέρες..... το λιγότερο 5-6 εργάσιμες.

    Εσένα θα σου τηλεφωνήσουν από την Vodafone με το που κάνεις αίτηση φορητότητας σε άλλον πάροχο μέσα σε 48 ώρες !

    Πρώτα πρέπει να δώσει το OK η Vodafone στον νέο πάροχο.
    Didimos GR

  13. #13
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν ειναι ακριβως ετσι. Με τους νεους κανονες για την φορητοτητα, ο νεος παροχος κρατα την αιτηση για 14 μερες και μετα την προωθει για εκτελεση. Αρα ο παλιος μαθαινει οτι θελεις να φυγεις μετα απο 14 μερες. Και να σου κανει προσφορα, εχεις χασει το δικαιωμα της υπαναχωρησης και πρεπει να πληρωσεις πεναλτυ στον νεο παροχο που εκανες αιτηση.

    Η μονη περιπτωση να προχωρησεις την αιτηση γρηγορα ειναι να "τικαρεις" στην αιτηση πως θελεις να γινει νωριτερα απο τις 14 μερες, και πως αποποιεισαι του δικαιωματος της υπαναχωρησης. Σου μενει ομως το δικαιωμα της ακυρωσης φορητοτητας, ως και λιγες ωρες πριν την ενεργοποιηση. Να ξερεις ομως πως δεν υποχρεουτε ο νεος παροχος να το δεχτει, και πως μπορει αν θελει να κρατησει την αιτηση στο συρταρι για 14 μερες και παλι.

    Για του λογου το αληθες δες τον κανονισμο στην ΕΕΤΤ

  14. #14
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19855/1023
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Router
    NetFaster
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    πηρα τηλ στη Βοντα και ζητησα προσφορα..
    μου ειπε 26.3 για adsl ... ρωταω και για vdsl.. μου λεει θα σας παρω σε 5 λεπτα..

    με παιρνει και λεει υπαρχει μια προσφορα για εσας, 50αρα + όλα τα υπολοιπα στα 29.34 (2 χρονια συμβολαιο φυσικα)
    για 30αρα ρωταω; μου λεει το ιδιο βγαινει επειδη στην 50αρα σας κανει καλυτερη προσφορα
    της ειπα θα της απαντησω αυριο
    Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“
    https://youtu.be/tLSCwvGw45Q

  15. #15
    Εγγραφή
    18-03-2008
    Περιοχή
    Δράμα-Καβάλα
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 86,9 ↑ 10,9
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι ακριβως ετσι. Με τους νεους κανονες για την φορητοτητα, ο νεος παροχος κρατα την αιτηση για 14 μερες και μετα την προωθει για εκτελεση. Αρα ο παλιος μαθαινει οτι θελεις να φυγεις μετα απο 14 μερες. Και να σου κανει προσφορα, εχεις χασει το δικαιωμα της υπαναχωρησης και πρεπει να πληρωσεις πεναλτυ στον νεο παροχο που εκανες αιτηση.

    Η μονη περιπτωση να προχωρησεις την αιτηση γρηγορα ειναι να "τικαρεις" στην αιτηση πως θελεις να γινει νωριτερα απο τις 14 μερες, και πως αποποιεισαι του δικαιωματος της υπαναχωρησης. Σου μενει ομως το δικαιωμα της ακυρωσης φορητοτητας, ως και λιγες ωρες πριν την ενεργοποιηση. Να ξερεις ομως πως δεν υποχρεουτε ο νεος παροχος να το δεχτει, και πως μπορει αν θελει να κρατησει την αιτηση στο συρταρι για 14 μερες και παλι.

    Για του λογου το αληθες δες τον κανονισμο στην ΕΕΤΤ
    Ευτυχώς δεν γίνεται έτσι όπως τα λες.... , πρακτικά τουλάχιστον !!

    Αν ο άλλος δεν έχει συμβόλαιο με το παλιό πάροχο (έχει λήξει) σε 5-6 εργάσιμες έχει πάει με τον νέο !

    Με το που παίρνει τον νέο εξοπλισμό την άλλη μέρα ή ακόμα και την ίδια ξεκινά !

    Έτσι έγινε και σε μένα , από Vodafone σε Cosmote , πριν ένα μήνα.
    Didimos GR

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας