Σελ. 12 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112131417 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 286
  1. #166
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το έχω αναφέρει αρκετές φορές. Δεν αλλάζει ο ΟΤΕ όλες τις παλιές καμπίνες σε περιοχή που την έχει αναλάβει άλλος πάροχος. Μόνον αν είναι σε οικτρή κατάσταση ή με παλιές προβληματικές βιδωτές οριολωρίδες.
    Στην περιοχή μου, που η Vodafone παρέχει υπηρεσία από δικές της καμπίνες, δεν έχουν αλλαχθεί σχεδόν οι μισές αντίστοιχες του ΟΤΕ.

    Ναι, υπάρχουν εμπορικά πακέτα σε χοντρική και λιανική όπου έχει ενεργοποιηθεί το Super Vectoring (35b). Φυσικά εξαρτάται από την απόσταση που έχουμε από την καμπίνα και την ποιότητα του χάλκινου δικτύου (εσωτερικού και εξωτερικού).

  2. #167
    Εγγραφή
    12-07-2007
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8000/860
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    SNR / Attn
    6(dB) / 26.5(dB)
    Παρέλαβα τον εξοπλισμό σήμερα, ο κουριερ που είναι φίλος, μου είπε ότι έχει 48 πακέτα από την wind μόνο για σήμερα προς παράδοση.

  3. #168
    Εγγραφή
    22-05-2006
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΧΩΡΙ , ΣΥΚΙΕΣ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    13500/999
    ISP
    WIND
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    ZTE 10XV
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggos_13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρέλαβα τον εξοπλισμό σήμερα, ο κουριερ που είναι φίλος, μου είπε ότι έχει 48 πακέτα από την wind μόνο για σήμερα προς παράδοση.
    παρατηρηση πολλοι βλεπουν λιγοι γραφουν στο φορουμ

    2η Καλα τα τεχνικα θεματα και η κατανοηση της τεχνολογιας που ειναι η βαση καθε συζητησης καλυτερα ομως αναφορες στο πως πηγαινουν οι γραμμες και ποιοι θα μας δωσουν το καλυτερο service καλυτερη τιμη .

    3η Ποσο γρηγορα γινεται η μεταβαση ?

    4η Η wind ηταν η πρωτη που εδωσε διαθεσιμοτητα στην γειτονια μου η vodafone μετα απο τηλεφωνημα ποτε θα ενημερωθουν οι βασεις των αλλων ?.

    Παρακαλω για την αποψη σας

    50 αρα στην cosmote(voda wind) η 100αρα στην ΝΟΒΑ (βαση μετρησεων βγηκε τελευταια-cosmo-wind -voda nova η σειρα 2019)

    αν βαλουμε vdsl , παμε υποχρεωτικα σε voip?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος satiros : 04-10-19 στις 10:16.

  4. #169
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα τρελαθούμε.

    πλέον και η Vodafone με βγαζει διαθεσιμοτητα για μέχρι 100, χωρίς να έχει αλλάξει το δικό του ΚΑΦΑΟ ο ΟΤΕ.
    η WIND με βγάζει μέχρι 200 (!) , υπάρχουν εμπορικά διαθέσιμα 200αρια VDSL συμβόλαια?

    πατέντα με μυρίζει από τους ΟΤΕτζήδες, αλλάξανε τις ρεγκλέτες με νέου τύπου χωρίς να αλλάξουν το κουτί, και δεν πήραμε χαμπάρι.


    μόλις έκλεισα με Wind. με είπανε οτι ναι υπάρχει διαθεσιμότητα VDSL,δεν τους ρώτησα ωστόσο μέχρι τι ταχύτητα, γιατί η συζήτηση πήγε αλλού.
    η ίδια η υπάλληλος που μίλησα απόρησε γιατί δεν έχει βγεί ειδική προσφορά για τον αριθμό μου μιας και είμαι -συνεπέστατος να τονίσω- πελάτης εδώ και 4 χρόνια (μην είναι και περισσότερα).
    και κακά τα ψέμματα 35€ τιμή site για την 50αρα,και επέκταση συμβολαίου για άλλα 2 χρόνια,δεν δίνω.

    με είπε επί λέξει, και "σημειώστε" το και οι υπόλοιποι που έχετε Wind, "οτι μόλις μπήκε ο μήνας, και από βδομάδα λογικά θα έχει βγεί προσφορά".
    οπότε υπομονή.

    επανέρχομαι.

    μπήκα το απόγευμα στο site και εβαλα το ΑΦΜ μου να δω αν βγαλανε προσφορές.

    απλά γελάω, εμπαιγμός σωστός. 31€ από 35€ η 50αρα , 40€ από 42€ η 100αρα.

    όταν είμαι ήδη πελάτης, για 3 χρόνια,και ο ανταγωνισμός δίνει την 50αρα με 30€, ακόμα και ο ΟΤΕ δίνει καλύτερο 50αρι πακέτο με 36,90€ .

    πατάνε πάνω στο οτι τους είμαι ακόμα δεσμευμένος κανα χρόνο από το παρών ADSL συμβόλαιο. ας με πάρουν τηλέφωνο από Δευτέρα, θα γελάσουμε.

  5. #170
    Εγγραφή
    22-05-2006
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΧΩΡΙ , ΣΥΚΙΕΣ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    13500/999
    ISP
    WIND
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    ZTE 10XV
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    επανέρχομαι.

    μπήκα το απόγευμα στο site και εβαλα το ΑΦΜ μου να δω αν βγαλανε προσφορές.

    απλά γελάω, εμπαιγμός σωστός. 31€ από 35€ η 50αρα , 40€ από 42€ η 100αρα.

    όταν είμαι ήδη πελάτης, για 3 χρόνια,και ο ανταγωνισμός δίνει την 50αρα με 30€, ακόμα και ο ΟΤΕ δίνει καλύτερο 50αρι πακέτο με 36,90€ .

    πατάνε πάνω στο οτι τους είμαι ακόμα δεσμευμένος κανα χρόνο από το παρών ADSL συμβόλαιο. ας με πάρουν τηλέφωνο από Δευτέρα, θα γελάσουμε.
    μου έδωσαν 30 ευρώ για την 50αρα και 36ευρω για την 100 αρα για την wind μιλάμε φυσικα (είμαι 7 χρονιά, συνεπής παντα)

    ξέχασα να ρωτήσω αν έχουν εγγυημενη κάποια ταχύτητα γιατί στο αντίστοιχο thread αναφέρουν στην 100αρα από 98mbps σε 70 mbps για πλακα χωρισ εξηγήσεις και πολλα λογια .... σε κάποιες περιπτωσεις

    καλο βραδυ

    upadate
    ΟΠΑ

    κατέβηκε η Vodafone στα 30 από 33,6 ευρω
    (ας είναι καλά η φορθνετ)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος satiros : 04-10-19 στις 22:20.

  6. #171
    Εγγραφή
    05-10-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος. Δεν είχα αντιληφθεί την παρουσία σας το προηγούμενο διάστημα. Είναι πραγματικά ωραίο να υπάρχουν τα διάφορα φόρουμ τελικά! Κατευθείαν στο θέμα μου. Είμαι κάτοχος ADSL γραμμής στον Άγιο Παύλο, οδός Καβάλας. Τέρμα πάνω, πριν από τον περιφερειακό. Τον τελευταίο χρόνο (εδώ και πολλούς μήνες) έχουν τοποθετηθεί αρκετά κοντά μου (200-300m) δύο νέα ΚΑΦΑΟ για VDSL. Σε πρόσφατη επικοινωνία μου με τη Vodafone με ενημέρωσαν πως VDSL είναι διαθέσιμο. Αφού επιβεβαίωσα το γεγονός και με την cosmote στην έρευνα αγοράς μου για την καλύτερη τιμή, τελικά έκανα αίτηση αναβάθμισης της γραμμής μου σε 100αρα VDSL της vodafone στις 26/9. Εξοπλισμό παρέλαβα στις 28/9. Σήμερα πήρα τηλέφωνο για να δώ σε τι φάση είναι η αίτηση μου. Από περιέργεια. Μου είπαν πως βρίσκομαι σε προτεραιότητα μέχρι να υπάρξει διαθέσιμη θύρα. Τίποτε άλλο. Η ερώτηση μου είναι αν έχουμε κάποια εικόνα για το πόσο διάστημα περίπου απαιτείται για κάτι τέτοιο; Η αίσθηση που μου έδωσαν είναι πως κάνω υπομονή και περιμένω. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας. Να είστε όλοι καλά και καλό σαββατοκύριακό!

  7. #172
    Εγγραφή
    22-05-2006
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΧΩΡΙ , ΣΥΚΙΕΣ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    13500/999
    ISP
    WIND
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    ZTE 10XV
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλώς το παλικάρι
    Που μένεις?
    Ποσο η 100αρα στην Vodafone?
    Ποσο η κοσμοτε?
    Με το καλο και σύντομα η σύνδεση σου!
    Περιμένουμε stats

  8. #173
    Εγγραφή
    05-10-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα. Αναφέρω και στο ποστ που μένω. Στον Άγιο Παύλο, οδός Καβάλας. Τέρμα πάνω, πριν από τον περιφερειακό. Στο στενάκι στο πράσινο περίπτερο μέσα. Η τιμή voda στα 33 ευρώ με 360' δωρεάν προς τρίτα δίκτυα. Παλιός πελάτης. Cosmote 47 ευρώ με ανάλογες παροχές. Το ερώτημα μου παραμένει: αυτές οι άτιμες οι θύρες που μου ανέφερε χθες το παλικάρι της voda δίνονται γρήγορα, θα περιμένω πολύ, ή δεν ξέρουμε. Ο ίδιος μου ανέφερε όταν μπει ο εξοπλισμός για επιπλέον ή απελευθερωθεί υπάρχουσα (που δεν παίζει σε VDSL). Με έκανε να ανησυχήσω. Τέτοια στη Ελλάδα είναι για κακό. Έχει κάποιος από εσάς ανάλογη εμπειρία να καταθέσει άποψη; Και ρωτάω γιατί σε αυτά η cosmote είναι συνήθως πιο γρήγορη. Αν είναι να ακυρώσω την αίτηση, όσο έχω χρόνο. Ας πάρω 50αρα cosmote, αν είναι να περιμένω μήνες. Ευχαριστώ και καλημέρα!

  9. #174
    Εγγραφή
    22-05-2006
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΧΩΡΙ , ΣΥΚΙΕΣ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    13500/999
    ISP
    WIND
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    ZTE 10XV
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με καλεσαν - μια θλιβερή--από την Wind να μου μιλήσουν για την οπτική ινα - χαχαχα-- μου είπαν ότι είναι εγγυημένη η ταχύτητα με την fttc 1-2%. A απόκλιση
    Υποχρεωτικά Voip
    Τις τιμές της εχω ηδη γραψει
    Μου είπε ότι το router στοιχίζει 135 ευρώ και 36 τα τελη ενεργοποίησης που είναι δωρεάν
    Χαχαχα
    Τι ZTE 135 euro
    Αυθάδης νευρική και αν υπομονή με φοβερισε ότι θα χάσω την προσφορά χαχαχα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος satiros : 07-10-19 στις 16:49.

  10. #175
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με καλεσαν - μια θλιβερή--από την Wind να μου μιλήσουν για την οπτική ινα - χαχαχα-- μου είπαν ότι είναι εγγυημένη η ταχύτητα με την fttc 1-2%. A απόκλιση
    Υποχρεωτικά Voip
    Τις τιμές της εχω ηδη γραψει
    Μου είπε ότι το router στοιχίζει 135 ευρώ και 36 τα τελη ενεργοποίησης που είναι δωρεάν
    Χαχαχα
    Τι ZTE 135 euro
    Αυθάδης νευρική και αν υπομονή με φοβερισε ότι θα χάσω την προσφορά χαχαχα

    χαχαχαχα πλάκα έχουν για πολλοστη φορά τα τμηματα marketing (μαρκετίστες, μια ειδική κατηγορία με το δικό της καζάνι στην Κόλαση, δίπλα από των δικηγόρων, παραδίπλα από των πολιτικών) των ISP, με το να βαφτίζουν "fiber" το 100αρι και το 200αρι VDSL.

    KANONIKA , αυτό λέγεται παραπλάνηση, αλλά η ΕΕΤΤ κλασικά υπάρχει και δουλεύει για αυτούς, αν πέσουν όμως καταγγελίες και φάνε κανένα πρόστιμο μετά θα σκούζουν.

    τώρα, πίσω στα δικά μας,

    αν κατάλαβα καλά σε ζητάνε 135€ για το ZTE ?! χαχαχα ΓΕΛΑΕΙ ο κόσμος! δεν τους λες, "και δε παω να αγοράσω ο ίδιος ένα σουπερ ντουπερ ASUS που θα ναι και δικό μου?"


    μίλησα πριν λίγη ώρα με Wind. δεν περίμενα δα και κάτι καλό από την εταιρεία που σκέφτεται, "3 το λαδι, 3 το ξυδι, 6 το λαδοξυδο"
    να επισημάνω οτι έχω δικό μου router, αυτό που αναφέρω στο προφιλ μου. με φαίνεται μόνο 200αρι δεν σηκώνει.

    31€ τελική, για 50αρι αστικα-υπεραστικα, 300 κινητα, 1500 wind/q (να χαμε να λέγαμε), ούτε λόγος για παρακάτω.
    4€ κάτω από την τιμή site.
    τους είπα οτι με αυτές τις τιμές, τζάμπα συζητάμε.

    προυπάρχων συνεπέστατος πελάτης στο 2ρο σερι 2ετες συμβόλαιο, 3 χρόνια πάνω κάτω μετράω.
    όταν ο ανταγωνισμός που δεν με ξέρουν-δεν τους ξέρω, αύριο να πήγαινα,με το καλημερα στα 30€ είναι η Voda και ο ΟΤΕ που είναι και ακριβότερος στα 36,90€ (και πολλά περισσότερα λεπτά προς κινητά,όχι πως με χρειάζονται, απλά κάνω σύγκριση).
    τους λέω οτι το αφεντικό μου στην Wind πληρώνει για 50αρα + αστικα-υπεραστικα + κινητα (δεν ξερω ποσο), 25€ τελική (ισχύει,όχι μούφα), αν θέλουν τους λέω και όνομα,
    και,
    με πήραν τηλέφωνο από την Voda (ισχύει) για να με διαφημίσουν το 30€ πακέτο και τους είπα οτι είμαι δεσμευμένος στην Wind για καιρό ακόμα.
    οπότε εσείς πατάτε απλά στο οτι είμαι για καιρό ακόμα δεσμευμένος στο υπάρχον ADSL συμβόλαιο. ωραία και εγώ είτε απλά θα περιμένω να εκπνεύσει το ισχύον συμβόλαιο και θα πάω αλλού ή θα φύγω πρόωρα.

    κάπου εκεί τα πήρα γιατί γυρνάει και με λέει, "ε να δεν πληρώνουν όλοι οι πελάτες τα ίδια, το αφεντικό σας μπορεί να είχε κάποια ειδική προσφορά, επειδή ίσως πλήρωνε π.χ. 17€ για ADSL , γιαυτο και πληρώνει τώρα 25€ για 50αρι VDSL".

    δηλαδή με είπαν κατάμουτρα οτι είμαι 3πλά μα**κας.

    αύριο οταν θα είμαι πιο ήρεμος θα τους πάρω τηλέφωνο να τους ρωτήσω πόσο είναι το penalty πρόωρης διακοπής που με αναλογεί και πως προκύπτει το ποσό + θα τους ζητήσω να με στείλουν αντίγραφο τους ισχύοντος συμβολαίου (5€ και ψιλά το χρεώνουν οι αγύρτες).

  11. #176
    Εγγραφή
    22-05-2006
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΧΩΡΙ , ΣΥΚΙΕΣ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    13500/999
    ISP
    WIND
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    ZTE 10XV
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    γεια χαρα οι δυο μας ειμαστε , μαλλον
    Μου ειπε οτι μου κανουν δωρο το ρουτερ αξιας 135 ευρω

    30 ευρω κοστος

    απο χθες μου εκοψαν 25% ταχυτητα επιανα 13600 και τωρα 10237 τυχαιο .....δεν νομιζω

    Μαλλον μας πιεζουν να φυγουμε .....απο το adsl

    Πηρα τηλεφωνο ολα καλα κυριε δεν μπορω να κανω τιποτα .......

    Θα σας καλεσει το ανωτερο επιπεδο σε 2ωρο......

    Ααα παλικαρι μου ειπαν οτι τωρα με την οπτικη ινα ----χαχαχχαχ---- δεν μπορει να εχω παρα μονο 1-2% αποκλιση ταχυτητας

    Ισχυει

    Κυριε για να δωσουμε βλαβη ειναι κατω απο τα 40 .......

    Ευχαριστω.....

    Το δικο μου προστιμο ειναι 40 ευρω αν διακοψω τωρα

    Σκεφτομαι ποσες φορες εχω ακουσει οτι ...αφου εχεις κανει τηλεφωνικα την ανανεωση δεν μπορουν να σε κανουν τιποτα ......και οτι δεν προκειται να σε κυνηγησουν

    Κανενας δεν απαντησε αν η χειροτερη Νοβα με 100αρα θα ειναι πιο γρηγορη απο μια 50αρα λογικα η 100αρα θα ειναι ας ειναι και χειροτερος ο provider

    μπορει καποιος να απαντησει αν στο voip το ρουτερ μπορει να σηκωσει στο phone 6 τηλεφωνα???

    Ευχαριστω

    - - - Updated - - -

    για μενα ειναι πλεον σιγουρο οτι η Wind μας εκβιαζει σε VDSL!!!

    Οπως εγραψα ηδη ειχα πτωση στην ταχυτητα 25%

    Εγινε το πρωτο τηλεφωνημα
    εγραψα την συζητηση

    Πηρε ο δευτερος

    Επαιξε μετα προφιλ 9 σνρ το χειροτερεψε

    Μου εδωσε πολλα reboot και στο τελος με ξαναπηρε ο διαλογος τα λεει ολα

    Εκανα οοτι μπορουσα δεν παει παραπανω

    μπλα μπλα μπλα

    ξερετε μπορειτε να πατε σε vdsl σας εχουμε δωσει προσφορα για 30 ευρω -Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ---

    Αν θελετε μπορω να γραψω οτι δεχοσαστε ..........

    Οχι του λεω θα παω σε ενα φιλο μου retailer δικο σας

    Ενταξει θα γραψω οτι θα το σκεφτειτε

    ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

    Στα γενικα σημειωστε

    1)αφου το καφαο ειναι της VODAFONE και ΕΜΦΑΣΗ --ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΠΡΟΦΙΛ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΑ !!!!
    ΘΑ ΠΙΑΣΕΤΕ 50 /5

    2)ΠΟΤΕ ΔΙΝΕΤΕ ΒΛΑΒΗ 35% ΠΤΩΣΗ 65 ΓΙΑ ΤΗΝ 100ΑΡΑ ΚΑΙ 32.5 ΓΑΙ ΤΗΝ 50ΑΡΑ

    ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΑΣ ΔΟΘΗΚΕ Η ΔΙΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 20% 80 ΚΑΙ 40 ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ

    3)ΖΤΕ Η ΤΕCHNICOLOR TON ΠΑΝΤΡΕΥΣΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ

    4)ΑΛΛΟ VDSL ΑΠΟ ΑΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ ΣΤΟ ΚΑΦΑΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

    5) ΕΙΝΑΙ VECTORING ???? ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ vectoring
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος satiros : 09-10-19 στις 22:25.

  12. #177
    Εγγραφή
    29-03-2009
    Μηνύματα
    540
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz!Box 7530 AX
    Path Level
    Interleaved
    Πολύ απλά εκμεταλλεύονται στις περιοχές μας το γεγονός ότι δεν υπάρχει η εναλλακτική του FTTH. Θα είχα εγώ Inalan ή HCN και δεν θα έβαζα? Ούτε θα το σκεφτόμουν για VDSL, πόσο μάλλον με το αναγκαστικό VoIP που δεν θέλω με τίποτα και με την καμία.

  13. #178
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από satiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    γεια χαρα οι δυο μας ειμαστε , μαλλον
    Μου ειπε οτι μου κανουν δωρο το ρουτερ αξιας 135 ευρω

    30 ευρω κοστος

    απο χθες μου εκοψαν 25% ταχυτητα επιανα 13600 και τωρα 10237 τυχαιο .....δεν νομιζω

    Μαλλον μας πιεζουν να φυγουμε .....απο το adsl

    Πηρα τηλεφωνο ολα καλα κυριε δεν μπορω να κανω τιποτα .......

    Θα σας καλεσει το ανωτερο επιπεδο σε 2ωρο......

    Ααα παλικαρι μου ειπαν οτι τωρα με την οπτικη ινα ----χαχαχχαχ---- δεν μπορει να εχω παρα μονο 1-2% αποκλιση ταχυτητας

    Ισχυει

    Κυριε για να δωσουμε βλαβη ειναι κατω απο τα 40 .......

    Ευχαριστω.....

    Το δικο μου προστιμο ειναι 40 ευρω αν διακοψω τωρα

    Σκεφτομαι ποσες φορες εχω ακουσει οτι ...αφου εχεις κανει τηλεφωνικα την ανανεωση δεν μπορουν να σε κανουν τιποτα ......και οτι δεν προκειται να σε κυνηγησουν

    Κανενας δεν απαντησε αν η χειροτερη Νοβα με 100αρα θα ειναι πιο γρηγορη απο μια 50αρα λογικα η 100αρα θα ειναι ας ειναι και χειροτερος ο provider

    μπορει καποιος να απαντησει αν στο voip το ρουτερ μπορει να σηκωσει στο phone 6 τηλεφωνα???

    Ευχαριστω

    - - - Updated - - -

    για μενα ειναι πλεον σιγουρο οτι η Wind μας εκβιαζει σε VDSL!!!

    Οπως εγραψα ηδη ειχα πτωση στην ταχυτητα 25%

    Εγινε το πρωτο τηλεφωνημα
    εγραψα την συζητηση

    Πηρε ο δευτερος

    Επαιξε μετα προφιλ 9 σνρ το χειροτερεψε

    Μου εδωσε πολλα reboot και στο τελος με ξαναπηρε ο διαλογος τα λεει ολα

    Εκανα οοτι μπορουσα δεν παει παραπανω

    μπλα μπλα μπλα

    ξερετε μπορειτε να πατε σε vdsl σας εχουμε δωσει προσφορα για 30 ευρω -Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ ΑΥΤΑ---

    Αν θελετε μπορω να γραψω οτι δεχοσαστε ..........

    Οχι του λεω θα παω σε ενα φιλο μου retailer δικο σας

    Ενταξει θα γραψω οτι θα το σκεφτειτε

    ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

    Στα γενικα σημειωστε

    1)αφου το καφαο ειναι της VODAFONE και ΕΜΦΑΣΗ --ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΠΡΟΦΙΛ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΚΤΑ !!!!
    ΘΑ ΠΙΑΣΕΤΕ 50 /5

    2)ΠΟΤΕ ΔΙΝΕΤΕ ΒΛΑΒΗ 35% ΠΤΩΣΗ 65 ΓΙΑ ΤΗΝ 100ΑΡΑ ΚΑΙ 32.5 ΓΑΙ ΤΗΝ 50ΑΡΑ

    ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΑΣ ΔΟΘΗΚΕ Η ΔΙΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 20% 80 ΚΑΙ 40 ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ

    3)ΖΤΕ Η ΤΕCHNICOLOR TON ΠΑΝΤΡΕΥΣΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ

    4)ΑΛΛΟ VDSL ΑΠΟ ΑΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ ΣΤΟ ΚΑΦΑΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

    5) ΕΙΝΑΙ VECTORING ???? ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ vectoring

    Δηλαδή πήρες τηλέφωνο για βλάβη, και ο τεχνικός γύρισε στην ψύχρα και σε έκανε promotion το VDSL και τα οφέλη του, και σε "υπενθύμισε" κιόλας την προσφορά που σε είχε κάνει το τμήμα πωλήσεων!
    Μάλιστα!

    Και VOIP αναγκαστικά, οπότε σώνει και καλά το δικό τους ΣΑΠΙΟ router (βλέπει το κάθε ΣΑΠΙΟ ΖΤΕ, το κάθε σύγχρονο router με Broadcom, όπως αυτό που έχω και είναι διπύρηνο, και απλά γελάει), γιατί σιγά μην δώσουνε τις ρυθμίσεις voip να τις περάσουμε σε δικό μας router.

    Και 40mbps σε 50αρι από καμπίνα το θεωρούν εντάξει, στην καλύτερη γιατί αλλιώς και 32,5 το θεωρούν εντάξει,και ας μην είχες από ΠΟΤΕ έως 1-2 φορές ιστορικό προβλημάτων στον βρόχο σου επί χρόνια στην ADSL και ας είναι η καμπίνα απέναντι από το σπίτι,πόσο πια να ταξιδέψει η μούφα γύρω-γύρω,1-2-3 τετράγωνα?

    Και τι πάει να πεί "σαν vectoring" ? Ολίγο έγκυος? Ή είναι ή δεν είναι.

    Καλά-καλά , θα τα πώ αύριο μαζί τους. Και αν δεν κουνηθούνε όταν θα ζητήσω πόσο και αιτιολόγηση ποσού για πρόωρη διακοπή + αντίγραφο συμβολαίου γιατι έχω προσφορά από Voda, θα κουνηθούν όταν τους έρθει το χαρτί φορητότητας.

  14. #179
    Εγγραφή
    12-07-2007
    Μηνύματα
    288
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8000/860
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    SNR / Attn
    6(dB) / 26.5(dB)
    Συνδέθηκα σήμερα, πλατεία Αγίων Αναργύρων, line rate 102/11 και στο speedest.net βλέπω από 97/10 εώς 100/10.
    Wind/technicolor router /voip τηλ.

    Κανένα παράπονο από την όλη διαδικασία αναβάθμισης.

  15. #180
    Εγγραφή
    22-05-2006
    Περιοχή
    ΡΟΔΟΧΩΡΙ , ΣΥΚΙΕΣ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    394
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    13500/999
    ISP
    WIND
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    ZTE 10XV
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaggos_13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνδέθηκα σήμερα, πλατεία Αγίων Αναργύρων, line rate 102/11 και στο speedest.net βλέπω από 97/10 εώς 100/10.
    Wind/technicolor router /voip τηλ.

    Κανένα παράπονο από την όλη διαδικασία αναβάθμισης.
    Πόσες μέρες για σύνδεση?
    Έβαλα την αιτηση σήμερα θα έρθει ο κουριε την Δευτέρα το απο απόγευμα άρα από Τρίτη θα μετράει ο χρόνος είπαν 10 εργασιμες

Σελ. 12 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112131417 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας