Σελ. 30 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 436-450 από 2679
  1. #436
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Et3rn1tyGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κύριοι σε εμενα ήρθε ο τεχνικός σήμερα αλλά έλειπα απο το σπίτι αλλά κατόρθωσε να κοιτάξει τον κατανεμητή απο εξω και μου είπε οτι πιάνει 10 upload kai 100 download απο την μέτρηση του.μου έκανε μια αλλαγή στην συνδεσμολογία γιατί έχω cat 6 τραβήξει μεχρι το σπίτι και περιμένω να πάω στο σπίτι να αλλάξω και γω πανω απο την πρίζα την συνδεσμολογία για να δω πως θα λειτουργήσει και αν πιασει καλυτερα.σε περιπτωση μου λέει οπου δεν δεν δω αποτελεσματα πρεπει να αλλάξω καλώδιο.εγω του εξηγησα οτι είχα 50αρα τόσο καιρο και δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά μου είπε οτι δεν παιζει ρολο αυτό.εσείς τι λέτε απο την δικιά σας εμπειρία;α
    Τώρα με την 100άρα πόσο πιάνεις δηλαδή? Αν είναι μεγαλύτερο του 50 π.χ. 70-80 τότε στην 50άρα δεν θα είχες πρόβλημα.

  2. #437
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα πάντως από τις 13/09/2019 παίζουν την ίδια κασέτα... "Δεν έχουμε ενημέρωση"... Νησάφι ποια!!! Σήμερα δεν άντεξα και τους γκάζωσα. Δεν φταίνε οι υπάλληλοι που τα ακούνε, αλλά... Πληρώνουμε για κάποιες υπηρεσίες. Αν δεν μπορούν να τις παρέχουν να βάλουν λουκέτο και να πάνε σπίτια τους... (Που πλέον εύχομαι όσο γρηγορότερα χρεοκοπήσει αυτή η εταιρία τόσο το καλύτερο)
    Σου ξανά λέω να τους στείλεις εδώ μήνυμα ή στο Facebook και όχι να κάνεις στο 13731 γιατί δύσκολα θα βγάλεις απ' εκεί άκρη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Et3rn1tyGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κύριοι σε εμενα ήρθε ο τεχνικός σήμερα αλλά έλειπα απο το σπίτι αλλά κατόρθωσε να κοιτάξει τον κατανεμητή απο εξω και μου είπε οτι πιάνει 10 upload kai 100 download απο την μέτρηση του.μου έκανε μια αλλαγή στην συνδεσμολογία γιατί έχω cat 6 τραβήξει μεχρι το σπίτι και περιμένω να πάω στο σπίτι να αλλάξω και γω πανω απο την πρίζα την συνδεσμολογία για να δω πως θα λειτουργήσει και αν πιασει καλυτερα.σε περιπτωση μου λέει οπου δεν δεν δω αποτελεσματα πρεπει να αλλάξω καλώδιο.εγω του εξηγησα οτι είχα 50αρα τόσο καιρο και δεν έχω κανένα πρόβλημα αλλά μου είπε οτι δεν παιζει ρολο αυτό.εσείς τι λέτε απο την δικιά σας εμπειρία;α
    Κατάλαβα κι εγώ είχα το ίδιο ακριβώς θέμα με cat7 όμως υπόγειο τελικά δεν έφταιγε το καλώδιο που έπιανα μόνο 49/10mbps αλλά τα φίλτρα που είχα στις πρίζες , έκανα το εξής :

    Πήρα μια πρίζα διπλή, το cat7 το συνέδεσα στη 1η υποδοχή (από πίσω) και στη 2η (από πίσω) έβαλα όλα καλώδια από τις τηλεφωνικές πρίζες, μετά στη 1η θύρα συνδέσα ένα dsl splitter και από εκει το ένα καλώδιο τηλεφωνικό πήγε στο modem και το άλλο το συνδέσα στη 2η υποδοχή της πρίζας ώστε να φιλτράρετε η γραμμή .

    Και τελικά πιάνω 100/10mbps πλέον και 4ms ping με fastpath (δεν έπεσε η ταχύτητα λόγω της αλλαγής).

  3. #438
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου ξανά λέω να τους στείλεις εδώ μήνυμα ή στο Facebook και όχι να κάνεις στο 13731 γιατί δύσκολα θα βγάλεις απ' εκεί άκρη.

    - - - Updated - - -
    Και που τους έστειλα τι έγινε; Παίζουν την γνωστή κασέτα. "Καταλαβαίνουμε την αναστάτωση και κάνουμε ότι μπορούμε για την επίλυση", αλλά λύση δεν βλέπω...

  4. #439
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και που τους έστειλα τι έγινε; Παίζουν την γνωστή κασέτα. "Καταλαβαίνουμε την αναστάτωση και κάνουμε ότι μπορούμε για την επίλυση", αλλά λύση δεν βλέπω...
    Ποτέ τους έστειλες τελευταία φορά;

    Να στέλνεις κάθε μέρα εκεί για ενημέρωση αλλά μου είπαν ότι θα σε ενημερώσουν τηλεφωνικά και με sms.

  5. #440
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ τους έστειλες τελευταία φορά;

    Να στέλνεις κάθε μέρα εκεί για ενημέρωση αλλά μου είπαν ότι θα σε ενημερώσουν τηλεφωνικά και με sms.
    Αυτά μου τα λένε από τις 09/08/2019 που έχει δηλωθεί η βλάβη, αλλά αποτέλεσμα δεν βλέπω και η υπομονή μου έχει αρχίσει να εξαντλείται και είμαι σίγουρος ότι αν ξαναπάρω ή ξαναστείλω, θα αρχίσω να φωνάζω η και να βρίζω (ήδη τα άκουσαν 2 φορές στο 13731). Σίγουρα δεν φταίνει οι υπάλληλοι, αλλά ούτε και εμείς που δεν μας εξυπηρετούν (που πληρώνουμε κιόλας)

  6. #441
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά μου τα λένε από τις 09/08/2019 που έχει δηλωθεί η βλάβη, αλλά αποτέλεσμα δεν βλέπω και η υπομονή μου έχει αρχίσει να εξαντλείται και είμαι σίγουρος ότι αν ξαναπάρω ή ξαναστείλω, θα αρχίσω να φωνάζω η και να βρίζω (ήδη τα άκουσαν 2 φορές στο 13731). Σίγουρα δεν φταίνει οι υπάλληλοι, αλλά ούτε και εμείς που δεν μας εξυπηρετούν

    Βασικά δεν φταίει η εταιρεία αλλά οι τεχνικοί της WIND (αφού είσαι στην καμπίνα τους) ή και του ΟΤΕ (για ΑΚ, εναέρια καλώδια και box γραμμής).

    Απλώς σου προτείνω επικοινωνία με μηνύματα γιατί εγώ μόνο με αυτήν την ομάδα βγάζω άκρη . Έχω να πάρω στο τηλεφωνικό κέντρο πολλά χρόνια από τότε που είχα τη 1η βλάβη μετά τη φορητότητα.

  7. #442
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά δεν φταίει η εταιρεία αλλά οι τεχνικοί της WIND (αφού είσαι στην καμπίνα τους) ή και του ΟΤΕ (για ΑΚ, εναέρια καλώδια και box γραμμής).

    Απλώς σου προτείνω επικοινωνία με μηνύματα γιατί εγώ μόνο με αυτήν την ομάδα βγάζω άκρη . Έχω να πάρω στο τηλεφωνικό κέντρο πολλά χρόνια από τότε που είχα τη 1η βλάβη μετά τη φορητότητα.
    O OTE είπε ότι από την πλευρά του δεν βρήκε πρόβλημα. Άρα η ζημιά μάλλον γίνεται από Wind. Άντε και στέλνω... Πάλι θα μου πουν τα ίδια. Πάντως είναι γεγονός ότι από το 13731 ούτε και εγώ είμαι ευχαριστημένος. Πιο καλή εξυπηρέτηση δίνουν οι υπάλληλοι του τοπικού καταστήματος (που δεν είναι και τόσο "αρμοδιότητα" τους τα τεχνικά θέματα) παρά από εκεί...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 22-08-19 στις 16:09.

  8. #443
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    O OTE είπε ότι από την πλευρά του δεν βρήκε πρόβλημα. Άρα η ζημιά μάλλον γίνεται από Wind. Το θέμα είναι ότι στέλνω... Πάλι θα μου πουν τα ίδια.
    Σωστά το πιο φυσιολογικό είναι να είναι στη καμπίνα. Αλλά τόσο αργοί πια η wind;

    Στειλτους μήνυμα αύριο ή τη Δευτέρα να δούμε εάν υπάρχουν νεότερα . Είμαι σίγουρος ότι θα υπάρξει ανταπόκριση.

  9. #444
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά το πιο φυσιολογικό είναι να είναι στη καμπίνα. Αλλά τόσο αργοί πια η wind;

    Στειλτους μήνυμα αύριο ή τη Δευτέρα να δούμε εάν υπάρχουν νεότερα . Είμαι σίγουρος ότι θα υπάρξει ανταπόκριση.
    Τώρα μην αρχίσω να βρίζω άγρια την Wind, που δεν την έχω και σε εκτίμηση και πάω για "banιο"... Πραγματικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δεν θέλουν να με εξυπηρετήσουν (και οι μεν και οι δε)... Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά δεν βλέπω και κάτι που να δείχνει το αντίθετο...

    Το πρώτο πράγμα που είπα μέσα μου, όταν έμαθα ότι καμπίνες στην περιοχή μου θα βάλει η Wind ήταν "Οχι ρε φούστη μου". Και να που βγαίνω "προφήτης"

    Δεν έχω καμία όρεξη να τους στείλω τίποτα, γιατί βλέπω να ανεβαίνει πάλι η πίεση μου!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 22-08-19 στις 16:19.

  10. #445
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα μην αρχίσω να βρίζω άγρια την Wind, που δεν την έχω και σε εκτίμηση και πάω για "banιο"... Πραγματικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι δεν θέλουν να με εξυπηρετήσουν... Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά δεν βλέπω και κάτι που να δείχνει το αντίθετο...

    Το πρώτο πράγμα που είπα μέσα μου, όταν έμαθα ότι καμπίνες στην περιοχή μου θα βάλει η Wind ήταν "Οχι ρε φούστη μου". Και να που βγαίνω "προφήτης"

    Δεν έχω καμία όρεξη να τους στείλω τίποτα, γιατί βλέπω να ανεβαίνει πάλι η πίεση μου!!!
    Έχεις δίκαιο σε καταλαβαίνω αλλά προσπαθήσω να σε βοηθήσω να λυθεί άμεσα.

  11. #446
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκαιο σε καταλαβαίνω αλλά προσπαθήσω να σε βοηθήσω να λυθεί άμεσα.
    Το ξέρω, και σε ευχαριστώ για την βοήθεια,

    Έχεις καμία άμεση σχέση με την Forthnet ή απλά ξέρεις κάποια πράγματα παραπάνω; Το ρωτάω αυτό γιατί είδα στο προφίλ σου, ότι είσαι φίλος με κάποιον υπάλληλο της Forthnet που έχει λογαριασμό εδώ... Που και αυτός όσες φορές μιλήσαμε ήταν ευγενέστατος και προσπάθησε να βοηθήσει όσο μπορούσε.

  12. #447
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρω, και σε ευχαριστώ για την βοήθεια,

    Έχεις καμία άμεση σχέση με την Forthnet ή απλά ξέρεις κάποια πράγματα παραπάνω;

    Όχι δεν εργάζομαι στην εταιρεία αλλά έχω στείλει αρκετές προτάσεις οι οποίες έχουν πραγματοποιηθεί και πολλές επικοινωνίες μαζί τους.

    Αν χρειαστείς κάτι στειλτους μήνυμα και πες μου. Καλό απόγευμα.

  13. #448
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν εργάζομαι στην εταιρεία αλλά έχω στείλει αρκετές προτάσεις οι οποίες έχουν πραγματοποιηθεί και πολλές επικοινωνίες μαζί τους.

    Αν χρειαστείς κάτι στειλτους μήνυμα και πες μου. Καλό απόγευμα.
    Έγινε σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου, και έλπιζω να γίνει κάτι με την περίπτωση μου σύντομα!

  14. #449
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγινε σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου, και έλπιζω να γίνει κάτι με την περίπτωση μου σύντομα!
    Είμαι σίγουρος :-) Αρκεί να στείλει και η wind τεχνικό αν και δεν στείλει θα έχει πρόβλημα με τη Nova λόγω αυτού και θα επέμβει και η ΕΕΤΤ.

  15. #450
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σίγουρος :-) Αρκεί να στείλει και η wind τεχνικό αν και δεν στείλει θα έχει πρόβλημα με τη Nova λόγω αυτού και θα επέμβει και η ΕΕΤΤ.
    Μα για αυτό ακριβώς έκανα (αναγκαστικά) καταγγελία στην ΕΕΤΤ, μπας και βρω λύση... Έπειτα το άλλο θέμα είναι το πότε θα επέμβει η ΕΕΤΤ; Θα το κάνει σύντομα ή του αγίου φούφουτου;

    Υ. Γ. έστειλα PM, αλλά πήρα (όπως ήταν αναμενόμενο) την κλασσική απάντηση κασέτα "Κατανοούμε απόλυτα την αναστάτωση που έχει προκύψει λόγω του τεχνικού ζητήματος που έχει παρουσιαστεί στην υπηρεσία σου.

    Σκοπός μας είναι η επίλυση των ζητημάτων που παρουσιάζονται ώστε να παρέχουμε ολοκληρωμένες υπηρεσίες επικοινωνίας και ψυχαγωγίας και θέλουμε να σε διαβεβαιώσουμε ότι πραγματοποιούνται όλες οι απαραίτητες ενέργειες για αποκατάσταση του ζητήματος το συντομότερο δυνατόν.

    Για οτιδήποτε νεότερο σχετικά την πορεία εξέλιξης του ζητήματος, θα υπάρξει ανάλογη ενημέρωσή σου στα διαθέσιμα τηλέφωνα επικοινωνίας.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σου."
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 22-08-19 στις 17:15.

Σελ. 30 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας