Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το DreamHost φαίνεται καλή περίπτωση για 2,28€ το μήνα (δε λέει αν έχει ΦΠΑ ή όχι).
    Όχι, ΦΠΑ δεν έχει, αλλά είναι τιμή ανά μήνα για 3ετή προαγορά και για το πρόγραμμα που σου επιτρέπει να έχεις ένα μόνο domain.

    Προσοχή σε όλους αυτούς, να δεις αν σου επιτρέπουν στους όρους χρήσης να ανεβάζεις βίντεο.
    hnesne

  2. #17
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    για δωρεάν web hostings να προτιμάς τα πολωνικά, είναι ο,τι καλύτερο. τ
    Τουλάχιστον εμένα με έχουν βολεψει:

    http://7m.pl
    http://5v.pl

    Το παράτησα το 000webhosting μετά από την επίσκεψη μου σε αυτά.


    τώρα για web hosting επί πληρωμής προτείνω το aquahost.pl μιας και δινει unlimited databases, unlimited space, unlimited bandwidth με μόλις 30€ το χρόνο. Δεν είμαι σίγουρος αν τα χρειάζεσαι όλα αυτα για ένα απλό wordpress, αλλά αντι να δώσεις στο hostinger που το απεχθάνομαι, δώσε τα αλλού
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  3. #18
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    για δωρεάν web hostings να προτιμάς τα πολωνικά, είναι ο,τι καλύτερο. τ
    Τουλάχιστον εμένα με έχουν βολεψει:

    http://7m.pl
    http://5v.pl

    Το παράτησα το 000webhosting μετά από την επίσκεψη μου σε αυτά.


    τώρα για web hosting επί πληρωμής προτείνω το aquahost.pl μιας και δινει unlimited databases, unlimited space, unlimited bandwidth με μόλις 30€ το χρόνο. Δεν είμαι σίγουρος αν τα χρειάζεσαι όλα αυτα για ένα απλό wordpress, αλλά αντι να δώσεις στο hostinger που το απεχθάνομαι, δώσε τα αλλού
    Ευχαριστώ. Θα τα τσεκάρω και αυτά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    για δωρεάν web hostings να προτιμάς τα πολωνικά, είναι ο,τι καλύτερο. τ
    Τουλάχιστον εμένα με έχουν βολεψει:

    http://7m.pl
    http://5v.pl

    Το παράτησα το 000webhosting μετά από την επίσκεψη μου σε αυτά.


    τώρα για web hosting επί πληρωμής προτείνω το aquahost.pl μιας και δινει unlimited databases, unlimited space, unlimited bandwidth με μόλις 30€ το χρόνο. Δεν είμαι σίγουρος αν τα χρειάζεσαι όλα αυτα για ένα απλό wordpress, αλλά αντι να δώσεις στο uhostinger που το απεχθάνομαι, δώσε τα αλλού
    Μόνο στα πολωνικά είναι η σελίδα aquahost;

  4. #19
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    γνώμη μου πάντως είναι να αφήσεις webhosting κτλ και χρησιμοποιήσεις τα εργαλεία που σου δίνει η google "δωρεάν".

    Δημιούργησε τον ιστοτοπο στο blogspot και βάλε ενα δικό σου domain να τον δείχνει.
    Χρησιμοποίησε το youtube για την παρουσίαση της δουλείας σου, δεν είναι κακό και θα απευθυνθείς σε πολύ μεγαλύτερο και διεθνές κοινό
    Έτσι θα εχεις περισσότερο χρόνο να σε απασχολεί το περιεχόμενο της δουλειάς σου και οχι εαν τρέχει ή πόσο γρήγορα ο ιστοτοπος. Εαν έπεσε, πόσους πόρους παίρνεις και εαν περνάς το όριο ή οχι κτλ κτλ

  5. #20
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    652
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Απλά ψάχνω τη φθηνότερη λύση (ακόμα και με προπληρωμή), που να συνδυάζει αξιοπιστία (καλό uptime), μεγάλο (ή unlimited) storage και τουλάχιστον μέτρια ping. Θέλω να ανεβάζω τα βίντεό μου στη σελίδα, όχι σε τρίτους (πχ YouTube).
    Δυστυχώς φτηνή, αξιόπιστη και με μεγάλο χώρο λύση δεν υπάρχει. Αξιόπιστο shared hosting με κάτω από 5 ευρώ το μήνα δεν είναι εφικτό ακόμα και για το πιο μικρό πακέτο που παρέχει ο webhost. Οι περισσότεροι χρήστες υπηρεσιών hosting επιλέγουν συνήθως το μικρότερο διαθέσιμο πακέτο μιας και δεν χρειάζονται πάνω από 1GB χώρου. Οπότε εάν η χρέωση είναι αρκετά χαμηλή δεν είναι οικονομικά βιώσιμο για τον webhost που θέλει να παρέχει και ένα σωστό επίπεδο υπηρεσίας. Όπου βλέπεις πολύ χαμηλές τιμές να ξέρεις ότι για να μειώσουν το κόστος, όταν υπάρξει πρόβλημα δεν πρόκειται να σε εξυπηρετήσουν και ότι θα έχουν υπερφορτώσει τον server με χιλιάδες πακέτα με ότι αυτό συνεπάγεται για το επίπεδο της παρεχόμενης υπηρεσίας.

    Θα σου φέρω ένα παράδειγμα: Εάν κάποιος χρεώνει 30 ευρώ για 30GB χωρητικότητας πακέτο hosting δεν σημαίνει ότι αναλογικά μπορεί να σου παρέχει με 1 ευρώ πακέτου του 1GB. Υπάρχει ένα ελάχιστο κόστος για την κάθε υπηρεσία (όχι μόνο για το hosting).

    Αυτό που θα σου πρότεινα είναι από τη στιγμή που σε ενδιαφέρει κάτι φτηνό να βρεις κάτι που να ανταποκρίνεται στα χρήματα που δίνεις ώστε παράλληλα να είναι και αξιόπιστο και να χρησιμοποιήσεις "λύσεις" για να μην χρειάζεσαι τόσο χώρο. Για παράδειγμα τα βίντεο σε youtube και για τα e-mails φτιάχνεις ένα gmail και το ρυθμίζεις με POP3 να κατεβάζει τα μηνύματα και στη συνέχεια να διαγράφονται από τον server (για αποστολές μπορείς να κάνεις χρήση του SMTP του webhost ώστε να στέλνονται τα μηνύματα με το δικό σου e-mail και όχι από το gmail).

  6. #21
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Θα τα τσεκάρω και αυτά.

    - - - Updated - - -



    Μόνο στα πολωνικά είναι η σελίδα aquahost;
    Ναι το aquahost είναι πολωνικό (αν και εκεί που ανεβάζεις τα αρχεία σου είναι αγγλικά), βάλε google translator σε english για να διαβάσεις τα πάντα. Είναι πολύ καλό μιας και προσφέρει μαζί με αυτά που είπα και unlimited domains (για να βάλεις μέσα στο hosting σου)

    Αρκετά γρήγορο σε θέμα ταχύτητας. Για Unity παιχνίδια τουλάχιστον πάει μια χαρά. Το μόνο που δεν με ευχαριστεί είναι το panel που έχουν (direct admin... Έλεος, βάλτε ένα cPanel)

    Στο aquahost μπορείς να ξεκινήσεις δωρεάν εντελώς account με όσα σου είπα απλά για 6 μήνες και 1GB storage.

    Γενικά να προτιμάς να πληρώνεις χώρες που το ευρώ έχει μεγάλη αξία για εκείνους, έτσι ώστε να πληρώνεις κάτι με λιγότερα χρήματα απ'όσο θα πλήρωνες το hostinger (π.χ)

    (Επίσης ποτέ ελληνικές υπηρεσίες κατα προτίμηση...)

    Σόρρυ για την τόσο αργή απάντηση

  7. #22
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το aquahost είναι πολωνικό (αν και εκεί που ανεβάζεις τα αρχεία σου είναι αγγλικά), βάλε google translator σε english για να διαβάσεις τα πάντα. Είναι πολύ καλό μιας και προσφέρει μαζί με αυτά που είπα και unlimited domains (για να βάλεις μέσα στο hosting σου)

    Αρκετά γρήγορο σε θέμα ταχύτητας. Για Unity παιχνίδια τουλάχιστον πάει μια χαρά. Το μόνο που δεν με ευχαριστεί είναι το panel που έχουν (direct admin... Έλεος, βάλτε ένα cPanel)

    Στο aquahost μπορείς να ξεκινήσεις δωρεάν εντελώς account με όσα σου είπα απλά για 6 μήνες και 1GB storage.

    Γενικά να προτιμάς να πληρώνεις χώρες που το ευρώ έχει μεγάλη αξία για εκείνους, έτσι ώστε να πληρώνεις κάτι με λιγότερα χρήματα απ'όσο θα πλήρωνες το hostinger (π.χ)

    (Επίσης ποτέ ελληνικές υπηρεσίες κατα προτίμηση...)

    Σόρρυ για την τόσο αργή απάντηση
    Ευχαριστώ, θα το δω και με translate.

    Δεν πειράζει.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας