Σελ. 45 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 2535404344454647505565 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 661-675 από 2679
  1. #661
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Question
    Μυστήρια πράγματα.
    Εδώ και δύο μέρες είχα ενημερωθεί πως η Παρασκευή 13/9 θα ήταν η μέρα ενεργοποίησης. Δεν ήξερα ποια ακριβώς ώρα θα γινόταν η αλλαγή κι ούτε με ενδιέφερε και ιδιαίτερα. Αρκεί να μην έμενα για μεγάλο διάστημα χωρίς τηλέφωνο ή/και internet.
    Λίγο μετά τις 3μμ λαμβάνω μήνυμα που ανέφερε «Η υπηρεσία με αριθμό 210xxxxxxx θα ενεργοποιηθεί τις επόμενες ώρες» συνοδευόμενο από user name & password.
    Ε, λοιπόν κοντεύει 1:30 ξημερώματα Σαββάτου κι ακόμα είμαι συνδεδεμένος με τον ΟΤΕ. Θα περίμενε κανείς να σβήσουν κάποια απ’ τα ledάκια του ZTE Speedport Entry 2i, να αλλάξουν τα στατιστικά όταν μπαίνεις στο web interface κ.λπ.
    Τίποτα από αυτά δεν έχει συμβεί. Τι Διάολο, με ξέχασαν;
    Στην «Κατάσταση Αίτησης Ενεργοποίησης» μια φορά, η γραμμή εμφανίζεται ενεργοποιημένη...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Nova - Κατάσταση Αίτησης Ενεργοποίησης_3.jpg 
Εμφανίσεις:  49 
Μέγεθος:  195,1 KB 
ID: 206790
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  2. #662
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -21grams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μυστήρια πράγματα.
    Εδώ και δύο μέρες είχα ενημερωθεί πως η Παρασκευή 13/9 θα ήταν η μέρα ενεργοποίησης. Δεν ήξερα ποια ακριβώς ώρα θα γινόταν η αλλαγή κι ούτε με ενδιέφερε και ιδιαίτερα. Αρκεί να μην έμενα για μεγάλο διάστημα χωρίς τηλέφωνο ή/και internet.
    Λίγο μετά τις 3μμ λαμβάνω μήνυμα που ανέφερε «Η υπηρεσία με αριθμό 210xxxxxxx θα ενεργοποιηθεί τις επόμενες ώρες» συνοδευόμενο από user name & password.
    Ε, λοιπόν κοντεύει 1:30 ξημερώματα Σαββάτου κι ακόμα είμαι συνδεδεμένος με τον ΟΤΕ. Θα περίμενε κανείς να σβήσουν κάποια απ’ τα ledάκια του ZTE Speedport Entry 2i, να αλλάξουν τα στατιστικά όταν μπαίνεις στο web interface κ.λπ.
    Τίποτα από αυτά δεν έχει συμβεί. Τι Διάολο, με ξέχασαν;
    Στην «Κατάσταση Αίτησης Ενεργοποίησης» μια φορά, η γραμμή εμφανίζεται ενεργοποιημένη...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Nova - Κατάσταση Αίτησης Ενεργοποίησης_3.jpg 
Εμφανίσεις:  49 
Μέγεθος:  195,1 KB 
ID: 206790
    Όταν ενεργοποιείσαι σε έναν νέο πάροχο, ο παλιός πρέπει να σε "αποδεσμεύσει" από τα δικά του συστήματα...
    Στην ουσία εσύ μπορεί να είσαι ενεργοποιημένος ήδη στη Nova αλλά αυτός που ελέγχει την ΕΒΔΑΦ (την βάση για τις φορητότητες) να μην είδε/πρόσεξε ότι έχεις ενεργοποιηθεί για να δώσει εντολή/ενημέρωση για την διακοπή των υπηρεσιών της Cosmote.

    Δοκίμασε να βάλεις το router που σου έδωσαν από Nova με τα δικά τους στοιχεία που σου έστειλαν για να δεις αν "παίζεις"...

    Δε ξέρω αν το ZTE που έχεις από Cosmote είναι vDSL ready... αν είναι, τότε με ένα restart θα αλλάξουν τα στατιστικά απλά μάλλον δεν θα κλειδώσεις στην ταχύτητα που έχεις με Nova μιας και τα στοιχεία που έχεις είναι του OTE σε συγκεκριμένο προφίλ (αν και παίζει η γραμμή ρόλο περισσότερο).

    Αν δεν είναι vDSL Ready το router δε θα δεις διαφορά στα στατιστικά...

    Δοκίμασε με το νέο router και πες μας...

  3. #663
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν ενεργοποιείσαι σε έναν νέο πάροχο, ο παλιός πρέπει να σε "αποδεσμεύσει" από τα δικά του συστήματα...
    Στην ουσία εσύ μπορεί να είσαι ενεργοποιημένος ήδη στη Nova αλλά αυτός που ελέγχει την ΕΒΔΑΦ (την βάση για τις φορητότητες) να μην είδε/πρόσεξε ότι έχεις ενεργοποιηθεί για να δώσει εντολή/ενημέρωση για την διακοπή των υπηρεσιών της Cosmote.

    Δοκίμασε να βάλεις το router που σου έδωσαν από Nova με τα δικά τους στοιχεία που σου έστειλαν για να δεις αν "παίζεις"...

    Δε ξέρω αν το ZTE που έχεις από Cosmote είναι vDSL ready... αν είναι, τότε με ένα restart θα αλλάξουν τα στατιστικά απλά μάλλον δεν θα κλειδώσεις στην ταχύτητα που έχεις με Nova μιας και τα στοιχεία που έχεις είναι του OTE σε συγκεκριμένο προφίλ (αν και παίζει η γραμμή ρόλο περισσότερο).

    Αν δεν είναι vDSL Ready το router δε θα δεις διαφορά στα στατιστικά...

    Δοκίμασε με το νέο router και πες μας...
    Εγώ θα πρότεινα να απευθυνθεί με μήνυμα στη nova,καλημέρα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν να σας πω ότι δεν βλέπουν λάθος γιατί η προσφορά με δωρεάν τελη ενεργοποίησης δεν υπάρχει γιατί δεν τρέχει καμία προσφορά όπως μου είπανε . Για κακή μου τύχη ήμουνα στην δουλειά μου και τους έστελνα μήνυμα από το κινητό μου . Όμως τα πήρα στο κρανίο γιατί μπροστά στα μάτια μου είχα το pdf το έβλεπα αλλά στην nova δεν ήξεραν για ποιό pdf τους έλεγα. Τελικά πήγα στο κατάστημα που έκανα την αίτηση και οι άνθρωποι να είναι καλά όταν τους ρώτησα μου επιβεβαίωσαν ότι τα τέλη ενεργοποίησης είναι δωρεάν . Όταν του δείχνω το λογαριασμό μου μου είπε ότι έχω δίκιο και πήρε μπροστά μου τηλέφωνο την nova και ως δια μαγείας υπήρχε προσφορά με δωρεάν τέλη ενεργοποίησης .Θα μου το πιστώσουν μου είπαν . Λογικά θα πρέπει να το πληρώσω . Ευτυχώς γιατί γλύτωσαν την καταγγελία . Προς το παρόν γιατί δεν τους έχω και εμπιστοσύνη .Είναι αυτό που έγραψα κάποια στιγμή ότι δεν έχω και τις καλλύτερες αναμνήσεις για το λογιστήριο εννοούσα .
    Εγώ πάντως κάθε φορά που έχω κάνει ανανέωση ή μεταβολές στο συμβόλαιο υπήρχε πρόβλημα στο 1ο λογαριασμό, δε το πλήρωνα και περίμενα τη πίστωση (κι ας λένε αυτοί να το πληρώσουμε πρώτα - αφού δεν το κόβουν) και μόλις έβγαινε ο σωστός τότε το πλήρωνα πριν λήξει. Καλημέρα.

  4. #664
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Εγώ πάντως κάθε φορά που έχω κάνει ανανέωση ή μεταβολές στο συμβόλαιο υπήρχε πρόβλημα στο 1ο λογαριασμό, δε το πλήρωνα και περίμενα τη πίστωση (κι ας λένε αυτοί να το πληρώσουμε πρώτα - αφού δεν το κόβουν) και μόλις έβγαινε ο σωστός τότε το πλήρωνα πριν λήξει. Καλημέρα.[/QUOTE]

    Καλημέρα , μπορεί να έχεις δίκιο , 'ομως έχω μάθει στην ζωή μου να μην αφήνω κάτι απλήρωτο . Θα δω τι θα κάνω ο λογαριασμός λήγει 10/10 . Πάντως έφαγε η nova δεύτερη κίτρινη κάρτα .
    London for ever

  5. #665
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.079
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως κάθε φορά που έχω κάνει ανανέωση ή μεταβολές στο συμβόλαιο υπήρχε πρόβλημα στο 1ο λογαριασμό, δε το πλήρωνα και περίμενα τη πίστωση (κι ας λένε αυτοί να το πληρώσουμε πρώτα - αφού δεν το κόβουν) και μόλις έβγαινε ο σωστός τότε το πλήρωνα πριν λήξει. Καλημέρα.
    Καλημέρα , μπορεί να έχεις δίκιο , 'ομως έχω μάθει στην ζωή μου να μην αφήνω κάτι απλήρωτο . Θα δω τι θα κάνω ο λογαριασμός λήγει 10/10 . Πάντως έφαγε η nova δεύτερη κίτρινη κάρτα .[/QUOTE]

    Μην το πληρώσεις πρωτου εγγράφως κάνεις τα παράπονά σου.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #666
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Arrow
    Λοιπόν, έβγαλα το Speedport Entry 2i της Cosmote και σύνδεσα το ZXHN H267N της Nova - τα αποτελέσματα αφήνω να τα κρίνετε εσείς.

    Το πρώτο που παρατήρησα, προτού καν κάνω login, ήταν πως είχαν μπλεχτεί τα λογότυπα των παρόχων:
    Αρχικά εμφανίστηκε αυτό (κουτσουρεμένο logo Cosmote)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ZTE ZXHN H267N (1).jpg 
Εμφανίσεις:  51 
Μέγεθος:  54,6 KB 
ID: 206792

    και μετά από ένα refresh (Ctrl+F5) το κανονικό της Nova

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ZTE ZXHN H267N (2).jpg 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  54,6 KB 
ID: 206793

    Περίμενα υπομονετικά να συγχρονίσει κάτι που ποτέ δεν συνέβη. Και παρότι το ledάκι "Internet" του router παραμένει σβηστό, τα στατιστικά της γραμμής βελτιώθηκαν σημαντικά.
    Το Modulation Type από VDSL2 (σκέτο) άλλαξε σε VDSL2_Vectoring, ενώ το Attainable Rate από τα ~95000 kbps ανέβηκε στα 134500. Επίσης είδα πως είχαν περαστεί τα customer.ath.forthnet.gr@forthnet.gr σε διάφορες φόρμες (δεν θυμάμαι που ακριβώς, αλλά ήταν τα ίδια ακριβώς στοιχεία που μου έχει στείλει η Nova)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ZTE ZXHN H267N (3) Pixelized.jpg 
Εμφανίσεις:  71 
Μέγεθος:  117,1 KB 
ID: 206794

    Το αυθεντικό screenshot (png, 100% scale - το forum κάνει αυτόματη μετατροπή σε jpeg που φαίνεται άθλιο) για να μην βγάλετε τα μάτια σας να το διαβάσετε: http://imgbox.com/beUkhGFo

    Ο τηλ. αριθμός όπως ήταν αναμενόμενο, είναι "unregistered"
    Καμιά ιδέα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος -21grams : 14-09-19 στις 10:30.
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  7. #667
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -21grams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, έβγαλα το Speedport Entry 2i της Cosmote και σύνδεσα το ZXHN H267N της Nova - τα αποτελέσματα αφήνω να τα κρίνετε εσείς.

    Το πρώτο που παρατήρησα, προτού καν κάνω login, ήταν πως είχαν μπλεχτεί τα λογότυπα των παρόχων:
    Αρχικά εμφανίστηκε αυτό (κουτσουρεμένο logo Cosmote)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ZTE ZXHN H267N (1).jpg 
Εμφανίσεις:  51 
Μέγεθος:  54,6 KB 
ID: 206792

    και μετά από ένα refresh (Ctrl+F5) το κανονικό της Nova

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ZTE ZXHN H267N (2).jpg 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  54,6 KB 
ID: 206793

    Περίμενα υπομονετικά να συγχρονίσει κάτι που ποτέ δεν συνέβη. Και παρότι το ledάκι "Internet" του router παραμένει σβηστό, τα στατιστικά της γραμμής βελτιώθηκαν σημαντικά.
    Το Modulation Type από VDSL2 (σκέτο) άλλαξε σε VDSL2_Vectoring, ενώ το Attainable Rate από τα ~95000 kbps ανέβηκε στα 134500. Επίσης είδα πως είχαν περαστεί τα customer.ath.forthnet.gr@forthnet.gr σε διάφορες φόρμες (δεν θυμάμαι που ακριβώς, αλλά ήταν τα ίδια ακριβώς στοιχεία που μου έχει στείλει η Nova)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ZTE ZXHN H267N (3) Pixelized.jpg 
Εμφανίσεις:  71 
Μέγεθος:  117,1 KB 
ID: 206794

    Το αυθεντικό screenshot (png, 100% scale - το forum κάνει αυτόματη μετατροπή σε jpeg που φαίνεται άθλιο) για να μην βγάλετε τα μάτια σας να το διαβάσετε: http://imgbox.com/beUkhGFo

    Ο τηλ. αριθμός όπως ήταν αναμενόμενο, είναι "unregistered"
    Καμιά ιδέα;
    Συγχρονίζεις αλλά δεν παίρνεις IP λόγω μη ενεργοποιημένης σύνδεσης στο internet...

    Καλό θα είναι τώρα να τους πάρεις ένα τηλέφωνο για να σου το ενεργοποιήσουν (αν γίνεται μέσω Σ/Κ) και μόλις γίνει θα συνδεθεί αυτόματα στο internet...

    Πάντως βάση όσων έγραψες για username (customer.ath.forthnet.gr@forthnet.gr) και μιάς και ήταν μάλλον τα ίδια με αυτά που σου έστειλαν, τότε μάλλον τα στοιχεία δεν παίζουν και πολύ ρόλο για τη σύνδεση εφόσον δεν είναι "προσωποποιημένο".

  8. #668
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως κάθε φορά που έχω κάνει ανανέωση ή μεταβολές στο συμβόλαιο υπήρχε πρόβλημα στο 1ο λογαριασμό, δε το πλήρωνα και περίμενα τη πίστωση (κι ας λένε αυτοί να το πληρώσουμε πρώτα - αφού δεν το κόβουν) και μόλις έβγαινε ο σωστός τότε το πλήρωνα πριν λήξει. Καλημέρα.
    Καλημέρα , μπορεί να έχεις δίκιο , 'ομως έχω μάθει στην ζωή μου να μην αφήνω κάτι απλήρωτο . Θα δω τι θα κάνω ο λογαριασμός λήγει 10/10 . Πάντως έφαγε η nova δεύτερη κίτρινη κάρτα .[/QUOTE]

    Απ' την στιγμή που οι χρεώσεις είναι λανθασμένες δικαιούσε να μην το πληρώσεις.

  9. #669
    Εγγραφή
    01-06-2012
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπερα! δεν ειναι υπερβολικα τα errors για 22 ωρες?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  48 
Μέγεθος:  49,2 KB 
ID: 206841

  10. #670
    Εγγραφή
    11-01-2007
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα σας!

    Έχει κάποιος γνώμη σχετικά με το δίκτυο VDSL ή έστω ADSL NOVA στην Λάρισα και στην περιοχή πέριξ της Αγ. Τριάδας - Γήπεδο Απόλλων?

    Ευχαριστώ!

  11. #671
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Αυτη η συνδεση μου πως σας φαινεται;
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 282AC754-E9C7-4A1C-A2CB-1D69DE006A65.jpg  


  12. #672
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Θέλω να κάνω μια χαζή ερώτηση...
    Διάβασα και σε προηγούμενες σελίδες ότι τα CRC/FEC errors δεν έχουν και πολύ σημασία και είναι σχετικά καλά ακόμα και χιλιάδες να είναι...

    Αυτά υπάρχουν και με την οπτική ίνα; (FTTH) ή είναι κάτι που υπάρχει περισσότερο σε vDSL;

  13. #673
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να κάνω μια χαζή ερώτηση...
    Διάβασα και σε προηγούμενες σελίδες ότι τα CRC/FEC errors δεν έχουν και πολύ σημασία και είναι σχετικά καλά ακόμα και χιλιάδες να είναι...

    Αυτά υπάρχουν και με την οπτική ίνα; (FTTH) ή είναι κάτι που υπάρχει περισσότερο σε vDSL;
    στην οπτικη ινα δεν υπαρχει ουτε θορυβος ουτε παρεμβολες αυτο συμβαινει εξαιτειας του δικτυου χαλκου μεχρι την καμπινα

  14. #674
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    στην οπτικη ινα δεν υπαρχει ουτε θορυβος ουτε παρεμβολες αυτο συμβαινει εξαιτειας του δικτυου χαλκου μεχρι την καμπινα
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

  15. #675
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να κάνω μια χαζή ερώτηση...
    Διάβασα και σε προηγούμενες σελίδες ότι τα CRC/FEC errors δεν έχουν και πολύ σημασία και είναι σχετικά καλά ακόμα και χιλιάδες να είναι...

    Αυτά υπάρχουν και με την οπτική ίνα; (FTTH) ή είναι κάτι που υπάρχει περισσότερο σε vDSL;
    Υπάρχουν αντίστοιχοι μηχανισμοί (λαθών και διόρθωσης λαθών) και στην οπτική ίνα.
    Απλά δεν προκύπτουν από παρεμβολές.

Σελ. 45 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 2535404344454647505565 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας