Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    17-05-2012
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Καλησπερα. Ειμαι πρωην πελατης cyta που αναγκαστικα μεταφερθηκα στην vodafone. Εχω πακετο VDSL 35mbps. Πριν την μεταβαση στη vodafone συχορνιζα στα 30mbps και σε speedtest μου βγαζει 28. Απο τηστιγμη που εγινε η μεταβαση στη vodafone ο συχρονισμος επεσε στα 28 - 27 και σε σε τεστ εβγαζα 25 - 26. το θεωρησα μικρη απωλεια και δεν πολυ ασχοληθηκα. Οστοσο χτες παρατηρησα οτι ο συχρονισμος εχει πεσει στα 22! και σε τεστ βγαζω το πολυ 19 - 20. δλδ ελεος να το γυρισω adsl αμα ειναι γιατι τσαμπα πληρωνω vdsl. Τους πηρα τλφ και τους εκοψα κατι τριχες κατσαρες που πηγαν να μου πουν για την περιοχη και αποσταση λεγοντας τους οτι 2 χρονια τωρα που ημουν cyta δουλευε απροβληματιστα στα 30 ηγ γραμμη χωρις αποσυνδεσεις χωρις τιποτα, μου ειπαν οτι το δηλωσαν βλαβη και θα εχω επικ. Επειδη ημουν και πριν παω cyta πελατης vodafone και ειχα τρομερα προβληματα στα οποια ποτε δεν μου εδωσαν λυση προβλεπω και τωρα να γινεται το ιδιο. ετσι εχω κανει καποιες επικ με wind και οτε. Η Wind μου ειπε οτι υποστηριζεται 50αρα γραμμη στην περιοχη μου αλλα επειδη δν υπαρχει καφαου στον δρομο μου να υπολογιζω 10% πιο χαμηλη ταχυτητα , το οποιο αν ισχυει ειναι fair enough , βεβαια μου πανε δν μπορουν να κανουν καποια ποιο ακριβη μετρηση γτ δν ειναι η γραμμη στο δικτυο του. Ο Οτε αφου κανανε μετρηση οι τεχνικοι τους και με ξανακαλεσε η κοπελα μου ειπε οτι αν το παω σε αυτους θα εχω το ελαχιστο 37,5. Τωρα ερχεται η ερωτηση. υπαρχει στη γιετονια μου καινουριο κουτι του οτε με οπτικη ινα (πριν καποιους μηνες το βαλανε) περιπου στα 30 - 40 ,μετρα αποτο σπιτι μου. θεωρητικα σε τετοια αποσταση πρεπει να μου φερνει το μεγιστο δλδ καπου 47 - 48 σε τετοια αποσταση. αρα γιατι μου λενε για 37,5 ; επισης η wind μπορει οντως να μου δωσει αυτα που υποστηριζει η ειναι μπουρδες των πωλητων ; να σας πω οτι αυτη τη στιγμη με εχουν συνδεμενο στο κεντρο του ιπποδρομου και ειμαι συμφωνα με τεχνικο της cyta 600 μετρα χαλκο απο το κεντρο. Παρ'ολα αυτα οσο ημουν cyta ημουν κομπλε. Το θεωρω αδιανοητο στο 2019 να πληρωνω vdsl και να εχω 22mbps. Συγνωμη για το μεγαλο κειμενο. Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Οσο παιρνεις vdsl απο αστικο κεντρο, οτι και να κανουν, οπου και να πας οι ταχυτητες θα ειναι ιδιες.
    Το τι επιανες πριν 2 χρονια δεν εχει καμμια σχεση με το σημερα. Μικροδιαφοες μπορει, αλλα επι της ουσιας τα ιδια

    Μπηκαν κιαλλοι, αυξηθηκε το crosstalk, τελος.
    Το ιδιο καλωδιο ειναι, οπου και αν πας.
    Οταν λειτουργησει το καινουργιο κουτί που ειναι διπλα σου και μεταφερθεις εκεί, τοτε θα δεις το πραγματικο φως.
    Μεχρι τοτε, υπομονη. Τσαμπα χαλας το σαλιο σου οποιον και αν παρεις τηλεφωνο

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας