Σελ. 119 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 99109114117118119120121124129139 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.771-1.785 από 2678
  1. #1771
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αδέρφια, ο οτε και οι λοιποί θα σου δώσουν data αν έχεις πακέτο με δικό τους νούμερο στην κινητή.
    Σου βγάζουν προσωρινή sim, δίνουν data σε αυτή και κάνουν εκτροπή και το σταθερό.

  2. #1772
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου βγάζουν προσωρινή sim, δίνουν data σε αυτή και κάνουν εκτροπή και το σταθερό.
    Α, ναι? Ιδέα δεν είχα.

    Μιλάμε για βλάβες ημερών, έτσι?

    Προϋποθέτει βέβαια dual sim συσκευή κλπ, αλλά είναι κάτι.

    Thnx
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #1773
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α, ναι? Ιδέα δεν είχα.

    Μιλάμε για βλάβες ημερών, έτσι?

    Προϋποθέτει βέβαια dual sim συσκευή κλπ, αλλά είναι κάτι.

    Thnx
    Ναι, πριν από 3-4 χρόνια όταν είχε κοπεί εναέριο (3-4 βδομάδες μέχρι να αλλαχτεί) στη μάνα μου είχαν δώσει προσωρινή sim (Wind σταθερή, εκείνη Cosmote κινητό) στο οποίο είχαν κάνει εκτροπή του σταθερού και στο δικό μου κινητό που ήταν Wind έδιναν 30GB/week.

  4. #1774
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α, ναι? Ιδέα δεν είχα.

    Μιλάμε για βλάβες ημερών, έτσι?

    Προϋποθέτει βέβαια dual sim συσκευή κλπ, αλλά είναι κάτι.

    Thnx
    Αλήθεια, με τις καταγγελίες είχαμε κάνα νέο; Η σε γειωσαν πάλι;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #1775
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Σε αλλα νεα , προσωπικα ζω τις χειροτερες μερες της συνδεσης μου. Υπηρχε που υπηρχε προβλημα , που τοσο γλαφυρα εχω περιγραψει σε προηγουμενα ποστς μου , τωρα παραγινε το κακο. Ας ελπισουμε οτι η χειροτερευση της καταστασης οφειλεται στον καυσωνα , αλλιως δεν με βλεπω καλα

    Actual Rate(Up/Down) 10996/77127 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 50067/80175 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 31.1/8.1 dB

    Συνηθως με τετοια νουμερα στο noise margin , επαιζα +5-6mbps και στις δυο ταχυτητες (actual/attainable).
    Η πλακα ειναι με τα errors. Ενω υπαρχουν σταθερα crc errors στο download , αυτη την στιγμη βλεπω (1 ωρα uptime) :

    CRC Errors(Up/Down) 424/37
    FEC Errors(Up/Down) 1473/5824

    Ενταξει , το εζησα και αυτο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mphxths : 01-08-21 στις 16:54.

  6. #1776
    Εγγραφή
    01-01-2008
    Περιοχή
    3rd Rock from the Sun
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mphxths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αλλα νεα , προσωπικα ζω τις χειροτερες μερες της συνδεσης μου. Υπηρχε που υπηρχε προβλημα , που τοσο γλαφυρα εχω περιγραψει σε προηγουμενα ποστς μου , τωρα παραγινε το κακο. Ας ελπισουμε οτι η χειροτερευση της καταστασης οφειλεται στον καυσωνα , αλλιως δεν με βλεπω καλα

    Actual Rate(Up/Down) 10996/77127 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 50067/80175 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 31.1/8.1 dB

    Συνηθως με τετοια νουμερα στο noise margin , επαιζα +5-6mbps και στις δυο ταχυτητες (actual/attainable).
    Η πλακα ειναι με τα errors. Ενω υπαρχουν σταθερα crc errors στο download , αυτη την στιγμη βλεπω (1 ωρα uptime) :

    CRC Errors(Up/Down) 424/37
    FEC Errors(Up/Down) 1473/5824

    Ενταξει , το εζησα και αυτο...
    Δεν είσαι ο μόνος ..... και εγώ τα ίδια.
    Με τον τεχνικό που μίλησα μου είπε ότι είναι θέμα ζέστης + έλλειψη ups στις καμπίνες δεν υπάρχει σταθερή τάση οπότε.......

  7. #1777
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.785
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια, με τις καταγγελίες είχαμε κάνα νέο; Η σε γειωσαν πάλι;
    Περιμένω ακόμα απάντηση από την ΕΕΤΤ για την 4η συνέχεια της καταγγελίας.

    Συνήθως η 4νετ απαντά (όπως απαντά) μετά από 5-7 ημέρες.

    Βλέπω να είμαι διακοπές και να με παίρνουν για να κανονίσουμε συνδυαστική 14-16/8
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  8. #1778
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Σε αλλα νεα , κοπηκε το ρευμα για μια ωρα σημερα και παραλιγο να πεθανουμε σαν τα κοτοπουλα Βεβαια οταν επανηλθε και συγχρονισε το μοντεμ ειδα κατι τετοιο :

    Actual Rate(Up/Down) 10996/100293 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 50075/108091 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 31.1/9.1 dB

    Αν δεν ειχε τοση ζεστη , θα επαιρνα τηλεφωνο την ΔΕΗ , να κοβει το ρευμα στο τετραγωνο μου μια φορα την εβδομαδα Και μην μου πει κανενας ξανα για εσωτερικη καλωδιωση και τετοια...

  9. #1779
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ή άλλαξε εταιρία ή let it go και απόλαυσε το. Είναι κρίμα να την βγάζεις στις ρυθμίσεις του ρούτερ κάθε μέρα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #1780
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή άλλαξε εταιρία ή let it go και απόλαυσε το. Είναι κρίμα να την βγάζεις στις ρυθμίσεις του ρούτερ κάθε μέρα.
    Δεν εχεις και αδικο , αλλα το 1ο δεν γινεται και το 2ο ειναι πλεον ψυχαναγκασμος μιας και δεν ξερω καθε στιγμη τι μου ξημερωνει πλεον με αυτην την συνδεση Και ειμαι επιρρεπης στους ψυχαναγκασμους

  11. #1781
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mphxths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχεις και αδικο , αλλα το 1ο δεν γινεται και το 2ο ειναι πλεον ψυχαναγκασμος μιας και δεν ξερω καθε στιγμη τι μου ξημερωνει πλεον με αυτην την συνδεση Και ειμαι επιρρεπης στους ψυχαναγκασμους
    Σε Νοιώθω απολυτα φίλεμου,κάτι τέτοια κολλήματα έχω και εγώ.

    Σε αλλά νέα,μετά από 2 μήνες σχεδόν με πρόβλημα στην γραμμή και σφάλματα κατά την διάρκεια της ημέρας που ούτε τηλέφωνο δεν μπορούσα να πάρω με αφήνουν να φύγω ατελώς από την Nova,η ερώτηση είναι η εξής,αξίζει να φύγω?!θα αλλάξει κάτι στην γραμμή άμα πάω π.χ ΟΤΕ?! Ή θα κάθομαι και θα δοξάζω και αυτούς?!.
    Στην περιοχή μου πέρασαν την προηγούμενη βδομάδα ups στης καμπίνες,για 4 μέρες ήταν όλα τελειαααααα…….τώρα τα ίδια πάλι αλλά με λιγότερα σφάλματα και χωρίς αποσυνδέσεις.

  12. #1782
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Darcdrake Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε Νοιώθω απολυτα φίλεμου,κάτι τέτοια κολλήματα έχω και εγώ.

    Σε αλλά νέα,μετά από 2 μήνες σχεδόν με πρόβλημα στην γραμμή και σφάλματα κατά την διάρκεια της ημέρας που ούτε τηλέφωνο δεν μπορούσα να πάρω με αφήνουν να φύγω ατελώς από την Nova,η ερώτηση είναι η εξής,αξίζει να φύγω?!θα αλλάξει κάτι στην γραμμή άμα πάω π.χ ΟΤΕ?! Ή θα κάθομαι και θα δοξάζω και αυτούς?!.
    Στην περιοχή μου πέρασαν την προηγούμενη βδομάδα ups στης καμπίνες,για 4 μέρες ήταν όλα τελειαααααα…….τώρα τα ίδια πάλι αλλά με λιγότερα σφάλματα και χωρίς αποσυνδέσεις.
    Στον ΟΤΕ δεν έχεις μειωμένο συγχρονισμό όπως κάνει η νόβα που είτε πιάνεις 100 είτε 200 στο attainable και έχεις πακέτο 100αρας δεν σε ρίχνει στα 80, αν η καμπινα είναι ΟΤΕ καλό θα ήταν να πας εκεί, αν είναι vodafone επέλεξε wind γιατί αυτές οι 2 συνεργάζονται στα δίκτυα τους και η wind έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα δικτύου από την vodafone συν ότι στα πακετα vdsl 100 δίνει απεριόριστα κινητά πράγμα που η vodafone δεν κάνει. Ο ΟΤΕ επίσης δίνει πολύ λίγα λεπτά προς κινητά αλλά είναι αξιοπιστία για αυτό και είναι πιο ακριβός, αλλά και η wind τελευταία δεν τα πάει και άσχημα με τις αναβαθμίσεις στο δίκτυο της

  13. #1783
    Εγγραφή
    18-07-2013
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 200,0 ↑ 20,0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παιδιά τί να πω κι εγώ που εδώ και πόσους μήνες (έχω χάσει το μέτρημα) είμαι με συνεχόμενες αποσυνδέσεις; Το τελευταίο δίμηνο κοντεύουν τις 100 την ημέρα. Ο λόγος που έκανα αίτηση φορητότητας για να πάω στον ΟΤΕ όπως είπα και παραπάνω είναι γιατί η καμπίνα από την οποία παίρνω είναι δικιά του και γιατί σε περίπτωση προβλημάτων δίνει τουλάχιστον δεδομένα στο κινητό. Αυτή τη στιγμή κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο τη Nova για πρόβλημα, προωθεί το αίτημα στον ΟΤΕ και περιμένει μέχρι 3 μέρες να της απαντήσει λες και παίζουμε σπασμένο τηλέφωνο. Ο ΟΤΕ από τη μεριά του αντιμετωπίζει το πρόβλημα σχεδόν κάθε φορά σαν καινούριο χωρίς να του καίγεται καρφί για το ιστορικό της γραμμής μιας και δεν είμαι πελάτης του με αποτέλεσμα να μην φτιάχνει το πρόβλημα. Και η διαδικασία ξεκινάει πάλι από την αρχή. Πιστεύω ότι μόλις πάω στον ΟΤΕ οι διαδικασίες τουλάχιστον θα είναι πιο γρήγορες μιας και δε θα υπάρχει μεσάζοντας στην επικοινωνία αφού όλο το δίκτυο είναι δικό του. Από την καμπίνα μέχρι το σπίτι. Άρα δε θα μπορεί να ρίχνει ευθύνες αλλού.

    Πλέον έχω καταλήξει. Πάντα πάω στον πάροχο του οποίου ανήκει η καμπίνα από την οποία παίρνω ίντερνετ. Αυτό θα κάτω και στο σπίτι που θα μετακομίσω λογικά σύντομα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zarzonis : 04-08-21 στις 17:28.

  14. #1784
    Εγγραφή
    20-08-2019
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Router
    Zte h267n
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον ΟΤΕ δεν έχεις μειωμένο συγχρονισμό όπως κάνει η νόβα που είτε πιάνεις 100 είτε 200 στο attainable και έχεις πακέτο 100αρας δεν σε ρίχνει στα 80, αν η καμπινα είναι ΟΤΕ καλό θα ήταν να πας εκεί, αν είναι vodafone επέλεξε wind γιατί αυτές οι 2 συνεργάζονται στα δίκτυα τους και η wind έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα δικτύου από την vodafone συν ότι στα πακετα vdsl 100 δίνει απεριόριστα κινητά πράγμα που η vodafone δεν κάνει. Ο ΟΤΕ επίσης δίνει πολύ λίγα λεπτά προς κινητά αλλά είναι αξιοπιστία για αυτό και είναι πιο ακριβός, αλλά και η wind τελευταία δεν τα πάει και άσχημα με τις αναβαθμίσεις στο δίκτυο της
    Οι καμπινες ειναι vodafone,αλλα και απο τον κουμπαρο που εχει wind δεν εχει και την καλυτερη εμπειρία γενικα,εχει αποσυνδεσεις,τουλαχιστον 2-3 την ημερα με αρκετα σφαλματα καθε μερα.

    Εχω παρατηρησει κατι αλλο κουλο,μου ειχε αφησει ο τεχνικος της νοβα ενα technicolor το οποιο οταν ξεκιναει τα συνεχομενα σφαλματα η γραμμη,βαζω αυτο επανω και στρωνει για εναν παραξενο λογο.............

    Anyway.......οποτε και με ΟΤΕ δεν θα δω προκοπή,αλλα καθαρα λογο αξιοπιστίας ελεγα για οτε.

  15. #1785
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.791
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Απλά να σημειωθεί εδώ ότι το πρόβλημα του παρόντος νήματος με το ψηλό snr και το χαμηλό κλείδωμα, αφορά τις καμπίνες του ΟΤΕ και δεν έχει να κάνει με το πάροχο νομίζω.. Το θέμα είναι στη καμπίνα.. Θα μπορούσε να είναι και στο ρούτερ του παρόχου αλλά νομίζω πως έχει φανεί ότι είναι στη καμπίνα..
    Δεν ξέρω αν κάποιος πάει ΟΤΕ αν θα του το λύσουν..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 119 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 99109114117118119120121124129139 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας