Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19

Θέμα: Voip

  1. #1
    Εγγραφή
    20-06-2014
    Περιοχή
    Νέοι Πόροι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Router
    H-300s vodafone
    Γειά σας. Αντιμετωπίζω λοιπόν ένα πρόβλημα με την ευρυζωνικη τηλεφωνία. Εδώ και δύο εβδομάδες αφού αποκατασταθηκε το vdsal από την Vodafone (σημειωτέον δύο εβδομάδες χωρίς γραμμή, τα νεύρα μου κουρέλια), συνεχίζω να μην βγάζω άκρη με τους ανεπαγγελτους και δεν λειτουργεί το σταθερό μου. Καμία αντίστοιχη περίπτωση παιδεία είχε κάποιος και τι έγινε, καμία πρόταση να κανω εγώ στο ρουτερ μου μπας και πάρει μπρος γνωρίζετε, σας παρακαλώ δεν τούς αντέχω άλλο τι συμβαίνει?

  2. #2
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    vdsl εχεις η adsl ? αν το modem έχει θήρες για voip τηλεφωνία σύνδεσε το τηλέφωνο στο modem να δείς αν σου δουλεύει.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-06-2014
    Περιοχή
    Νέοι Πόροι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Router
    H-300s vodafone
    Vdsl έχω αποκατάσταση Internet αλλά όχι σταθερό δεν δουλεύει, άσε που είναι κόκκινο και το λαμπάκι πάνω στο ρουτερ των καταραμένων που μου το στείλανε. Έχει χάρη που με πετύχανε στη θερινή σεζόν και έχω κόσμο στα δωμάτια αλλιώς ΟΤΕ με φορά. Άσε δεν έχω τηλέφωνο και δεν μπορούν να με βρούνε οι πελάτες έχω σκάσει μπρος γκρεμός και πίσω ο ΟΤΕ. Ποιος ξερει πόσο χρόνο θέλει για να πάω σε αυτούς.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν επιτρέπετε σε ποια περιοχή είσαι; Είδα πολύ πρόσφατα 3 γραμμές με το ίδιο πρόβλημα (κόκκινο voip) και από την βοντα είπαν πως το ψάχνουν...

    Δοκίμασε να κάνεις ρεσετ το ρούτερ αν δεν το έχεις κάνει.

    Γνωρίζεις αν παίρνεις από καμπίνα η από αστικό κέντρο;

  5. #5
    Εγγραφή
    20-06-2014
    Περιοχή
    Νέοι Πόροι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Router
    H-300s vodafone
    Πιερια ΝΕΟΙ ΠΟΡΟΙ. Εννοείται έχω κάνει επανεκκίνηση έχω μιλήσει με 100 άτομα της vofone. Δεν ξέρω αν το το ψάχνουν αλλά αυτοί ψάχνονται σίγουρα. Άσε φίλε χοντρό πρόβλημα μπλέξαμε και να δω τι θα κάνουμε. Παίρνω από καμπίνα μαζί με τον οτετζη το κάναμε προχτές αυτός δούλευε και εγώ κοιτούσα. Και εάν σου πω ότι μού είπε εάν ήμουνα στον ΟΤΕ το πρόβλημα μου θα είχε λυθεί. Άκου τι μου είπε εάν είναι δυνατόν, και αυτοί στη Vodafone δεν ξέρουν να ασκήσουν τα δικαιώματα του έναντι αθέμιτου ανταγωνισμού από το δημόσιο παροχο ΟΤΕ. ΚΡΊΜΑ μπλέξαμε σού λέω όλοι όσοι είναι Vodafone

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αν έχεις internet τότε το πρόβλημα είναι της vodafone

  7. #7
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marinatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..Και εάν σου πω ότι μού είπε εάν ήμουνα στον ΟΤΕ το πρόβλημα μου θα είχε λυθεί. Άκου τι μου είπε εάν είναι δυνατόν...
    Πολλοί και διάφοροι λένε διάφορα και πολλές φορές παπατζηλίκια και τα ακούω καθημερινά. Μη δίνεις σημασία σε οτιδήποτε λέει ο κάθε υπάλληλος, χωρίς να θέλω να μπω σε περισσότερες λεπτομέρειες. Φιλικά.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-06-2014
    Περιοχή
    Νέοι Πόροι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Router
    H-300s vodafone
    Το πρόβλημα γιγάντιο δεν μπορεί ρε παιδιά να μην έχει τύχει σε κανένα ανάλογα περιστατικό, τι στο καλό πρώτος είμαι. Δεν ξέρω πως να αντίδραση εάν έμενα Αθήνα θα με είχα να στα μούτρα τους καυα μέρα είμαι 400χιλ.τους τυχερούς. Βοήθεια πνίγομαι... Παρακαλω

  9. #9
    Εγγραφή
    17-02-2011
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ο φίλος παραπάνω σε ρώτησε αν έκανες reset και του απάντησες "ναι έκανα επανεκκίνηση". Δε ξέρω γιατί τόσοι μπερδεύουν το reset με το restart. Κάνε ένα reset με το κουμπάκι πίσω απτο router κράτα το 10". Καντο και 2 φορές και δες τι λέει το log (αρχείο καταγραφής). Τους είπες να σου στείλουν καινούργιο router? Εγώ όταν είχα θέμα σε λίγες μέρες είχα καινούργιο. Ζάλισέ τους και από εδώ https://www.vodafone.gr/live-chat/

  10. #10
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Μηνύματα
    2.427
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο άλλο θέμα έγραψες για συστηματικό πρόβλημα, έτσι σου είπαν; Το ίδιο είπαν και στην μία περίπτωση που αναφέρω στο προηγούμενο μήνυμα μου... Βέβαια εκεί δεν υπήρχε ούτε ίντερνετ καθώς το ρούτερ έπαιρνε μια ip τύπου 172.28.x.x είπαν για συστηματικό αλλά και ότι είναι περίεργο που παίρνει τέτοια ip, voip κόκκινο.

    Ζήτα όπως σου είπαν στο άλλο θέμα εκτροπή και δωρεάν λεπτά μέχρι να το λύσουν και οπλίσου με υπομονή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrganisedChaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φίλος παραπάνω σε ρώτησε αν έκανες reset και του απάντησες "ναι έκανα επανεκκίνηση". Δε ξέρω γιατί τόσοι μπερδεύουν το reset με το restart. Κάνε ένα reset με το κουμπάκι πίσω απτο router κράτα το 10". Καντο και 2 φορές και δες τι λέει το log (αρχείο καταγραφής). Τους είπες να σου στείλουν καινούργιο router? Εγώ όταν είχα θέμα σε λίγες μέρες είχα καινούργιο. Ζάλισέ τους και από εδώ https://www.vodafone.gr/live-chat/
    Ναι reset και όχι restart. Βέβαια αυτά μπορούν να τα κάνουν και απομακρυσμένα στις περισσότερες περιπτώσεις. Στην περίπτωση που αναφέρω δεν μπορούσαν για κάποιο λόγο να δουν καθόλου ότι το ρουτερ ήταν στη γραμμή και μου ζήτησαν να κάνω εγώ το reset. Σε κάθε περίπτωση φαντάζομαι πως αν ο φίλος έχει μιλήσει με το support θα έχει γίνει reset.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος matelas : 15-06-19 στις 14:41.

  11. #11
    Εγγραφή
    20-06-2014
    Περιοχή
    Νέοι Πόροι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Router
    H-300s vodafone
    Έχουν γίνει πάνω από δέκα reset, τώρα όσο για την προώθηση δεν δουλεύει ούτε αυτή, την ενεργοποίησα και την απενεργοποιησα με τους ειδικούς εννοείται άλλες δέκα φορές μέχρι που στο τέλος την παράτησα.. Όπως καταλαβαίνετε δεν είναι πλεον θέμα υπομονής αλλά ΔΕΣΜΕΥΣΗΣ λογω που βρισκόμαστε σε θερινή σεζόν, διαφορετικά θα μιλούσαμε τώρα Για προβλήματα εάν προκειπτανε περί ΟΤΕ.

  12. #12
    Εγγραφή
    09-03-2008
    Μηνύματα
    586
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    26(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OrganisedChaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φίλος παραπάνω σε ρώτησε αν έκανες reset και του απάντησες "ναι έκανα επανεκκίνηση". Δε ξέρω γιατί τόσοι μπερδεύουν το reset με το restart. Κάνε ένα reset με το κουμπάκι πίσω απτο router κράτα το 10". Καντο και 2 φορές και δες τι λέει το log (αρχείο καταγραφής). Τους είπες να σου στείλουν καινούργιο router? Εγώ όταν είχα θέμα σε λίγες μέρες είχα καινούργιο. Ζάλισέ τους και από εδώ https://www.vodafone.gr/live-chat/
    Για τη λειτουργία reset έχω ένσταση στο αν γίνεται πραγματικά reset.
    Έχοντας μόνο μια εβδομάδα το ZXHN H267A V1.0 πειραματίστηκα με το reset και μέσω του “κρυφού” μπουτον πάνω στο μόντεμ και μέσω της λειτουργίας επιστροφής των εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από το interface του μόντεμ, (Factory Reset Management)
    Αυτό που διαπίστωσα είναι ότι ναι μεν ξεκινάει το reset εντούτοις όμως επιστρέφει στις ρυθμίσεις του χρήστη.
    Με απλά λόγια δεν κάνει reset !

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marinatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν γίνει πάνω από δέκα reset, τώρα όσο για την προώθηση δεν δουλεύει ούτε αυτή, την ενεργοποίησα και την απενεργοποιησα με τους ειδικούς εννοείται άλλες δέκα φορές μέχρι που στο τέλος την παράτησα.. Όπως καταλαβαίνετε δεν είναι πλεον θέμα υπομονής αλλά ΔΕΣΜΕΥΣΗΣ λογω που βρισκόμαστε σε θερινή σεζόν, διαφορετικά θα μιλούσαμε τώρα Για προβλήματα εάν προκειπτανε περί ΟΤΕ.
    Σε πρώτη φάση , αν έχεις κινητό vodafone , ζήτησε άμεσα εκτροπή εισερχόμενων κλήσεων καθώς και άφθονο δωρεάν χρόνο εξερχομένων.
    Τηλέφωνο τεχνικής υποστήριξης 13840 , δωρεάν από όλα τα δίκτυα.
    Αυτό σε πρώτη φάση και μετά βλέπουμε.

  13. #13
    Εγγραφή
    20-06-2014
    Περιοχή
    Νέοι Πόροι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Router
    H-300s vodafone
    Δεν επιτρέπει η μετάβαση που κάνω σε voip να λειτουργεί η εκτροπή, αλλιώς εννοείται θα υπήρχε η ανάλογη κατανόηση και υπομονή από μέρος μου για την ολοκλήρωση της αναβάθμισης και όχι της βλάβης. Δεν πρόκειται για βλάβη αρκετά αυτό το κατανάλωσανε όλοι στο τηλεφωνικό τεχνικό τμήμα. Ως εδώ η κοροϊδία δεν απευθύνονται πάντα σε άσχετους. Δεν ήμαστε έτοιμο για τέτοιου είδους αναβάθμιση το ξαναλέω, επειδή η τεχνολογία μας άφησε σαν χώρα πίσω, μιλάμε για βιομηχανική επανάσταση, γιαυτό ταλαιπωρουμαστε επειδή πειραματιζοντε σε πραγματικό χρόνο με εμάς. Όχι θα γκρινιαξω αλλά θέλω πραγματικά να κλάψω που να πάρει..

  14. #14
    Εγγραφή
    14-03-2008
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marinatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν επιτρέπει η μετάβαση που κάνω σε voip να λειτουργεί η εκτροπή, αλλιώς εννοείται θα υπήρχε η ανάλογη κατανόηση και υπομονή από μέρος μου για την ολοκλήρωση της αναβάθμισης και όχι της βλάβης. Δεν πρόκειται για βλάβη αρκετά αυτό το κατανάλωσανε όλοι στο τηλεφωνικό τεχνικό τμήμα. Ως εδώ η κοροϊδία δεν απευθύνονται πάντα σε άσχετους. Δεν ήμαστε έτοιμο για τέτοιου είδους αναβάθμιση το ξαναλέω, επειδή η τεχνολογία μας άφησε σαν χώρα πίσω, μιλάμε για βιομηχανική επανάσταση, γιαυτό ταλαιπωρουμαστε επειδή πειραματιζοντε σε πραγματικό χρόνο με εμάς. Όχι θα γκρινιαξω αλλά θέλω πραγματικά να κλάψω που να πάρει..
    Συνάδελφος στο Παγκράτι ταλαιπωρήθηκε από την Vodafone σχεδόν 2 μήνες.
    Του έλεγαν ότι το πρόβλημα ήταν από τον ΟΤΕ και τα σχετικά. Μετά από σχεδόν 2 μήνες ανακάλυψαν ότι είχε ISDN γραμμή με 2 αριθμούς.
    Του πέρασαν και τους 2 αριθμούς στο router και από τότε απόκτησε τηλέφωνο.
    Μήπως είχες κάποια στιγμή και εσύ ISDN από τον ΟΤΕ; Εάν είχες πάρε τηλέφωνο (μάλλον από Τρίτη που θα μπορείς να βρεις κάποιον) και ανέφερε το.
    Ελπίζω σύντομα να αποκατασταθεί το πρόβλημα.

  15. #15
    Εγγραφή
    20-06-2014
    Περιοχή
    Νέοι Πόροι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    Vodafone
    Router
    H-300s vodafone
    Όχι ούτε isdn έστειλε συνεργάτη τεχνικό η Vodafone πριν δέκα ημέρες τι να πω δεν αναγνώρισε την κατάσταση την οποία βρίσκομαι.?

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Σταθερό νούμερο VOIP ΣΕ VOIP
    Από lumia στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-19, 10:08
  2. Speedport Plus not getting VoIP vonnections
    Από David776 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-19, 01:43
  3. SPA232D σε PSTN και VoIP γραμμή συγχρόνως
    Από Kapnos στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-19, 19:46
  4. Vodafone H300s - Ρυθμισεις VOIP - Υπαρχουν
    Από cbarbas στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-19, 22:41
  5. German Fritzbox 7490 VoIP not working (Cosmote)
    Από David776 στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-19, 01:35

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας