Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    31-08-2016
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99993/9997
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7490
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είμαι χρόνια στον ΟΤΕ και πριν 2 μήνες άλλαξα (από λάθος μου) πρόγραμμα από Home Double Play 50 σε Business Economy 100. Το πρώτο είχε απεριόριστα σταθερά, το δεύτερο έχει 2000' + 180' κινητά. Μου ήρθε σήμερα ο πρώτος διμηνιαίος λογαριασμός (10 μέρες στο παλιό πρόγραμμα και 50 μέρες στο καινούργιο) και είναι κοντά στα 500€. Δεν πίστευα ποτέ ότι είναι δυνατόν να γίνουν τέτοια λάθη από το software τιμολόγησης, καθώς φαίνεται όμως έχουν χρεώσει όλες ανεξαιρέτως τις κλήσεις ως εκτός προγράμματος. Ελπίζω να πρόκειται για λάθος δηλαδή..

  2. #2
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω τι παίχτηκε στην περίπτωση σου, πάντως είχε γίνει ακριβώς το ίδιο σε συγγενή μου. Πήρε μήνες να το διορθώσουν οπότε παρτους τηλέφωνο και οπλίσου με υπομονή.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-11-2017
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112626/11255
    ISP
    cosmote
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    12(dB) / 7.0(dB)
    πριν 4 μηνες μου χρεωσαν μερικες κλησεις προς κινητα εκτος πακετου ενω δεν ειχα πιασει το οριο,οταν ζητησα να μαθω τον λογο δεν ηξεραν να απαντησουν,εκανα τηλεφωνικα ενσταση η οποια μου ειπαν οτι μπορει να παρει πανω απο 6μηνες ,περιμενω αυτες τις μερες τον λογαριασμο για να δω αν θα μου επιστραφει το ποσο το οποιο πληρωσα γιατι αν δεν το κανεις σου βαζουν και τοκους.

  4. #4
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    σε παρόμοια περίπτωση μου πήρε πάνω από 3 μήνες να καταφέρουν να διορθώσουν το πρόβλημα.

    υπομονή!

    [συνοπτικά με χρέωναν τις κλήσεις προς το cosmote one κινητό σαν κλήσεις προς κινητά και άρα τελείωνε νωρίς ο χρόνος που είχα]

    τον 1 μήνα τηλέφωνο, ναι κύριε το είδαμε το λάθος, μνμ σχεδόν με την έκδοση του επόμενου λογαριασμού οτι θα γίνει επιστροφή.
    2 μήνα πάλι το ιδιο λάθος, τηλέφωνο, site φορμα παραπόνων. μου λέει ο τηλεφωνητής έγινε "κατ 'εξαιρεση" επιστροφή του ποσού γιατί φωνάζετε κύριε;

    τότε πραγματικά τα πήρα, άρχισα να καταγράφω την ημερομηνία και την ώρα που μίλαγα και με ποιον μίλαγα, τηλεφωνο στο 13888 στο e-mail στο τμήμα δημοσίων σχέσεων και εγώ δεν θυμάμαι που αλλού, με ενόχλησε το κατ' εξαιρεση, λες και ηταν δικό μου λάθος και μου έκαναν και χάρη... .

    3 μήνα πάλι λάθος μετα απο 2 τηλέφωνα λύθηκε τελικά δεν ξέρω τι και πως έφταιγε, αλλά οπλίσου με υπομονή, και κλιμάκωσε το απο την αρχή
    ....500 ευρώ είναι ο μισθός του παιδιού που θα πάρει το αίτημα σου, ζήτα να κλιμακωθεί το αίτημα σου αμέσως σε κάποιον πιο αρμόδιο




  5. #5
    Εγγραφή
    31-08-2016
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99993/9997
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7490
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σας ευχαριστώ για την συμπαράσταση! Τελικά δεν είμαι ο μόνος άτυχος. Μου έδωσαν δύο μήνες επιπλέον της λήξης του λογαριασμού. Για να δούμε..

  6. #6
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.539
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    συμβουλή, οτι γίνεται γραπτώς [e-mail ] να το εκτυπώνεις και ότι γίνεται τηλεφωνικά να κρατάς αρχείο με ποιον μίλησες και πότε [π.χ. με το 13888 στις 18/7 ώρα 13:15 κύριο Τάδε], και κάθε φορά που ξαναμιλάς για το θέμα να τους αναφέρεις τα προηγούμενα, ώστε να φαίνεται ότι ξέρεις τι σου γίνεται και να μην ξεκινάνε από την αρχή αλλά να βρίσκουν όντως την καρτέλα σου με την υπάρχουσα αναφορά προβλήματος.




Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας