Σελ. 93 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 738388919293949598103113 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.381-1.395 από 2679
  1. #1381
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα. Καινούργιος στην nova συνδέθηκα σήμερα κλασσικά στο 100αρι και τα στατιστικά μου είναι αυτά. Το θέμα είναι ότι δεν πιάνω στα test πάνω από 80Mbps. Γιατί έτσι? Πριν με wind 50αρα έπιανα ακριβος 50 και με είχαν κλειδώσει στα 55 και τώρα ούτε καν 90? Γιατί τώρα κλειδωμένος στα 96?? Υπόψιν η καμπίνα του ΟΤΕ είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου (50μετρα) το σπίτι καινούργιο οπότε θέμα καλωδίωσης δεν παίζει.

    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2_Vectoring
    Actual Rate(Up/Down) 10996/87314 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 58178/96867 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 31/9.4 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 0/2.3 dB
    Output Power(Up/Down) 0.4/8.4 dBm
    Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 9/1027
    Interleave Delay(Up/Down) 0/8 ms
    INP(Up/Down) 0/0.3 symbols
    Profile 17a
    Showtime Start 0 h 27 min 11 s
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/2
    FEC Errors(Up/Down) 0/110

    και ένα speetest
    https://www.speedtest.net/result/10755389273
    Αν έπρεπε να μαντέψω σχετικά με τη γραμμή σου, το πρώτο πράγμα που θα κοίταζα είναι η εσωτερική καλωδίωση..
    Και πριν απ'όλα.. Μέτρηση στο box/κατανεμητή..
    Η vdsl καμπίνα οτε;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν είσαι ο μόνος... Αυτό το φαινόμενο έχει παρατηρηθεί και σε άλλους χρήστες που έχουν 100άρα από καμπίνες OTE. Υπομονή μήπως και γίνει κάτι, γιατί βλάβη δεν μπορεί να δηλώσεις

    Ειδικά με 2.3 line attenutation θα έπρεπε να έχεις και πολύ μεγαλύτερο attainable.
    Δεν έχει το ίδιο θέμα εδώ.. Το snr είναι κανονικό..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι το ίδιο πρόβλημα γιατί εδώ έχει φυσιολογικό SNR. Θα πρέπει να ελέγξει τη γραμμή του μήπως έχει κάποιο πρόβλημα και δεν κλειδώνει παραπάνω με τόσο λίγο Attenuation.
    Αυτό..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pankostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα από όλα πρέπει να ελέγξεις την εσωτερική καλωδίωση. Πρέπει να μετρήσεις τι ταχύτητα έχεις έξω από το σπίτι. Αν είναι η ίδια, με Nova δυστυχώς δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη, γιατί το θεωρούν φυσιολογικό. Όταν ήμουν ΟΤΕ μου είχε συμβεί ακριβώς το ιδιο 3 φορές, και την επόμενη μέρα μου άλλαξαν πόρτα, και επανήλθε κανονικά στα 100. Ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν μου έχει ξανα παρουσιαστεί.
    Και αυτό..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα μια επανεκκίνηση χθες και τα στατιστικά είναι αυτά είναι λογικό να έχει τόσα errors?

    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2_Vectoring
    Actual Rate(Up/Down) 10996/88105 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 58554/98219 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 31/9.4 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 0/2.4 dB
    Output Power(Up/Down) -0.1/8.4 dBm
    Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 9/1027
    Interleave Delay(Up/Down) 0/8 ms
    INP(Up/Down) 0/0.3 symbols
    Profile 17a
    Showtime Start 9 h 30 min 19 s
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/97
    FEC Errors(Up/Down) 0/8506
    Τα error είναι μια χαρά, στα fec μη δίνεις σημασία.. Μόνο αν ξεπεράσουν τις χιλιάδες ++.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #1382
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε πω τυχερό?

    Να σου ευχηθώ να μείνεις εκεί και να μην έχεις πάλι εκπλήξεις?

    Να πω ότι σήμερα συμπλήρωσα 15 ημερολογιακές μέρες από το email που έστειλα στη Nova, και τίποτα? Άμα πιάσουμε τις αργίες και θέλουν "εργάσιμες", θα φτάσω τέλος του μήνα.

    Να πω "και στα δικά μας οι υπόλοιποι"?

    Ότι και να πω, λίγο θα είναι.

    Όντως, μωρέ...τυχαίο ήταν το πρόβλημα που δεν είχες...και εμείς που δεν το έχουμε, πάλι από τύχη...
    Με παίρνουν σήμερα τηλέφωνο από την τεχνική υπηρεσία τους (θυμίζω, έχω ζητήσει να μου απαντήσουν γραπτώς) και μου αρχίζουν τα γνωστά (για έλεγχο, να δούμε τι πρόβλημα παίζει).

    Κόβω τον άνθρωπο λιγάκι απότομα, τον παίρνω από τα μούτρα σχετικά με την γραπτή απάντηση κλπ, αλλά λέω να δώσω άλλη μια ευκαιρία να μου πουν τα γνωστά.

    Ε, μετά από 2' μου λέει ότι με καλεί επειδή έχω δηλώσει πρόβλημα στην άλλη γραμμή που είναι στο όνομά μου (στο πατρικό μου)! Μου φεύγουν οι όποιες αναστολές, πλέον, και των ρωτάω πώς θα λύσουμε το οποιοδήποτε θέμα όταν καλά-καλά δεν ξέρουν σε ποια γραμμή είναι το πρόβλημα.

    Μετά από άλλα 2' (αφού άκουσα και το γνωστό περί "εντός των ορίων" και το πολυαγαπημένο "δεν μπορούμε να δηλώσουμε βλάβη"), άκουσε έναν εξάψαλμο περί SNR, ΟΤΕ κλπ και είπε πως θα προωθήσει το αίτημά μου "παραπάνω".

    Οι "παραπάνω", με πήραν μετά από άλλα 5' (εντελώς ανενημέρωτοι, ούτε για ποια γραμμή, ούτε για τίποτα δεν ήξεραν), οπότε επειδή βαρέθηκα να εξηγώ 5' για να μου πουν πάλι τα ίδια, ξεκαθάρισα πως περιμένω γραπτή απάντηση και μόνο.

    Αυτά.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #1383
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Με πηρανε μολις τωρα απο live4u για προσφορα αφου ειχα συμπληρωσει τα στοιχεια μου και μου ειπαν οτι για το σημειο που βρισκομαι τους δινει οτι θα εχω ταχυτητες απο 39-43 (για το 100αρι). Εχει κανεις καμια ιδεα πως βγαινει αυτο το πιθανο ευρος που μου ανεφερε η πωλητρια οτι της βγαζει για τη διευθυνση μου? Η καμπινα (ΟΤΕ) που παιρνω ειναι 220 μετρα αποσταση σε ευθεια απο το σπιτι μου.
    Καποια στιγμη μαλιστα ανεφερε "ααα, απο το ΑΚ της Ηλιουπολης παιρνετε" απαντωντας μου στην ερωτηση γιατι τοσο χαμηλα! Λες και υπηρχε περιπτωση να μου δινει το ΑΚ vdsl που βρισκεται σε αποσταση ανω των 2 χμ.
    Ειμαι σε Voda με τα εξης στατιστικα :
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VodaStats-ZXHN H267A V1.0.png 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  19,1 KB 
ID: 223562

  4. #1384
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με παίρνουν σήμερα τηλέφωνο από την τεχνική υπηρεσία τους (θυμίζω, έχω ζητήσει να μου απαντήσουν γραπτώς) και μου αρχίζουν τα γνωστά (για έλεγχο, να δούμε τι πρόβλημα παίζει).

    Κόβω τον άνθρωπο λιγάκι απότομα, τον παίρνω από τα μούτρα σχετικά με την γραπτή απάντηση κλπ, αλλά λέω να δώσω άλλη μια ευκαιρία να μου πουν τα γνωστά.

    Ε, μετά από 2' μου λέει ότι με καλεί επειδή έχω δηλώσει πρόβλημα στην άλλη γραμμή που είναι στο όνομά μου (στο πατρικό μου)! Μου φεύγουν οι όποιες αναστολές, πλέον, και των ρωτάω πώς θα λύσουμε το οποιοδήποτε θέμα όταν καλά-καλά δεν ξέρουν σε ποια γραμμή είναι το πρόβλημα.

    Μετά από άλλα 2' (αφού άκουσα και το γνωστό περί "εντός των ορίων" και το πολυαγαπημένο "δεν μπορούμε να δηλώσουμε βλάβη"), άκουσε έναν εξάψαλμο περί SNR, ΟΤΕ κλπ και είπε πως θα προωθήσει το αίτημά μου "παραπάνω".

    Οι "παραπάνω", με πήραν μετά από άλλα 5' (εντελώς ανενημέρωτοι, ούτε για ποια γραμμή, ούτε για τίποτα δεν ήξεραν), οπότε επειδή βαρέθηκα να εξηγώ 5' για να μου πουν πάλι τα ίδια, ξεκαθάρισα πως περιμένω γραπτή απάντηση και μόνο.

    Αυτά.
    Μπλέξιμο πραγματικά...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πηρανε μολις τωρα απο live4u για προσφορα αφου ειχα συμπληρωσει τα στοιχεια μου και μου ειπαν οτι για το σημειο που βρισκομαι τους δινει οτι θα εχω ταχυτητες απο 39-43 (για το 100αρι). Εχει κανεις καμια ιδεα πως βγαινει αυτο το πιθανο ευρος που μου ανεφερε η πωλητρια οτι της βγαζει για τη διευθυνση μου? Η καμπινα (ΟΤΕ) που παιρνω ειναι 220 μετρα αποσταση σε ευθεια απο το σπιτι μου.
    Καποια στιγμη μαλιστα ανεφερε "ααα, απο το ΑΚ της Ηλιουπολης παιρνετε" απαντωντας μου στην ερωτηση γιατι τοσο χαμηλα! Λες και υπηρχε περιπτωση να μου δινει το ΑΚ vdsl που βρισκεται σε αποσταση ανω των 2 χμ.
    Ειμαι σε Voda με τα εξης στατιστικα :
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VodaStats-ZXHN H267A V1.0.png 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  19,1 KB 
ID: 223562
    Οι πωλητές δεν έχουν ιδέα από ταχύτητες θεωρώ.. Ίσως έβλεπε κανα μέσο όρο Η νόμιζε για γραμμή από α.κ.. Για κανα 50 μάλλον.. 100 από α.κ απλά δεν.. Γι'αυτό λέω ότι δεν έχουν ιδέα.. Να κλείσουν πελάτη θέλουν..
    Η γραμμή σου πάντως λέει άλλα.. Εγώ αυτά θα πίστευα..
    Μη ξεχνάς πάντως ότι αν πας σε 100αρα παίζει να έχεις και εσύ το πρόβλημα που έχουν και οι άλλοι με το ψηλό margin κ το χαμηλό κλείδωμα..
    Στη πράξη θα φανεί..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #1385
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπλέξιμο πραγματικά...

    - - - Updated - - -



    Οι πωλητές δεν έχουν ιδέα από ταχύτητες θεωρώ.. Ίσως έβλεπε κανα μέσο όρο Η νόμιζε για γραμμή από α.κ.. Για κανα 50 μάλλον.. 100 από α.κ απλά δεν.. Γι'αυτό λέω ότι δεν έχουν ιδέα.. Να κλείσουν πελάτη θέλουν..
    Η γραμμή σου πάντως λέει άλλα.. Εγώ αυτά θα πίστευα..
    Μη ξεχνάς πάντως ότι αν πας σε 100αρα παίζει να έχεις και εσύ το πρόβλημα που έχουν και οι άλλοι με το ψηλό margin κ το χαμηλό κλείδωμα..
    Στη πράξη θα φανεί..
    Κοιτα και στα 80 να ειμαι δε θα εχω προβλημα. Εν αναμονη του FTTH που δεν μπορει καποια στιγμη θα ερθει κι εδω (σταματησε 5-6 δρομους παραλληλους στον δικο μου) βολευομαι και με τα 80+.
    Το θεμα ηταν αυτο το χαζο νουμερο που μου ειπε το οποιο πραγματικα δεν εχει νοημα. Βεβαια ακουσα πολλες κουταμαρες (με πηρανε και απο live4u και απο 3play). Μεχρι και οτι δε θα χρεωθω κατι για την οπτικη! Ποια οπτικη της λεω? Για FTTH μιλαμε τοση ωρα? οχι για vdsl μου απανταει. Δε συνεχισα τη συζητηση

  6. #1386
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα παιδες. Ακομα ειμαι στο ψαξιμο κι εχω μια απορια. Στο 100αρι της Nova μπορεις να βαλεις αλλο router πχ το Fritz 7490 και να παιξει και η τηλεφωνια?

  7. #1387
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.928
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδες. Ακομα ειμαι στο ψαξιμο κι εχω μια απορια. Στο 100αρι της Nova μπορεις να βαλεις αλλο router πχ το Fritz 7490 και να παιξει και η τηλεφωνια?
    Όχι, δεν γίνεται να πάρεις την τηλεφωνία σε δικό σου εξοπλισμό.

  8. #1388
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, δεν γίνεται να πάρεις την τηλεφωνία σε δικό σου εξοπλισμό.
    Οκ ευχαριστω.

    - - - Updated - - -

    Λοιπον, σημερα με πηρανε απο Nova για προσφορα. Με ενημερωσαν οτι εδω και ενα-εναμιση μηνα πλεον εχουν τη δυνατοτητα να δουνε ευρος ταχυτητας οταν βαζουνε ελεγχο διευθυνσης και οτι αυτο το ευρος μπαινει και στο συμβολαιο που υπογραφεις, κατι που σημαινει (οπως επιβεβαιωσε και η ιδια η πωλητρια) οτι αν οντως εχεις την ταχυτητα που αναφερεται στο συμβολαιο δεν μπορεις να πεις οτι ειναι προβλημα. Επειδη στη δικη μου διευθυνση βγαζει 39-43 αυτο ειναι σοβαρο προβλημα καθως θα πληρωνω για 100αρι και αν οντως βγει τετοιο ευρος θα εχω χειροτερη ταχυτητα απο τωρα που εχω 50αρι και δε θα μπορω και να φυγω λογω χαμηλου συγχρονισμου. Εντωμεταξυ οπως εχω ξαναπει παραπανω, ειμαι τωρα σε Voda 50αρι και εχω Attainable Rate 108 & Actual Rate 55.
    Ρωτησα βεβαια απο που παιρνουν αυτους τους αριθμους αλλα δεν ηξερε η πωλητρια φυσικα να μου πει αν ειναι τιμες απο γειτονικες συνδεσεις ή καποιου αλλου ειδους μετρηση (που δεν εχω ακουσει ποτε να υπαρχει κατι τετοιο για να ειμαι ειλικρινης). Εχει κανει κανεις αλλος τωρα προσφατα νεα συνδεση σε Nova και να του ειπαν χαμηλο νουμερο συνδεσης που τελικα μετα να ηταν αρκετα μεγαλυτερο? Θελω να δω κατα ποσο ειναι πιθανο να ειναι πραγματικα τα νουμερα που μου ανεφερε.
    Επισης ρωτησα για το θεμα του router επειδη η ιδια η πωλητρια ανεφερε συγκεκριμενα οτι μονο κατα το Initial sync χρειαζεται να ειναι πανω το δικο τους router (ηταν απαντηση σε ερωτηση μου για το ποιο router στελνουν). Τη ρωτησα συγκεκριμενα, δλδ αν βαλω μετα το initial connection & sync ενα αλλο router σκετο μονο του, χωρις το nova router ενδιαμεσα, θα λειτουργησει και η τηλεφωνια? Και απαντησε οτι ναι , ετσι την εχουν ενημερωσει απο το τεχνικο τμημα!
    Τι να πω, εχω μπερδευτει

  9. #1389
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε Nova και Wind, 1000% η τηλεφωνία δεν δουλεύει σε άλλη συσκευή εκτός των δικών της.
    Τι ίδιο ισχύει και στη Vodafone, μόνο που εδώ υπό προϋποθέσεις υπάρχει δυνατότητα να μάθουμε τον κωδικό της τηλεφωνίας και να παίξει σε άλλη συσκευή.
    Μόνο στον ΟΤΕ παίζει οπουδήποτε, καθώς δίνει τον κωδικό της.

  10. #1390
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε Nova και Wind, 1000% η τηλεφωνία δεν δουλεύει σε άλλη συσκευή εκτός των δικών της.
    Στη Nova όμως μπορεί να μπει σε bridge mode το H288A, οπότε δεν είναι άσχημα. Η Wind το έχει κι αυτή προσβάσιμο ή δεν υπάρχει ακόμα δυνατότητα?

  11. #1391
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε Nova και Wind, 1000% η τηλεφωνία δεν δουλεύει σε άλλη συσκευή εκτός των δικών της.
    Τι ίδιο ισχύει και στη Vodafone, μόνο που εδώ υπό προϋποθέσεις υπάρχει δυνατότητα να μάθουμε τον κωδικό της τηλεφωνίας και να παίξει σε άλλη συσκευή.
    Μόνο στον ΟΤΕ παίζει οπουδήποτε, καθώς δίνει τον κωδικό της.
    Κι εγω αυτο εχω διαβασει οπου κι αν εχω ψαξει και μου εκανε εντυπωση η διαβεβαιωση της οτι θα λειτουργησει.

  12. #1392
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά αν θυμάμαι καλά και στη Wind παίζει σε Bridge mode, απλά δεν μπορεί να παίξει πίσω από το δικό μας router.

  13. #1393
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να κάνω λάθος, αλλά αν θυμάμαι καλά και στη Wind παίζει σε Bridge mode, απλά δεν μπορεί να παίξει πίσω από το δικό μας router.
    Kk thnx, για να είναι επιβεβαιωμένη η γκρίνια μου όταν λέω πως μονο η Vodafone δεν μας δίνει δυνατότητα για bridge σε 35b compatible modem.

  14. #1394
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ ευχαριστω.

    - - - Updated - - -

    Λοιπον, σημερα με πηρανε απο Nova για προσφορα. Με ενημερωσαν οτι εδω και ενα-εναμιση μηνα πλεον εχουν τη δυνατοτητα να δουνε ευρος ταχυτητας οταν βαζουνε ελεγχο διευθυνσης και οτι αυτο το ευρος μπαινει και στο συμβολαιο που υπογραφεις, κατι που σημαινει (οπως επιβεβαιωσε και η ιδια η πωλητρια) οτι αν οντως εχεις την ταχυτητα που αναφερεται στο συμβολαιο δεν μπορεις να πεις οτι ειναι προβλημα. Επειδη στη δικη μου διευθυνση βγαζει 39-43 αυτο ειναι σοβαρο προβλημα καθως θα πληρωνω για 100αρι και αν οντως βγει τετοιο ευρος θα εχω χειροτερη ταχυτητα απο τωρα που εχω 50αρι και δε θα μπορω και να φυγω λογω χαμηλου συγχρονισμου. Εντωμεταξυ οπως εχω ξαναπει παραπανω, ειμαι τωρα σε Voda 50αρι και εχω Attainable Rate 108 & Actual Rate 55.
    Από Cosmote:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  100.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  40,2 KB 
ID: 223684

    Όπως βλέπεις όλοι λένε το εν λόγω τυράκι πλέον για να είναι καλυμμένοι. Αν πιάνεις attainable 108 πριν, τόσο θα πιάνεις και μετά.
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  15. #1395
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gvard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από Cosmote:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  100.jpg 
Εμφανίσεις:  21 
Μέγεθος:  40,2 KB 
ID: 223684

    Όπως βλέπεις όλοι λένε το εν λόγω τυράκι πλέον για να είναι καλυμμένοι. Αν πιάνεις attainable 108 πριν, τόσο θα πιάνεις και μετά.
    Μου ανεφερε συγκεκριμενο ευρος 39-43 το οποιο για μενα ειναι προβλημα ειδικα αφου θα μπει στο συμβολαιο γιατι αν για τον οποιοδηποτε λογο πιανω τοσο λιγο , αφου το γραφει το συμβολαιο θα μου πουνε δεν ειναι προβλημα, γεια σας και δε θα μπουνε καν στον κοπο να το κυνηγησουνε να διορθωθει.

Σελ. 93 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 738388919293949598103113 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας