Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 101
  1. #61
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, αφού πρώτα έγραψες για την «καγκελάριό μου» τώρα με κατηγορείς για strawman argument.
    Είσαι σίγουρα ένα άτομο πίσω από το username ή κάνετε βάρδιες;
    Δεν σε κατηγορώ απλά, είναι κάτι που το κάνεις ακόμα και τώρα που μιλάς για βάρδιες. Για την "καγκελάριο σου" έχεις δώσει δικαιώματα και απεδειξες πως δεν είναι strawman argument μερικά μηνύματα πιο πάνω, και κατά ένα ειρωνικό τρόπο στο ίδιο μήνυμα που το αρνείσαι, ασχέτως που προσπάθησες μετά να δικαιολογηθείς.

    Εν πάση περιπτώσει αν δεν σου αρέσει να στην λένε μην ξεκινάς καυγάδες.

  2. #62
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σε κατηγορώ απλά, είναι κάτι που το κάνεις ακόμα και τώρα που μιλάς για βάρδιες. Για την "καγκελάριο σου" έχεις δώσει δικαιώματα και απεδειξες πως δεν είναι strawman argument μερικά μηνύματα πιο πάνω, και κατά ένα ειρωνικό τρόπο στο ίδιο μήνυμα που το αρνείσαι, ασχέτως που προσπάθησες μετά να δικαιολογηθείς.

    Εν πάση περιπτώσει αν δεν σου αρέσει να στην λένε μην ξεκινάς καυγάδες.
    Που προσπάθησα να δικαιολογηθώ; Ο,τι θέλεις βλέπεις;
    Σιγά μη δικαιολογούμαι σε εσένα.

    Και ούτε έχω πρόβλημα αν μου τη λες εσύ ή άλλοι σαν εσένα. Πάλι ο,τι θέλεις βλέπεις.
    Το έγραψα ήδη στο post 56. ("μου την έχουν πει και άλλοι οπότε ... οπότε τίποτα")
    Σιγά μη σκάσω επειδή ένας ή περισσότεροι μου την είπανε στο Internet.

  3. #63
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που προσπάθησα να δικαιολογηθώ; Ο,τι θέλεις βλέπεις;
    Σιγά μη δικαιολογούμαι σε εσένα.

    Και ούτε έχω πρόβλημα αν μου τη λες εσύ ή άλλοι σαν εσένα. Πάλι ο,τι θέλεις βλέπεις.
    Το έγραψα ήδη στο post 56. ("μου την έχουν πει και άλλοι οπότε ... οπότε τίποτα")
    Σιγά μη σκάσω επειδή ένας ή περισσότεροι μου την είπανε στο Internet.
    "Περαστικά" λοιπόν και από μένα.

  4. #64
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπότε τίποτα.

    Κάποιοι ζηλεύετε τη Γερμανία για την επιτυχημένη οικονομία τα τελευταία 10 χρόνια, έχετε και νεύρα που οι χώρες σας δεν έχουν πολιτικούς με φρύδια, και κατά συνέπεια όποιος δεν συμφωνεί μαζί σας ότι για όλα φταίει η Γερμανία είναι γερμανοτσολιάς.

    - - - Updated - - -


    Αν μου ξεφεύγει καμιά φορά, ιδού η ευκαιρία να με ξεμπροστιάσεις.
    Που έγραψα πρώτο πληθυντικό αναφερόμενος στη Γερμανία; Link or it didn't happen.
    Από περιέργεια και μόνο

    Τα εννοείς αυτά που γράφεις ?
    Αν θέλεις επιβεβαιώνεις.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  5. #65
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Για κάποιους που είπαν ότι η Αμερική προσομοιάζει μαφια κ γκάνγκστερ... Σίγουρα ο νόμος του ισχυρού υφίσταται από αρχαιότητατων χρόνων πχ βλέπε Αθηναικη Συμμαχία και σφαγή των Μηλίων, δεν είναι ιδανική κατάσταση αλλά σίγουρα στη πράξη έτσι λειτουργεί το σύστημα... οτι αλλο είναι ουτοπια και ηγεμόνας με ηγεμόνα διαφέρει.. θεωρώ την Αμερική απειρως καλύτερο ηγεμόνα απο Ρωσια και Κίνα που είναι οι άλλοι υποψήφιοι, στη περίπτωση τους πιστεύω θα ήταν εφιαλτικη η πιθανή ύπαρξη τους στη θέση του ηγεμόνα..ας μου πει κάποιος μια χώρα στη σφαίρα επιρροής Κίνας και Ρωσσιας που έχει καλό επίπεδο ζωής..

  6. #66
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GreekStatistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κάποιους που είπαν ότι η Αμερική προσομοιάζει μαφια κ γκάνγκστερ... Σίγουρα ο νόμος του ισχυρού υφίσταται από αρχαιότητατων χρόνων πχ βλέπε Αθηναικη Συμμαχία και σφαγή των Μηλίων, δεν είναι ιδανική κατάσταση αλλά σίγουρα στη πράξη έτσι λειτουργεί το σύστημα... οτι αλλο είναι ουτοπια και ηγεμόνας με ηγεμόνα διαφέρει.. θεωρώ την Αμερική απειρως καλύτερο ηγεμόνα απο Ρωσια και Κίνα που είναι οι άλλοι υποψήφιοι, στη περίπτωση τους πιστεύω θα ήταν εφιαλτικη η πιθανή ύπαρξη τους στη θέση του ηγεμόνα..ας μου πει κάποιος μια χώρα στη σφαίρα επιρροής Κίνας και Ρωσσιας που έχει καλό επίπεδο ζωής..
    Είμαι σίγουρος πως οι Μήλιοι δεν θα συμμερίζονται την άποψη σου. Όπως και επίσης αυτοί οι άνθρωποι:
    https://popularresistance.org/us-has...ns-since-wwii/

    Και αυτό δεν περιλαμβάνει όσους πεθαίνουν απο φτώχεια και αρρώστιες.

    Κατά τα άλλα αυτό που λέμε είναι ένα πολυπολικό σύστημα όπου δεν θα ηγεμονεύει κανένας.

  7. #67
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GreekStatistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κάποιους που είπαν ότι η Αμερική προσομοιάζει μαφια κ γκάνγκστερ... Σίγουρα ο νόμος του ισχυρού υφίσταται από αρχαιότητατων χρόνων πχ βλέπε Αθηναικη Συμμαχία και σφαγή των Μηλίων, δεν είναι ιδανική κατάσταση αλλά σίγουρα στη πράξη έτσι λειτουργεί το σύστημα... οτι αλλο είναι ουτοπια και ηγεμόνας με ηγεμόνα διαφέρει.. θεωρώ την Αμερική απειρως καλύτερο ηγεμόνα απο Ρωσια και Κίνα που είναι οι άλλοι υποψήφιοι, στη περίπτωση τους πιστεύω θα ήταν εφιαλτικη η πιθανή ύπαρξη τους στη θέση του ηγεμόνα..ας μου πει κάποιος μια χώρα στη σφαίρα επιρροής Κίνας και Ρωσσιας που έχει καλό επίπεδο ζωής..
    Δυστυχώς αυτή είναι η συμπεριφορά αυτοκτρατορίας σε πτώση.
    Ιστορικά 14 από τις 16 αλλαγές αυτοκρατοριών, έγιναν με πόλεμο.
    Σήμερα και με τα οπλικά συστήματα που διαθέτουν δεν μας παίρνει.
    Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα γίνει.
    Υπάρχουν και ήπια πυρηνικά

    Ελπίζεις σε συνύπαρξη με μειωμένες στρατιωτικές δαπάνες.
    Γιατί τα ποσά που ξοδεύονται είναι εξωφρενικά και κάτι πρέπει να τα κάνεις αυτά που παράγονται

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Military_Expenditures_2018_SIPRI.png 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  52,1 KB 
ID: 204913

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...y_expenditures

    Δυστυχώς οι Αμερικάνοι αποσύρονται μονομερώς από όλες τις συμφωνίες που έχουν κάνει, τα λεφτά είναι πολλά.
    Ακόμα και ο Τράμπ αύξησε τις στρατιωτικές δαπάνες, σε αντίθεση ο Πούτιν σταδιακά τις μειώνει.

    Και μην προσπαθείς να τους συγκρίνεις. Είναι 3 λαοί με εντελώς διαφορετική κουλτούρα και νοοτροπία.

    ΥΓ
    Ο Ασαντ ο Σύριος, έχει νόμο που υποχρεώνει τους γονείς να στέλνουν τα κορίτσια στο σχολείο, με απειλή φυλάκισης των γονιών. Αυτό έγινε όταν διαπιστώσανε ότι κάποιοι ισλαμιστές γονείς δεν έστελναν τα κορίτσια σχολείο.
    Δεν έχουμε όλοι οι άνθρωποι στον πλανήτη δυτικό τρόπο σκέψης και είναι τεράστιο λάθος να προσπαθούμε να το επιβάλλουμε στους άλλους.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 350px-Military_Expenditures_2018_SIPRI.png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 03-07-19 στις 04:17.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #68
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σίγουρος πως οι Μήλιοι δεν θα συμμερίζονται την άποψη σου. Όπως και επίσης αυτοί οι άνθρωποι:
    https://popularresistance.org/us-has...ns-since-wwii/

    Και αυτό δεν περιλαμβάνει όσους πεθαίνουν απο φτώχεια και αρρώστιες.

    Κατά τα άλλα αυτό που λέμε είναι ένα πολυπολικό σύστημα όπου δεν θα ηγεμονεύει κανένας.
    Το άρθρο είναι πάντως λίγο ότι ναναι
    The U.S. is responsible for between 1 and 1.8 million deaths during the war between the Soviet Union and Afghanistan, by luring the Soviet Union into invading that nation.
    Είναι σαν να έρθω και να σου ρίξω μπουνιά και να λέω ότι φταίει ο τάδε που με προκάλεσε να στη ρίξω.

    Σίγουρα η Αμερική έχει εμπλακεί σε αρκετούς πολέμους μετά τον 2ο ΠΠ, όχι όμως ότι οι υπόλοιπες δυνάμεις του πλανήτη δεν είναι συμμέτοχες (π.χ. Συρία).

  9. #69
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το άρθρο είναι πάντως λίγο ότι ναναι

    Είναι σαν να έρθω και να σου ρίξω μπουνιά και να λέω ότι φταίει ο τάδε που με προκάλεσε να στη ρίξω.

    Σίγουρα η Αμερική έχει εμπλακεί σε αρκετούς πολέμους μετά τον 2ο ΠΠ, όχι όμως ότι οι υπόλοιπες δυνάμεις του πλανήτη δεν είναι συμμέτοχες (π.χ. Συρία).
    Δεν μου λές για την Συρία γιατί δεν καταλαβαίνω.
    Επειδή αμύνεται σε κατάληψη εδαφών της από το Ισραήλ ?

    Να έλεγες για την "δημοκρατική" Σαουδική Αραβία, να το καταλάβω.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #70
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μου λές για την Συρία γιατί δεν καταλαβαίνω.
    Επειδή αμύνεται σε κατάληψη εδαφών της από το Ισραήλ ?

    Να έλεγες για την "δημοκρατική" Σαουδική Αραβία, να το καταλάβω.
    Η Ρωσία τι δουλειά λοιπόν έχει εκεί; Και προσφάτως και η Τουρκία η οποία εισέβαλε σε Συριακό έδαφος;
    Όπως και να'χει βγαινουμε αρκετά offtopic αλλά το άρθρο είναι τουλάχιστον υπερβολή ως προς τους αριθμούς. Από εκεί και πέρα ο καθένας αν θέλει πιστεύει στον Τραμπ ή στον Τσε, ή απλά κοιτάει τα πράγματα ρεαλιστικά.

  11. #71
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ρωσία τι δουλειά λοιπόν έχει εκεί; Και προσφάτως και η Τουρκία η οποία εισέβαλε σε Συριακό έδαφος;
    Όπως και να'χει βγαινουμε αρκετά offtopic αλλά το άρθρο είναι τουλάχιστον υπερβολή ως προς τους αριθμούς. Από εκεί και πέρα ο καθένας αν θέλει πιστεύει στον Τραμπ ή στον Τσε, ή απλά κοιτάει τα πράγματα ρεαλιστικά.
    FYI εν συντομία.
    Σαουδική Αραβία, Ισραήλ και δευτερευόντως Αμερικάνοι, θέλουνε να φάνε τον Ασαντ. Ο ISIS ανέλαβε την δουλειά. Οταν ο Ασαντ έμεινε με το 38% της Συρίας δικό του, προσκάλεσε τους Ρώσους, δεν πήγαν μόνοι τους.
    Οι Τούρκοι μπήκαν λόγω κούρδων και συμφωνήθηκε να μείνουν σε μία ζώνη κοντά στα σύνορά τους όπου είναι και το μόνο μέρος που υπάρχει πλέον isis, η συμφωνία περιλαμβάνει κατάπαυση πυρός.
    Οι ρώσσοι κάνανε την δουλειά στον αέρα, σύριοι και ιρανοί στο έδαφος.
    Τελευταία ισραηλινοί κάνουν αεροπορικές επιδρομές στη συρία, με στόχο ιρανούς.
    Και επειδή δεν τα βρήκανε στην κουβέντα στο Ισραήλ με ρώσους και αμερικάνους , λίγο πριν τους G20, φημολογείται ότι ο πύραυλος που έπεσε σε ακατοίκητη περιοχή στην Κύπρο, έπεσε για να ακουστεί η έκρηξη στο Ισραήλ και να σταματήσουν οι επιδρομές στη Συρία.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #72
    Εγγραφή
    05-09-2012
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μην προσπαθείς να τους συγκρίνεις. Είναι 3 λαοί με εντελώς διαφορετική κουλτούρα και νοοτροπία.
    Συγκρίνω Ρωσία ΗΠΑ και Κίνα εύκολα.

    Αρκεί να συγκρίνω πώς φέρονται στο λαό τους Ρωσία κ Κίνα όπου έχουμε παραβιάσεις ανθρωπίνων δικαιωμάτων για να αποφασίσω ότι δεν έχω καμμιά δουλειά να τους συμπαθώ η να θέλω να μπω στο μπλοκ τους.

    Και αρκεί να δω το επίπεδο ζωής του Δύτικου κοσμου κ των άλλων μπλοκ επιρροής.

  13. #73
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GreekStatistic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγκρίνω Ρωσία ΗΠΑ και Κίνα εύκολα.

    Αρκεί να συγκρίνω πώς φέρονται στο λαό τους Ρωσία κ Κίνα όπου έχουμε παραβιάσεις ανθρωπίνων δικαιωμάτων για να αποφασίσω ότι δεν έχω καμμιά δουλειά να τους συμπαθώ η να θέλω να μπω στο μπλοκ τους.

    Και αρκεί να δω το επίπεδο ζωής του Δύτικου κοσμου κ των άλλων μπλοκ επιρροής.
    Κατανοώ αυτό που γράφεις και γιατί το γράφεις αλλά το βρίσκω αρκετά έως πολύ εγωιστικό.

    Δηλαδή αν αύριο μεθαύριο έχουμε μείνει εμείς και οι ΗΠΑ στο μπλοκ και είναι τόσο ισχυρή η ΗΠΑ, που έχει βομβαρδίσει όλους τους υπόλοιπους τι θα πρέπει να πούμε. Εντάξει, μπορεί να βομβαρδίζει κάθε 15 μέρες άμαχο πληθυσμό αλλά το επίπεδο ζωής μας είναι καλό οπότε να...
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #74
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατανοώ αυτό που γράφεις και γιατί το γράφεις αλλά το βρίσκω αρκετά έως πολύ εγωιστικό.

    Δηλαδή αν αύριο μεθαύριο έχουμε μείνει εμείς και οι ΗΠΑ στο μπλοκ και είναι τόσο ισχυρή η ΗΠΑ, που έχει βομβαρδίσει όλους τους υπόλοιπους τι θα πρέπει να πούμε. Εντάξει, μπορεί να βομβαρδίζει κάθε 15 μέρες άμαχο πληθυσμό αλλά το επίπεδο ζωής μας είναι καλό οπότε να...
    H εικόνα έχει παίξει πολύ στην Αφρική και στην Λατινική Αμερική.
    Στην μέση δυτικός πολιτισμός και γύρω φαβέλες.
    Ναϊρόμπι, Νιγηρία, Βραζιλία, Σαλβαδόρ και δεν τελειώνει.
    Δυτικοί στα σπίτια τους, με πισίνες, ηλεκτροφόρα καλώδια και τον στρατό ή την αστυνομία να τους προστατεύει, γύρω-γύρω ιθαγενείς ..

    Το ότι ο Κινέζος, όσο κι αν δεν τον πάω, έβγαλε από την φτώχια 300.000.000 κινέζους, με κάνει να τον σέβομαι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 03-07-19 στις 09:42.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #75
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    H εικόνα έχει παίξει πολύ στην Αφρική και στην Λατινική Αμερική.
    Στην μέση δυτικός πολιτισμός και γύρω φαβέλες.
    Ναϊρόμπι, Νιγηρία, Βραζιλία και δεν τελειώνει.
    Δυτικοί στα σπίτια τους, με πισίνες, ηλεκτροφόρα καλώδια και τον στρατό ή την αστυνομία να τους προστατεύει, γύρω-γύρω ιθαγενείς ..
    Η κουβέντα ξεφεύγει και θα διαγραφεί αλλά και κάτι τελευταίο. Φαντάζεσαι να γίνει ένα τσακ και να αλλάξουν οι ισορροπίες. Φαντάζεσαι να είμαστε εμείς οι επόμενοι που θα υποδεχθούμε τους πυραύλους και την δημοκρατία της αμερικής? Θα μου πεις ακραίο αλλά όκ, ποτέ δεν ξέρεις πως τα φέρνει η μοίρα.

    Θα γράφουν τα ίδια οι υποστηρικτές του "Δυτικού μπλοκ"? Θα γράφουν τα ίδια όταν οι μισοί συγγενείς θα έχουν εξαυλωθεί και οι ίδιοι θα είναι πρόσφυγες σε καίκια προς Ιταλία ή ποδαράτοι στα σύνορα με την Αλβανία, να τους κλωτσάνε οι αλβανοί δημοσιογράφοι?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας