Σελ. 2 από 179 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 2678
  1. #16
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 24,25 είναι καλή τιμή, αλλά αν έδιναν την υπηρεσία πριν από κανένα εξάμηνο που κατέβαζα ταινίες (τώρα προτιμώ να τις ενοικιάζω) θα το έβαζα με τα χίλια. Τώρα για την χρήση που κάνω και τα 15-16 που έχω είναι υπέραρκετα. Οπότε θα περιμένω να πέσουν και άλλο οι τιμές.

    Υ. Γ. ούτε το upload μου χρειάζεται, γιατί δεν χρησιμοποιώ καθόλου υπηρεσίες τύπου cloud.
    Σε ζηλευω,εγω δεν αντεχω με adsl αν μου δωσεις προσβαση απο γραμμη adsl θα βγαλω σπυρια

  2. #17
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως στην Forhnet δεν έχουν ιδέα. Πήρα από περιέργεια τηλέφωνο στο 13831 αλλά και στο 13731 και μου είπαν ότι ακόμα διαθεσιμότητα δεν υπάρχει. Οπότε μην βιάζεστε να χαρείτε κάποιοι. Και στο τοπικό κατάστημα μου είπαν τα ίδια




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ζηλευω,εγω δεν αντεχω με adsl αν μου δωσεις προσβαση απο γραμμη adsl θα βγαλω σπυρια
    Και εγώ πριν από κανένα χρόνο ήθελα να βάλω VDSL. Με την πάροδο του χρόνου, διαπίστωσα ότι δεν είναι και κάτι αναγκαίο, οπότε κοίταξα και την τσέπη μου και είδα ότι και το adsl μια χαρά είναι και τα χρήματα που "περισσεύουν" θα πάνε για άλλες πιο σημαντικές ανάγκες.

  3. #18
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως στην Forhnet δεν έχουν ιδέα. Πήρα από περιέργεια τηλέφωνο στο 13831 αλλά και στο 13731 και μου είπαν ότι ακόμα διαθεσιμότητα δεν υπάρχει. Οπότε μην βιάζεστε να χαρείτε κάποιοι. Και στο τοπικό κατάστημα μου είπαν τα ίδια
    Ωραια, τι ωραιος συντονισμος βρε παιδια!!!!!!!!!Μαλλον εχουν παθει ηλιαση

  4. #19
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    OK. Και κάτι τελευταίο. Το 200 /20 γιατί όχι?
    Και ή Vodafone εστίν αρχή είχε μόνο πακέτα 100/10 μετά από λίγο έβαλε πακέτα 200/20...

    Πάντος μπίκα στο site τίς nova και δέν λέει κάτι για 100αρι, Ενώ έχει μόνο 50άρι κοίταξα ανακοίνωσης και Δελτία Τύπου αλλά τίποτα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kostinos : 16-07-19 στις 09:41.

  5. #20
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραια, τι ωραιος συντονισμος βρε παιδια!!!!!!!!!Μαλλον εχουν παθει ηλιαση
    Αυτή η εταιρία, πολλά έχει πάθει. Αν δεν είχε τα απεριόριστα κινητά, θα είχα φύγει εδώ και καιρό. Πάντως για λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, η εξυπηρέτηση πελατών είναι πολύ καλύτερη από αυτή της wind.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ή Vodafone εστίν αρχή είχε μόνο πακέτα 100/10 μετά από λίγο έβαλε πακέτα 200/20
    Και σε τι χρειάζονται σε έναν απλό χρήστη τέτοιες ταχύτητες; Εγώ θεωρώ ότι αυτά είναι πακέτα για επιτηρήσεις και όχι για ιδιώτες. Αφού για μένα και το 50άρι αρκετό μου φαίνεται.

  6. #21
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    867
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Λίγη υπομονή παιδιά...το site θα αρχίσει να ενημερώνεται από σήμερα...
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  7. #22
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή η εταιρία, πολλά έχει πάθει. Αν δεν είχε τα απεριόριστα κινητά, θα είχα φύγει εδώ και καιρό. Πάντως για λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, η εξυπηρέτηση πελατών είναι πολύ καλύτερη από αυτή της wind.



    Και σε τι χρειάζονται σε έναν απλό χρήστη τέτοιες ταχύτητες; Εγώ θεωρώ ότι αυτά είναι πακέτα για επιτηρήσεις και όχι για ιδιώτες. Αφού για μένα και το 50άρι αρκετό μου φαίνεται.
    αναλόγως πόσα άτομα είναι στο σπίτι. Μια οικογένεια με 2 παιδιά αυτήν την στιγμή αν και οι τέσσερις δουλεύουν ταυτόχρονα το ιντερνετ η 50άρα θα είναι μικρή.

    Μικρό το ποσοστό ακόμα στην Ελληνική οικογένεια αυτό που αναφέρω αλλά συνέχεια αυξάνονται οι οικογένειες με το παράδειγμα που έδωσα.

  8. #23
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    αναλόγως πόσα άτομα είναι στο σπίτι. Μια οικογένεια με 2 παιδιά αυτήν την στιγμή αν και οι τέσσερις δουλεύουν ταυτόχρονα το ιντερνετ η 50άρα θα είναι μικρή.

    Μικρό το ποσοστό ακόμα στην Ελληνική οικογένεια αυτό που αναφέρω αλλά συνέχεια αυξάνονται οι οικογένειες με το παράδειγμα που έδωσα.
    εχεις δικιο. αλλα γενικα 50 η 100 νομιζω καθε οικογενεια καλυπτεται. ειδικα με το 100 ειναι πολυ καλα. απο κει και πανω πιο επαγγελματικα πραγματα. αν και το 200 μεσω vdsl ειναι σε πολυ λιγες περιοχες και γενικα δε βλεπω ουτε οι εταιριες να το σπρωχνουν πολυ.

  9. #24
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Αναλόγως τι κάνουν αυτοί οι 4.

    Επίσης μην κοιτάς τώρα που οι γονείς είναι αυτοί που είναι. Όσο περνάνε τα χρόνια και γίνονται γονείς άτομα με hobbies που ξεζουμίζουν internet μια χαρά "χρειάζεται" και η 200αρα...

  10. #25
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    548
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Επιτελους ρε νοβα

  11. #26
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakels Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις δικιο. αλλα γενικα 50 η 100 νομιζω καθε οικογενεια καλυπτεται. ειδικα με το 100 ειναι πολυ καλα. απο κει και πανω πιο επαγγελματικα πραγματα. αν και το 200 μεσω vdsl ειναι σε πολυ λιγες περιοχες και γενικα δε βλεπω ουτε οι εταιριες να το σπρωχνουν πολυ.
    καλύπτονται σήμερα ναι δεν διαφωνώ, αλλά κάθε χρόνο αυξάνεται και ο όγκος δεδομένων μιας οικογένειας, και οι οικογένειες που χρησιμοποιούν περισσότερο το ιντερνετ.

    η 200άρα είναι υπερβολή σήμερα σε μερικά χρόνια όμως δεν θα είναι. Καλά έκαναν και την έδωσαν για τους λίγους που την θέλουν, απλώς θα αργήσει να γίνει στανταρ ταχύτητα.

  12. #27
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προς το παρόν όχι
    Για νέους συνδρομητές θα προτιμάται η λύση VLU FTTC (θα είναι και η μόνη διαθέσιμη επιλογή σε περιοχές Wind & Vodafone) ενώ σε υφιστάμενους συνδρομητές και όπου οι 2 τεχνολογίες συνυπάρχουν (δλδ σε περιοχές ΟΤΕ) θα προτιμάται η λύση VPU.
    Να ρωτήσω κάτι, αν γνωρίζεις, σε εμάς που έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες για FTTH, Οι πάροχοι που είναι διαθέσιμοι τώρα είναι ή Wind & OTE. Θα μπορεί θεωρητικά η Nova να δίνει γραμμή, ή θα μείνει αποκλειστικά σε Wind / ΟΤΕ? Δηλαδή αξίζει να περιμένω αν θέλω να είμαι σε Nova, ή να ξεκινήσω διαδικασίες για συμβόλαιο με Cosmote / Wind ? Ρωτάω γιατί το συμβόλαιο είναι 2 χρόνια και δεν θέλω απαραίτητα να φύγω απο Nova.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    η 200άρα είναι υπερβολή σήμερα σε μερικά χρόνια όμως δεν θα είναι. Καλά έκαναν και την έδωσαν για τους λίγους που την θέλουν, απλώς θα αργήσει να γίνει στανταρ ταχύτητα.
    Ας ήταν συμμετρικό και πιστεύω θα την θέλαν πολλοί περισσότεροι. Το πρόβλημα είναι το limit στο upload και η αυξημένη τιμή.

  13. #28
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GSF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας ήταν συμμετρικό και πιστεύω θα την θέλαν πολλοί περισσότεροι. Το πρόβλημα είναι το limit στο upload και η αυξημένη τιμή.
    Σκέψου τους λόγους για τους οποίους μια οικογένεια θα χρειαστεί το upload. Για νόμιμες διαδικασίες μιλάω πάντα.

    Αν δεν μιλάμε να δουλεύει κάποιος από το σπίτι, το μεγάλο upload θα το χρειαζόμουν μόνο αν έκανα κάποιο Backup στο cloud. Αλλά και πάλι δεν είναι μία διαδικασία που την κάνεις συνέχεια.

    Αν μιλήσουμε για ποιο εξειδικευμένες ανάγκες ναι χρειάζεται το upload αλλά το ποσοστό είναι μικρό, και αγγίζει τον όρο του επαγγελματικού.

  14. #29
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    463
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    COSMOTE Fiberspeed 100
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Εμένα τέλειωσε πριν λίγες ημέρες το συμβόλαιο μου και περιμένω να διαθέσει τις οπτικές η vodafone που έχει περάσει , παρόλαυτα αν προλάβει η forthnet και μου δώσει 100 από 50 που έχω αυτήν την στιγμή ( και κλειδώνω στα 50 ) θα ανανεώσω το συμβόλαιο μου , προσωπικά δεν έχω κανένα παράπονο μιας και είμαι από τους τυχερούς που κλειδώνω τέρμα μιας και είμαι κοντά στο dslam.

    Υ.Γ : Πήρα τηλέφωνο αλλα δεν υπάρχει ακόμη διαθεσιμότητα 100 , θα δοκιμάσω αυριο μεθαύριο μήπως υπάρχει κάποιο νεότερο
    AMD Ryzen 7 3700X|Gigabyte AORUS X570 Master |Corsair Vengeance LPX 32GB 3200 |MSI GeForce RTX 2080 Gaming X TRIO|Samsung 960 evo nvme m.2 250GB| 2 WD Green 640GB|OCZ TRITON 150 480GB|Corsair HX850i Platinum|Noctua NH-D14|Phanteks Enthoo Pro m Acrylic|Logitech G502 Proteus Spectrum|HyperX stiger|AORUS AD27QD|Logitech G413|Logitech Z5500

  15. #30
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν μιλάμε να δουλεύει κάποιος από το σπίτι, το μεγάλο upload θα το χρειαζόμουν μόνο αν έκανα κάποιο Backup στο cloud. Αλλά και πάλι δεν είναι μία διαδικασία που την κάνεις συνέχεια.

    Αν μιλήσουμε για ποιο εξειδικευμένες ανάγκες ναι χρειάζεται το upload αλλά το ποσοστό είναι μικρό, και αγγίζει τον όρο του επαγγελματικού.
    Εξαρτάται τι λέμε επαγγελματικό. Αν μιλάμε για data center / hosting, τότε ναι, αλλά σε άλλες χώρες γίνεται με άλλο τρόπο αυτός ο έλεγχος (π.χ μέσω κατανάλωσης ρεύματος). Εγώ που δουλεύω αρκετά απο σπίτι (2-4 μέρες / βδομάδα), και ασχολούμαι και με μεγάλο όγκο data π.χ last week έπρεπε να αποθηκεύσω πάνω απο 1GB compressed σε cloud μέσα σε μια μέρα, μερικές φορές το χρειάζομαι. Και ένας youtuber / streamer το χρειάζεται. Ας μην είναι συμμετρικό, αλλά το 10 - 20 είναι λίγο. Ας ήταν 50.

    p.s το 1GB / μέρα είναι λίγο, αλλά μέχρι να ανέβουν τα αρχεία δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα γιατι κολάει η VDSL.

Σελ. 2 από 179 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας