Σελ. 107 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 8797102105106107108109112117127 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.591-1.605 από 2679
  1. #1591
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Kudos my friend

    - - - Updated - - -

    ΚΑΜΠΙΝΕΣ WIND
    https://www.adslgr.com/forum/threads...9%CE%95%CE%A3)
    ΚΑΜΠΙΝΕΣ ΟΤΕ
    https://www.adslgr.com/forum/threads...F%CE%B5%CF%82)
    ΚΑΜΠΙΝΕΣ VODAFONE
    https://www.adslgr.com/forum/threads...F%CE%B5%CF%82)

  2. #1592
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω ότι ακόμα περιμένω επιβεβαίωση και νεότερα από την εεττ για τη συνέχιση του δικού μου θέματος, μετά την "κλιμάκωση" στην οποία προχώρησα πριν μήνα κοντά.

    Σιγή ιχθύος, κι από εκεί.
    Συνεχίζω προς το παρόν εδώ, μέχρι να έρθει και η απάντηση της 4νετ.

    Ήρθε σήμερα (!) η αυτοματοποιημένη απάντηση της ΕΕΤΤ ότι το προώθησαν και τους έδωσαν προθεσμία μέχρι 16/04.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #1593
    Εγγραφή
    28-05-2014
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 7581
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... και χωρίς περιορισμό μέγιστου όγκου δεδομένων; Αα, ξέχασα! Και όλα αυτά τελική τιμή για όσο διαρκεί η δέσμευση!
    https://www.masmovil.es/fibra-optica Ισπανια 100/100 fibra symetrica, απεριοριστες κλησεις σε απο το σταθερο σε σταθερα και κινητο με το μήνα 20GB + απεριοριστες κλήσεις δες μόνος σου την τιμή para siempre y hasta la victoria siempre για ελλάδα θα είχαμε 30-40 το 100/10 και άλλα πόσα για το κινητό καθε μήνα ; αλλά 30-40? λοιπόν εκει το δίνει το όλο πακέτο με 39.90.

  4. #1594
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεχίζω προς το παρόν εδώ, μέχρι να έρθει και η απάντηση της 4νετ.

    Ήρθε σήμερα (!) η αυτοματοποιημένη απάντηση της ΕΕΤΤ ότι το προώθησαν και τους έδωσαν προθεσμία μέχρι 16/04.
    Ναι, η απάντηση-τρολάρισμα ήρθε...ακριβώς ίδια με την προηγούμενη (ναι, ακόμα και το λάθος στο πρόγραμμα που είμαι) και τα κλασσικά PR BS "είμαστε στη διάθεσή σας...".

    Για την ουσία της υπόθεσης, το απόλυτο 0.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  5. #1595
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από brandley Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.masmovil.es/fibra-optica Ισπανια 100/100 fibra symetrica, απεριοριστες κλησεις σε απο το σταθερο σε σταθερα και κινητο με το μήνα 20GB + απεριοριστες κλήσεις δες μόνος σου την τιμή para siempre y hasta la victoria siempre για ελλάδα θα είχαμε 30-40 το 100/10 και άλλα πόσα για το κινητό καθε μήνα ; αλλά 30-40? λοιπόν εκει το δίνει το όλο πακέτο με 39.90.
    Απεριόριστα σε κινητά; Fijo a móvil: 60 min > ampliable a ilimitadas, δηλαδή 60' και μετά χρέωση ανά λεπτό ή με πρόσθετο πάγιο για τα απεριόριστα (αλλά με FUP).
    Ξέχασες το αρχικό ερώτημα στο οποίο έδωσα πρόσθετο κριτήριο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις την καλοσύνη να μας δώσεις 3 παραδείγματα σε 100άρα άλλης χώρας με απεριόριστα σταθερά/κινητά;

  6. #1596
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, η απάντηση-τρολάρισμα ήρθε...ακριβώς ίδια με την προηγούμενη (ναι, ακόμα και το λάθος στο πρόγραμμα που είμαι) και τα κλασσικά PR BS "είμαστε στη διάθεσή σας...".

    Για την ουσία της υπόθεσης, το απόλυτο 0.
    Πόσο καιρό πήρε για να έρθει η απάντηση από την ΕΕΤΤ από τότε που έκανες την καταγγελία;

  7. #1597
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, η απάντηση-τρολάρισμα ήρθε...ακριβώς ίδια με την προηγούμενη (ναι, ακόμα και το λάθος στο πρόγραμμα που είμαι) και τα κλασσικά PR BS "είμαστε στη διάθεσή σας...".

    Για την ουσία της υπόθεσης, το απόλυτο 0.
    Από 01/04/2021 έχω στείλει mail ζητώντας να ενημερωθώ για την πορεία επίλυσης του προβλήματος (σε ένα email που μου έδωσε τηλεφωνικώς η τεχνική υποστήριξη, αφού στο site δεν υπάρχει τίποτα) και σήμερα με κάλεσε κάποιος για να μου πει ότι προκειμένου να μου απαντήσουν με mail θέλουν να τους ξαναστείλω το mail με επισυναπτόμενη την ταυτότητά μου, για να ξέρουν ότι είμαι εγώ!
    Στη λογική διαδρομή ότι σάς-αναφέρω-αριθμό-συνδρομητή-τον-οποίο-για-να-έχω-σας-έχω-στείλει-στοιχεία-ταυτότητα-και-με-τα-credentials-που-μού-εκδόσατε-μπαίνω-στο-myvodafone-όπου-έχω-ορίσει-και-το-mail-επικοινωνίας-που-χρησιμοποίησα-για-να-επικοινωνήσω-μαζί-σας, η ξερή απάντηση ήταν "αυτή είναι η ορισμένη διαδικασία". Σκοπιά σε παγκάκι η κατάσταση.

    Το πιο τραγικό είναι ότι το 20ήμερο για την απάντησή τους δεν θα μετράει από 01/04/2021, αλλά από την ημερομηνία που θα τους ξαναστείλω το mail με φωτοτυπία της ταυτότητας.

    Επειδή μιλάω με συγκεκριμένο άτομο στο level 2 με το οποίο έχει οριστεί ξανά επικοινωνία στις 14/04, θα περιμένω να δω τί θα ακούσω και θα αποφασίσω πως θα συνεχίσω.

  8. #1598
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Michaelvol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο καιρό πήρε για να έρθει η απάντηση από την ΕΕΤΤ από τότε που έκανες την καταγγελία;

    Έκανα την καταγγελία (2η) την 01/03/21 και η απάντηση της ΕΕΤΤ ήρθε 04/04/21, με περιθώριο στη 4νετ μέχρι τις 16/04/21.

    Σκέφτομαι να πάρω στην τεχν. υπ. τώρα που έχω και το 10ήμερο μετά την τελευταία διακοπή όπου ήμουν στα 95+, να δω τι θα μου πουν.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  9. #1599
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Κατάλαβα, άρα αργούν να απαντήσουν...

  10. #1600
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πήρα τηλέφωνο, έβγαλα γραμμή άμεσα, χωρίς αναμονή, και...

    Τα γνωστά.

    "Ναι, το βλέπουμε, αλλά τα όρια"
    "Ναι, έχετε δίκιο, αλλά δεν είναι από εμάς η ρύθμιση"
    "Ναι, εμείς ενημερώνουμε"
    "Ναι, το προωθώ, αλλά τα όρια"
    "Ναι, τα όρια"
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  11. #1601
    Εγγραφή
    30-05-2020
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Τα ίδια και σε εμένα λένε δυστυχώς

  12. #1602
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Προχθές πάντως η vf μου είπε πως το 93 σε συγχρονισμό που θέτουν ως όριο κάτω από το οποίο δίνουν 10% έκπτωση ΔΕΝ αφορά στο download, αλλά είναι συνδυαστικό με το upload. Καθαρό download συγχρονισμό υπολογίστε 85, με πραγματικό download 75 δηλαδή...

  13. #1603
    Εγγραφή
    28-05-2014
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 7581
    καλησπέρα και απο μένα,
    είμαι στον Βύρωνα σε περιοχή που έχει ενεργοποιηθεί το δίκτυο οπτικών της vodafone. Βρίσκομαι κοντά στο Α/Κ, περπατητά σε λιγοτερο απο 600μ, και βρήκα ότι παίρνω απο μια αραχνιασμένη καμπίνα στο δίπλα οικοδομικό τετράγωνο, την 584-293 η οποία είναι και ξεκλείδωτη(sic
    ). Το down attenuation που έχω είναι 14 db, ~1000μ γραμμή δλδ, αυτό σημαίνει ότι πέρνω κατευθίαν απο Α/Κ ή πρώτα πάει στη καμπίνα και μετά στο Α/Κ του Βύρωνα; Η νόβα δε δίνει διαθεσιμότητα για vdsl 100, ούτε 50 και εφόσον η περιοχή είναι για ftth (έχει η πολυκατοικία μου εγκατάσταση) δε βλέπω να αναβαθμίζονται οι καμπίνες. Βρήκα ότι η 584-290 η οποία είναι στο ίδιο οικοδομικό τετράγωνο δίνει ftth gpon, και μόλις ενεργοποιήθηκε ξεμπούκωσε κάπως η 293. Στην τιμή που πληρώνω προβλέπεται η αναβάθμιση σε 100αρα ωστόσο, εφόσον η nova δεν δίνει ftth (ακομα) είμαι κολλημένος σε adsl. Για τη χρήση που κάνω τα 24 και ειδικά το 1 ανέβασμα δεν φτάνει πλέον την σήμερον ημέρα, με 50/5 θα ήμουν καλά. Θα μπορέσω να πάρω vdsl απο το Α/Κ του Βύρωνα, και ας είναι και 30 mbps απο τη νόβα ; να τους πιέσω ή εφόσον παίρνω απο καμπίνα αυτό είναι ανέφικτο; Η vodafone μου δίνει διαθεσιμότητα για vdsl εως 30mbps μέ vdsl (100/200 με ftth), ο οτε δινει 50/100/200 μέσω ftth, και η wind δε δίνει για 100/200 αλλά δίνει μέχρι 50 διαθέσιμο. Η δε νοβα μέχρι 24.
    Ευχαριστώ

  14. #1604
    Εγγραφή
    24-07-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    634
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10996/109957 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από brandley Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα και απο μένα,
    είμαι στον Βύρωνα σε περιοχή που έχει ενεργοποιηθεί το δίκτυο οπτικών της vodafone. Βρίσκομαι κοντά στο Α/Κ, περπατητά σε λιγοτερο απο 600μ, και βρήκα ότι παίρνω απο μια αραχνιασμένη καμπίνα στο δίπλα οικοδομικό τετράγωνο, την 584-293 η οποία είναι και ξεκλείδωτη(sic
    ). Το down attenuation που έχω είναι 14 db, ~1000μ γραμμή δλδ, αυτό σημαίνει ότι πέρνω κατευθίαν απο Α/Κ ή πρώτα πάει στη καμπίνα και μετά στο Α/Κ του Βύρωνα; Η νόβα δε δίνει διαθεσιμότητα για vdsl 100, ούτε 50 και εφόσον η περιοχή είναι για ftth (έχει η πολυκατοικία μου εγκατάσταση) δε βλέπω να αναβαθμίζονται οι καμπίνες. Βρήκα ότι η 584-290 η οποία είναι στο ίδιο οικοδομικό τετράγωνο δίνει ftth gpon, και μόλις ενεργοποιήθηκε ξεμπούκωσε κάπως η 293. Στην τιμή που πληρώνω προβλέπεται η αναβάθμιση σε 100αρα ωστόσο, εφόσον η nova δεν δίνει ftth (ακομα) είμαι κολλημένος σε adsl. Για τη χρήση που κάνω τα 24 και ειδικά το 1 ανέβασμα δεν φτάνει πλέον την σήμερον ημέρα, με 50/5 θα ήμουν καλά. Θα μπορέσω να πάρω vdsl απο το Α/Κ του Βύρωνα, και ας είναι και 30 mbps απο τη νόβα ; να τους πιέσω ή εφόσον παίρνω απο καμπίνα αυτό είναι ανέφικτο; Η vodafone μου δίνει διαθεσιμότητα για vdsl εως 30mbps μέ vdsl (100/200 με ftth), ο οτε δινει 50/100/200 μέσω ftth, και η wind δε δίνει για 100/200 αλλά δίνει μέχρι 50 διαθέσιμο. Η δε νοβα μέχρι 24.
    Ευχαριστώ
    Είσαι συναισθηματικά δεμένος με τη forthnet; Επειδή αυτή τη στιγμή αν δεν έχεις συμβόλαιο δεν αξίζει να περιμένεις για πότε θα δώσει ftth η forthnet. Νομίζω και wind & vodafone τρέχουν διάφορες προσφορές αυτή τη περίοδο για νέες συνδέσεις...
    But for chips and for freedom
    I could die

    NOMBRE D'OR JEWELRY

  15. #1605
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από brandley Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα και απο μένα,
    είμαι στον Βύρωνα σε περιοχή που έχει ενεργοποιηθεί το δίκτυο οπτικών της vodafone. Βρίσκομαι κοντά στο Α/Κ, περπατητά σε λιγοτερο απο 600μ, και βρήκα ότι παίρνω απο μια αραχνιασμένη καμπίνα στο δίπλα οικοδομικό τετράγωνο, την 584-293 η οποία είναι και ξεκλείδωτη(sic
    ). Το down attenuation που έχω είναι 14 db, ~1000μ γραμμή δλδ, αυτό σημαίνει ότι πέρνω κατευθίαν απο Α/Κ ή πρώτα πάει στη καμπίνα και μετά στο Α/Κ του Βύρωνα; Η νόβα δε δίνει διαθεσιμότητα για vdsl 100, ούτε 50 και εφόσον η περιοχή είναι για ftth (έχει η πολυκατοικία μου εγκατάσταση) δε βλέπω να αναβαθμίζονται οι καμπίνες. Βρήκα ότι η 584-290 η οποία είναι στο ίδιο οικοδομικό τετράγωνο δίνει ftth gpon, και μόλις ενεργοποιήθηκε ξεμπούκωσε κάπως η 293. Στην τιμή που πληρώνω προβλέπεται η αναβάθμιση σε 100αρα ωστόσο, εφόσον η nova δεν δίνει ftth (ακομα) είμαι κολλημένος σε adsl. Για τη χρήση που κάνω τα 24 και ειδικά το 1 ανέβασμα δεν φτάνει πλέον την σήμερον ημέρα, με 50/5 θα ήμουν καλά. Θα μπορέσω να πάρω vdsl απο το Α/Κ του Βύρωνα, και ας είναι και 30 mbps απο τη νόβα ; να τους πιέσω ή εφόσον παίρνω απο καμπίνα αυτό είναι ανέφικτο; Η vodafone μου δίνει διαθεσιμότητα για vdsl εως 30mbps μέ vdsl (100/200 με ftth), ο οτε δινει 50/100/200 μέσω ftth, και η wind δε δίνει για 100/200 αλλά δίνει μέχρι 50 διαθέσιμο. Η δε νοβα μέχρι 24.
    Ευχαριστώ
    Αφού σου δίνει vodafone και ΟΤΕ ftth το κάνεις χωρίς δεύτερη σκέψη από εμένα, παίρνεις και το κουπονάκι σου από εδώ:https://submit.sfbb.gr/EligibilityCheck.aspx και είσαι σένιος.

    Η nova δεν δίνει 30 δίνει 50 και να σου βάλει 50 όμως δεν θα τα πιάνεις και μπορεί να έχεις και προβλήματα με αποσυνδέσεις κτλ λόγω απόστασης.
    Αν έχεις δυνατότητα για οπτική ίνα μέχρι το σπίτι δεν αξίζει να μπλέκεις με xDSL για κανένα λόγο.

Σελ. 107 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 8797102105106107108109112117127 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας