Σελ. 118 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 98108113116117118119120123128138 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.756-1.770 από 2679
  1. #1756
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.

    Μπορεί να είναι η εσ.καλωδιωση, χαλασμένες προβληματικές κάρτες δικτύου, βραχυκύκλωμα στο kv, προβληματικό ζεύγος καλωδίων κλπ κλπ .

    Σε πληροφωρώ πως έχω δει πάρα πολλές βλάβες χαμηλής ταχύτητας λόγω θορύβου της γραμμής , crosstalk / ή χαλασμένης πριζας ή προβληματικού καλωδίου πρίζας κλπ που μειώνει τη ταχύτητα (εξάλλου τεχνικός δικτύων είμαι) . Εφόσον η ταχύτητα είναι 100/10 στο κατανεμητή σταθερή (θέλει έλεγχο με network analyser και πιθανόν να έπρεπε να έμπαινε modem- καταγραφικό - τότε είναι στην εσωτερική εγκατάσταση και ας φτάνει κάποιες ελάχιστες φορές και 100/10 - αυτό δε μας λέει τίποτα εξάλλου ένα καλώδιο utp5e σηκώνει ταχυτητά 1.000mbps θεωρητικά ,άρα εφόσον ο πάροχος έχει attenable 110-120/10 Mbps τυπικά κάποτε μπορεί να πιάσει και 100/10 αλλά να πέσει λόγω του θορύβου/crosstalk μετά από λίγο. Φυσικά και οι περισσότεροι συνδρομητές (αύξηση) σε συνδυασμό με κακές κάρτες δικτύου και λανθασμένες ρυθμίσεις να επιφέρουν το ίδιο αποτέλεσμα / πρόβλημα. Στο σπίτι και να μην έκανες τίποτα μπορεί από υγρασία, βραχυκύκλωμα, κάποια βλάβη στα ηλεκτρολογικά ή πτώση κεραυνού (συνήθως περνάει πολύ υψηλή τάση από τη κολώνα και τα εναέρια καλώδια του ΟΤΕ ) να προκληθεί ζημιά στην εσ. Καλωδίωση ή και στις συσκευές - πχ εμένα μου είχε κάψει utp5e καλώδιο και modem (έκαψε την rj11 dsl port του cpe).

    Καλό απόγευμα.
    Επιμενεις σε γενικολογιες , σαν να μην διαβαζεις ή/και να μην κατανοεις τα ζητουμενα της καθε περιπτωσης. Καλοπροαιρετα λοιπον θα υποθεσω οτι δεν τα γνωριζεις τα δεδομενα της δικης μου περιπτωσης , για αυτο για πολλοστη φορα θα τα αναφερω εν ταχει.

    1. Κατανεμητης μετρημενος στα 100/10. Συγχρονισμος στα 100/10 για περιπου μια βδομαδα.
    2. Χωρις αποσυνδεση (SRA) , ο συγχρονισμος πεφτει στα 80/85 (actual/max) σταθερα για μηνες με οσα μοντεμς και αν δοκιμασα.

    Αν η ιστορια σταματουσε εδω ακριβως , θα δεχομουν ολες τις γενικολογιες που αναφερεις. Εσωτερικη καλωδιωση , βραχυκυκλωματα , καλωδια , crosstalk , πριζες , μοντεμς , καιρος , κεραυνοι , αναδρομος Ερμης , χεσιματα απο πουλια στα καλωδια κλπ. Η ιστορια ομως δεν σταματαει εδω.

    3. Μετα απο τις δυο-τρεις πρωτες διακοπες ρευματος , το μοντεμ συγχρονιζει στα 100. Μεσα σε λιγα δευτερολεπτα αποσυγχρονιζει και επανασυγχρονιζει στα 80/85. Δεν επεσε η ταχυτητα on-the-fly απο το SRA , αλλα μετα απο αποσυγχρονισμο.
    4. Μετα την τελευταια διακοπη ρευματος , το μοντεμ συγχρονισε στα 100. Αποσυγχρονισε και ξανασυγχρονισε στα 100. Για την ακριβεια στα 97mbps γιατι λογω SRA αρχισε να ανεβοκατεβαινει και μετα την απενεργοποιηση του SRA η ταχυτητα κλειδωσε στα 97mbps.
    Εδω και 10 μερες η ταχυτητα ειναι σταθερη στα :

    Actual Rate(Up/Down) 10996/99217 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 53208/107823 kbps

    οπου ενω το actual δεν αλλαζει λογω απενεργοποιησης του SRA , ακομα και το max παραμενει πανω απο τα 100.

    Αν λαβουμε υποψη οτι εντος του σπιτιου δεν εχει αλλαξει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ , οσον αφορα καλωδια , συσκευες , πριζες , ρυθμισεις κλπ , η λογικη λεει οτι δεν μπορει να υπηρχε το οτιδηποτε χαλασμενο εντος του σπιτιου και ξαφνικα εφτιαξε. Οπως σου εγραψα και στο προηγουμενο ποστ , αυτα δεν γινονται πουθενα στο γνωστο συμπαν. Αν κατι εχει χαλασει , βραχυκυκλωσει , δεν φτιαχνει απο μονο του.

    Αλλαξε την κασετα του "φταιει η εσωτερικη καλωδιωση" , γιατι η λογικη λεει οτι δεν μπορει να υφισταται κατι τετοιο. Το οτι η ταχυτητα επανερχοταν στα 100 μετα απο διακοπη ρευματος στην γειτονια ειναι αρκετα υποπτο. Ειτε γινοντουσαν reset καποιες ρυθμισεις στην καμπινα , ειτε καποιες παρεμβολες/θορυβος στην διαδρομη μεχρι το σπιτι , χανονταν και επανερχονταν λογω της διακοπης του ρευματος.

  2. #1757
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Σε αλλα νεα , ετσι κουβεντα να γινεται , η συνδεση βρισκεται σε αυτην την κατασταση. Μηδεν αποσυνδεσεις , uptime περιπου 17,5 μερες. Μαζευει με σταθερο ρυθμο crc errors , αλλα αφου δεν αποσυνδεεται , δεν με απασχολουν ιδιαιτερα. Σιγουρα σημαινει οτι υπαρχει καποια σταθερη παρεμβολη/θορυβος σε καποιο σημειο απο την καμπινα εως το σπιτι ή/και μεσα στο σπιτι.

    Το περιεργο που παρατηρησα σημερα ειναι , οτι ενω μαζευε με σταθερο ρυθμο crc errors αυτες τις 17 μερες και ειχαν φτασει περιπου τις 40-50χιλ , σημερα και οπως φαινεται και στο screenshot τα crc errors εχουν πεσει στις 11χιλ. Σαν να γινανε reset δηλ , χωρις ομως να υπαρχει αποσυνδεση. Το εχει συναντησει κανεις το φαινομενο αυτο ? Ειναι φυσιολογικο ? Μηπως φτανουν σε καποιον αριθμο και γινονται αυτοματα reset ?

  3. #1758
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δε θυμάμαι πιο modem έχεις, στο zte 267A πάντως μηδενίζει ξανά στα 64K.

  4. #1759
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θυμάμαι πιο modem έχεις, στο zte 267A πάντως μηδενίζει ξανά στα 64K.
    Το Η288Α εχω. Ναι κατι τετοιο υποθετω. Οτι δηλ σε καποιο νουμερο , τα μηδενιζει.

    EDIT : Το ονειρο τελειωσε Καποια στιγμη χτες βραδυ εκανε αποσυνδεση και σημερα το πρωι το βλεπω στα 82/86 actual/max attainable. Ελπιζουμε σε μια νεα διακοπη ρευματος παλι για να δουμε το φως το αληθινο

    EDIT #2 : Παρατηρησα οτι το μοντεμ των γονιων μου αποσυνδεθηκε την ιδια ωρα με το δικο μου. Βρισκονται στο ιδιο κτιριο με εμενα , ote 24 adsl , σε vdsl καμπινα , μαλλον παιρνουμε απο την ιδια. Να εγινε ακαριαια διακοπη ρευματος ? Δεν αντιληφθηκα κατι , γιατι μαλλον ημουν ξυπνιος οταν εγινε η αποσυνδεση του μοντεμ. Να εγινε κατι αλλο που να σχετιζεται με την καμπινα ? Τι να πω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mphxths : 29-07-21 στις 14:56.

  5. #1760
    Εγγραφή
    01-01-2008
    Περιοχή
    3rd Rock from the Sun
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    551
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mphxths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αλλα νεα , ετσι κουβεντα να γινεται , η συνδεση βρισκεται σε αυτην την κατασταση. Μηδεν αποσυνδεσεις , uptime περιπου 17,5 μερες. Μαζευει με σταθερο ρυθμο crc errors , αλλα αφου δεν αποσυνδεεται , δεν με απασχολουν ιδιαιτερα. Σιγουρα σημαινει οτι υπαρχει καποια σταθερη παρεμβολη/θορυβος σε καποιο σημειο απο την καμπινα εως το σπιτι ή/και μεσα στο σπιτι.

    Το περιεργο που παρατηρησα σημερα ειναι , οτι ενω μαζευε με σταθερο ρυθμο crc errors αυτες τις 17 μερες και ειχαν φτασει περιπου τις 40-50χιλ , σημερα και οπως φαινεται και στο screenshot τα crc errors εχουν πεσει στις 11χιλ. Σαν να γινανε reset δηλ , χωρις ομως να υπαρχει αποσυνδεση. Το εχει συναντησει κανεις το φαινομενο αυτο ? Ειναι φυσιολογικο ? Μηπως φτανουν σε καποιον αριθμο και γινονται αυτοματα reset ?
    Ναι μόλις φτάσει τα 32767 (int) μηδενίζει.

  6. #1761
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GigaSat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μόλις φτάσει τα 32767 (int) μηδενίζει.
    Σε αλλα νεα , ακρη με την γραμμη μου δεν βγαζω. Οπως εγραψα , αφου εκανε επανασυγχρονισμο και επεσε στο 82/86 , μπαινω στο web interface πριν 2 λεπτα και βλεπω attainable στον θεο !! Περιπου ~110k mbps. Το noise margin απο εκει που χαροπαλευε στο 8.κατι και στις καλες μερες 9.κατι , να βρισκεται στο 14.κατι. Αμεσως τραβαω καλωδιο , και το ξαναβαζω και συγχρονισε στα :

    Actual Rate(Up/Down) 10996/106828 kbps (τραβηξα speedtest , αποδοση ~97mbps...)
    Attainable Rate(Up/Down) 51611/115255 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 31.2/9.4 dB

    (επεσε το noise margin , μεσα στο 9.κατι , αλλα κλαιν...)

    Ξαναλεω , εντος του σπιτιου (και στον κατανεμητη) , δεν αλλαξε τιποτα. Ουτε ρυθμισεις , ουτε καλωδια , ουτε πριζες , ουτε κουνιουνται συσκευες , ουτε τιποτα. Δεν μπορω να καταλαβω τι επηρεαζει την γραμμη και την μια ειναι στον πατο και την αλλη τελικιαζει στο θεο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mphxths : 29-07-21 στις 22:20.

  7. #1762
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mphxths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Η288Α εχω. Ναι κατι τετοιο υποθετω. Οτι δηλ σε καποιο νουμερο , τα μηδενιζει.

    EDIT : Το ονειρο τελειωσε Καποια στιγμη χτες βραδυ εκανε αποσυνδεση και σημερα το πρωι το βλεπω στα 82/86 actual/max attainable. Ελπιζουμε σε μια νεα διακοπη ρευματος παλι για να δουμε το φως το αληθινο

    EDIT #2 : Παρατηρησα οτι το μοντεμ των γονιων μου αποσυνδεθηκε την ιδια ωρα με το δικο μου. Βρισκονται στο ιδιο κτιριο με εμενα , ote 24 adsl , σε vdsl καμπινα , μαλλον παιρνουμε απο την ιδια. Να εγινε ακαριαια διακοπη ρευματος ? Δεν αντιληφθηκα κατι , γιατι μαλλον ημουν ξυπνιος οταν εγινε η αποσυνδεση του μοντεμ. Να εγινε κατι αλλο που να σχετιζεται με την καμπινα ? Τι να πω...
    Καλησπέρα.

    Αρχικά να σου ζητήσω συγγνώμη. Εφόσον το πρόβλημα το έχει όλη η πολυκατοικία θέλει σίγουρα έλεγχο από τον ΟΤΕ στο κεντρικό κατανεμητή και στη διαδρομή από το KV μέχρι το κατανεμητή της πολυκατοικίας που συνδέονται όλες οι γραμμές των διαμερισμάτων.

    Αν το πρόβλημα είναι και σε άλλες πολυκατοικίες ή μονοκατοικίες πρέπει όλοι να στείλετε βλάβη στο πάροχο και να τους ενημερώσετε πως το ίδιο πρόβλημα έχετε όλοι αναλυτικά.
    Δυστυχώς ένας τεχνικός δικτύων με μια πολύ γρήγορη μέτρηση στο κατανεμητή αν δει 100/10 δε μπορεί να στείλει βλάβη. Αν και από ότι γνωρίζω ο ΟΤΕ διορθώνει συνήθως βλάβες όταν η απόκλιση ξεπερνά το 20% της ονομαστικής ταχύτητας (upload/download).

    Συνοψίζοντας είτε βλάβη στο κατανεμητή της πολυκατοικίας είτε στην ενδιάμεση διαδρομή kv- κατανεμητής είτε βλάβη στην καμπίνα στις κάρτες δικτύου . Όσοι είναι στη COSMOTE μπορούν να πιέσουν πάρα πολύ καθώς εκεί δεν ισχύει το 20% .

    Καλό βράδυ.

  8. #1763
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον το πρόβλημα το έχει όλη η πολυκατοικία
    Δεν εχει κανενα προβλημα η πολυκατοικια. Απλα παρατηρησα οτι την ιδια ωρα που αποσυγχρονισε το δικο μου μοντεμ , αποσυγχρονισε και το μοντεμ των γονιων μου. η οποια συνδεση τους ειναι 24αρα adsl (vdsl profile) , αποδιδει τελεια και εχει μηδενικα crc errors . To οτι αποσυγχρονισαν λοιπον τα δυο μοντεμς ακριβως την ιδια στιγμη , δεν μου κανει για προβλημα της πολυκατοικιας αλλα της καμπινας. Δεν μπορει δηλ δυο γραμμες στο ιδιο κτιριο να εχουν προβλημα και απλα "ετυχε" να αποσυγχρονισουν τα δυο μοντεμς ΑΚΡΙΒΩΣ την ιδια στιγμη. Ενταξει μην το πουμε προβλημα της καμπινας , απλα μπορει να δοθηκε εντολη στις γραμμες της καμπινας να επανασυγχρονισουν, για λογο που μονο ο ΟΤΕ μπορει να ξερει.

    Και αν διαβασεις το επομενο ποστ μου , θα δεις οτι ετσι στα ξαφνικα , η γραμμη εχει συγχρονισει στα 100. Ξανα. Ετσι γιατι γουσταρει. Χωρις λογο. Χωρις να αλλαξει τιποτα εντος κτιριου. Ουτε στον κατανεμητη , ουτε στα καλωδια , ουτε στις πριζες , ουτε στις συσκευες , ουτε τιποτα.

    Εσυ επεμενε οτι υπαρχει προβλημα εντος κτιριου. Ή και εκτος κτιριου. Ειναι σαν να ρωτανε τον μαιευτηρα τι φυλο ειναι το παιδι και να τους λεει "αγορι ή κοριτσι". Δεν μας λες κατι καινουργιο. Προφανως εντος κτιριου θαναι το "προβλημα" ή εκτος. Εντος , ειναι λιγες εως μηδαμινες οι πιθανοτητες βασει των δεδομενων. Εκτος , περισσοτερες. Το θεμα ειναι να καταλαβουμε που ακριβως ή περιπου ειναι το προβλημα. Οχι να λεμε ολες τις πιθανες περιπτωσεις. Δεν γινομαστε σοφοτεροι ετσι.

    Φιλικα , δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμες , κουβεντα κανουμε , αποψεις ανταλλασουμε. Αλλα εχεις μια εμμονη να "εντοπιζεις" το προβλημα εντος του κτιριου χωρις να λαμβανεις υποψη τα δεδομενα. Ή να γενικευεις , που δεν βοηθαει την προοδο της κουβεντας.

    EDIT : Και ετσι επειδη γουσταρει , τωρα ειμαστε σε αυτο :

    Actual Rate(Up/Down) 10996/106828 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 50884/107897 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 30.9/1.8 dB

    To speedtest πανω απο 250-300kbps δεν πιανει. Ισως φταιει η ζεστη , τι να πω . Απο την μια στιγμη στην αλλη...

    EDIT #2 : Και ετσι επειδη παλι γουσταρει , επανηλθε στο ~80mbps. Δεν κρατησε πολυ και αυτο το ονειρο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mphxths : 30-07-21 στις 00:53.

  9. #1764
    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200,0 ↑ 20,0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Μετά από κυριολεκτικά σχεδόν 1000 αποσυνδέσεις μόνο στις τελευταίες 10 ημέρες(ανοιγμένη βλάβη εδώ και 1 μήνα περίπου) όπου η μόνη απάντηση που έπαιρνα είναι "περιμένουμε τον ΟΤΕ", έκανα σήμερα αίτηση φορητότητας στον ΟΤΕ. Με λυπεί το γεγονός ότι μετά από 14 χρόνια συνδρομητής της Nova(Forthnet) αναγκάζομαι να φύγω αλλά από τη στιγμή που έκανα αναβάθμιση στην 100αρα πριν 1.5 χρόνο, κυριολεκτικά δεν υπήρχε ούτε ένας μήνας που να είχα σταθερή γραμμή. Σήμερα το μεσημέρι φαίνεται να έφτιαξε το πρόβλημα αλλά φαντάζομαι ότι και πάλι η λύση θα είναι προσωρινή όπως ακριβώς γίνεται κάθε φορά τον τελευταίο 1.5 χρόνο. Ευελπιστώ ότι στον ΟΤΕ στον οποίο ανήκει και η καμπίνα από την οποία παίρνω ίντερνετ, τα προβλήματα θα επιδιορθωθούν ή τουλάχιστον θα υπάρχει πιο γρήγορη αντιμετώπιση. Καλή συνέχεια σε όλους!

  10. #1765
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Εμείς στον Βόλο έχουμε καμπίνες Vodafone,το τελευταίο τρίμηνο μετά από χαμηλές τάσεις στην ΔΕΗ σε όλη την πόλη είχα θέματα με αποσυνδέσεις αλλά κυρίως με πολλά crc errors,μπορεί για 15 ώρες να μην έκανε τίποτα και την 16η ώρα να γινόταν χαμός,μετά από αρκετές επισκέψεις τεχνικού και συνδυαστικού με αφήνουν να φύγω ατελώς,αλλά,λίγο πριν με πάρουν τηλ να μου το πουν,βρήκα ένα παλικάρι να έχει ανοίξει μια καμπίνα,μου είπε ότι λόγο χαμηλής τάσης σε όλη την πόλη έχουν όλοι τέτοια προβλήματα και χειρότερα και κάθονται και βάζουν μπαταρίες στης καμπίνες για έχουν σταθερή τάση,από την δικιά μου καμπίνα πέρασε την επόμενη μέρα,ε από τότε όλα είναι μια χαρά.
    Εγώ πάντως νόμιζα ότι οι μπαταρίες στης καμπίνες υπάρχουν από εξαρχής.
    Α ο πεθερός είχε μόνιμα πρόβλημα με αποσυνδέσεις στον οποίο και σε αυτόν πλέον σταμάτησε και είναι μια χαρά.

  11. #1766
    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200,0 ↑ 20,0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Darcdrake Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμείς στον Βόλο έχουμε καμπίνες Vodafone,το τελευταίο τρίμηνο μετά από χαμηλές τάσεις στην ΔΕΗ σε όλη την πόλη είχα θέματα με αποσυνδέσεις αλλά κυρίως με πολλά crc errors,μπορεί για 15 ώρες να μην έκανε τίποτα και την 16η ώρα να γινόταν χαμός,μετά από αρκετές επισκέψεις τεχνικού και συνδυαστικού με αφήνουν να φύγω ατελώς,αλλά,λίγο πριν με πάρουν τηλ να μου το πουν,βρήκα ένα παλικάρι να έχει ανοίξει μια καμπίνα,μου είπε ότι λόγο χαμηλής τάσης σε όλη την πόλη έχουν όλοι τέτοια προβλήματα και χειρότερα και κάθονται και βάζουν μπαταρίες στης καμπίνες για έχουν σταθερή τάση,από την δικιά μου καμπίνα πέρασε την επόμενη μέρα,ε από τότε όλα είναι μια χαρά.
    Εγώ πάντως νόμιζα ότι οι μπαταρίες στης καμπίνες υπάρχουν από εξαρχής.
    Α ο πεθερός είχε μόνιμα πρόβλημα με αποσυνδέσεις στον οποίο και σε αυτόν πλέον σταμάτησε και είναι μια χαρά.
    Στην περίπτωσή μου νομίζω ότι το πρόβλημα είναι στο γεγονός ότι δεν έχω VOIP στη NOVA γιατί κάτι τέτοιο είπε ο ένας τεχνικός της NOVA στον άλλον όταν είχαν έρθει στο χώρο μου νομίζοντας ότι δεν τους ακούω. Χωρίς VOIP έρχεται δεύτερο καλώδιο από το αστικό κέντρο μόνο για την τηλεφωνία και δημιουργεί πολλά βραχυκυκλώματα. Ακόμη και αυτό να μην είναι, βαρέθηκα να ακούω από τη NOVA συνέχεια ότι φταίει ο ΟΤΕ και ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Ο ΟΤΕ τουλάχιστον από όσο ξέρω, δίνει δωρεάν δεδομένα στο κινητό όταν υπάρχει πρόβλημα για να μπορέσω να κάνω τη δουλειά μου. Η NOVA τίποτα.

  12. #1767
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zarzonis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περίπτωσή μου νομίζω ότι το πρόβλημα είναι στο γεγονός ότι δεν έχω VOIP στη NOVA γιατί κάτι τέτοιο είπε ο ένας τεχνικός της NOVA στον άλλον όταν είχαν έρθει στο χώρο μου νομίζοντας ότι δεν τους ακούω. Χωρίς VOIP έρχεται δεύτερο καλώδιο από το αστικό κέντρο μόνο για την τηλεφωνία και δημιουργεί πολλά βραχυκυκλώματα. Ακόμη και αυτό να μην είναι, βαρέθηκα να ακούω από τη NOVA συνέχεια ότι φταίει ο ΟΤΕ και ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Ο ΟΤΕ τουλάχιστον από όσο ξέρω, δίνει δωρεάν δεδομένα στο κινητό όταν υπάρχει πρόβλημα για να μπορέσω να κάνω τη δουλειά μου. Η NOVA τίποτα.
    Δίνει και η Wind, συνέβη πρόσφατα σε φίλο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #1768
    Εγγραφή
    07-06-2005
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δίνει και η Wind, συνέβη πρόσφατα σε φίλο.
    Επιβεβαιώνω και εγώ!

  14. #1769
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiantas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιβεβαιώνω και εγώ!
    Βασικά νομίζω ότι έχουν βρει την υγειά τους με αυτό το "κόλπο". Σου λέει ότι δεν θα μας ζαλίσει στα τηλέφωνα και ούτε και θα ξενερώνει επειδή κάτι πάει στραβά γιατί του δίνεις μία προσωρινή λύση και δείχνεις ότι τον σέβεσαι.

    Αλλά η καημένη η νόβα που να τα βρει τα δεδομένα για να δώσει
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #1770
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αδέρφια, ο οτε και οι λοιποί θα σου δώσουν data αν έχεις πακέτο με δικό τους νούμερο στην κινητή.

    Αν έχεις οτε σπίτι και voda κινητό, τί θα σου δώσει?

    Το ίδιο και ο οποιοσδήποτε συνδυασμός.


    Άγνοια, σχωράτε με.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PetrosK : 31-07-21 στις 15:34.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


Σελ. 118 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 98108113116117118119120123128138 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας