Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    01-07-2019
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Γειά σας,
    έχω το Modem/router ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν v1 (πρώην Cyta) και θέλω να δημιουργήσω ένα VPN που να καλύπτει όλες τις συσκευές του οικιακού δικτύου.
    Αυτό από ότι έχω διαβάσει εδώ στο forum μπορεί να γίνει με την προσθήκη ενός VPN Router μετά το ZTE.
    Θα ήμουν υπόχρεος στους γνώστες του θέματος εάν μπορούσαν να μου προτείνουν κάποιο VPN Router για αγορά εντός της Ελληνικής επικράτειας (ανεξαρτήτου χρηματικού ποσού) καθώς επίσης και αν υπάρχει κάποιος οδηγός σε σχέση με τον τρόπο διασύνδεσης των δύο.
    Να συμπληρώσω ότι έχω τους κωδικούς administrator για το ZTE καθώς επίσης διαθέτω το λογισμικό της CyberGhost (θα ήθελα να μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο προτεινόμενο VPN Router).

    Καθότι νέος στο συγκεκριμένο "άθλημα" συγχωρήστε με για τυχόν λάθη ή ανακρίβειες στα γραφόμενά μου..

    Σας ευχαριστώ,
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος History73 : 01-07-19 στις 09:21.

  2. #2
    Εγγραφή
    07-06-2006
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Net One - ΔΑΓΚΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από History73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας,
    έχω το Modem/router ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν v1 (πρώην Cyta) και θέλω να δημιουργήσω ένα VPN που να καλύπτει όλες τις συσκευές του οικιακού δικτύου.
    Αυτό από ότι έχω διαβάσει εδώ στο forum μπορεί να γίνει με την προσθήκη ενός VPN Router μετά το ZTE.
    Θα ήμουν υπόχρεος στους γνώστες του θέματος εάν μπορούσαν να μου προτείνουν κάποιο VPN Router για αγορά εντός της Ελληνικής επικράτειας (ανεξαρτήτου χρηματικού ποσού) καθώς επίσης και αν υπάρχει κάποιος οδηγός σε σχέση με τον τρόπο διασύνδεσης των δύο.
    Να συμπληρώσω ότι έχω τους κωδικούς administrator για το ZTE καθώς επίσης διαθέτω το λογισμικό της CyberGhost (θα ήθελα να μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο προτεινόμενο VPN Router).

    Καθότι νέος στο συγκεκριμένο "άθλημα" συγχωρήστε με για τυχόν λάθη ή ανακρίβειες στα γραφόμενά μου..

    Σας ευχαριστώ,
    Καλησπερα, θελεις να στησεις VPN ΣΤΟΝ ROUTER για ολοκληρο το οικιακο δικτυο σου συν τα wifi συσκευες κτλπ, σωστα;

    Εαν ναι, πρεπει πρωτα να δουμε τον VPN Provider που πληρωνεις, εαν ειναι η Cyberghost πρεπει να ψαξεις η να μιλησεις με την Cyberghost για να σου προτεινει η ιδια τι Router υποστηριζει για την υπηρεσια της.

    Ξεκιναμε απο εκει και το προχωραμε, θα το πας by the book και βημα βημα.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας