Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Σε σύνθεση που είχε φτιαχτεί πριν 1.5 υπήρχε ως λειτουργικό σύστημα είχε Windows 7 64bit.

    Καθώς είχαν εγκατασταθεί εφαρμογές ( Auto cad,) και Ηλεκτρονική υπογραφή κάτι πειραχτηκε με τη άδεια του λειτουργικού συστήματος από τη τεχνική υποστήριξη

    Πλέον θέλει είτε εγκατάστατη ξανά των Windows 7 ή εγκατάστατη W10 .

    Το θέμα είναι ότι δεν έχω το κλειδί.
    Δεν ξέρω εάν τηλεφωνικώς με πιστοποίηση χρήστη μου το ξαναδώσει η Microsoft.
    Θα προτιμούσα το 2ο.

    Η ερώτηση μου είναι εξής :
    Πώς μπορώ να πάρω αντίγραφα ασφαλείας από τα πιστοποιητικά και τις ρυθμίσεις της ηλεκτρονικής υπογραφής.
    Το πρόγραμμα τους δεν έχει επιλογή για εξαγωγή.
    Τελος για να είμαι νόμιμος , θέλω άδεια να γίνει με δελτίο παροχής υπηρεσιών.
    Οι ιστοσελίδες που πουλάνε κλειδιά για 25-30€ είναι έμπιστες ή να απευθυνθώ στη Microsoft;
    PC
    CPU; Amd Ryzen 5 2400G CPU Cooling HYPER H411R , GPU : Onboard Vega 11 2Gb , PSU : CoolerMaster MasterWatt 450W , RAM:HyperX Predator 3000 MHz 2x4Gb , SSD : Intel 535 120 Gb +HDD WD Blue 1TB ,

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.338
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Αγόρασε άδεια DSP Windows 10 Home ή Pro 64bit από κάποιο κατάστημα πληροφορικής που εκδίδει τιμολόγιο.
    πχ
    https://www.msystems.gr/index.php?ca...&product=19657
    https://www.msystems.gr/index.php?ca...&product=19661

    Προφανώς και τα site που αναφέρεις δεν θα σου κόψουν τιμολόγιο (αλλά και να σου έκοβαν, σε έναν έλεγχο δεν θα θεωρούνταν εντάξει οι άδειες)

    Η ψηφιακή υπογραφή βρίσκεται στο USB token, δεν χρειάζεται να πάρεις backup κάτι, τα προγράμματα εγκατάστασης θα αναφέρονται στις οδηγίες που τη συνόδευαν από που τα κατεβάζεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασε άδεια DSP Windows 10 Home ή Pro 64bit από κάποιο κατάστημα πληροφορικής που εκδίδει τιμολόγιο.
    πχ
    https://www.msystems.gr/index.php?ca...&product=19657
    https://www.msystems.gr/index.php?ca...&product=19661

    Προφανώς και τα site που αναφέρεις δεν θα σου κόψουν τιμολόγιο (αλλά και να σου έκοβαν, σε έναν έλεγχο δεν θα θεωρούνταν εντάξει οι άδειες)

    Η ψηφιακή υπογραφή βρίσκεται στο USB token, δεν χρειάζεται να πάρεις backup κάτι, τα προγράμματα εγκατάστασης θα αναφέρονται στις οδηγίες που τη συνόδευαν από που τα κατεβάζεις.
    Για τη ψηφιακή υπογραφή όμως είχα περάσει μεσω του IE10 μερικά πιστοποιητικά που γινόταν έκδοση αυτή τη ώρα.
    Θα πάρω και τηλέφωνο αύριο την εταιρεία που προμηθεύτηκαν το Usb token.
    PC
    CPU; Amd Ryzen 5 2400G CPU Cooling HYPER H411R , GPU : Onboard Vega 11 2Gb , PSU : CoolerMaster MasterWatt 450W , RAM:HyperX Predator 3000 MHz 2x4Gb , SSD : Intel 535 120 Gb +HDD WD Blue 1TB ,

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από meletis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τη ψηφιακή υπογραφή όμως είχα περάσει μεσω του IE10 μερικά πιστοποιητικά που γινόταν έκδοση αυτή τη ώρα.
    Θα πάρω και τηλέφωνο αύριο την εταιρεία που προμηθεύτηκαν το Usb token.
    Δεν χρειάζεται να γίνει ξανά η διαδικασία μέσω ΙΕ (εκτός αν έχει λήξει το certificate), κάνεις εγκατάσταση το λογισμικό του token και είσαι έτοιμος

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας