Σελ. 25 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627303545 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 361-375 από 2679
  1. #361
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mamba2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήλθε λοιπόν ξανά ο τεχνικός την Τετάρτη κ είπε ότι είναι βλάβη του ΟΤΕ τελικά. Μεσολάβησε 15αυγουστος όποτε την Παρασκευή τους περνώ τηλ να δω τι γίνεται κ ακόμα δεν το είχαν προώθηση στον ΟΤΕ. Ακόμα η ταχύτητα 45 όπως κ σήμερα Σάββατο. Γυρνάω απόψε το βράδυ από τη δουλειά κ βλέπω αυτό στη φωτό όποτε τώρα το μόνο που εύχομαι είναι να μην ξαναπέσει όπως έκανε κ την προηγούμενη Κυριακή που είχα για 3 ώρες 99 κ μετά έπεσε στο κλασικό 45
    Το δικό σου πρόβλημα έγινε... Το δικό μου να δούμε πότε θα γίνει... Που έχω 10 μέρες VDSL με ταχύτητες ADSL...

    Το θέμα όμως είναι ότι τώρα έχεις παρά πολλά λάθη (ειδικά CRC), που δεν δικαιολογούνται για τόση λίγη ώρα.

  2. #362
    Εγγραφή
    28-08-2014
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    καλησπερα στην παρεα παρακολουθω ανελλιπως το site και τα διαφορα θεματα που σας παρουσιαζονται και επειδη σημερα και γω εβαλα 100αρα μετα απο 2 χρονια με 50αρα αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με τον φιλο παραραπανω . 4999/49999 που ειχα με 50αρα σημερα που μπηκε η 100 αρα συχρονιζει οπως θελει αλλοτε 9997/579994 αλλοτε 9997/70175 αλλοτε 9997/74526 χωρισ να αλλαξω τιποτα απο την μερια μου.εννοειται οτι δηλωσα βλαβη αλλα μηπωσ ξερετε να μου πειτε κατι παραπανω απο την στιγμη που εχετε αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα μπασ και βοηθησω λιγο την κατασταση με τον τεχνικο πχ να ξερω τι να του πω?

    - - - Updated - - -

    επισυναπτω και τις μετρησεις Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  router.pdf 
Εμφανίσεις:  75 
Μέγεθος:  151,2 KB 
ID: 205994

    - - - Updated - - -

    επισυναπτω και τις μετρησεις Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  router.pdf 
Εμφανίσεις:  75 
Μέγεθος:  151,2 KB 
ID: 205994

  3. #363
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Et3rn1tyGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα στην παρεα παρακολουθω ανελλιπως το site και τα διαφορα θεματα που σας παρουσιαζονται και επειδη σημερα και γω εβαλα 100αρα μετα απο 2 χρονια με 50αρα αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με τον φιλο παραραπανω . 4999/49999 που ειχα με 50αρα σημερα που μπηκε η 100 αρα συχρονιζει οπως θελει αλλοτε 9997/579994 αλλοτε 9997/70175 αλλοτε 9997/74526 χωρισ να αλλαξω τιποτα απο την μερια μου.εννοειται οτι δηλωσα βλαβη αλλα μηπωσ ξερετε να μου πειτε κατι παραπανω απο την στιγμη που εχετε αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα μπασ και βοηθησω λιγο την κατασταση με τον τεχνικο πχ να ξερω τι να του πω?

    επισυναπτω και τις μετρησεις

    Θα μπορούσες να πιάνεις και τα 100 αλλά τελικά συμπτώση που επαναλαμβάνεται παύει να είναι, οπότε κάτι δεν πάει καλά γενικότερα οπότε δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι από την πλευρά σου, αλλά καλύτερα να σου πουν τα παιδιά που ξέρουν περισσότερα πράγματα από μένα.

    Υ.Γ. Τελικά όπως δείχνουν τα πράγματα, μάλλον η Forthnet βιάστηκε να δώσει 100άρες ή από καμπίνες Wind & Vodafone, χωρίς να έχει τις κατάλληλες υποδομές δικτύου, με αποτέλεσμα να "ταλαιπωρούμαστε" όλοι μας ή τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος από εμάς. Κρίμα γιατί κάτι τέτοια "επιβαρύνουν" το ήδη βαρύ κλίμα που επικρατεί τον τελευταίο καιρό με αυτήν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 19-08-19 στις 23:31.

  4. #364
    Εγγραφή
    09-08-2019
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσες να πιάνεις και τα 100 αλλά τελικά συμπτώση που επαναλαμβάνεται παύει να είναι, οπότε κάτι δεν πάει καλά γενικότερα οπότε δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι από την πλευρά σου, αλλά καλύτερα να σου πουν τα παιδιά που ξέρουν περισσότερα πράγματα από μένα.

    Υ.Γ. Τελικά όπως δείχνουν τα πράγματα, μάλλον η Forthnet βιάστηκε να δώσει 100άρες ή από καμπίνες Wind & Vodafone, χωρίς να έχει τις κατάλληλες υποδομές δικτύου, με αποτέλεσμα να "ταλαιπωρούμαστε" όλοι μας ή τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος από εμάς. Κρίμα γιατί κάτι τέτοια "επιβαρύνουν" το ήδη βαρύ κλίμα που επικρατεί τον τελευταίο καιρό με αυτήν.
    Πάντως κ εγώ μετά από δυο μέρες χαρά ότι επιτέλους λύθηκε το πρόβλημα πάλι το κλασικό 45. ( επίσης θα έχω κ μείωση στο λογαριασμό για όσο διαρκεί το πρόβλημα)

  5. #365
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mamba2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ( επίσης θα έχω κ μείωση στο λογαριασμό για όσο διαρκεί το πρόβλημα)
    To ίδιο αιτήθηκα και εγώ σήμερα σήμερα. Αφού έχω ταχύτητες ADSL τουλάχιστον ας μην πληρώνω για VDSL

    Τι να πω... Μάλλον βιαστήκαμε να βάλουμε VDSL και την "πατήσαμε". Ας ελπίσουμε ότι από αυτήν την εβδομάδα που αρχίζουμε να μπαίνουμε όλοι μας σιγά-σιγά σε κανονικούς ρυθμούς να λυθούν τα πρόβλημα όλων μας, σε σύντομο χρονικό διάστημα... Που να έβαζα και 100άρι... Τώρα θα είχα σπάσει κάτι από τα νεύρα μου

  6. #366
    Εγγραφή
    09-08-2019
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ίδιο αιτήθηκα και εγώ σήμερα σήμερα. Αφού έχω ταχύτητες ADSL τουλάχιστον ας μην πληρώνω για VDSL

    Τι να πω... Μάλλον βιαστήκαμε να βάλουμε VDSL και την "πατήσαμε". Ας ελπίσουμε ότι από αυτήν την εβδομάδα που αρχίζουμε να μπαίνουμε όλοι μας σιγά-σιγά σε κανονικούς ρυθμούς να λυθούν τα πρόβλημα όλων μας, σε σύντομο χρονικό διάστημα... Που να έβαζα και 100άρι... Τώρα θα είχα σπάσει κάτι από τα νεύρα μου
    Για να δούμε .....

  7. #367
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάθε μέρα και χειρότερα... Speedtest πριν από λίγο!!!

    https://www.speedtest.net/result/8519576469

    Σύνδεση vdsl με ταχύτηες adsl 1024!!!

    Η υπομονή μου πλέον έχει εξαντληθεί...

  8. #368
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάθε μέρα και χειρότερα... Speedtest πριν από λίγο!!!

    https://www.speedtest.net/result/8519576469

    Σύνδεση vdsl με ταχύτηες adsl 1024!!!

    Η υπομονή μου πλέον έχει εξαντληθεί...
    Καλημέρα.
    Κάποια βλάβη έχει σίγουρα καλωδιακή μάλλον ευθύνης ΟΤΕ αλλά κι εσύ θα πρέπει να βάλεις το router στη κεντρική πρίζα και να έχεις μόνο splitter χωρίς κανένα άλλο φίλτρο. Στείλε ένα μήνυμα στη Nova εδώ και πες τους να στείλουν τεχνικό.

  9. #369
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα.
    Κάποια βλάβη έχει σίγουρα καλωδιακή μάλλον ευθύνης ΟΤΕ αλλά κι εσύ θα πρέπει να βάλεις το router στη κεντρική πρίζα και να έχεις μόνο splitter χωρίς κανένα άλλο φίλτρο. Στείλε ένα μήνυμα στη Nova εδώ και πες τους να στείλουν τεχνικό.
    Τους τα έχω πει, αλλά μου λένε τα ίδια, περιμένουμε συνδιαστικό κτλ κτλ. Επισης μου είπαν (κλασσικά) ότι ΟΤΕ έριξε την ευθύνη στον πάροχο. Πριν από λίγο υπεβάλλα και την σχετική καταγγελία στην ΕΕΤΤ και αν μέχρι τις 07/09/2019 δεν λύθει (30 μέρες όπως όριζει ο κανονισμός 2120) τους κουνάω το μαντήλι για άλλα λιμάνια!

  10. #370
    Εγγραφή
    09-08-2019
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους τα έχω πει, αλλά μου λένε τα ίδια, περιμένουμε συνδιαστικό κτλ κτλ. Επισης μου είπαν (κλασσικά) ότι ΟΤΕ έριξε την ευθύνη στον πάροχο. Πριν από λίγο υπεβάλλα και την σχετική καταγγελία στην ΕΕΤΤ και αν μέχρι τις 07/09/2019 δεν λύθει (30 μέρες όπως όριζει ο κανονισμός 2120) τους κουνάω το μαντήλι για άλλα λιμάνια!
    Εμένα μου έστειλαν αυτό στο Viber για να δούμε.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 0FCEAA00-488D-4F63-9995-50F53563CCA7.jpeg  


  11. #371
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους τα έχω πει, αλλά μου λένε τα ίδια, περιμένουμε συνδιαστικό κτλ κτλ. Επισης μου είπαν (κλασσικά) ότι ΟΤΕ έριξε την ευθύνη στον πάροχο. Πριν από λίγο υπεβάλλα και την σχετική καταγγελία στην ΕΕΤΤ και αν μέχρι τις 07/09/2019 δεν λύθει (30 μέρες όπως όριζει ο κανονισμός 2120) τους κουνάω το μαντήλι για άλλα λιμάνια!
    Κοινοποιήσε τους τη καταγγελία στο info@nova.gr και με μήνυμα εδώ και πες τους ότι τη σύνδεση τη θες για επαγγελματικούς λόγους και σου δημιουργούν πρόβλημα και ότι εάν δεν την φτιάξουν σε 3 εργάσιμες από τωρα θα φύγεις.

    Επίσης ζήτα και τον αριθμό βλάβης στο σύστημα βλαβοληψίας του ΟΤΕ (αν και μου φαίνεται περίεργο που δεν την φτιάχνουν ίσως φταίει και ο ΟΤΕ).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mamba2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου έστειλαν αυτό στο Viber για να δούμε.
    Εμένα πάντως σε δύο εργάσιμες την έφτιαχνε ο ΟΤΕ (είχα 4 φορές βλάβες).

  12. #372
    Εγγραφή
    09-08-2019
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοινοποιήσε τους τη καταγγελία στο info@nova.gr και με μήνυμα εδώ και πες τους ότι τη σύνδεση τη θες για επαγγελματικούς λόγους και σου δημιουργούν πρόβλημα και ότι εάν δεν την φτιάξουν σε 3 εργάσιμες από τωρα θα φύγεις.

    Επίσης ζήτα και τον αριθμό βλάβης στο σύστημα βλαβοληψίας του ΟΤΕ (αν και μου φαίνεται περίεργο που δεν την φτιάχνουν ίσως φταίει και ο ΟΤΕ).

    - - - Updated - - -



    Εμένα πάντως σε δύο εργάσιμες την έφτιαχνε ο ΟΤΕ (είχα 4 φορές βλάβες).
    Το περίεργο είναι ότι είχα από σαββατο μεσημέρι μέχρι Δευτέρα 99 μετά έκανε επανεκκίνηση το ρουτερ κ επέστρεψε στο κλασικό 45

  13. #373
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mamba2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου έστειλαν αυτό στο Viber για να δούμε.
    Kαλά κρασσιά πεστους. Εμένα μου το είχαν στείλει από τις 13/09/2018, άλλα από τότε παίρνω την ίδια απάντηση. "Δεν έχουμε νεώτερα, περιμένουμε συνδιαστικό". Τόσες μέρες για ένα συνδιαστικό; Νυσάφι ποια!!!

    Για μένα, κάνε και εσύ μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ, για το πρόβλημα σου γιατί αλλιώς δεν βλέπω να κάνουν και σε σένα τίποτα...


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοινοποιήσε τους τη καταγγελία στο info@nova.gr και με μήνυμα εδώ και πες τους ότι τη σύνδεση τη θες για επαγγελματικούς λόγους και σου δημιουργούν πρόβλημα και ότι εάν δεν την φτιάξουν σε 3 εργάσιμες από τωρα θα φύγεις.

    Επίσης ζήτα και τον αριθμό βλάβης στο σύστημα βλαβοληψίας του ΟΤΕ (αν και μου φαίνεται περίεργο που δεν την φτιάχνουν ίσως φταίει και ο ΟΤΕ).

    - - - Updated - - -



    Εμένα πάντως σε δύο εργάσιμες την έφτιαχνε ο ΟΤΕ (είχα 4 φορές βλάβες).
    Αυτό έκανα ήδη, καταγγελία σε ΕΕΤΤ με αριθμό πρωτοκόλου βλάβης και ταυτόχρονη κοινοποίηση και στο εμπορικό αλλά και το τεχνικό τμήμα της Forthnet

    Φυσικά από εδώ και πέρα όταν κάποιος θα με ρωτάει την γνώμη μου για την Forthnet, θα του λέω τα χειρότερα!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 21-08-19 στις 12:16.

  14. #374
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάντως σε δύο εργάσιμες την έφτιαχνε ο ΟΤΕ (είχα 4 φορές βλάβες).
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό έκανα ήδη, καταγγελία σε ΕΕΤΤ με αριθμό πρωτοκόλου βλάβης και ταυτόχρονη κοινοποίηση και στο εμπορικό αλλά και το τεχνικό τμήμα της Forthnet

    Φυσικά από εδώ και πέρα όταν κάποιος θα με ρωτάει την γνώμη μου για την Forthnet, θα του λέω τα χειρότερα!!!
    Νομίζετε οτι δεν φταίει ο ΟΤΕ? Εγώ ήμουν 1 μήνα χωρίς τηλέφωνο τον Ιούλιο, ο τεχνικός της Nova ήρθε σε 2 μέρες και του ΟΤΕ σε 20. Το αν το κάνουν επίτηδες η δεν προλαβαίνουν δεν το ξέρω, αλλά το ότι είναι τα ζώα μου αργά είναι δεδομένο. Και μιλάμε για βλάβη που την φτιάξανε σε 5 λεπτά, και ενώ είχε ήδη έρθει τεχνικός του ΟΤΕ στο ΚΑΦΑΟ αλλά "δεν είχε εντολή να κοιτάξει την γραμμή μου". Μόνο στους δικους τους πελάτες πάνε γρήγορα και το ξέρω γιατί τους έχω δει να έρχονται και Κυριακή.

  15. #375
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GSF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζετε οτι δεν φταίει ο ΟΤΕ? Εγώ ήμουν 1 μήνα χωρίς τηλέφωνο τον Ιούλιο, ο τεχνικός της Nova ήρθε σε 2 μέρες και του ΟΤΕ σε 20. Το αν το κάνουν επίτηδες η δεν προλαβαίνουν δεν το ξέρω, αλλά το ότι είναι τα ζώα μου αργά είναι δεδομένο. Και μιλάμε για βλάβη που την φτιάξανε σε 5 λεπτά, και ενώ είχε ήδη έρθει τεχνικός του ΟΤΕ στο ΚΑΦΑΟ αλλά "δεν είχε εντολή να κοιτάξει την γραμμή μου". Μόνο στους δικους τους πελάτες πάνε γρήγορα και το ξέρω γιατί τους έχω δει να έρχονται και Κυριακή.
    Δεν με ενδιαφέρει ποιος το κάνει. Μπορεί να είναι όντως ο ΟΤΕ, γιατί ξέρω ότι κάνει κάποιο "σαμποτάζ", αλλά αυτό μου είναι αδιάφορο. Ας τα βρούνε μεταξύ τους. Εγώ στη Forthnet πληρώνω και από αυτήν θα ζητήσω αυτά που προβλέπονται από τους νόμους. Αν δεν θέλει να με χάσει από πελάτη ας κάνει και αυτή, τα προβλεπόμενα.

Σελ. 25 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627303545 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας