Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    30-06-2019
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Καλησπέρα σας, η ιστορία μου έχει ως έξεις:

    Το 2009/2010 είχα κάνει μια σύνδεση στην cosmote κινητής και ίντερνετ και είχα επιδοτηθεί μάλιστα και με συσκευή.Αν θυμάμαι καλά είχα ένα χρέος κάπου στα 1.300 ευρώ λόγο της επιδότησης, εγώ όμως αργότερα μετακόμισα στο εξωτερικό όπου διαμένω μέχρι και σήμερα.Τοτε ήμουνα κάτοικος Αθήνας (νοίκιαζε σπίτι εκει). Όλα αυτά τα χρόνια δεν με ενόχλησε κάνεις(βασικά και να ήθελαν να με βρουν δεν είχα ελληνικό αριθμό να με πάρουν τηλέφωνο, παρά μόνο ένα σπίτι στην Κρήτη στο όνομα μου όπου θα μπορούσαν να επικοινωνήσουν με γράμμα αν ήθελαν).

    Πριν λίγες μέρες αποφάσισα να επικοινωνήσω εγώ με την cosmote να δω τι γίνεται με αυτό το χρέος!Με το ΑΦΜ ΜΟΥ λοιπόν βρήκαν τα στοιχεία μου, βρήκαν ότι είχα σύνδεση όπου είχε διακοπή λόγο χρέους αλλά δεν βλέπουν υπόλοιπο λογαριασμού! Δηλαδή δεν φαίνεται στο σύστημα τους να χρωστάω κάτι.

    Η ερώτηση μου είναι παραγράφονται τα χρέη μετά από κάποιο καιρό όντως?? Δεν θέλω απλά να μου πουν μετά από αλλά 10 χρόνια ότι τελικά χρωστάω και έχουν γίνει 5.000 η δεν ξέρω και εγώ πόσο με τους τόκους! Η να μου κάνουν κατάσχεση σπιτιού και να μην ξέρω το λόγο.

  2. #2
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    να ζητήσεις από την cosmote εγγράφως να σου στείλουν αν χρωστάς η όχι να το έχεις

  3. #3
    Εγγραφή
    27-06-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikolaos87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας, η ιστορία μου έχει ως έξεις:

    Το 2009/2010 είχα κάνει μια σύνδεση στην cosmote κινητής και ίντερνετ και είχα επιδοτηθεί μάλιστα και με συσκευή.Αν θυμάμαι καλά είχα ένα χρέος κάπου στα 1.300 ευρώ λόγο της επιδότησης, εγώ όμως αργότερα μετακόμισα στο εξωτερικό όπου διαμένω μέχρι και σήμερα.Τοτε ήμουνα κάτοικος Αθήνας (νοίκιαζε σπίτι εκει). Όλα αυτά τα χρόνια δεν με ενόχλησε κάνεις(βασικά και να ήθελαν να με βρουν δεν είχα ελληνικό αριθμό να με πάρουν τηλέφωνο, παρά μόνο ένα σπίτι στην Κρήτη στο όνομα μου όπου θα μπορούσαν να επικοινωνήσουν με γράμμα αν ήθελαν).

    Πριν λίγες μέρες αποφάσισα να επικοινωνήσω εγώ με την cosmote να δω τι γίνεται με αυτό το χρέος!Με το ΑΦΜ ΜΟΥ λοιπόν βρήκαν τα στοιχεία μου, βρήκαν ότι είχα σύνδεση όπου είχε διακοπή λόγο χρέους αλλά δεν βλέπουν υπόλοιπο λογαριασμού! Δηλαδή δεν φαίνεται στο σύστημα τους να χρωστάω κάτι.

    Η ερώτηση μου είναι παραγράφονται τα χρέη μετά από κάποιο καιρό όντως?? Δεν θέλω απλά να μου πουν μετά από αλλά 10 χρόνια ότι τελικά χρωστάω και έχουν γίνει 5.000 η δεν ξέρω και εγώ πόσο με τους τόκους! Η να μου κάνουν κατάσχεση σπιτιού και να μην ξέρω το λόγο.
    Πλήρωσε τα, να ξεμπερδευεις.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.884
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Δεν παραγράφονται.
    Εφόσον έχει παρέλθει δεκαετία, το πιθανότερο είναι ότι η υπόθεση έχει καταλήξει σε δικηγόρο/εισπρακτική εταιρεία,
    πιθανότατα έχει γίνει η σχετική αγωγή και τρέχουν και τόκοι υπερημερίας (οπότε για μια δεκαετία ήδη χρωστάς +1000τόσα σε τόκους, + extra έξοδα).
    Οπότε κάποια στιγμή θα το βρεις μπροστά σου.
    Μία καλή ιδέα είναι να επικοινωνήσεις με την cosmote και να το εξοφλήσεις.
    Άν έχει πάει σε εισπρακτική εταιρία *ίσως* μπορέσεις να διαπραγματευτείς τους τόκους ή ένα μέρος τους.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  5. #5
    Εγγραφή
    19-12-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE
    Path Level
    Interleaved
    Στην δική μου περίπτωση είχα ένα χρέος στον ΟΤΕ γύρω στα 1200€ και μετά από 7 έτη μου ήρθε επιστροφή γύρω στα 250€. Πήρα τηλ στο 13888 και ρώτησα πότε ξόφλησα τα 1200€, έκανα και καλά τον ανήξερο ότι είχα χάσει την απόδειξη και γιατί μου ήρθε επιστροφή. Να μη στα πολυλογώ. Δια μαγείας εξαφανίστηκε το χρέος και πήρα και 250€ πίσω.

  6. #6
    Εγγραφή
    27-06-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pantierakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην δική μου περίπτωση είχα ένα χρέος στον ΟΤΕ γύρω στα 1200€ και μετά από 7 έτη μου ήρθε επιστροφή γύρω στα 250€. Πήρα τηλ στο 13888 και ρώτησα πότε ξόφλησα τα 1200€, έκανα και καλά τον ανήξερο ότι είχα χάσει την απόδειξη και γιατί μου ήρθε επιστροφή. Να μη στα πολυλογώ. Δια μαγείας εξαφανίστηκε το χρέος και πήρα και 250€ πίσω.
    ΤΥΧΕΡΟΣ !

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας