Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    14-12-2018
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπερα,

    Εχω ενα 24μηνο συμβολαιο με την Wind (50αρα γραμμη) και δυστυχως πρεπει να μετακομισω και να επιστρεψω πισω στο πατρικο μου.
    Υπαρχει δυνατοτητα μεταφορα γραμμης (με το αντιστοιχο κοστος) χωρις ομως να χαθει ο αριθμος απο το πατρικο μου?

    Πρεπει να παω σε καταστημα να ρωτησω αλλα δυστυχως λογω περιεργων ωραριων δεν βρισκω καθολου χρονο, γι' αυτο ζηταω τις γνωσεις σας απο εδω. (Τηλεφωνο δεν παιρνω, εχω παρα μα παρα πολυ κακη εμπειρια και ασυνεπειας μεταξυ των λεγομενων απο καταστημα και απο τηλεφωνικη υποστηριξη).

    Σας ευχαριστω!!

  2. #2
    Εγγραφή
    30-05-2013
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos777 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,

    Εχω ενα 24μηνο συμβολαιο με την Wind (50αρα γραμμη) και δυστυχως πρεπει να μετακομισω και να επιστρεψω πισω στο πατρικο μου.
    Υπαρχει δυνατοτητα μεταφορα γραμμης (με το αντιστοιχο κοστος) χωρις ομως να χαθει ο αριθμος απο το πατρικο μου?

    Πρεπει να παω σε καταστημα να ρωτησω αλλα δυστυχως λογω περιεργων ωραριων δεν βρισκω καθολου χρονο, γι' αυτο ζηταω τις γνωσεις σας απο εδω. (Τηλεφωνο δεν παιρνω, εχω παρα μα παρα πολυ κακη εμπειρια και ασυνεπειας μεταξυ των λεγομενων απο καταστημα και απο τηλεφωνικη υποστηριξη).

    Σας ευχαριστω!!
    Οδηγίες για την μεταφορά της γραμμής θα βρεις στο site του παρόχου σου https://www.wind.gr/gr/wind/upiresie...rammis/?d=null

    Σχετικά με τον αριθμό:

    Αν μετακομίζεις σε περιοχή με ίδιο πρόθεμα (π.χ. από 210 σε 210), τότε μπορείς να διατηρήσεις τον ίδιο αριθμό. Διαφορετικά θα σου δώσουμε νέο αριθμό WIND.

  3. #3
    Εγγραφή
    14-12-2018
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Για να καταλαβω, αν υπαρχει ηδη αριθμος στο πατρικο που τρεχει με χρεωση τιμοκαταλογου (ναι, απο 210 παει σε 210), θα παραμεινει αυτος που υπαρχει ηδη? Γιατι η μεταφορα γινεται απο Ζωγραφου σε Καλλιθεα.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-05-2013
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos777 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να καταλαβω, αν υπαρχει ηδη αριθμος στο πατρικο που τρεχει με χρεωση τιμοκαταλογου (ναι, απο 210 παει σε 210), θα παραμεινει αυτος που υπαρχει ηδη? Γιατι η μεταφορα γινεται απο Ζωγραφου σε Καλλιθεα.
    Εφόσον όπως λες θα πας επίσης σε 210, ναι ο αριθμός σου θα διατηρηθεί.

    Αν υπάρχει ήδη σύνδεση στο πατρικό σου τότε μόλις ολοκληρωθεί η μεταφορά θα έχετε ουσιαστικά 2 συνδέσεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Fritz7581
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiwrgosNT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον όπως λες θα πας επίσης σε 210, ναι ο αριθμός σου θα διατηρηθεί.

    Αν υπάρχει ήδη σύνδεση στο πατρικό σου τότε μόλις ολοκληρωθεί η μεταφορά θα έχετε ουσιαστικά 2 συνδέσεις.
    Μπορεί να γίνει χωρίς να διατηρήσει τις δυο συνδέσεις (που υποθέτω δεν θέλει κιόλας λόγω κόστους)!
    Στη Cyta το λέγαμε κόλλημα βρόχου, η wind δεν ξέρω πως το λέει.
    Μεταφέρεις την γραμμή Α στο βρόχο της γραμμής Β. Η γραμμή/υπηρεσία Β καταργείται αλλά ταυτόχρονα γίνεται αίτηση αλλαγής αριθμού της Α με αυτόν της Β με διαδικασία φορητότητας. Φυσικά, αν υπάρχει δέσμευση συμβολαίου στη γραμμή Β (στο πατρικό στη συγκεκριμένη περίπτωση) θα υπάρχει χρέωση διακοπής συμβολαίου.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-05-2013
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από to Pontiki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να γίνει χωρίς να διατηρήσει τις δυο συνδέσεις (που υποθέτω δεν θέλει κιόλας λόγω κόστους)!
    Στη Cyta το λέγαμε κόλλημα βρόχου, η wind δεν ξέρω πως το λέει.
    Μεταφέρεις την γραμμή Α στο βρόχο της γραμμής Β. Η γραμμή/υπηρεσία Β καταργείται αλλά ταυτόχρονα γίνεται αίτηση αλλαγής αριθμού της Α με αυτόν της Β με διαδικασία φορητότητας. Φυσικά, αν υπάρχει δέσμευση συμβολαίου στη γραμμή Β (στο πατρικό στη συγκεκριμένη περίπτωση) θα υπάρχει χρέωση διακοπής συμβολαίου.
    Δεν γνώριζα ότι προσφέρεται κάτι τέτοιο. Λογικά τον εξυπηρετεί αυτό καλύτερα αλλά σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να μιλήσει με την εξυπηρέτηση πελατών για τον ενημερώσουν για τις πιθανές επιλογές που μπορεί να του προσφέρουν και φυσικά για τα αντίστοιχα κόστη (μεταφοράς και διακοπής).

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας