Σελ. 131 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 111121126129130131132133136141151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.951-1.965 από 2679
  1. #1951
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Βασικά αν δεν παίζει παιχνίδια να το γυρίσει σε interleaved.
    Τηλεφωνία μάλλον pots έχει ε;
    Αρχικά μια μέτρηση στη κεντρική πρίζα να κάνετε, μόνο του το ρουτερ, όλα τα άλλα τηλέφωνα κλπ εκτός, γιατί αν από πίσω επικοινωνούν και άλλες πρίζες σε άλλα δωμάτια ενωμένες ίσως να δημιουργούν θέμα και οπότε επιβάλλεται και μια μέτρηση στο κατανεμητή με την καλωδίωση που πάει επάνω αποσυνδεδεμένη ώστε να δείτε τι φέρνει ο χαλκός.. Στο 20λεπτο θα έχετε μια εικόνα.. Όπως στη φωτό..
    Μετά γίνεται τακτοποίηση στην εσωτερική καλωδίωση.. Έχουν μια σειρά αυτά τα πράγματα..
    Ίσως επιβάλλεται και μια αλλαγή ρουτερ.. Δεν ρωτάτε μήπως σας το αντικαταστήσουν;
    Αλήθεια, όταν λες διπλή πρίζα έχεις διαχωρίσει το ζεύγος που έρχεται από το κατανεμητή με αυτό που στέλνει τηλεφωνία στα άλλα δωμάτια; Η είναι όλα ενωμένα μαζί;
    Υπάρχουν πρίζες στα άλλα δωμάτια Η είναι μόνο σε ένα σημείο το τηλέφωνο; Αν ναι, φίλτρα υπάρχουν;
    Μπορεί να είναι και καμιά οξειδωμένη επαφή η κανα χαλασμένο τηλ.καλώδιο.. Τσέκαρε το και αυτό..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #1952
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά αν δεν παίζει παιχνίδια να το γυρίσει σε interleaved.
    Τηλεφωνία μάλλον pots έχει ε;
    Αρχικά μια μέτρηση στη κεντρική πρίζα να κάνετε, μόνο του το ρουτερ, όλα τα άλλα τηλέφωνα κλπ εκτός, γιατί αν από πίσω επικοινωνούν και άλλες πρίζες σε άλλα δωμάτια ενωμένες ίσως να δημιουργούν θέμα και οπότε επιβάλλεται και μια μέτρηση στο κατανεμητή με την καλωδίωση που πάει επάνω αποσυνδεδεμένη ώστε να δείτε τι φέρνει ο χαλκός.. Στο 20λεπτο θα έχετε μια εικόνα.. Όπως στη φωτό..
    Μετά γίνεται τακτοποίηση στην εσωτερική καλωδίωση.. Έχουν μια σειρά αυτά τα πράγματα..
    Ίσως επιβάλλεται και μια αλλαγή ρουτερ.. Δεν ρωτάτε μήπως σας το αντικαταστήσουν;
    Αλήθεια, όταν λες διπλή πρίζα έχεις διαχωρίσει το ζεύγος που έρχεται από το κατανεμητή με αυτό που στέλνει τηλεφωνία στα άλλα δωμάτια; Η είναι όλα ενωμένα μαζί;
    Υπάρχουν πρίζες στα άλλα δωμάτια Η είναι μόνο σε ένα σημείο το τηλέφωνο; Αν ναι, φίλτρα υπάρχουν;
    Μπορεί να είναι και καμιά οξειδωμένη επαφή η κανα χαλασμένο τηλ.καλώδιο.. Τσέκαρε το και αυτό..
    Tα έκανα όλα αυτά πριν 4.5 χρόνια περίπου. Καθαρό ζεύγος από τον κατανεμητή, φιλτροsplitter με κοντό καλώδιο κλπ, ένα μόνο ζεύγος προς άλλο δωμάτιο (από τη 2η πρίζα, εννοείται).

    Υπάρχει απλά περίπτωση να τα κούνησαν/πείραξαν. Να μπήκαν τα άλλα καλώδια στο παιγνίδι, δεν παίζει. Θα κατέβω και κατανεμητή εννοείται, να δω αν πέρασε κανείς βόλτα από εκεί.

    Τηλεφωνία POTS, ναι.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #1953
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα,

    Μπορείτε να μου εξηγήσετε πως γίνεται να έχω Interleaved με 0ms delay (οπότε με τα μηχανήματα μου έχω 4ms ping αντί για 10ms); Εδώ και αρκετές ημέρες έχει γίνει η εν λόγω αλλαγή. Φαντάζομαι όταν λυθεί το θέμα που έχω σε εκκρεμότητα (αποσυνδέσεις), αν το γυρίσω επίσημα σε Fastpath (αν ξαναμπεί το delay) θα έχω την ίδια ταχύτητα ε;

    Συνημμένο Αρχείο 230879
    Σε συνέχεια της περίπτωσης μου, ο επανέλεγχος που ήταν να γίνει την Παρασκευή προγραμματίστηκε με νέο SMS για τη Δευτέρα. Το Σάββατο ήμουν εκτός για κάτι δουλειές και με παίρνει η γυναίκα μου να μου πει πως έχει έρθει βανάκι του ΟΤΕ και ζήτησε πρόσβαση στον κατανεμητή. Όσο έκανε τις εργασίες του γύρισα σπίτι και μου είπε πως δεν βλέπει κάποιο πρόβλημα, κάτι το οποίο το καταλαβαίνω απόλυτα καθώς παρουσιάζεται 99% βραδυνές ώρες (έτυχε και το έκανε το πρωϊ του πρώτου ελέγχου και το είδε ευτυχώς ο τεχνικός της Nova). "Η γραμμή σου είναι λουλούδι" μου είπε, του ανέφερα το ιστορικό με την αλλαγή κάρτας και πως το κάνει και σε άλλους συνδρομητές την ίδια στιγμή και είπε πως με καλή θέληση θα κάνει αλλαγή εντελώς διαφορετικής πόρτας η οποία καταλήγει σε άλλη κάρτα.

    Η αλλαγη έγινε, το modem συγχρόνισε πάνω-κάτω στα ίδια στοιχεία με αυτά που είναι στην παράθεση πιο πάνω, με την διαφορά πως ανά 10 λεπτά, δηλαδή 6 φορές την ώρα κοβόταν η σύνδεση του Internet χωρίς να γίνεται αποσυγχρονισμός. Μέσα στο διάστημα της 1 ώρα με 0 αποσυγχρονισμούς και 6 αποσυνδέσεις του dial πήρα 3 διαφορετικές IPs, η κάθε αποσύνδεση είχε πτώση 1-2 λεπτά μέχρι να κάνει ξανά dial το modem. Κάλεσα το 13731, μου είπαν πως είναι προγραμματισμένο να έρθει τη Δευτέρα τεχνικός. Τους είπα πως ήρθε το Σάββατο και φοβάμαι Δευτέρα πρωϊ μην κλείσει την βλάβη, ανέφερε πως δεν θα την αφήσει η τεχνική διεύθυνση να κλείσει καθώς συνεχίζουν να βλέπουν αποσυνδέσεις. Με ρώτησε αν έχω άλλο modem να δοκιμάσω, του είπα πως έχω ένα Fritz 7490 αλλά να σημειώσει πως εκείνος ζήτησε να το βάλω καθώς για την δήλωση της βλάβης ήθελαν να έχουν πρόσβαση στο δικό τους modem.

    Έβαλα το Fritz μπροστά σαν bridge και πίσω του το ZTE. Μετά από uptime 12 ωρών, τα στοιχεία του modem είναι αυτά:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  110-1.png 
Εμφανίσεις:  34 
Μέγεθος:  36,4 KB 
ID: 231023
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  110-2.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  79,6 KB 
ID: 231024

    -Το modem εμφανίζει Fastpath ενώ το προηγούμενο εμφάνιζε Interleave με 0ms delay (λόγω INP είχε αναφέρει ένας φίλος εδώ) το οποίο μου φαινόταν και πάλι παράξενο
    -Το attainable με Fastpath είναι στα 128, κάτι το οποίο δεν φανταζόμουν ούτε στα πιο αισιόδοξα σενάρια (έλεγα θα είναι attainable 116 με Interleave, να χάσω λίγα Mbps να πάει 106 στο Fastpath)
    -Τα errors είναι μηδενικά

    ...και τώρα έρχομαι στις εξής απορίες. Αύριο θα έρθει τεχνικός για έλεγχο.

    1) Να γυρίσω στο παλιό modem και να αρχίσουν οι αποσυνδέσεις;
    2) Να το αφήσω όπως έχει, με κίνδυνο απλά να είναι σύμπτωση να καθάρισε η γραμμή και να ξεκινήσει ξανά θέματα μεθαύριο;
    3) Αν γίνει ξανά πρόβλημα, τα παραπάνω στοιχεία δεν δείχνουν πως η γραμμή είναι καθαρή και πως κάτι εκτός του σπιτιού μου είναι το πρόβλημα;
    4) Αν η απάντηση στο (3) είναι "Ναι", τι άλλο μπορεί να είναι το πρόβλημα;
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  4. #1954
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά κουνημένα/τραβηγμένα καλώδια σε πρίζα/φίλτρο/router ήταν το θέμα, από ότι φαίνεται.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  5. #1955
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Σε αλλα νεα , η ταχυτητα εχει στσθεροποιηθει περιπου στα 82-84mbps . Αλλα αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι το εξης. Ανεβαινω στους γονεις μου (1ος οροφος , εγω ισογειο) , και απο συνηθειο ειπα να μπω στο gui του ρουτερ Εχουν adsl 24 , ote , vdsl profile ή οπως λεγεται τελοσπαντων. Και βλεπω το εξης ! 28 snr , ουτε στα ονειρα μου !! Το καλυτερο που εχω δει εγω ειναι 11. Και αν φτιαχτει και η καλωδιωση τους (θεωρητικα) , το attainable θα ξεπερασει ευκολα το 100.
    Και αναρωτιεμαι ... εγω ισογειο , διπλα στον κατανεμητη και εχω πολυ χειροτερο snr , απο αυτο των γονιων μου , που ειναι 1ο οροφο και προφανως πολυ πιο μακρυα απο τον κατανεμητη. Θελω να πιστευω οτι η καλωδιωση εκτος σπιτιου (κατανεμητη εως καμπινα) , ειναι παρομοιας ποιοτητας μιας και η κατασκευη του κτιριου εγινε σχεδον το ιδιο χρονικο διαστημα (ανα οροφο). Δηλαδη ο 1ος οροφος το ετος Χ , το ισογειο το ετος Χ+10 ... Αρα αν καποια καλωδιωση μπορει να ειναι καλυτερη , θα ηταν του ισογειου... αμ δε ομως.

    Ατιμη κοινωνια , που πας και δινεις τα snr...

  6. #1956
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κάτι έχεις καταλάβει λάθος με το SNR. Είναι απόλυτα λογικό αυτό που βλέπεις. Κι εσύ αν τώρα ζητήσεις να έχεις την ταχύτητα των δικών σου (ή γίνει το αντίθετο σε αυτούς), η τιμή του SNR θα είναι ίδια.

  7. #1957
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έτσι, για να μην έχουμε αμφιβολίες.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  gtxs69.png 
Εμφανίσεις:  60 
Μέγεθος:  33,6 KB 
ID: 231114

    Πάνε 3+ μήνες από την τελευταία κλιμάκωση της καταγγελίας μου προς την ΕΕΤΤ, και ούτε φωνή-ούτε (συν)ακρόαση, είτε από δαύτους είτε από τη 4νετ (καλά, "λογικό" αυτό το τελευταίο).
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  8. #1958
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Καταγγελία σύμβασης ακόμα δεν παίζει?

    Θα σου έλεγα να έρθεις Wind όταν περάσει η 2ετία, αλλά μέχρι τότε πάλι στη Forthnet θα είσαι μιας και θα έχει ολοκληρωθεί η εξαγορά.

  9. #1959
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταγγελία σύμβασης ακόμα δεν παίζει?

    Θα σου έλεγα να έρθεις Wind όταν περάσει η 2ετία, αλλά μέχρι τότε πάλι στη Forthnet θα είσαι μιας και θα έχει ολοκληρωθεί η εξαγορά.
    Τώρα κλείνω χρόνο από την αναβάθμιση...τί να καταγγείλω, καρφί δεν τους καίγεται (με την ποινή πρόωρης διακοπής).
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  10. #1960
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι, για να μην έχουμε αμφιβολίες.


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  gtxs69.png 
Εμφανίσεις:  60 
Μέγεθος:  33,6 KB 
ID: 231114


    Πάνε 3+ μήνες από την τελευταία κλιμάκωση της καταγγελίας μου προς την ΕΕΤΤ, και ούτε φωνή-ούτε (συν)ακρόαση, είτε από δαύτους είτε από τη 4νετ (καλά, "λογικό" αυτό το τελευταίο).

    81 ε; Τι να λέμε..
    Έχει πέσει κ το attainable πάντως..
    Θύμισε μου κάτι.. Γείτονες έχεις ρωτήσει για ταχύτητες; Π.χ αν ήσουν σε οτε θα συνέβαινε πάλι αυτό;
    Για εμένα σου έχω πει για να μη βασανίζεσαι, φρίτζ και το σνρ στο πάτωμα.. Θα ησυχάσεις νομίζω..
    G.inp στη καμπίνα σου δεν βλέπω ακόμα.. Ίσως δεν το έχει περάσει σε όλες ο οτε.. Στο ρουτερ είναι τικαρισμένο;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #1961
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    81 ε; Τι να λέμε..
    Έχει πέσει κ το attainable πάντως..
    Θύμισε μου κάτι.. Γείτονες έχεις ρωτήσει για ταχύτητες; Π.χ αν ήσουν σε οτε θα συνέβαινε πάλι αυτό;
    Για εμένα σου έχω πει για να μη βασανίζεσαι, φρίτζ και το σνρ στο πάτωμα.. Θα ησυχάσεις νομίζω..
    G.inp στη καμπίνα σου δεν βλέπω ακόμα.. Ίσως δεν το έχει περάσει σε όλες ο οτε.. Στο ρουτερ είναι τικαρισμένο;
    Οι γείτονες, αν μιλάμε για την υπόλοιπη πολυκατοικία, πρέπει να με αφήσουν πρώτα να φτιάξω τις καλωδιώσεις τους (που πρέπει να είναι στην ίδια σαλάτα που ήταν και η δική μου), και μετά να δούμε. Αν θυμάμαι σωστά, ο από κάτω μου είχε πει πως αναγκάστηκε να βάλει 100ρα για να δει 60...οπότε καταλαβαίνεις.

    Αν ήμουν σε ΟΤΕ, μάαααααλλον δεν θα συνέβαινε αυτό.

    Το g.inp είναι τσεκαρισμένο στο router, ναι.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  12. #1962
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι γείτονες, αν μιλάμε για την υπόλοιπη πολυκατοικία, πρέπει να με αφήσουν πρώτα να φτιάξω τις καλωδιώσεις τους (που πρέπει να είναι στην ίδια σαλάτα που ήταν και η δική μου), και μετά να δούμε. Αν θυμάμαι σωστά, ο από κάτω μου είχε πει πως αναγκάστηκε να βάλει 100ρα για να δει 60...οπότε καταλαβαίνεις.

    Αν ήμουν σε ΟΤΕ, μάαααααλλον δεν θα συνέβαινε αυτό.

    Το g.inp είναι τσεκαρισμένο στο router, ναι.
    Παντως , μεταξυ τριων ρουτερς (Η288Α , dlink , fritz) , σε μενα , το Η288Α παντα κλειδωνε πιο χαμηλα απο τα υπολοιπα. Για σκεψου το ενδεχομενο να αγορασεις κανα fritz. Ισως δεις λιγο μεγαλυτερες ταχυτητες απο αυτες που βλεπεις με το H288A... Ξερω κοστιζει αρκετα...αλλα αξιζει τα ευρω του.

  13. #1963
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mphxths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως , μεταξυ τριων ρουτερς (Η288Α , dlink , fritz) , σε μενα , το Η288Α παντα κλειδωνε πιο χαμηλα απο τα υπολοιπα. Για σκεψου το ενδεχομενο να αγορασεις κανα fritz. Ισως δεις λιγο μεγαλυτερες ταχυτητες απο αυτες που βλεπεις με το H288A... Ξερω κοστιζει αρκετα...αλλα αξιζει τα ευρω του.
    Αρκεί να έχεις pots τώρα στη νοβα Η να είσαι σε κοτε, αυτό με το φριτζ..
    Γιατί αν έχεις voip... Ολίγον δύσκολο..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι γείτονες, αν μιλάμε για την υπόλοιπη πολυκατοικία, πρέπει να με αφήσουν πρώτα να φτιάξω τις καλωδιώσεις τους (που πρέπει να είναι στην ίδια σαλάτα που ήταν και η δική μου), και μετά να δούμε. Αν θυμάμαι σωστά, ο από κάτω μου είχε πει πως αναγκάστηκε να βάλει 100ρα για να δει 60...οπότε καταλαβαίνεις.

    Αν ήμουν σε ΟΤΕ, μάαααααλλον δεν θα συνέβαινε αυτό.

    Το g.inp είναι τσεκαρισμένο στο router, ναι.
    Γιατί πριν τι πακέτο είχε ο γείτονας; Και τι έβλεπε;
    Γιατί αν μιλάμε για 50αρα, μπορεί να έπαιρνε από α.κ Η τώρα με τη 100αρα μήπως του την έδωσαν με 35Β.. Παίζουν διάφορα ρόλο..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #1964
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί αν έχεις voip... Ολίγον δύσκολο..
    Αφου ειπαμε οτι γεφυρωνονται... θα εχεις 2 συσκευες , λιγο πλεονασμος βεβαια , αλλα ειναι εφικτο. Ετσι τα εχω και εγω.

  15. #1965
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mphxths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου ειπαμε οτι γεφυρωνονται... θα εχεις 2 συσκευες , λιγο πλεονασμος βεβαια , αλλα ειναι εφικτο. Ετσι τα εχω και εγω.
    Έχεις δίκιο ναι.. Αφού γίνεται.. Κάπου το είχα διαβάσει ξανά.. Αρκεί να έχει το ίδιο ρουτερ για να το κάνει..
    Το bridge δεν ξέρω αν παίζει σε όλα τους τα ρουτερ..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 131 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 111121126129130131132133136141151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας