Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    17-11-2007
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    66799/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΜΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 12,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μόλις πήρα ένα Linksys Sipura/SPA 3000 και έχω πελαγώσει με τις ρυθμίσεις. Θέλω να ρυθμίσω τα εξής:
    1. Να μπορώ να κάνω και να δέχομαι όλες τις κλήσεις από τη σταθερή γραμμή σε προτεραιότητα.
    2. Να μπορώ να κάνω και να δέχομαι κλήσεις από την Omnivoice με γεωγραφικό αριθμό (ως δεύτερο νούμερο).
    3. Να μπορώ να κάνω κλήσεις μέσω Powervoip.
    Προσπάθησα διάφορους συνδυασμούς με το dial plan και δεν τα κατάφερα. Στην αρχική σελίδα (info) μου εμφανίζει μόνο το line1 registered (εκεί έχω βάλει την omnivoice). Στο PSTN Line Status εμφανίζει not registered, γιατί προφανώς δεν έχω βάλει κάτι, αφού, αν κατάλαβα καλά, αυτή είναι η σταθερή γραμμή. Δεν μπορώ να κάνω εξερχόμενη κλήση από τη σταθερή γραμμή. Επίσης, όταν με καλούν, χτυπάει τρεις φορές και μετά κλείνει η γραμμή. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ρίξε μια ματιά εδώ

  3. #3
    Εγγραφή
    17-11-2007
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    66799/10999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΡΜΗ
    Router
    ZTE ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 12,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τα είδα όλα αυτά και πάλι δεν έβγαλα άκρη. 1. Δεν μπορώ να δώσω προτεραιότητα στη σταθερή γραμμή, 2. επίσης όταν βγάζω τη σταθερή με #0 κλπ, δεν καλεί και ρίχνει τη γραμμή και 3. όταν δοκιμάζω να καλέσω από κινητό στη σταθερή, χτυπά 3 φορές και μετά ακούω από το κινητό τον ήχο όπως όταν σκώνουμε το σταθερό τηλέφωνο και η σταθερή γραμμή μπλοκάρει.

    - - - Updated - - -

    Επίσης, πέρα από όλα αυτά, μόνο το λαμπάκι του power είναι αναμένο στην αναμονή. Όταν σηκώνω το τηλέφωνο, ανάβουν ταυτόχρονα όλα. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας