Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-28 από 28
  1. #16
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Billionaire Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης εμένα με προβληματίζει το αυτόματη ανανέωση.
    Θα έπρεπε να έχει και κάποια επιλογή χωρίς αυτό.

    Εγώ θέλω για παράδειγμα κάποια γιγαμπάιτ για ένα μόνο μήνα των διακοπών.
    Προβλέπω ότι θα προλάβουν, να μου φορτώσουν και ένα δεύτερο μήνα μέχρι να βρω πώς θα το απενεργοποιήσω...
    Βλέπω στο site οτι η αυτόματη ανανέωση μπορεί να σταματήσει όποτε θέλεις, μπορείς να κάνεις μέχρι 2 τροποποιήσεις τον μήνα στο πακέτο. Άρα ουσιαστικά μπορείς να το κάνεις για μια φορά μόνο, δεν σε εμποδίζει εκτος αν κρύβουν κάτι.

  2. #17
    Εγγραφή
    12-11-2006
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UXG Lite
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε ξαναρωτάω. Στο εξωτερικό δεν συμβαίνει το ίδιο? Εκεί δεν έχει μείωση κάποιος πιστός πελάτης? Εκεί δεν μπορούν να γίνουν παζάρια? Όλα αυτά είναι προνόμια των ντόπιων εταιριών επειδή μας αγαπάνε και δεν θέλουν κέρδη?
    Στην Αγγλία ας πούμε που έχω κινητό από το 2013 με Vodafone, ούτε καν. Ότι λέει ο τιμοκατάλογος. Επίσης έχω την εντύπωση ότι αν γινοταν γνωστό ότι διαφορετικοί πελάτες πληρώνουν άλλα ποσά για τις ίδιες υπηρεσίες θα τους γονάτιζαν στα πρόστιμα

  3. #18
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κακό είναι οτι τις official τιμές βλέπουν οι του εξωτερικού που κάνουν την σύγκριση με άλλες χώρες της Ευρώπης και μετά μας βάζουν στις ακριβότερες χώρες
    Γιατί στο εξωτερικό δεν έχει προσφορές, μόνο στην Ελλαδάρα έχει... Εκεί τουλάχιστον δεν είναι κρυφές...

    Υ.Γ. Απάτη είναι να παίρνει ο ένας πρόγραμμα για 70€ και ο "ψαγμένος" να παίρνει ακριβώς το ίδιο για 35-40€...

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί στο εξωτερικό δεν έχει προσφορές, μόνο στην Ελλαδάρα έχει... Εκεί τουλάχιστον δεν είναι κρυφές...

    Υ.Γ. Απάτη είναι να παίρνει ο ένας πρόγραμμα για 70€ και ο "ψαγμένος" να παίρνει ακριβώς το ίδιο για 35-40€...
    οχι και ψαγμένος αυτός που απαντάει στο τηλεμαρκετινγ, η αυτός πχ που κάνει χρήση του Μετρο.

    Στο εξωτερικό όταν παίζουν προσφορές καλές είναι πιο κρυφές απο εδώ, άλλωστε τα διάφορα coupon sites κλπ στο εξωτερικό έχουν τρομερή πέραση

    Αν είναι απάτη τους πας δικαστικά, αν δεν είναι το γράφεις στα φόρουμ ανώνυμα

  5. #20
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καρτοσυμβόλαιο COSMOTE
    1500 λεπτά/SMS προς Cosmote
    300 λεπτά προς όλους
    100 sms προς όλους
    2000mb, 14€
    Πως πήρες αυτή τη τιμή; Θέλω να ανανεώσω στον πατέρα μου και δεν μπορώ να βρω κάποιον να κάνει καλή προσφορά όπως είχα πριν.

  6. #21
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι και ψαγμένος αυτός που απαντάει στο τηλεμαρκετινγ, η αυτός πχ που κάνει χρήση του Μετρο.

    Στο εξωτερικό όταν παίζουν προσφορές καλές είναι πιο κρυφές απο εδώ, άλλωστε τα διάφορα coupon sites κλπ στο εξωτερικό έχουν τρομερή πέραση

    Αν είναι απάτη τους πας δικαστικά, αν δεν είναι το γράφεις στα φόρουμ ανώνυμα
    Ναι, το γνωρίζω. Όμως στο εξωτερικό οι προσφορές είναι συνήθως για όλους τους νέους πελάτες, βγαίνουν σε διάφορα sites κλπ, όχι σε όποιον "κάτσει" τηλεφώνημα. Άσε που αν καλέσεις ακριβώς τον ίδιο αριθμό που πήρε την προσφορά ο άλλος, το πιθανότερο είναι ότι δε θα στη δώσουν...

  7. #22
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stereo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως πήρες αυτή τη τιμή; Θέλω να ανανεώσω στον πατέρα μου και δεν μπορώ να βρω κάποιον να κάνει καλή προσφορά όπως είχα πριν.
    Ο αδερφός μου την πήρε, μέσω τηλεφωνικής προσφοράς.
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  8. #23
    Εγγραφή
    15-11-2007
    Περιοχή
    ΓΑΛΑΤΣΙ
    Μηνύματα
    303
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 /5
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο αδερφός μου την πήρε, μέσω τηλεφωνικής προσφοράς.
    Πες τους σε παρακαλώ να με πάρουν και μένα τηλέφωνο...

  9. #24
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    Fritzbox 7590AX
    SNR / Attn
    (dB) / 1,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ όταν έφυγα από την Vodafone για την Cosmote μετά από 10 χρονιά η κοπέλα που με πήρε για να με πείσει να μην φύγω μου έδινε το red 1 στα 25€ και ένα άλλο πακέτο με 700 λεπτά προς όλους 18€ τα υπόλοιπα δεν τα θυμάμαι γιατί δεν έδωσα σημασία. Τους έκοψα γιατί μου κανένα πολλές βλακείες.

  10. #25
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    457
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρητικά ναι, στην πράξη κανείς δεν παίρνει συμβόλαιο στην τιμή καταλόγου...
    Μεγάλο λάθος. Οι τιμές που ισχύουν είναι αυτές του τιμοκαταλόγου και μόνο.

    Τώρα, ΑΝ σε πάρουν τηλέφωνο ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΕΣ ή σε πετύχουν στο ΜΕΤΡΟ ή δεν ξέρω τι άλλο (π.χ. κάνεις αίτημα φορητότητας ή διακοπής), είναι άλλη κουβέντα. Αυτά μπορεί να γίνουν, μπορεί και όχι. Εξαρτάται την χρονική στιγμή και την τύχη. Δεν έχει να κάνει με "ΨΑΓΜΕΝΟΥΣ" ή μη.
    Πρόσφατα, οι επίσημοι μεταπωλητές της εν λόγω εταιρείας δεν μου έκαναν καμία επιπλέον προσφορά για να πάω κινητό στην εταιρεία τους (μάλλον δεν τρέχει κάποια καμπάνια).
    Όταν τους είπα ότι δίνουν λίγα σε σχέση με αυτά που ζητούν (κόστος) μου είπαν ότι υπάρχουν αυτά τα νέα πακέτα, με επιπλέον χρέωση όμως, τους απάντησα (ανεβαίνει και άλλο το κόστος).
    Η συνέχεια ήταν ότι μου ανέλυσαν τα πλεονεκτήματα (εκπτώσεις) του να τα πάω όλα στην εν λόγω εταιρεία, το πόσο καλές είναι οι υπηρεσίες τους κλπ.

    Άρα, οι τιμές που ισχύουν είναι αυτές που αναφέρουν στην ιστοσελίδα τους. Τα υπόλοιπα είναι ΠΟΛΥ ΣΧΕΤΙΚΑ!!!

  11. #26
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Η τιμή καταλόγου, είναι η επίσημη τιμή του κάθε προγράμματος και βάσει αυτής προσμετράται η οποία έκπτωση δυνατά να λάβει ο οποίος συνδρομητής, εφόσον τη δικαιούται.
    Τίποτα δε δίνεται δωρεάν.
    Επίσης, ευνοημένος είναι αυτός που θα κάνει εξαρχής μια καλή συμφωνία, οικονομικά, με κάποιο πρόγραμμα.
    Στην επόμενη ανανέωση, βάσει αυτού του προγράμματος και βάσει της αρχικής συμφωνίας θα επωφεληθεί τις όποιες εκπτώσεις για την ανανέωση.
    Δηλαδή, αν ένας έχει κάνει το Α συμβόλαιο με 30 μονάδες και ένας άλλος με 40 μονάδες, δεν πρόκειται ποτέ αυτός που είναι με τις 40 μονάδες να φτάσει να παίρνει ίδια τελική τιμή στην ανανέωση με αυτόν με τις 30 μονάδες. Αυτό λόγω της πρώτης συμφωνίας.
    Ελεύθερος.

  12. #27
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Απεριόριστο data πακέτο (πάλι) δεν βλέπω στο ΔΤ...

  13. #28
    Εγγραφή
    09-02-2011
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    5061/1036
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Siemens ADSL SL2-141
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 32(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δυστυχώς 5 Ιουλίου ενεργοποίησα το GIGA MAX 1,5... Ακόμα δεν έχω καταφέρει να το ξεφορτωθώ. Μίλησα στο support, 1330, chat.. έστειλα και τον μήνυμα... Καμιά επιτυχία. Ίσα ίσα μου λένε πως δεν έχω ενεργό πακέτο αλλά χρεώνομαι κάθε μήνα. Έχετε καμία ιδέα πως να το βγάλω;

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας