Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-67 από 67
  1. #61
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Λίγο σε παρακαλώ πιο διευκρινιστικά ότι σε συμβάσεις εντός εμπορικού καταστήματος, δηλαδή; Δεν έχω υπογράψει ακόμη τίποτα απλά ο υπάλληλος έστειλε μέσω υπολογιστή το αίτημα μου στην εταιρία.

  2. #62
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosVik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο σε παρακαλώ πιο διευκρινιστικά ότι σε συμβάσεις εντός εμπορικού καταστήματος, δηλαδή; Δεν έχω υπογράψει ακόμη τίποτα απλά ο υπάλληλος έστειλε μέσω υπολογιστή το αίτημα μου στην εταιρία.
    έγινε μέσω καταστήματος, όποτε δεν σε καλύπτει το σχετικό σύμβαση εξ αποστάσεως
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 02-11-19 στις 18:02.

  3. #63
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Άρα μου λέτε για να καταλάβω αν με καλέσει η παλιά μου εταιρεία για προσφορά για να με δελεάσει δεν έχω το δικαίωμα να δεχτώ πλέον ή και να ακυρώσω την διαδικασία με την νέα εταιρεία, άσχετα αν δεν έχω υπογράψει κανένα χαρτί με την νέα εταιρεία; .

  4. #64
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiorgosVik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα μου λέτε για να καταλάβω αν με καλέσει η παλιά μου εταιρεία για προσφορά για να με δελεάσει δεν έχω το δικαίωμα να δεχτώ πλέον ή και να ακυρώσω την διαδικασία με την νέα εταιρεία, άσχετα αν δεν έχω υπογράψει κανένα χαρτί με την νέα εταιρεία; .
    Δεν γίνεται να ξεκινήσει διαδικασία χωρίς υπογραφή στην νέα εταιρία.
    Αν η νέα εταιρία τώρα στείλει την αίτηση πριν τις 14 ημέρες, τότε υπάρχει περίπτωση να σε καλέσουν και να μπορέσεις να μείνεις στους παλιούς.
    Ακόμα και να υπογράψεις πως θέλεις να το στείλουν πριν περάσουν οι 14 ημέρες όμως έχουν το δικαίωμα να μην το κάνουν, αφού περάσουν οι 14 ημέρες τότε δεν έχεις δικαιώμα αναίρεσης. μιλάμε πάντα για αίτηση εξ αποστάσεως. Σε κατάστημα δεν υπάρχουν οι 14 ημέρες.


    Με λίγα λόγια κάνε αίτηση μόνο αν θέλεις πραγματικά να αλλάξεις, όχι για να πάρεις καλύτερη τιμή.

  5. #65
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών δεν ισχύει στην περίπτωση που η σύμβαση (νέα γραμμή, φορητότητα κλπ) γίνει εντός καταστήματος. Ο νόμος είναι σαφής.
    Και φυσικά αν δεχθείς τυχόν αντιπροσφορά με τον παλιό πάροχο και συνεχίσεις με αυτόν, δικαιούται ο νέος πάροχος αποζημίωση.

    Μου φαίνεται παράξενο να έχει γίνει αίτημα στον νέο πάροχο και να μην έχεις υπογράψει κάποιο χαρτί στο κατάστημα. Τότε με ποιο δικαίωμα προχώρησε στην κατάθεση του αιτήματος;
    Ζήτα ακύρωση, πριν είναι αργά.

    Με πρόλαβε ο sdikr

  6. #66
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Πήγα στο κατάστημα εχθές για την φορητότητα και με απάντησε ότι θα πάω την Δευτέρα να υπογράψω στο κατάστημα. Παρ όλα αυτά η νέα εταιρεία με έστειλε από σήμερα μήνυμα στο κινητό οτι το αίτημα μεταφοράς καταχωρήθηκε με αρι αιτήματος ......

  7. #67
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Έχεις δικαίωμα ακύρωσης της αίτησης. Πας σήμερα αν προλαβαίνεις ή την Δευτέρα και ζητάς ακύρωση (όχι υπαναχώρηση), από την στιγμή μάλιστα που δεν έχεις υπογράψει τίποτα.

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας