Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Καλησπέρα στην ομάδα.

    Θέλω την βοήθεια σας.

    Mπορώ να αλλάξω τα fans στην corsair h150i pro και να βάλω τα enermax t.b rgb 6 pack που εχω;Γίνετε η οχι?

    Περιμένω τις απαντήσεις σας ευχαριστώ.




  2. #2
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΧΑΡΝΩΝ
    SNR / Attn
    15(dB) / 41(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί να μην γίνεται...120mm παίρνει.

  3. #3
    Καλησπέρα.

    Το ξέρω ότι μπένουν στο θέμα διαστάσεων δεν ξέρω όμως στο θέμα συνδεσμολογίας.
    Για αυτό ρωτάω.

    Η H150i έχει ενσματομένο 1 καλώδιο με έξοδο για 3 ανεμιστήρες τις corsair,τα βύσματα είναι διαφορετικα από αυτά τον enermax t.b rgb όπου μπένουν στο controller της enermax.

    Αν βγάλω τους ανεμιστήρες της corsair και βάλω τα enermax στο ψυγείο τις ψύκτρας και το καλώδιο της corsair το αφισω απεσυνδεμένω θα υπάρχει θέμα;

    Τα corsair οταν είναι συνδεδεμένα κατευθείαν στην ψύκτρα ανάλογα με την θερμοκρασία του επεξεργαστή έχουν και τις ανάλογες στροφές ενώ αν συνδέσω τα enermax στο controller τους θα πρέπει να δουλεύουν με στάνταρ στροφές.
    Σωστά;

    Ευχαριστώ.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.550
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΧΑΡΝΩΝ
    SNR / Attn
    15(dB) / 41(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antoniss2k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.

    Το ξέρω ότι μπένουν στο θέμα διαστάσεων δεν ξέρω όμως στο θέμα συνδεσμολογίας.
    Για αυτό ρωτάω.

    Η H150i έχει ενσματομένο 1 καλώδιο με έξοδο για 3 ανεμιστήρες τις corsair,τα βύσματα είναι διαφορετικα από αυτά τον enermax t.b rgb όπου μπένουν στο controller της enermax.

    Αν βγάλω τους ανεμιστήρες της corsair και βάλω τα enermax στο ψυγείο τις ψύκτρας και το καλώδιο της corsair το αφισω απεσυνδεμένω θα υπάρχει θέμα;

    Τα corsair οταν είναι συνδεδεμένα κατευθείαν στην ψύκτρα ανάλογα με την θερμοκρασία του επεξεργαστή έχουν και τις ανάλογες στροφές ενώ αν συνδέσω τα enermax στο controller τους θα πρέπει να δουλεύουν με στάνταρ στροφές.
    Σωστά;

    Ευχαριστώ.
    Τι θέμα να υπάρχει ,εάν είναι διαφορετικά τα βύσματα προφανώς οι ανεμιστήρες θα συνδεθούν στον controller της enermax και όχι της corsair,εάν γίνει αυτό τότε ο έλεγχος (στροφές κτλ) θα γίνεται πλέον από τον controller της enermax με ότι αυτό συνεπάγεται (πχ δεν θα ανεβάζουν στροφές ανάλογα με την θερμοκρασία),αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα και έτσι να δουλεύει.

  5. #5
    Οκ σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση θα τα αλλάξω αύριο!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας