Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΛΙΣΣΙ
    Καλησπερα σε ολους

    Παρατηρησα στο λογαριασμο μου στο φβ τις παρακατω περιεργες συνδεσεις. Αλλαξα κωδικο αλλα κ παλι βλεπω περιεργα πραγματα.

    Πως μπορω να τι ψαξω περισσοτερο υποψιαζομαι καποιον αλλα θελω να το αποδειξω αν οντως αυτα οαραπεμππυν εκει.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20190705_010714_com.facebook.katana.jpg 
Εμφανίσεις:  45 
Μέγεθος:  157,6 KB 
ID: 204982Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20190705_010714_com.facebook.katana.jpg 
Εμφανίσεις:  45 
Μέγεθος:  157,6 KB 
ID: 204982Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_20190705_010721_com.facebook.katana.jpg 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  148,1 KB 
ID: 204983
    Τα χρήματα δεν είναι το παν, αλλά το μέσο με το οποίο εξαγοράζουμε την ελευθερία μας.

  2. #2
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Αν σου βγάζει διπλανές πόλεις το κάνει και σε μένα,
    Αν σου βγάζει άγνωστες για σένα συσκευές ή ξεκάρφωτες πόλεις μάλλον κάποιος άλλος μπαίνει.
    Εκεί που είναι οι συνδεδεμένες συσκευές πάτα αποσύνδεση από όλες τις συσκευές και μετά άλλαξε τον κωδικό.

  3. #3
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΛΙΣΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chralexo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου βγάζει διπλανές πόλεις το κάνει και σε μένα,
    Αν σου βγάζει άγνωστες για σένα συσκευές ή ξεκάρφωτες πόλεις μάλλον κάποιος άλλος μπαίνει.
    Εκεί που είναι οι συνδεδεμένες συσκευές πάτα αποσύνδεση από όλες τις συσκευές και μετά άλλαξε τον κωδικό.
    Βασικα θελω να παω αστυνομια κ να το καταγγειλω.
    Ειναι ασχετες πολεις ειμαι αθηνα κ με δειχνει σαντιρινη κ ικαρια κ επισης καλλιθεα ειναι αυτος που υποψιαζομαι.

    Θα καταφερω τιποτα;
    Τα χρήματα δεν είναι το παν, αλλά το μέσο με το οποίο εξαγοράζουμε την ελευθερία μας.

  4. #4
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    432
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Το να ασφαλίζεις και να επιτηρείς την πρόσβαση στους λογαριασμούς σου, είναι αποκλειστικά δικιά σου υπόθεση. Κάνε αποσύνδεση σε όλες τις συνεδρίες, βάλε το 2-factor-authentication, και άσε την αστυνομία στην ησυχία της, αρκετές έγνοιες έχει τώρα με τις εκλογές

  5. #5
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να έχεις υπόψη ότι οι πάροχοι συνδέουν τις ip με πόλεις αλλά για κάποιο λόγο εδώ στην Ελλάδα φαίνεται να βάζουν πόλεις στην τύχη. Εγώ προσωπικά να σου δώσω να καταλάβεις, μένω σε ένα χωριό του νομού Βοιωτίας (όχι μέσα στην Λιβαδειά, αλλά σε χωριό της Λιβαδειάς) και αυτή την στιγμή που γράφω το μήνυμα η ip μου λέει ότι είμαι στα Σελιανίτικα του νομού Αχαΐας, τα οποία είναι 160χλμ η ~ 2 ώρες μακριά από το χωριό μου και τα οποία όχι μόνο δεν είναι στη Βοιωτία αλλά δεν είναι καν και στην Στερεά Ελλάδα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ipc.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  125,9 KB 
ID: 204986

    Πριν μερικές μέρες που είχα άλλη ip και που έτυχε να ξανακοιτάξω, μου έλεγε ότι είμαι στην Αθήνα.

    Έχω την εντύπωση πως την 1η φορά που συνδέεσαι σε κάποια υπηρεσία τότε αποθηκεύονται κάποια coockies στον browser που χρησιμοποιείς, και τις επόμενες φορές που θα πας να συνδεθείς τότε η εν λόγω υπηρεσία ελέγχει τα coockies. Αν πας να συνδεθείς ακόμη και από τον ίδιο υπολογιστή, αλλά από διαφορετικό browser στον οποίο δεν έχουν αποθηκευτεί τα coockies τότε η "υπηρεσία" θεωρεί ότι κάποιος μπαίνει από νέα συσκευή και ενημερώνει κατάλληλα. Αν δεν σε έχει ενημερώσει για κακόβουλη χρήση τότε μάλλον είσαι ΟΚ, αλλά χωρίς να θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου, οπότε αν θες κάνε ότι λένε τα παιδιά στα προηγούμενα μηνύματα.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zounds Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα θελω να παω αστυνομια κ να το καταγγειλω.
    Ειναι ασχετες πολεις ειμαι αθηνα κ με δειχνει σαντιρινη κ ικαρια κ επισης καλλιθεα ειναι αυτος που υποψιαζομαι.

    Θα καταφερω τιποτα;

    Τιποτα απολυτως. Απλα θα κανουν καμακι τα παιδια να περασει και η ωρα τους.

    Δεν εχεις τιποτα απολυτως που να αποδεικνυει αυτο που θελεις. Το να πας και να δειξεις αυτα που εβαλες εδω... ειναι απλα ενα τιποτα.
    Θα πρεπει να αποδειξεις οτι "η συγκεκριμενη ΙΡ" που ανηκει "σε αυτον" μπηκε παρανομα στον προσωπικο σου λογαριασμο την "συγκεκριμενη ωρα" . Το οποιο δεν μπορεις να το κανεις σε καμμια περιπτωση.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Moho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να ασφαλίζεις και να επιτηρείς την πρόσβαση στους λογαριασμούς σου, είναι αποκλειστικά δικιά σου υπόθεση. Κάνε αποσύνδεση σε όλες τις συνεδρίες, βάλε το 2-factor-authentication, και άσε την αστυνομία στην ησυχία της, αρκετές έγνοιες έχει τώρα με τις εκλογές
    χααχχα σωστος.

    Το καλυτερο ειναι αυτο. Κανε ΣΕ ΟΛΑ αποσυνδεση. μπες. αλλαξε κωδικο . βαλε και το 2-factor-authentication και θα σου ερχονται ειδοποιησεις αν παει καποιος να μπει στο προφιλ σου.
    Και κατι τελευταιο. ο κωδικος να μην ειναι του στυλ 05071995 ή maria1990 κλπ κλπ

    Βαλε κατι πολυ δυνατο . Κανε δοκιμες ΕΔΩ πρωτα και μετα βαλε κατι παραπλησιο.
    The gr81 .

  7. #7
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΛΙΣΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τιποτα απολυτως. Απλα θα κανουν καμακι τα παιδια να περασει και η ωρα τους.

    Δεν εχεις τιποτα απολυτως που να αποδεικνυει αυτο που θελεις. Το να πας και να δειξεις αυτα που εβαλες εδω... ειναι απλα ενα τιποτα.
    Θα πρεπει να αποδειξεις οτι "η συγκεκριμενη ΙΡ" που ανηκει "σε αυτον" μπηκε παρανομα στον προσωπικο σου λογαριασμο την "συγκεκριμενη ωρα" . Το οποιο δεν μπορεις να το κανεις σε καμμια περιπτωση.





    χααχχα σωστος.

    Το καλυτερο ειναι αυτο. Κανε ΣΕ ΟΛΑ αποσυνδεση. μπες. αλλαξε κωδικο . βαλε και το 2-factor-authentication και θα σου ερχονται ειδοποιησεις αν παει καποιος να μπει στο προφιλ σου.
    Και κατι τελευταιο. ο κωδικος να μην ειναι του στυλ 05071995 ή maria1990 κλπ κλπ

    Βαλε κατι πολυ δυνατο . Κανε δοκιμες ΕΔΩ πρωτα και μετα βαλε κατι παραπλησιο.
    Το συμπερασμα ειναι πως δεν μπορω να αποδειξω τιποτα εκτος αν παιχτει εισαγγελεας. Τοτε κ μονο ισως... Θα κανω αυτα που μου ειπατε για να περιορισω τη δυνατοτητα καποιος να μπαινει χωρις την αδεια μου..


    Μια μαρια μπαινει βασικα... χεχε αλλα δεν ειναι του 1990
    Τα χρήματα δεν είναι το παν, αλλά το μέσο με το οποίο εξαγοράζουμε την ελευθερία μας.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zounds Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συμπερασμα ειναι πως δεν μπορω να αποδειξω τιποτα εκτος αν παιχτει εισαγγελεας. Τοτε κ μονο ισως... Θα κανω αυτα που μου ειπατε για να περιορισω τη δυνατοτητα καποιος να μπαινει χωρις την αδεια μου..


    Μια μαρια μπαινει βασικα... χεχε αλλα δεν ειναι του 1990
    Καλα. κανε λοιπον αυτα που σου λεμε για ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗ γιατι εισαγγελεας δεν προκειται να εμπλακει χωρις σοβαρο λογο.

    Ισα ισα που μπορει να βρεις και τον μπελα σου αν μπαινουν με τον λογαριασμο σου "διαφοροι" και εσυ δεν εχεις παρει τις απαραιτητες προφυλαξεις. Και ειναι και εν γνωση σου και απλα αδιαφορεις.
    Στο τελος μπορει να ερθει ο εισαγγελεας για σενα.
    The gr81 .

  9. #9
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    441
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Το προβλημα σου ειναι οι συσκευές η οι πολεις;
    Γιατι αν ειναι μόνο οι πόλεις προφανώς δεν έχεις δικιά σου ΙΡ αλλά είσαι σε ΝΑΤ και σε αυτή την περίπτωση βγάζει την πόλη ανάλογα με την ΙΡ που παίρνεις.

  10. #10
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.932
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Και δικιά του να έχει, πάλι όπου να 'ναι θα τον βγάζει. Μην το ψάχνετε με το geolocation, ειδικά στην Ελλάδα. Άκυρες ελληνικές πόλεις βγάζει από πάντα και θα συνεχίζει να βγάζει. Δεν είναι καθόλου ύποπτο ή σημάδι ότι έχει παραβιαστεί ο λογαριασμός σου αυτό το θέμα.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας