Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    23-06-2014
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Στο σπίτι συγγενή μου που πριν ένα μήνα έκανε αίτηση για ίντερνετ στην cosmote, τον ενημερώσαν ότι σήμερα θα ερχόταν ο τεχνικός. Σήμερα ήρθε sms ότι ο τεχνικός θα έρθει 11-15. Η ώρα πέρναγε και κάνεις δεν εμφανιζόταν αφήνοντας μας να περιμένουμε. Καθώς η ώρα πήγε 15:30 εμείς αναγκαστικά προχωρήσουμε στο γεύμα μας. Όταν 15:35 ο τεχνικός τελικά ήρθε και ευγενικά του είπαμε πάνω στο φαγητό μας έπιασες ξεκίνησε να γίνεται επιθετικός. Εκεί του ανέφερα την ώρα που έλεγε το sms και εκει ξεκίνησε προσωπική επίθεση σε εμένα, λέγοντας μου όταν εσύ πιάσεις δουλειά θα δεις πως είναι και ότι αν ήξερα πόσο δουλειά είχε δεν θα μιλαγα. Στην συνέχεια όταν τον ρώτησα αν μπορώ να έχω κωδικούς για το voip για να βάλω άλλο μόντεμ άρχισε να ουρλιάζει ότι είμαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιήσω το δικό τους. Όταν του είπα δεν μπορείς να μου μιλάς έτσι σηκώθηκε και έφυγε βριζοντας με. Του ζήτησα τα στοιχεία του και συνέχισε να βρίζει. Επισης δεν μας σύνδεσε καν τις τηλεφωνικές συσκευές και το έκανα εγώ και αυτό. Και περιμέναμε 1 μήνα για να βάλει απλά το modem στην πρίζα. Αξίζει να δώσω έκταση στο θέμα; Η όλοι όσοι δουλεύουν στην cosmote έχουν την ίδια συμπεριφορά.

  2. #2
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patben Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο σπίτι συγγενή μου που πριν ένα μήνα έκανε αίτηση για ίντερνετ στην cosmote, τον ενημερώσαν ότι σήμερα θα ερχόταν ο τεχνικός. Σήμερα ήρθε sms ότι ο τεχνικός θα έρθει 11-15. Η ώρα πέρναγε και κάνεις δεν εμφανιζόταν αφήνοντας μας να περιμένουμε. Καθώς η ώρα πήγε 15:30 εμείς αναγκαστικά προχωρήσουμε στο γεύμα μας. Όταν 15:35 ο τεχνικός τελικά ήρθε και ευγενικά του είπαμε πάνω στο φαγητό μας έπιασες ξεκίνησε να γίνεται επιθετικός. Εκεί του ανέφερα την ώρα που έλεγε το sms και εκει ξεκίνησε προσωπική επίθεση σε εμένα, λέγοντας μου όταν εσύ πιάσεις δουλειά θα δεις πως είναι και ότι αν ήξερα πόσο δουλειά είχε δεν θα μιλαγα. Στην συνέχεια όταν τον ρώτησα αν μπορώ να έχω κωδικούς για το voip για να βάλω άλλο μόντεμ άρχισε να ουρλιάζει ότι είμαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιήσω το δικό τους. Όταν του είπα δεν μπορείς να μου μιλάς έτσι σηκώθηκε και έφυγε βριζοντας με. Του ζήτησα τα στοιχεία του και συνέχισε να βρίζει. Επισης δεν μας σύνδεσε καν τις τηλεφωνικές συσκευές και το έκανα εγώ και αυτό. Και περιμέναμε 1 μήνα για να βάλει απλά το modem στην πρίζα. Αξίζει να δώσω έκταση στο θέμα; Η όλοι όσοι δουλεύουν στην cosmote έχουν την ίδια συμπεριφορά.
    Εννοείται καταγγελία.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #3
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπορεί νά τά έχω μέ τήν Cosmote πού μάς τά κάνουν τσουρέκια,(μέ επιμονή όσο καί νά τούς γειώνεις μέ Κάιρο τής Αιγύπτου) κάθε βδομάδα καί στό σταθερό καί στό κινητό μέ τίς δήθεν προσφορές τους,πού μού πρότειναν νά μού έρχεται ο λογαριασμός στό e-mail καί να καταργήσουν τόν έντυπο,πού φυσικά αρνήθηκα,καί έκτοτε τό ένα δίμηνο μού στέλνουν τόν έντυπο λογαριασμό καί τό άλλο δίμηνο δέν τό στέλνουν,γιά να απηυδήσω μάλλον καί να δεχτώ τόν ηλεκτρονικό λογαριασμό,αλλιώς δέν εξηγήται πού από τότε πού έγινε αυτό τό τηλεφώνημα μέ αυτήν τήν πρόταση άρχισαν καί τά παρατράγουδα μέ τόν έντυπο λογαριασμό,γιατί έχω δύο σταθερά τηλέφωνα καί σέ αυτό πού μέ πήραν γιά τήν πρόταση νά έρχεται στό e-mail ο λογαριασμός μιά έρχεται καί μιά δέν έρχεται ο έντυπος,στό άλλο σταθερό έρχεται κανονικά κάθε δίμηνο ο λογαριασμός.Καί σέ παράπονο μου είπαν ότι καί οι δύο λογαριασμοί έχουν σταλεί μήπως υπάρχει πρόβλημα στό ταχυδρομείο μέ τόν έναν πού "χάνεται" αλλά τόση σύμπτωση ?.
    Μέ τήν αναμονή κοντά στήν μισή ώρα καί βάλε στό 13888 σέ ώρες αιχμής,αλλά αυτό τουλάχιστον διορθώνεται άν παίρνω τηλέφωνο 8 τό πρωί μόλις πιάνουν δουλειά οι υπάλληλοι.
    Πού τά τελευταία χρόνια καθυστερούν νά φτιάξουν τίς βλάβες.

    Αλλά όσοι τεχνικοί έχουν περάσει είναι όλοι τους παιδιά διαμάντια μά τό Δ κεφαλαίο,ευγενικότατοι,καί μέ διάθεση νά κάνουν ότι τό καλύτερο,τώρα τί νά πώ έπεσες στήν περιπτωση ?.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος weather1967 : 24-06-19 στις 05:50.

  4. #4
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patben Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο σπίτι συγγενή μου που πριν ένα μήνα έκανε αίτηση για ίντερνετ στην cosmote, τον ενημερώσαν ότι σήμερα θα ερχόταν ο τεχνικός. Σήμερα ήρθε sms ότι ο τεχνικός θα έρθει 11-15. Η ώρα πέρναγε και κάνεις δεν εμφανιζόταν αφήνοντας μας να περιμένουμε. Καθώς η ώρα πήγε 15:30 εμείς αναγκαστικά προχωρήσουμε στο γεύμα μας. Όταν 15:35 ο τεχνικός τελικά ήρθε και ευγενικά του είπαμε πάνω στο φαγητό μας έπιασες ξεκίνησε να γίνεται επιθετικός. Εκεί του ανέφερα την ώρα που έλεγε το sms και εκει ξεκίνησε προσωπική επίθεση σε εμένα, λέγοντας μου όταν εσύ πιάσεις δουλειά θα δεις πως είναι και ότι αν ήξερα πόσο δουλειά είχε δεν θα μιλαγα. Στην συνέχεια όταν τον ρώτησα αν μπορώ να έχω κωδικούς για το voip για να βάλω άλλο μόντεμ άρχισε να ουρλιάζει ότι είμαι υποχρεωμένος να χρησιμοποιήσω το δικό τους. Όταν του είπα δεν μπορείς να μου μιλάς έτσι σηκώθηκε και έφυγε βριζοντας με. Του ζήτησα τα στοιχεία του και συνέχισε να βρίζει. Επισης δεν μας σύνδεσε καν τις τηλεφωνικές συσκευές και το έκανα εγώ και αυτό. Και περιμέναμε 1 μήνα για να βάλει απλά το modem στην πρίζα. Αξίζει να δώσω έκταση στο θέμα; Η όλοι όσοι δουλεύουν στην cosmote έχουν την ίδια συμπεριφορά.
    Δυστυχώς έπεσες στην περίπτωση και όχι, δεν είναι όλοι έτσι.
    Εάν έχεις χρόνο θα σου πρότεινα να προχωρήσεις το θέμα κάνοντας μια επώνυμη καταγγελία.

  5. #5
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από weather1967 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά όσοι τεχνικοί έχουν περάσει είναι όλοι τους παιδιά διαμάντια μά τό Δ κεφαλαίο,ευγενικότατοι,καί μέ διάθεση νά κάνουν ότι τό καλύτερο,τώρα τί νά πώ έπεσες στήν περιπτωση ?.
    Θα συμφωνήσω με τον φίλο, όποτε τους χρειάστηκα είδα διάθεση να βοηθήσουν.

  6. #6
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εμένα μου χε συμβεί με αυτούς τους "τεχνικους" που σε έκλεινε ραντεβού το 13888 για έλεγχο καλωδίωσης . Αφού δεν έκαναν τίποτα ήρθαν με ύφος ταρίφα και πέσε 45 ευρό γιατί φεύγουμε . Επώνυμη αναφορά είχα κάνει και δεν έχουν απαντήσει ακόμα 1 χρόνο μετά . Οπότε χρειάζεται στην ΕΕΤΤ η κάπου αλλού . Όσοι κανονικοί τεχνικοί έχουν περάσει από 3 παροχους τουλάχιστο σα κανόνα δε σε έβριζαν και αποπανω . Γενικά άμα τον περιμένεις με τη σκάλα σου στην εισαγωγή και αρχίσεις με το καλό καφεδάκι , τσιγαράκι ; κάνεις δουλειά

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας