Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Να παραθέσω και την δική μου οδύσσεια εν ετη 2019 στην Ελλάδα της Ευρυζωνικότητας.....

    Τέλος Μαρτίου (γύρω στις 20) έρχομαι σε συμφωνία με το τμήμα προσφορών της Cosmote, η συμφωνία ήταν η μεταφορά μου από τη Wind ( είχα VDSL 50) να γίνει από τις 4/4 και μετά γιατί τότε έληγε το συμβόλαιο μου με τη wind. 1/4 έρχεται στο σπίτι το συμβόλαιο και το router, όλα καλά μέχρι εδώ.... Περνάει 1 εβδομάδα, περνάει 2η, επικοινωνία καμία, τηλεφωνώ εγώ, με ενημερώνουν ότι όλα είναι οκ πήραμε και τη γραμμή από τη Wind και είμαστε στο τελικό στάδιο.... Τελειώνει ο Απρίλιος καμία ενημέρωση....

    Επικοινωνώ πάλι εγώ, υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα, μην ανησυχείτε θα λυθεί πολύ σύντομα, περιμένω 2 εβδομάδες πάλι τηλέφωνο εγώ, πετυχαίνω άσχετο στο τηλέφωνο:
    - Κύριε η περιοχή σας δεν υποστηρίζει vdsl μόνο adsl.
    - Μα πώς αφού από τμήμα προσφορών μου επιβεβαίωσαν ότι υποστηρίζεται μέχρι 200mbps, μου στείλατε και το ρουτερ μάλιστα.
    Επιπρόσθετα εδώ και 5 χρόνια έχω vdsl με τη wind και μάλιστα απο καμπίνα δικιά σας που βρίσκεται 50 μέτρα απο το σπίτι μου...
    - Δεν ξέρω κύριε , η περιοχή σας δεν υποστηρίζει vdsl... Θα σας ενημερώσουμε όμως...

    Φυσικά δεν με ενημέρωσε κανείς, περνάει και ο Μάιος, αρχές Ιουνίου εκ νέου τηλέφωνο εγώ: - ναι υπάρχει κάποιο τεχνικό πρόβλημα αλλά είναι προς επίλυση την επόμενη εβδομάδα θα σας ενημερώσουμε...

    Καμία ενημέρωση.

    Ξαφνικά Την προηγούμενη Πέμπτη δέχομαι ενα sms απο Cosmote: Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι εκκρεμή η επιστροφή εξοπλισμού εντός 2 εβδομάδων αλλιώς θα επιφέρει χρέωση στον επόμενο λογαριασμό μου

    Καπάκι τηλέφωνο ξανά εγώ:
    - Ναι θα πρέπει να επιστρέψετε το ρουτερ και να ξανά κάνουμε από την αρχή την αίτηση. Θα σας πάρει τηλέφωνο το τμήμα προσφορών για να γίνει η ακύρωση και εκ νέου καινούργια αίτηση .....

    Φυσικά καμία επικοινωνία μέχρι σήμερα....

    Συμπέρασμα:
    Στους 3 μήνες που ταλαιπωρούμαι δεν με έχουν πάρει ποτέ τηλέφωνο για κανένα λόγο....
    Όσες φορες επικοινώνησα εγώ δεν ξέρανε αν μου έχουν στείλει εξοπλισμό, μάλιστα ο ενας μου έλεγε για αίτηση adsl ....
    Και ρωτάω εγώ, είμαστε σίγουρα στο 2019 ??

  2. #2
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Μπες στο cosmote.gr, χαμηλά έχει επικοινώνησε μαζί μας και δώσε τα αυτά γραπτά.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Τιο έστειλα μόλις.. αν και αμφιβάλλω ότι θα φθάσει, με το που πάτησα αποστολή εμφανίζει ενα spinner Που γυρίζει , δεν έλαβα μήνυμα αποστολής...

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor 789v2
    Καλησπέρα σας. Θελω να μοιραστω κ εγω την εμπειρια μου με την Cosmote…. Δεχτηκα τηλεφωνικη προσφορα 9/5/2019 για fiber 50. Περασε ενας μηνας και δεν ειχα ενεργοποιηθεί και φυσικα καμια ενημερωση… Μετα από πολλα τηλεφωνα στο 13888 βρεθηκε ενας και μου ειπε ότι στην περιοχη μου το δικτυο οπτικών ινων το εχει βαλει η Wind και εχουν κανει αιτημα στην Wind από 17/5/2019 να τους δωσει γραμμη οπτικης ινας για να με συνδεσουν και η Wind τους εχει στο περιμενε… Οποτε αποφασισα κ εγω να ακυρωσω το αιτημα και να παω στην Wind. Εχω κανει την αιτηση ακυρωσης από 5/6/2019 και μεχρι σημερα δεν την ολοκληρωνουν ετσι ώστε να παρει από την Νοβα που είμαι σημερα την γραμμη η Wind. Κάθε μερα τηλεφωνα και κάθε φορα μου λενε ότι και καλα εχει προκυψει σφαλμα στο συστημα… Άλλες φορες μλου λενε αυριο θα εχει ολοκληρωθεί η διαδικασια και δεν γινεται τιποτα!! Εκανα καταγγελια στον ΕΕΤΤ 14/6/2019 και ακομα δεν αφηνουν την γραμμη ελευθερη…. Πραγματικα δεν ξερω τι άλλο να κανω αλλα όλα αυτά είναι απαράδεκτα... Αν ζουσαμε σε μια χωρα που εφαρμαζονται οι νομοι και τους ριχνανε προστιμο για κάθε τετοια ενεργεια ολοι θα δουλευαν σωστα και μια χαρα...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας