Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 129
  1. #46
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    θες να μου πεις ότι ολόκληρη VODAFONE (σημείωση είναι χορηγός της Φόρμουλα ένα) η οποία είναι μια εταιρεία τεράστια σε οικονομικό μέγεθος που έχει κέρδη δις ευρώ δεν μπορεί να φτιάξει δικό της δίκτυο και να μην έχει ανάγκη κανέναν. θες να μου πεις ότι ολόκληρη WIND επίσης εταιρεία μεγάλη σε οικονομικό μέγεθος με κέρδη δεν μπορεί να φτιάξει δικό της δίκτυο να φτιάξει δικό της δίκτυο και να μην έχει ανάγκη κανέναν. θες να μου πεις ότι ολόκληρη COSMOTE (DT) επίσης εταιρεία μεγάλη σε οικονομικό μέγεθος με κέρδη και τεχνογνωσία δεν μπορεί να φτιάξει δικό της δίκτυο και να μην έχει ανάγκη κανέναν.
    oύτε πληρωμένη καταχώρηση του VF group με δις.€ κέρδη έναντι του ανταγωνισμού να διάβαζα.

  2. #47
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πάροχοι γνωρίζουν καλύτερα και έχουν βάλει όρια, δεν ξέρω που στο καλό είδες να μην υπάρχουν όρια και ξεκίνησες και όλο το Offtopic πάλι
    πραγματικά μην τα πεις παραέξω τα νούμερα για τα 2 και 3 χλμ
    Θες να μου πεις κάτι μήπως.?
    Δεν υπάρχουν αυτή την στιγμή που μιλάμε συνδρομητές κάποιου παρόχου που να έχουν απόσταση 3 , 4 , 5 , 6 χλμ
    Λυπάμαι αλλά κανείς λάθος φίλε μου sdikr καθώς υπάρχουν συνδρομητές σε αυτές τις αποστάσεις που δεν τους εξυπηρετεί καμία υπηρεσία VDSL ή FTTH αλλά έχουν ADSL σε συγκεκριμένες περιοχές του λεκανοπεδίου της Αττικής αν μπορούσα θα σου έλεγα όνομα και επώνυμο όπως και τηλέφωνο για να το διαπιστώσεις και μόνος σου αλλά δεν μπορώ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    oύτε πληρωμένη καταχώρηση του VF group με δις.€ κέρδη έναντι του ανταγωνισμού να διάβαζα.
    Δεν κάνω διαφήμιση
    Δεν δουλεύω στην VODAFONE
    Γιατί είναι ψέμα μήπως.?
    Αυτοί που γνωρίζουν από τους αγώνες της F1 μπορούν να πουν πόσο εύκολο είναι για μια εταιρεία να γίνει χορηγός.

  3. #48
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.955
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Οπότε αν έχεις χάλια γραμμή και συγχρονίζεις στα 4mbps θα πληρώνεις υποχρεωτικά 24 πλέον;

  4. #49
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θες να μου πεις κάτι μήπως.?
    Δεν υπάρχουν αυτή την στιγμή που μιλάμε συνδρομητές κάποιου παρόχου που να έχουν απόσταση 3 , 4 , 5 , 6 χλμ
    Λυπάμαι αλλά κανείς λάθος φίλε μου sdikr καθώς υπάρχουν συνδρομητές σε αυτές τις αποστάσεις που δεν τους εξυπηρετεί καμία υπηρεσία VDSL ή FTTH αλλά έχουν ADSL σε συγκεκριμένες περιοχές του λεκανοπεδίου της Αττικής αν μπορούσα θα σου έλεγα όνομα και επώνυμο όπως και τηλέφωνο για να το διαπιστώσεις και μόνος σου αλλά δεν μπορώ.
    .
    Οπώς είπα γνωρίζουν καλύτερα και έχουν βάλει φυσικά και όρια για το που παρέχουν την υπηρεσία και όχι δεν είναι στα 2 ή στα 3χλμ που αναφέρεις εσυ πιο πάνω καθώς στα 2 και 3 χλμ μια χαρά ταχύτητα μπορεί να έχει κάποιος μέσω adsl2+

  5. #50
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    DFTT...

  6. #51
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπώς είπα γνωρίζουν καλύτερα και έχουν βάλει φυσικά και όρια για το που παρέχουν την υπηρεσία και όχι δεν είναι στα 2 ή στα 3χλμ που αναφέρεις εσυ πιο πάνω καθώς στα 2 και 3 χλμ μια χαρά ταχύτητα μπορεί να έχει κάποιος μέσω adsl2+
    Δεν αναφέρομαι σε υπηρεσίες VDSL και FTTH τις οποίες δεν μπορούν να εχουν αλλά σε υπηρεσία ADSL καθώς είναι η μοναδική που τους παρέχεται σε αυτές τις αποστάσεις.

  7. #52
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αναφέρομαι σε υπηρεσίες VDSL και FTTH τις οποίες δεν μπορούν να εχουν αλλά σε υπηρεσία ADSL καθώς είναι η μοναδική που τους παρέχεται σε αυτές τις αποστάσεις.
    Μα ουτε ο sdikr αναφερεται σε VDSL και FTTH . adsl2+ αναφερει ( aka εως 24Mbit ) .
    The gr81 .

  8. #53
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ουτε ο sdikr αναφερεται σε VDSL και FTTH . adsl2+ αναφερει ( aka εως 24Mbit ) .
    δεν είπα ότι αναφέρει κάτι άλλο

    εγώ το λέω ότι βάση της απόστασης η υπηρεσία ADSL ή αλλιώς έως 24 γίνεται 4-2-1 στην χειρότερη περίπτωση...

    πάρα πολλοί άνθρωποι που γνωρίζω προσωπικά έχουν σωθεί και πλέον απολαμβάνουν υπηρεσίες VDSL/FTTH

  9. #54
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Μαλλον εχασες το νοημα της συζητησης. Δεν μιλαμε για τους γνωστους σου που βαλανε VDSL και σωθηκανε.

    Μιλαμε για τα πακετα ADSL . Και το πως μερικες φορες το να εχεις υπηρεσιες εστω και στα 1Mbit ειναι προτιμοτερο απο το καθολου.... και καλυτερα να πληρωνεις μειωμενο παγιο απο το ολοκληρο του 24Mbit.
    The gr81 .

  10. #55
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Σε γραμμή που διατηρώ και είναι μέχρι 4 δεν πιάνω ποτέ πάνω από 3.
    Τώρα θα με πάνε στο μέχρι 24 που που πάλι δεν θα πηγαίνει πάνω από 3.
    Το πακέτο το αναβάθμιζαν όπως και τώρα από μόνοι τους από 512 σε 1G μετά σε 2G και τέλος σε 4G.
    Όποτε είχα ζητήσει αλλαγή συμβολαίων μου έδιναν πιο ληστρικές τιμές από τις ήδη φουσκωμένες οπότε δεν ανανέωνα.
    Αυτή την στιγμή πληρώνω περίπου όσο μια VDSL 50άρα στον αριθμό αυτό με ελάχιστα λεπτά ομιλίας στο πρόγραμμα.

    Η μόνη λύση είναι να το κόψω τελείως αλλά η κινητή στο σπίτι που είναι η σύνδεση είναι ανεπαρκής ακόμα για ομιλία.
    Το έχω για χρήση όταν πάω στο εξοχικό μου ακαθόριστα όμως. Φέτος θα πάω τον Σεπτέμβρη και θέλω οπωσδήποτε να έχω ίντερνετ.

  11. #56
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον εχασες το νοημα της συζητησης. Δεν μιλαμε για τους γνωστους σου που βαλανε VDSL και σωθηκανε.

    Μιλαμε για τα πακετα ADSL . Και το πως μερικες φορες το να εχεις υπηρεσιες εστω και στα 1Mbit ειναι προτιμοτερο απο το καθολου.... και καλυτερα να πληρωνεις μειωμενο παγιο απο το ολοκληρο του 24Mbit.
    ποιος σου είπε εσένα και άλλων συνομιλητών μας (εννοείται ότι δεν απευθύνομαι σε εσένα προσωπικά για να μην παρεξηγηθώ , συζήτηση κάνουμε) ότι όλοι οι συγγενείς/φίλοι/γνωστοί/συνάδελφοι μου είναι τυχεροί και απολαμβάνουν είτε όπως εγώ FTTH είτε VDSL

    δυστυχώς υπάρχουν αρκετοί ακόμα που απολαμβάνουν υπηρεσία ADSL ή αλλιώς "έως 24" και μακάρι να είναι τόσο τυχεροί να έχουν πάνω από 14-12-8 γιατί υπάρχουν αρκετοί που ανήκουν στα 4-2-1 γιατί μένουν σε περιοχές που τις έχουν αφήσει στην μοίρα τους όπως το Ντράφι Πεντέλης , Πόρτο Ράφτη , Αρτέμιδα (Λούτσα) , Σχηματάρι κτλ...

  12. #57
    Εγγραφή
    03-12-2011
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΖΑΠΠΕΙΟ
    Το χωριό μου πάντως μόλις 25 km έξω από την Λάρισα στον κάμπο παίρνει από αστικό κέντρο διπλανού χωριού το οποίο βρίσκεται στα 6,5 km και έχει το εκπληκτικό downoad των 222 kbpsμιας και το speed test δείχνει 1,74mbps.Δηλαδή οι κάτοικοι του τώρα θα πληρώνουν για 24αρα;Άσε που αν τους γυρίσουν σε 24αρι προφίλ δεν προκειται να συγχρονίσει το router ποτέ το έκανα εγώ για δοκιμή όταν ήμουν στο χωριό.Εδώ έβλεπα video στο youtube για 20 λεπτά σε 720p και έκανε αποσυγχρονισμό πέρα την διάρκεια αυτού του χρόνου

  13. #58
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aloyminas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το χωριό μου πάντως μόλις 25 km έξω από την Λάρισα στον κάμπο παίρνει από αστικό κέντρο διπλανού χωριού το οποίο βρίσκεται στα 6,5 km και έχει το εκπληκτικό downoad των 222 kbpsμιας και το speed test δείχνει 1,74mbps.Δηλαδή οι κάτοικοι του τώρα θα πληρώνουν για 24αρα;Άσε που αν τους γυρίσουν σε 24αρι προφίλ δεν προκειται να συγχρονίσει το router ποτέ το έκανα εγώ για δοκιμή όταν ήμουν στο χωριό.Εδώ έβλεπα video στο youtube για 20 λεπτά σε 720p και έκανε αποσυγχρονισμό πέρα την διάρκεια αυτού του χρόνου
    Άντε να το πούμε ξανά, τα προφίλ θα συνεχίσουν να υπάρχουν, αυτό που αλλάζει είναι οτι πλέον θα υπάρχει μόνο η χρέωση για τα έως 24 όπως έχουν οι περισσότεροι εναλλακτικοί.

    Οπότε όσο συγχρόνιζε ως τώρα θα συγχρονίζει και μετά, η μόνη διαφορά θα είναι περίπου 2 με 3 ευρώ εξτρά τον μήνα.

  14. #59
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε να το πούμε ξανά, τα προφίλ θα συνεχίσουν να υπάρχουν, αυτό που αλλάζει είναι οτι πλέον θα υπάρχει μόνο η χρέωση για τα έως 24 όπως έχουν οι περισσότεροι εναλλακτικοί.

    Οπότε όσο συγχρόνιζε ως τώρα θα συγχρονίζει και μετά, η μόνη διαφορά θα είναι περίπου 2 με 3 ευρώ εξτρά τον μήνα.
    21 € /μήνα το κατ' εξοχήν πλέον (και όσο πιάνεις)
    https://www.cosmote.gr/eshop/global/...tId=prod730026

    Ασύμφορο για σπίτια που πας ελάχιστα
    Μόνη λύση το wifi
    Κόβεις και το σταθερό

    Οργανωθείτε ..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #60
    Εγγραφή
    07-03-2011
    Μηνύματα
    970
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε 4 χρονάκια μαξιμουμ μας χαιρετάει και η 24αρα.
    Σε αυτό συμφωνώ γιατί πρίν μια εβδομάδα περίπου ήρθε ο καιρός που έληγε το συμβόλαιο σταθερού και ίντερνετ οτε και με πήραν τηλέφωνο απο το 11888 και μου είπαν οτι το δύκτιο στην περιοχή μου προχωράει σε οπτικές, έτσι μου είπαν οτι αναγκαστικά σε δύο χρόνια προχωράει έτσι κι αλλιώς σε 50 αρα οπτικές με 57 ευρώ το μήνα. Έτσι αν δεχόμουν τώρα την προσφορά τους με 32 ευρώ το μήνα απο τώρα οπτικές ίνες και 50 άρα θα γλύτωνα τα 57 αργότερα. Έτσι, δέχτηκα. Μου ήρθε μύνημα στο κινητό προχθές οτι τώρα έχω 50 αρα. Έκανα ένα speedtest στο τάμπλετ και έβγαλε 32 download και 5 upload. Ξανάκανα και μου έβγαλε 36 και 6. Εντάξει λέω το γλυτώσαμε το κρυολόγημα.
    Γκομπιούντερ.

Σελ. 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας