Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-35 από 35
  1. #31
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε πρόλαβα πριν παραγγείλεις; Στις 4 Σεπτεμβρίου παρουσιάζεται επίσημα η Taycan
    Δεν είναι άσχημη, αλλά αυτό το ρολόι πάνω στο ταμπλώ ποιός πανέξυπνος το σκέφτηκε;

  2. #32
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Προσωπικά δε με ενοχλεί. Το αντίθετο, θα έλεγα - είναι η αναλογική πινελιά στο πλήρως ψηφιακό ταμπλώ.

    Πέρα από αυτό, διάβαζα τις προάλλες τόσο για την 24ωρη βόλτα, όσο και για το τεστ κόπωσης με τις επαναλαμβανόμενες εκκινήσεις και "ενθουσιάστηκα" με το πόσο εξελίσσεται ο τομέας.
    Ανυπόγραφος

  3. #33
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Το οδηγώ ήδη euri! Είναι ενδιαφέρουσα η αγορά αυτοκινήτου στην Αγγλία. Μπήκα σε ένα site του νησιού που λειτουργεί ως μεσάζοντας, να εκδηλώσω ενδιαφέρον για το μοντέλο και οι αντιπρόσωποι σε χτυπάνε πίσω με προσφορές. Κάπως έτσι, η Mitsubishi Ipswich μου έκανε έκπτωση σε ένα preregistered που είχαν ως demo με 280 μίλια και είχε τα extras που ήθελα, περίπου 9 χιλιάρικα. Για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω πάντως, τα Mitsubishi στην Αγγλία δεν τα έχουν σε ιδιαίτερη εκτίμηση.

    Σε καθαρά ηλεκτρικό η καλύτερη αγορά έχω καταλήξει πως είναι το Kia eNiro. Το κακό είναι πως η λίστα αναμονής εδώ είναι ήδη 18 μήνες, ενώ οι εξελίξεις είναι ραγδαίες.

    Ενδιαφέρον το taycan! Μετα την απάτη του VW group στο θέμα εκπομπών ρύπων, δεν τους πολυπαρακολουθώ στις ειδήσεις του τομέα. Ευχαριστώ για το heads up!

  4. #34
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Εδώ στα ψηλά μάλλον τα έχουν σε μεγαλύτερη εκτίμηση τα Mitsubishi, άρχισαν να κυκλοφορούν πολλά Outlander PHEV. Ενδεικτικά, στη γειτονιά μου σε δύο μικρούς παράλληλους δρόμους είναι παρκαρισμένα ήδη 3 από δαύτα.

    Ο μεσάζων που λες είναι το carwow;

    H Taycan είναι ενδιαφέρουσα περίπτωση, διότι βλέπουμε πλέον ένα "καθημερινό" αυτοκίντο υψηλών επιδόσεων και κανονικής παραγωγής να κινείται αμιγώς ηλεκτρικά. Μένει να δούμε στην πράξη αν αυτά που φάνηκαν στα τεστ θα είναι ανταποκρίνονται και στην καθημερινότητα.
    Ανυπόγραφος

  5. #35
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ στα ψηλά μάλλον τα έχουν σε μεγαλύτερη εκτίμηση τα Mitsubishi, άρχισαν να κυκλοφορούν πολλά Outlander PHEV. Ενδεικτικά, στη γειτονιά μου σε δύο μικρούς παράλληλους δρόμους είναι παρκαρισμένα ήδη 3 από δαύτα.

    Ο μεσάζων που λες είναι το carwow;

    H Taycan είναι ενδιαφέρουσα περίπτωση, διότι βλέπουμε πλέον ένα "καθημερινό" αυτοκίντο υψηλών επιδόσεων και κανονικής παραγωγής να κινείται αμιγώς ηλεκτρικά. Μένει να δούμε στην πράξη αν αυτά που φάνηκαν στα τεστ θα είναι ανταποκρίνονται και στην καθημερινότητα.
    Ωχ καλά, άργησα κανένα μήνα να δώ το τελευταίο ποστ (ή το είχα δεί και ξέχασα να απαντήσω).

    Ή το carwow ή το carbuyer.co.uk. Και τα 2 έχουν ένα παρόμοιο σύστημα, στην περίπτωση μου είσαι απόλυτα σωστός καθώς ήταν το carwow.

    Για όσους δε γνωρίζουν, δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο και στην Ελλάδα, αλλά είναι μεγάλος διασώστης σε θέματα διαπραγμάτευσης τιμής, καθώς οι έμποροι αναγκάζονται στέλνοντας σου προσφορές για το αυτοκίνητο που σε ενδιαφέρει να παίξουν μπάλα μεταξύ τους για να σε κερδίσουν.

    Ήδη από τα 280 μίλια το αυτοκίνητο είναι στα 1200 και έκανε το πρώτο σέρβις (λάδια-φίλτρο). Απροβλημάτιστο και με χώρους να παίξεις μπάλα. Λίγο ουδέτερο οδηγικά σε σχέση με ότι έχω συνηθίσει αλλά η γυναίκα μου έχει δώσει έγκριση μετά από πολύ γκρίνια με την οδηγική θέση του civic οπότε όλα καλά.

    Για όσους θέλουν η οδηγική θέση να φέρνει σε θέση... φαροφύλακα, είναι μια χαρά. Αν θέλετε ο ποπός σας να ακουμπάει την άσφαλτο (που είναι η προσωπική μου προτίμηση), θα αλλάξετε συνήθειες.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας