Σελ. 7 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 205
  1. #91
    Εγγραφή
    22-10-2005
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Σημερα γινεται η εγκατασταση στην πολυκατοικια μου για την οπτικη. Εγω εν τω μεταξυ εβαλα speed booster και εχω προγραμμα 50αρι Μ. Tωρα τι πρεπει να κανω για να συνδεθω? Πρεπει να αλλαξω και προγραμμα? Θα χασω το booster? Την αιτηση δεν την εκανα εγω

  2. #92
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Θα εκδωσεις κουπονι απο το sfbb.gr. Και θα μιλησεις με την εξυπηρετηση πελατων της Cosmote. Το προγραμμα θεωρειται αναβαθμιση, παρ 'οτι πιθανα να πληρωνεις λιγοτερα απο ότι τωρα. Το Booster φευγει. Δεν εχει και λογο να μεινει αλλωστε.

  3. #93
    Εγγραφή
    22-10-2005
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα εκδωσεις κουπονι απο το sfbb.gr. Και θα μιλησεις με την εξυπηρετηση πελατων της Cosmote. Το προγραμμα θεωρειται αναβαθμιση, παρ 'οτι πιθανα να πληρωνεις λιγοτερα απο ότι τωρα. Το Booster φευγει. Δεν εχει και λογο να μεινει αλλωστε.
    Σκεφτομαι να το κρατησω για το χωριο οσο δουλευει. Θα κανει το router για FTTH?

  4. #94
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Εννοεις να κρατησεις το booster για το χωριο? Οταν λες θα κανει το router για ftth τι εννοεις? Το booster?

  5. #95
    Εγγραφή
    22-10-2005
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοεις να κρατησεις το booster για το χωριο? Οταν λες θα κανει το router για ftth τι εννοεις? Το booster?
    Ναι να μεινω με αυτο και με το προγραμμα που εχω 50 δηλαδη. Τωρα πιανω 24

  6. #96
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Γιατι να το κανεις αυτό? Με την ινα θα εισαι εγγυημενα 100 ή 200 και πιθανα να πληρωνεις λιγοτερα. Κατι δεν πιανω μαλλον σε αυτο που λες...

    Το χωριο σου που κολλαει?

    - - - Updated - - -

    Εκτος αν εννοεις να το μεταφερεις το booster στο χωριο σου και να το χρησιμοποιεις εκει και εδω να εχεις οπτικη. Δεν ξερω απλα αν θα δουλευει το bonding tunnel (adsl/vdsl + mobile) εκει στο χωριο σου γιατι ειναι αλλη η συνδεση.

  7. #97
    Εγγραφή
    22-10-2005
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι να το κανεις αυτό? Με την ινα θα εισαι εγγυημενα 100 ή 200 και πιθανα να πληρωνεις λιγοτερα. Κατι δεν πιανω μαλλον σε αυτο που λες...

    Το χωριο σου που κολλαει?
    Γιατί παίρνω το booster για να έχω ίντερνετ εκεί. Έχω ενάμιση χρόνο συμβόλαιο ακόμη με το booster δεν νομίζω να μου το χαρίσουν. Οπότε αν κάνει το router του booster μένω όπως είμαι και ανεβαίνω από 24 σε 50 με την ίνα. Αυτό σκέφτομαι

  8. #98
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Αν ειναι κατι που δεν θα σου χαρισουν πιθανα να ειναι το πεναλτυ από το συμβολαιο της κινητης του booster. Aλλα αυτο πρεπει να το ρωτησεις. Επισης να σου δωσουν booster + ινα λιγο δυσκολο. Εκτος και αν κρατησεις και το χαλκο και την ινα αλλα εκει θα ειναι 2 διαφορετικοι αριθμοι και αρα και 2 συμβολαια. Επισης 50αρι ινα και κουπονι sfbb δεν παιζει νομίζω. Απο 100 και πανω δινουν το κουπονι.

  9. #99
    Εγγραφή
    22-10-2005
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι κατι που δεν θα σου χαρισουν πιθανα να ειναι το πεναλτυ από το συμβολαιο της κινητης του booster. Aλλα αυτο πρεπει να το ρωτησεις. Επισης να σου δωσουν booster + ινα λιγο δυσκολο. Εκτος και αν κρατησεις και το χαλκο και την ινα αλλα εκει θα ειναι 2 διαφορετικοι αριθμοι και αρα και 2 συμβολαια. Επισης 50αρι ινα και κουπονι sfbb δεν παιζει νομίζω. Απο 100 και πανω δινουν το κουπονι.
    Ναι έτσι είναι μόνο στα 100 δίνουν. Δεν θέλω την έκπτωση θέλω με κάποιο τρόπο το booster με την ίνα. Πιστεύω να γίνεται

  10. #100
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Ρωτα αλλα χλωμο το κοβω. Παντως αν μαθεις ποσταρε το αν μπορεις σε παρακαλω.

  11. #101
    Εγγραφή
    22-10-2005
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρωτα αλλα χλωμο το κοβω. Παντως αν μαθεις ποσταρε το αν μπορεις σε παρακαλω.
    Μιλησα με 13888, μου ειπαν οτι θα κανω αναβαθμιση σε 100αρα χωρις πεναλτι για το μπουστερ και οτι αν θελω να το κρατησω θα χρειαστει να πληρωσω εξοδα εγκαταστασης.

  12. #102
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109000/11000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 6.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μετά από περίπου 1 χρόνο, έχουμε κάποιο update για FTTH Πετρούπολη;; Εγώ είμαι κοντά στην 458 VDSL καμπίνα OTE (Αν. Ρωμυλίας) και από εκεί παίρνω μέχρι 60-65 Mbps max, γιατί μου λένε (πάροχος VF) ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο πριζάκι για 200 ή έστω για καλύτερο 100-άρι (που είναι το τωρινό μου πρόγραμμα), δηλαδή για να ήμουν π.χ. στα 80-85 Mbps τουλάχιστον. Δεν ξέρω αν ΟΤΕ ή άλλος πάροχος μπορεί να έχει πραγματική διαθεσιμότητα σε VDSL 200 Mbps και αν το πρόβλημα με μην διαθεσιμότητα υπάρχει μόνο στην VF. Τελοσπάντων, το ιδανικό θα ήταν να ερχόταν FTTH, από ΟΤΕ ή οποιονδήποτε πάροχο, οπότε να γλίτωνα μια και καλή από το θέμα VDSL και όλους αυτούς τους περιορισμούς. Δεν βλέπω όμως να κινείται τίποτα, πουθενά στην Πετρούπολη δεν έχω δει να σκάβουν για οπτικές ίνες εδώ και πολλούς μήνες!!...

  13. #103
    Εγγραφή
    10-05-2005
    Περιοχή
    Ath.
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πετρούπολη φτάνει μέχρι το ύψος της εθνικής αντιστάσεως δε πάει πιο πάνω. οπου έχει καμπίνα vdsl δεν υπάρχει οπτική στη περιοχή

  14. #104
    Εγγραφή
    09-06-2006
    Περιοχή
    ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109000/11000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 6.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Χαλάνδρι (πατρικό) και άλλες περιοχές έχουν γίνει πλέον Full FTTH. Πετρούπολη πάντα τελευταίοι, όπως με το VDSL, ιδίως εδώ κοντά στην 458 (Ρωμυλίας ψηλά) και πάνω... Μας έπρηξαν να φέρουν VDSL, τώρα θα μας πρήξουν να φέρουν και FTTH, θα πάει πρώτα σε όλη την Ελλάδα και μετά στην Πετρούπολη. Έχουμε και ελαττωματικά ΚΑΦΑΟ που δεν προσφέρουν σε όλους μέχρι 200 Mbps VDSL (ούτε καν μέχρι 100 Mbps!) και έχει δέσει το "γλυκό"..

  15. #105
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.334
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KostasK75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαλάνδρι (πατρικό) και άλλες περιοχές έχουν γίνει πλέον Full FTTH. Πετρούπολη πάντα τελευταίοι, όπως με το VDSL, ιδίως εδώ κοντά στην 458 (Ρωμυλίας ψηλά) και πάνω... Μας έπρηξαν να φέρουν VDSL, τώρα θα μας πρήξουν να φέρουν και FTTH, θα πάει πρώτα σε όλη την Ελλάδα και μετά στην Πετρούπολη. Έχουμε και ελαττωματικά ΚΑΦΑΟ που δεν προσφέρουν σε όλους μέχρι 200 Mbps VDSL (ούτε καν μέχρι 100 Mbps!) και έχει δέσει το "γλυκό"..
    Δεν ειστε τελευταιοι πιστεψε με
    Υπαρχουν περιοχες στο ΚΕΝΤΡΟ που δεν εχουν ουτε καμπινες VDSl ουτε FTTH.
    Παιζουν με γραμμες απο Α/Κ με 35αρι στην καλυτερη περιπτωση ή με ADSL στα 10-12
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

Σελ. 7 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 25678912 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας