Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα, βρήκα αυτό εδω πέρα https://wiki.mikrotik.com/wiki/Uploa...wnload_another
    ειχα σκοπο να το δοκιμαζα μιας και εχω προβλημα με την inalan που καποιος να μην πω μου χαλασε την οπτικη ινα, και ειχα μονο upload!
    αλλα τωρα παει και αυτο.

    αν το δοκιμασει κανεις ας μας πει αν παιζει!

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, βρήκα αυτό εδω πέρα https://wiki.mikrotik.com/wiki/Uploa...wnload_another
    ειχα σκοπο να το δοκιμαζα μιας και εχω προβλημα με την inalan που καποιος να μην πω μου χαλασε την οπτικη ινα, και ειχα μονο upload!
    αλλα τωρα παει και αυτο.

    αν το δοκιμασει κανεις ας μας πει αν παιζει!
    λέει στο τέλος


    Whit that, the connection its negotiated through WAN1 Gateway's, but at the time to upload data packets, we send over the other gateway with WAN1 IP and WAN2 upload speed. Note: This method may not work, if your second provider does not allow packets with spoofed/different source address.
    This is useful if you had various ADSL and a dedicated line, say bye-bye to its 256K upload rate! Or if you have various adsl, you can "add thogether" all upload rates, ex: 3 ADSL = 780Kbps using nth and this method to achieve the combined speed for a single TCP connection.

    I'm sorry for my english, please correct all errors.
    Δεν μπορείς να κάνεις combine αν δεν το υποστηρίζει ο πάροχος για single connections, όταν μια σελίδα σου στέλνει δεδομένα περιμένει το ACK απο την ίδια Ip

  3. #3
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Ξαφνικα πηρε μπρος το upload της inalan αλλα με ποιο μικρη ταχυτητα αλλα πολυ καλυτερα απο 1mbps της adsl.

    Σωστο το παραπανω αλλα βρηκα αλλον τροπο πχ γραφω απο το pc στο fb με συνδεση απο το mikrotik adsl και το κινητο συνδεδεμενο στο ρουτερ της ιναλαν κανει upload φωτος και βιντεος μεσω αυτης.
    Τωρα μπορω ετσι γιατι λογω της ζημιας της οπτικης μειωθηκε και το upload πλεον, οποτε περιττο να πεδευομαι με το mikrotik.
    Ευχαριστω για τις διευκρινησεις ομως.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας